Szkoła Pamięta - ZSP nr 8

  • 03.03.2020, 01:02 (aktualizacja 03.03.2020, 10:13)
  • ZSP nr 8
Szkoła Pamięta - ZSP nr 8
W tym roku społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 przy ulicy Nadrzecznej uczestniczyła w wielu przedsięwzięciach mających na celu uczczenie pamięci Żołnierzy Niezłomnych. Już w piątek 28 lutego w siedzibie PCAS został wyświetlony  film „Inka 1946”. W projekcji wzięły udział klasy II B,I TG i  I TP pod opieką p.Renaty Kurkarewicz, p.Izabeli Szymańskiej i p.Piotra Dębickiego.

Również w niedzielę 1 marca, kiedy to oficjalnie jest obchodzony Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych duża grupa uczniów naszej szkoły, z różnych klas, wzięła udział w miejskiej uroczystości upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych oraz  VIII Edycji Biegu Wilczym Tropem. Do pokonania był symboliczny dystansie 1963 m, która jest równocześnie datą śmierci ostatniego żołnierza antykomunistycznego powstania-Józefa Franczaka „Lalka”.

W poniedziałek 2 marca Dyrektor Szkoły p.Tomasz Migała oraz uczniowie klas  I AG i I BG pod opieką p.Joanny Kosior i  p.Sławomira Szymańskiego wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej z okazji uczczenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych pod Patronatem Starosty Tomaszowskiego.

Dodatkowo w pierwszym tygodniu marca w naszej szkole na pierwszym piętrze jest eksponowana kopia wystawy „Zbrojne podziemie antykomunistyczne w Tomaszowie Mazowieckim i okolicach” wypożyczona przy uprzejmości MCK i p.Jarosława Pązika, dzięki której uczniowie mogą poznać bliżej losy tomaszowskich Żołnierzy Wyklętych.

Wszystkie te przedsięwzięcia wpisują się w ramy projektu MEN „Szkoła Pamięta”.

Foto:Kamil Borkowski.

ZSP nr 8

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe