Zielony budżet: znamy wyniki ankiet

  • 28.02.2020, 10:29
  • Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim
Zielony budżet: znamy wyniki ankiet
Czy powstanie zielony budżet? Urząd Miasta ma już wyniki ankiet, które mieszkańcy mogli wypełniać od 5 do 18 lutego 2020 r. Tomaszowianie odpowiadali na pytanie dotyczące przyszłości TBO.

Ankiety złożyło łącznie 496 osób. 387 z nich wpłynęło w wersji on-line, a 109 w formie papierowej.  Do wyboru były trzy możliwości: pierwsza dotyczyła pozostawienia TBO w niezmienionej formie, druga częściowego przeznaczenia środków na zielony budżet i dotacje na wymianę źródeł ciepła, trzecia natomiast przekształcenia TBO całkowicie w zielony budżet na wymianę źródeł ciepła i inne zielone projekty.

Najwięcej głosów, bo aż 288, oddano na trzeci wariant, na drugim miejscu znalazł się wariant pierwszy ze 129 głosami. Najmniej osób, bo 79, zagłosowało na wariant drugi.

Teraz wyniki będą wnikliwie analizowane i niebawem zostaną przedstawione propozycje nowych rozwiązań dotyczących Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na stwierdzenie o treści: „Jestem za tym, aby Tomaszowski Budżet Obywatelski...” mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego zaznaczali odpowiedzi zgodnie z poniższą tabelą:

 

pozostał w niezmienionej formie

129 głosów

26,01%

 

został częściowo przeznaczony na stworzenie tzw. Zielonego Budżetu Obywatelskiego na dotacje dla mieszkańców na wymianę źródeł ciepła

79 głosów

15,93%

 

został w całości przeznaczony na stworzenie tzw. Zielonego Budżetu Obywatelskiego na dotacje dla mieszkańców na wymianę źródeł ciepła i inne zielone projekty

288 głosów

58,06%

Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

w_p
WuPe 29.02.2020, 02:45
Masakra:-/ Taka fajna inicjatywa obywatelska zaprzepaszczona chwytliwymi hasłami. Zielone pomysły były obecne w poprzednich edycjach i jakoś wielbiciele ekologii poklasku nie zdobywali. Naprawdę są ważniejsze i ciekawsze rzeczy niż dawanie kasy nielicznym na półśrodki.

Pozostałe