Stolarska w jednym czy dwóch kierunkach

  • 26.02.2020, 22:15
  • Imię i nazwisko do wiadomości redakcji
Stolarska w jednym czy dwóch kierunkach
Zwracam się z prośbą o poruszenie tematu ul. Stolarskiej, która "od zawsze" była ulicą jednokierunkową. Na czas przebudowy Placu Kościuszki została zmieniona na drogę dwukierunkową i tak już zostało. Niestety... Jak powszechnie wiadomo na tejże ulicy znajduje się szkoła podstawowa i przedszkole. Rodzice przywożący dzieci do w/w placówek zostawiają auta na ulicy, bo najzwyczajniej w świecie nie mają innej możliwości, z uwagi na brak miejsc parkingowych. Właśnie przed chwilą podjechała tam policja, która wystawia mandaty. To nie jest pierwsza taka interwencja. Nie pomogły pisma do urzędu od dyrekcji i rady rodziców. Drogi jednokierunkowej nie przywrócono z uwagi na fakt, iż do dwóch kierunków przyzwyczaili się tamtejsi mieszkańcy i powrót do drogi jednokierunkowej im nie pasuje. Czy można coś z tym zrobić? Pozdrawiam serdecznie - pisze czytelniczka portalu

Rzeczywiście problemem ulicy Stolarskiej już kilkakrotnie zajmowała się Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Rozpatrywano wnioski o przywrócenie na niej ruchu jednokierunkowego. Ostatecznie za każdym razem opiniowano je negatywnie. Problemy komunikacyjne (na wysokości szkoły oraz przedszkola) pojawiają się de facto dwa razy dziennie. W ocenie Komisji nie są one wystarczającym powodem do tego, by utrudniać życie mieszkańcom tej dzielnicy przez cały dzień. Zmiana spowodowałaby zwiększenie natężenie ruchu na ulicach Granicznej oraz Słonecznej. Ta druga jest raczej drogą osiedlową. Można rozważyć natomiast likwidację znaków zakazu zatrzymywania się po prawej stronie ulicy lub wprowadzenie czasowych ograniczeń dla parkowania. 

