Będzie lądowisko dla helikopterów ratunkowych

  • 20.02.2020, 17:09
  • Joanna Sztymelska
Będzie lądowisko dla helikopterów ratunkowych
W czwartek, 20 lutego 2020 roku, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim, odbyło się podpisanie umowy z wykonawcą, który wybuduje lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Przetarg na budowę lądowiska został rozstrzygnięty. Wykonawcą obiektu będzie Firma Gelco Sp. z o.o. z Warszawy, która posiada doświadczenie w budowaniu lądowisk dla śmigłowców. 

Na zadanie zarezerwowano w budżecie powiatu 1 milion 100 tysięcy złotych, natomiast wszystko wskazuje na to, że uda się nieco zaoszczędzić, ponieważ koszt inwestycji wyniesie niecałe 800 tysięcy złotych.  

Koniec budowy przewidziany jest na 30 czerwca 2020 roku, a wykonawca nie przewiduje żadnych opóźnień. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

- Budową lądowiska wpisujemy się w Rozporządzenie Ministra Zdrowia, które mówi, że do końca 2020 roku należy wybudować lądowisko, aby móc utrzymać dotychczasowy kontrakt jeżeli chodzi o Szpitalny Oddział Ratunkowy. Jeżeli chodzi o krótką genezę: w tej kadencji, ten Zarząd Powiatu z Radą Powiatu Tomaszowskiego, podjęli decyzję o powrocie do koncepcji budowy lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Budowę planowano już w ubiegłej kadencji samorządowej, jednak od niej odstąpiono - powiedział  Michał Czechowicz, odpowiedzialny z ramienia Zarządu Powiatu za TCZ.

Leszek Ogórek podziękował Marcinowi Witko - Prezydentowi Tomaszowa Mazowieckiego, dzięki którego przychylności udało się pozyskać działkę w pobliżu szpitala, przy ulicy Podleśnej.  

