Będzie klasa policyjjna

  • 28.02.2020, 19:40
  • Mariusz Strzepek
Będzie klasa policyjjna
Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman wspólnie z Dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim Tomaszem Migałą, podpisali porozumienie o współpracy dzięki, któremu w III LO ZSP nr 8 utworzona zostanie klasa o profilu policyjnym.

26 lutego 2020 roku, w siedzibie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się spotkanie Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman  z Dyrektorem wymienionej placówki edukacyjnej p. Tomaszem Migałą. W trakcie spotkania w/w dokonali podpisania porozumienia, które zakłada współpracę obu instytucji i prowadzi do stworzenia i wzajemnego wsparcia przy prowadzeniu klasy licealnej o profilu policyjnym.

Podpisane porozumienie to finalizacja założeń wymienionych w liście intencyjny, jaki został podpisany przez wymienionych w dniu 29 listopada 2019 roku.

Klasa o profilu policyjnym ma funkcjonować już w roku szkolnym 2020/2021 a założenia programowe mają  między innymi prowadzić do integracji środowiska policyjnego i młodzieży szkolnej, propagowania postaw patriotycznych, propagowania działalności na rzecz bezpieczeństwa publicznego, kształtowania wśród uczniów aktywnych postaw społecznych  oraz właściwych postaw moralnych przez wartości odnajdywane w etosie zawodu policjanta, upowszechnienia tradycji oraz promocji dokonań i osiągnięć Policji i Szkoły.  

Będą miały również na celu przygotowanie młodzieży szkolnej do nauki w Wyższych Szkołach Policji oraz do postepowania rekrutacyjnego do służby w Policji.  

W ramach podpisanego porozumienia zarówno Szkoła jak i Komenda Policji, mogą liczyć na wzajemne wsparcie przy realizacji różnego rodzaju inicjatyw co z pewnością przyczyni się do kształtowania pozytywnego wizerunku tomaszowskiej Policji jak i ZSP nr 8.   

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

question
question 29.02.2020, 23:14
No tak, mamy w naszym mieście już klasy mundurowe: wojskowa, strażacka, teraz planowana policyjna. Jak to mówią "za mundurem panny sznurem". To może następną zamiast klasy rocka (wzorem disco polo) utworzymy klasę dla ducha - klasa katechetyczna!
gabi
gabi 29.02.2020, 21:42
Czy nie lepiej postawić na naukę tego co dzisiaj stanowi problem ? Uczniowie mają kłopot z czytaniem ze zrozumieniem , nie potrafią napisać sensownie 10 zdań na wybrany temat , rozwiązywanie trudniejszych zadań matematycznych to dopiero wyzwanie , a umiejętność prowadzenia rozmowy w języku obcym jest prawie niemożliwe.
SA.
SA. 29.02.2020, 23:30
...gabi wstrzeliłaś się w sedno sprawy :-))
To faktycznie jest podstawa, od tego trzeba byłoby zacząć. Obawiam się jednak, że dla niektórych jest to wyczyn nie do osiągnięcia. Przykre to jest niestety. Ale może jak zakasają rękawy...?
BORowik
BORowik 29.02.2020, 16:28
Mamy jeszcze jakieś szkoły chętne na klasy profilowane?
Marynarka Wojenna, Straż Ochrony Kolei a ostatnio SOP chętnie przytulą nowy narybek.
SA.
SA. 29.02.2020, 12:09
Może młodzi, chętni, pełni werwy zasilą wreszcie szeregi tej mundurówki. Choć robota mocno niewdzięczna. Waktów wolnych bez liku, dlatego ciśnienie coraz większe ze strony przełożonych na policjantów, a społeczeństwo i menele dokładają swoje 10gr od siebie. Nie ma kim pracować. Ciężko ogarnąć rejon kilkoma policjantami, jeszcze młodymi. Wydaje się, że to jednak najsłabsza propozycja po Straży Pożarnej PSP i wojsku WP. No ale to młodzieżówka musi się sama w praktyce o tym przekonać i zobaczyć na własne oczy jak to wygląda.
Jednak ruchy wykonywane są w dobrym kierunku. Może za kilka lat wróci wszystko do normy.

Pozostałe