Imię i nazwisko do wiadomości redakcji

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

stolarska
stolarska 27.02.2020, 20:11
Jak można napisać że Stolarska od zawsze była jednokierunkowa ? Ta ulica tylko przez krótki okres czasu była takowa - Na szczęście zostało to zmienione z powrotem na dwa kierunki. Z cala pewnością tak powinno pozostać! po prostu rodzice podwożący dzieci do szkoły powinni korzystać z parkingu szkolnego .
tom
tom 27.02.2020, 17:30
Szkoła ma bardzo duży teren, po co go zasadzać drzewami i robić nieużytkiem. można by było tam wjeżdżać i dzieci zostawiać i odbierać. No trudno takie są obecnie potrzeby...
romek
romek 27.02.2020, 19:08
Teren z drzewami jest nieużytkiem - ktoś chyba na lekcjach w szkole spał. Zabetonujmy wszystko, wtedy nasze miasto będzie idealne.
mieszkaniec
mieszkaniec 27.02.2020, 15:52
Niestety ale nie tylko dwa razy dziennie nie da się spokojnie przejechać gdyż auta parkują pod chińczykiem czy nawet sklepem który ma swój parking ale nikt tam nie parkuje.
Ale jeżeli ma zostać dwukierunkowa to trzeba zwiększyć kontrole bo są tam znaki zakazu ale nikt ich chyba nie widzi.
Sąsiad
Sąsiad 27.02.2020, 15:25
Dyrekcja , niech zorganizuje sprzątanie boiska jest totalny syf z roku na rok . Liście nie grabione , jak jest wiatr to rozwiewa aż na chodnik. Tak ciężko zorganizować SPRZĄTANIE BOISKA ?
Henio
Henio 27.02.2020, 12:48
Rzeczywiście Stolarska zawsze była dwukierunkowa tylko przez jakiś czas zrobiono jednokierunkową. Zlikwidować znak zakazu zatrzymywania i z głowy. Dzieci mogą się przespacerować a nie pod samymi drzwiami wysiadać. Wszystko wina leniwych rodziców, którzy tak przyzwyczaili dzieci
Tomaszowianin
Tomaszowianin 27.02.2020, 12:35
Mieszkam na Stolarskiej cale zycie, przeszlo 30 lat.
Jednokierunkowa to ona byla na chwile.
Rusz w obu kierunkach nie przeszkadza tam nikomu oprocz leniwych rodzicow co hca dzieciaka pod furtka wysadzic, nikomu wiecej.
Mozna wjechac na teren szkoly, dzieciaka wysadzic i wyjechac. Jest gdzie wykrecic, nie ma problemu. Ale jak sie chce jeszcze z dzieckiem w samochodzie rozmawiac 5 min bo w domu nie ma na to czasu to wyglada to jak wyglada wlasnie.
Postawic zakaz postoju/zatrzymywania sie , klika razu ustawic sluzby zeby wlepily mandaty i zaraz sytuacja sie rozwiaze.
Antena
Antena 27.02.2020, 12:30
Kiedyś do szkoły chodziło się piechotą, a teraz ... rosną dzieci kaleki. Zero kontaktów z rówieśnikami.
klug
klug 27.02.2020, 09:33
Niedługo zlikwidują ósemkę i problem się rozwiążę.
Elf
Elf 27.02.2020, 16:33
Chyba ciebie
Michał
Michał 27.02.2020, 07:01
od kiedy pamiętam to jest od roku 74 zawsze ulica Stolarska była ulicą dwukierunkową, i były tam dwie szkoły i przedszkole. na chwilę ktoś wpadł na pomysł jednego kierunku ale wróciło do normy i tak niech pozostanie. szkoła ma duży teren który jest nie wykorzystany, można tam zrobić parking.
Mieszkaniec.
Mieszkaniec. 26.02.2020, 23:27
Rodzice jak by mogli to do szkoły by wjechali... Nie interesuje mnie ze podwożą swoje dzieci a ja co, mam robić kółka na okrągło bo komuś zaświtała droga jednokierunkowa? W d pach się przewraca.
Mieszkanka
Mieszkanka 27.02.2020, 14:46
Dokładnie. U nas na Białobrzegach to samo. Mala boczna uliczka, a rodzice jakby mogli to by całą zablokowali, żeby tylko dziecko nie przeszło 50m na parking po drugiej stronie ulicy po dworzu. Nie ważne, że mieszkańcy nie mają jak dojechać do domu. Poblokowane są wjazdy do bram. Policja czy straż miejska zanim dojedzie to już się Państwo rozjeżdżają, zdjęcia trafiają do nich, ale chyba niewiele to daje skoro taka ameba umysłowa dalej stoi w przejeździe.
HC
HC 27.02.2020, 22:10
To prawda. Pod szkoła w Białobrzegach dramat. Ludzie mają wielki parking 50 metrów od wejścia do szkoły, ale zatrzymują się nagminnie na ulicy i to z dwóch stron blokując przejazd. Tam powinna kilka dni z rzędu stanąć policja i kasować mandaty. Później dziwimy się, że dzieci niezaradne itp. Jak wszystko mają podstawiane pod nos.
Miśka
Miśka 26.02.2020, 23:11
Jednokierunkową zrobić. Rano nie da się przejechać a do tego jest niebezpiecznie. Kierowcy się często kłócą i nie powiem jakimi epitetami operują. Tam jest masakra.
Edek
Edek 26.02.2020, 22:56
Niech zostanie tak jak jest
😢
😢 26.02.2020, 22:52
A dzieci będziemy wyrzucać z auta w czasie jazdy
HC
HC 27.02.2020, 22:11
Macie wielki parking. Ale jeśli komuś nie chce się tam wjechać, żeby wysadzić dziecko i wyjechać, to niech wrzuca w czasie jazdy. Będzie bardzo smiesznie.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 27.02.2020, 07:58
Możesz anebo też zrobić,, aż,, .... 200 metrowy spacerek by odprowadzić przyszłą niedorajdę od zaparkowanego samochodu pod bramy szkoły.

Pozostałe