- Współpraca pomiędzy Starostwem, a Tomaszowskim Centrum Zdrowia układa się bardzo dobrze. Na najbliższej sesji Rady Powiatu przewidziany jest zapis, dotyczący zakupu łóżek dla poszczególnych oddziałów w naszym szpitalu, na kwotę 120 tysięcy złotych. Mam nadzieję, że w czwartek radni zagłosują za tym projektem uchwały - kolejna dobrą wiadomością, dzięki której tomaszowianie będą leczyć się w coraz lepszych warunkach, podzielił się Mariusz Węgrzynowski.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że o zakup nowych łóżek m.in. dla oddziału zakaźnego wnioskowali miesiąc temu radni z komisji Zdrowia Rodziny i spraw Społecznych. 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kiki
kiki 18.03.2020, 10:58
Nareszcie dzielnica Pole stała się bardzo ważną dla miasta i powiatu ! Gratulacje dla władz miasta i powiatu.
Dzidek
Dzidek 18.03.2020, 11:35
Tylko że w dzielnicy Pole nie ma jeszcze hipermarketu, oby władza tego nie przeoczyła.
zbyszek
zbyszek 12.03.2020, 19:11
i tym sposobem cena domow przy podlesnej zleciala na leb.
O serwator
O serwator 05.03.2020, 12:48
Kupił bym działkę, miałbym blisko do wiazdu na trasę. Aszybki wjazd podniesie cenę działki.
Obserwator
Obserwator 05.03.2020, 12:42
Ludzie śmigłowce LPR nie latają w nocy, a i w dzień nie zawsze. Spijcie spokojnie.
Niech właściciel da ogłoszenie kupił bym działkę w tym rejonie
Ewel
Ewel 25.02.2020, 15:24
To lądowisko to jeszcze "mały pikuś" z tym co chcą zrobić władze. Moi kochani, oprócz lądowiska planowana jest w tych okolicach również droga dla Tir-ów przez las!!!
latający po podleśnej
latający po podleśnej 24.02.2020, 16:34
sprzedam atrakcyjny dom na podleśnej możliwość parkowania własnego helikoptera tuż przy swoim oknie tanio
!
! 24.02.2020, 18:48
To może raczej spróbuj na OLX, Strefa Nieruchomości, Metrohaus, Vester, Kawaciuk itp....
miłośnik ludzkich decyzji
miłośnik ludzkich decyzji 24.02.2020, 15:45
zero konsultacji społecznych,brak opini ochrony środowiska na oddziaływanie na środowisko i l ludzi ,wycinka drzew ,budowa pod oknami domów ,co mają zrobić mieszkańcy sąsiadujący z lądowiskiem wyjechać ,przenieść swój dobytek czy chodzić w stoperach ,a w nocy?
SA.
SA. 24.02.2020, 18:36
Myślisz, że to jak w MZK, lądować będą co 15-30 min? Wykorzystywane ono będzie w nadzwyczajnych sytuacjach dla ratowania komuś życia lub zdrowia.
Najlepiej jakby lądowano w Łodzi na Lublinku lub w Gdańsku, byłoby dalej od ciebie, prawda miłośniku nieludzkich decyzji?
wróg nieludzkich decyzji
wróg nieludzkich decyzji 24.02.2020, 20:53
tu nikt nie jest przeciwny ratowaniu ludzi tylko chodzi o lokalizacje jedzie karetka ląduje lpr a to się dzieje 100m od twojego łóżka w którym śpisz a może przyjmiesz ich pod swoim oknem może to tylko 2 razy wciągu nocy
SA.
SA. 24.02.2020, 23:03
"Wykorzystywane ono będzie w nadzwyczajnych sytuacjach..." patrz pojedynczych.
Wybacz, ale nie tylko koło twojej posesji przejeżdżać będzie karetka i latać LPR. Ulica Podleśna jest na rzut kamieniem od TCZ, więc rozwiązanie wydaję się jak najbardziej trafne. Oczywiście przy lokalizacji na terenie szpitala podnieśliby larum mieszkańcy okolicznych bloków... i wraca tekst z Łodzią i Gdańskiem... i tak w nieskończoność.
medyk
medyk 23.02.2020, 22:04
Lokalizacja ma być gdzieś na Podleśnej? To jakiś żart... Zobaczcie jak w Skierniewicach robi się takie rzeczy...
sąsiad lądowiska
sąsiad lądowiska 23.02.2020, 13:27
jestem mieszkańcem ulicy podleśnej i już bardzo się ciesze na samą myśl bo jak długo można żyć w ciszy spokoju a jeszcze 150 małych drzew do wycięcia to i smog będzie mniejszy gratuluje wyboru lokalizacji
Ja
Ja 22.02.2020, 12:44
Ło proszę. Kubiak na chwilę z wywczasów przyleciał. Na oddanie głosów czasu nie ma, ale żadnej fotki nie odpuści. Swoją drogą, nieliczny tu śliczny i fotogeniczny.
On
On 21.02.2020, 23:58
A czemu na terenie TCZ lub na dachu (takie rozwiązanie istnieje w Poliklinice MSW w Olsztynie)
Skraca to znacznie czas transportu chorych i poszkodowanych.. Tzw złote minuty ...
pragmatyczny
pragmatyczny 24.02.2020, 15:47
trafiłeś w punkt
!
! 22.02.2020, 13:14
Niestety przestarzała konstrukcja budynku szpitala, by tego nie wytrzymała (koszty).
A na terenie TCZ najpierw trzeba byłoby coś wyburzyć... Ale zawsze możesz wskazać to miejsce. Istnieje opcja, że zmienią decyzję specjalnie dla ciebie.
WuPe
WuPe 22.02.2020, 11:44
Bo kosztuje mniej i nie da się zarobić...
WuPe
WuPe 21.02.2020, 17:01
Z czego będzie to lądowisko, że kosztuje 800 000 zł???
powiatowy neurolog
powiatowy neurolog 21.02.2020, 15:06
dobrze, że trochę kaski zostanie. będzie za co dokończyć remont neurologii ;-)
Ela
Ela 21.02.2020, 15:01
Bardzo podoba mi się pomysł, budowy lądowiska, w ten sposób uratuje się nie jedno ludzkie życie
Ajdejano
Ajdejano 21.02.2020, 09:39
Przyjemnego snu życzę mieszkańcom domków jednorodzinnych przy Podleśnej po nocnych przylotach i odlotach helikopterów. Takie lądowisko za ponad milion, to niezła fucha dla wykonawcy tego lądowiska.
tak sie nie robi
tak sie nie robi 23.02.2020, 14:10
a takie było fajne osiedle a teraz trzeba będzie uciekać tylko kto to kupi i za ile?
Opoczno
Opoczno 21.02.2020, 08:59
Jak w Opocznie wybudowali takie samo lądowisko za 1200000 złoty to nie komentowaliście.
WuPe
WuPe 27.02.2020, 18:01
A gdzie jest to Opoczno?
rolnik
rolnik 21.02.2020, 07:07
w trescie 2 lata wstecz helikopter udzielajac pomocy Grzegorzowi wyladowal za moja stodola na polu mogli?
Bez komentarza...
Bez komentarza... 21.02.2020, 07:03
800tys??????pogięło??????
rolnik
rolnik 21.02.2020, 07:01
a ile fotek o dzieje sie
inż. Qbjak
inż. Qbjak 20.02.2020, 21:58
To jakaś kosmiczna technologia???
- uzbrojona wylewka betonowa to kilka gruszek betonu,
- ogrodzenie siatką po kwardacie + brama wjazdowa,
- maszt z rękawem wiatrowym,
- oświetlenie punktowe,
- droga dojazdowa.
Całość to koszt około dużego garażu.
Ale nie koszt małego osiedla :-)

