Uczniowie SP 12 bezpieczni w Internecie

  • 28.02.2020, 21:01
  • Mariusz Strzepek
Uczniowie SP 12 bezpieczni w Internecie
W lutym w Szkole Podstawowej nr 12 im. Jana Pawła II w  Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się szereg działań związanych z Dniem Bezpiecznego Internetu 2020 pod hasłem „Działajmy razem.”

Przeprowadzone zostały lekcje wychowawcze na temat bezpieczeństwa w Internecie oraz konkurs na najlepszy plakat „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem”. Uczniowie klas 8 opracowali  także test wiedzy dla klas młodszych.

Z kolei dzieci z klas 1 – 3 biorący udział w konkursie „Bezpieczny Internet” sprawdzili swoją wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa w Internecie i zapoznali się z poradami dotyczącymi kulturalnego i bezpiecznego korzystania z sieci.

Dla przedszkolaków z Tęczowej Akademii przygotowane zostały zajęcia
z kodowania  „Bezpieczne zabawy w Internecie. Kodowanie  dla przedszkolaka”.

Wspaniałym podsumowaniem DBI był udział uczniów klas młodszych w zajęciach, grach i zabawach dotyczących bezpieczeństwa w Internecie w świetlicy szkolnej oraz w Bibliotece Miejskiej. Dla rodziców zostały przygotowane ulotki na temat różnych działań podjętych w ramach DBI.

Placówka przystąpiła również do konkursu  „Na najciekawszą inicjatywę Dnia Bezpiecznego Internetu 2020”, który pomoże w dalszej edukacji uczniów i rodziców.

Głównym przedsięwzięciem DBI był Turniej Międzyklasowy, w ramach którego  uczniowie przygotowali krótkie filmy - wywiady na tematy związane z bezpiecznym Internetem jak również rozwiązywali test, rebusy, układali zdania z rozsypanki wyrazowej oraz rozpoznawali symbole.

W tym dniu w szkole gościł również przedstawiciel Policji, który przeprowadził wśród uczniów pogadankę na temat: „Nieletni wobec prawa”.

Priorytetem szkoły jest bezpieczeństwo uczniów, także w Internecie, dlatego od lat przygotowywanych jest tak dużo działań edukacyjnych w tym zakresie.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Alois
Alois 02.03.2020, 09:20
To co, może audyt jakiś? xD

Bezpieczeństwo w sieci to temat dla specjalistów, a nie gamoni z grona nauczycielskiego, którzy o tej dziedzinie nie wiedzą zasadniczo nic.


Pozostałe