Oczyszczacze powietrza trafią do tomaszowskich przedszkoli

  • 20.02.2020, 18:21 (aktualizacja 24.02.2020, 13:27)
  • Mariusz Strzepek
Oczyszczacze powietrza trafią do tomaszowskich przedszkoli
We wrześniu ubiegłego roku pisaliśmy o konieczności wyposażenia tomaszowskich placówek przedszkolnych w odświeżacze powietrza. Pojawiła się nawet w tej sprawie petycja podpisana przez kilkudziesięciu rodziców. Urząd Miasta zapisał w tegorocznym budżecie 50 tysięcy złotych. Niedawno paniądze w tajemniczy sposób z uchwały budżetowej "zniknęły". Zaniepokoił to radnych opozycji, którzy dopytywali na ostatniej sesji Rady Miejskiej o to, co stało się z pieniędzmi, za które miały być zakupione urządzenia.

Tajemnica szybkow się wyjaśniła. Pieniądze zostaną przeznacozne na inny cel, a Marcinowi Witko udało się pozyskać 47 wysokiej klasy oczyszczaczy powietrza od Zarządu województwa łódzkiego. Procedury związane z formalnym przekazaniem musiały chwilę potrwać. Warto jednak było uzbroić się w cierpliwość. Dzięki niej miasto zaoszczędziło 50 tysięcy złotych. 

polecamy:

Zbliża się sezon grzewczy. Zadbajmy o dzieci w przedszkolach

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przedszkolak
Przedszkolak 21.02.2020, 09:15
Przedszkola w Tomaszowie posiadają na po jednym oczyszczaczu powietrza. Co ciekawe w jednym z przedszkoli z racji tego ze jest 5 grup to w każdej stał oczyszczacz po jednym dniu w tygodniu, aż zaprzestali go używać. Przedszkole znajduję się w w sąsiedztwie domków jednorodzinnych - także powietrze musi być czyściutkie.
SA.
SA. 22.02.2020, 18:09
Teraz oczyszczą powietrze w przedszkolu i jeszcze w tych domkach jednorodzinnych na osiedlu.
Jakaś paranoja z tymi oczyszczaczami.
ja
ja 21.02.2020, 15:17
Teraz będą w każdej sali:)

Pozostałe