Heniek
Heniek 21.02.2020, 12:26
Co stalo na przeszkodzie, żebyś wystartował w przetargu. Wydałbyś 15tys i ile byś zarobił
!
! 21.02.2020, 10:20
Brawooo dla fachowca od lotniskowców, siły uderzeniowej i infrastruktury lotniczo-ogrodzeniowej.
Zgłosiłeś się do przetargu? Wybudowałbyś lotnisko po kosztach, no może za jakieś 5 tyś. zł,... a później by się zapadło :-))
WuPe
WuPe 27.02.2020, 18:00
Jesteś pewien, że powstaną ogrodzenia chroniące przed wiatrem i działka strzelające z laserka do chmur, by przeganiać deszcz? Ja jestem pewien, że nie. Wiesz czemu lekarze często przepisują leki danej firmy, a w sklepach pojawiają się promocje na artykuły pod określonym logiem? Albo czemu w nowobudowanym przedszkolu przy ul. Strzeleckiej widnieją kamery, których specyfikację spełnia raczej tylko jedną firma za w sumie ok 200 000 zł?;-) Obowiązkiem obywatela jest pytać i sprawdzać w jaki sposób dysponowane są pieniążki z naszych portfeli. Niestety są też ludzie czczący decydentów jakoby ci wiedzieli za nas lepiej.
!
! 27.02.2020, 20:05
Rozumiem, że stos. odpowiedzi są ci nie ponosie. Ty byś koniecznie chciał, by pasowały do twojej wizji i spaczonych poglądów.
Na internecie zobacz jak wyglądają podobne obiekty, lokalizacje... a nie wymyśliłeś jakieś ogrodzenia, wydziwy itp.
Wyżej inż.Qbjak wyjaśnił ci "zawiły problem" lotniska w promocji za 1zł. :-))
WuPe
WuPe 03.03.2020, 15:13
Sprawdziłem co zostanie dokładnie tam wybudowane. Wychodzi że najwyższej klasy: beton, trawa, droga szerokości 4 metrów, monitoring, lampy, lampy, lampy, lampy, lampy, lampy, lampy... Zapewne specjalistyczne rzeczy jak w każdej dziedzinie, a przede wszystkim za publiczne pieniądze tyle kosztują... Zastanawia mnie poziom bajerów, czy jest to wymagane przepisami, czy tylko lokalne widzimisie. Czy lądowisko, które będzie świecić jak baranie jajca i którego oddalenie od szpitala jest spore i tak naraża chorych na niedogodności przesiadek musi być zrobione na full wypas?
!
! 03.03.2020, 18:40
Nie świecić jak baranie jajca, tylko widoczne za dnia i o zmroku, by LPR na wylądowało ci na głowie.
A odległość paru metrów od TCZ jest dla ciebie SPORE? Człowieku z jakiej ty się choinki zerwałeś? Chciałbyś, by lądowali bezpośrednio w łóżku szpitalnym i jeszcze pod kocykiem, wtedy nie byłoby niedogodności - pełny wypas, śniadanko i serwetki. :-)))
WuPe
WuPe 07.03.2020, 19:20
Zbyt wyolbrzymiasz. W ogóle tak nie myślę jak mi imputujesz. Jak parę metrów??? Gdyby czas nie grał roli, to pewnie nie trąbiliby na szkoleniach z pierwszej pomocy i mediach, że jest on bardzo istotny.;-) I ja nic nie chciałbym, ja tylko zadaje pytania. Jak pieniążki na porządne lądowisko na terenie szpitala zaprzepaszczono, to mam wątpliwość, czy lokalizacja którejś tam kategorii musi tyle kosztować i być najdroższej jakości. Wydawać nie swoje pieniążki jest bardzo fajnie, a urzędnicy w Tomaszowie czasem się popisują przy inwestycjach...
!
! 09.03.2020, 10:20
To ty wyolbrzymiasz i szukasz dziury tam, gdzie jej nie ma, ale zadawaj te swoje pytania.
Ustaliłeś już kto i kiedy ZAPRZEPAŚCIŁ tą super kasę na lotnisko na terenie TCZ :-)) ?
Podziel się tym info.
Czy z/na ul.Podleśnej, W.Panfil, Smugowej, Wodnej itp. pacjent musiałby być dowożony karetką, inaczej się nie da. Czas skrócony do możliwego minimum. Wybór padł na tą konkretną ulicę i dalej nie ma co dzielić włos na 4.
A za ok. 5 tysi i tak go nikt nie wybuduje, nawet @inż.Qbjak.
!
! 27.02.2020, 20:10
inż.Qbjak specjalista, taki bystry, ale do budowy w praktyce coś mało wyrywny.
zbrojażbetoniaż
zbrojażbetoniaż 21.02.2020, 12:55
Zapadło???? Niby dlaczego?
!
! 21.02.2020, 15:16
@zbrojażbetoniaż wybuduj CAŁOŚĆ za kwotę 5 tysi to zobaczysz dlaczego.
pilot
pilot 21.02.2020, 07:57
Zapomniałeś o wieży kontroli lotów. To wieża wraz z radarem generuje takie koszty.

Pozostałe