Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 kwietnia 2024 04:27
Reklama
Reklama Makaron Czaniecki - konkurs

Porozmawiajmy o zmianach klimatycznych

Zapraszamy na konferencje naukową w ramach "Kongresu Polska Wielki Projekt", która odbędzie się w sobotę, 7 marca w Urzędzie Miasta w Tomaszowie Mazowieckim. Jego głównym punktem będzie panel dyskusyjny dotyczący zmian klimatycznych w Polsce oraz tego, czy i jak możemy się do nich przygotować. Wydarzenie będzie też dobrą okazją do porozmawiania z pracownikami tomaszowskiego magistratu i załatwienia swoich spraw.

Kongres rozpocznie się o godz. 15. Jego głównym punktem będzie panel dyskusyjny ph. „Czy możemy zapobiec suszy?”. Wśród prelegentów znajdą się: Joanna Kopczyńska ‒ zastępca prezesa Wód Polskich ds. zarządzania środowiskiem wodnym, Paweł Sałek ‒ doradca Prezydenta RP ds. klimatu, Artur Michalski ‒ zastępca prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Krystian Szczepański ‒ dyrektor Instytutu Ochrony Środowiska, Kazimierz Perek ‒ dyrektor RDOŚ w Łodzi, mecenas Jędrzej Bujny ‒ prawnik specjalizujący się w tematyce komunalnej, a także Tomasz Duda ‒ dyrektor techniczny Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Skierniewicach.

Przy okazji kongresu odbędzie się również Dzień Otwarty w tomaszowskim Urzędzie Miasta. Na parterze w budynku A (hol główny) od godz. 11 do godz. 15 dyżurować będą pracownicy poszczególnych wydziałów merytorycznych, którzy będą udzielać informacji mieszkańcom.

Dyżur pełnić będą przedstawiciele wydziałów: Ochrony Środowiska; Inwestycji; Architektury; Gospodarki Nieruchomościami; Ewidencji Ludności i Działalności Gospodarczej (będzie np. można złożyć wniosek  o wydanie dowodu osobistego); Podatków i Opłat; Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia; Edukacji.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ajdejano 06.03.2020 11:56
Z uwagi na nie najlepszy stan zdrowia, nie przyczołgam się na tę "kunfyryncyje". Chciałbym, aby ktoś ze słuchaczy zapytał np. p. Kopczyńską i p. Szczepańskiego o to, czy: - mają jakiekolwiek rozeznanie o wielkości zasobów wód powierzchniowych i podziemnych do wykorzystania w naszym województwie (o naszym powiecie - nawet nie marzę) w celu likwidacji skutków suszy. Najlepiej, jakby ktoś to podał procentowo i ilościowo w stosunku do całości zasobów wodnych w województwie, - mają jakiekolwiek rozeznanie o aktualnych, technicznych możliwościach poboru wód powierzchniowych i podziemnych w celu likwidacji skutków suszy. Jeżeli takich możliwości nie ma, albo delikwenci nie mają takiego rozeznania, to o czym możemy, k.u. dyskutować w temacie suszy ?!?! Drobna uwaga: wszystkie, aktualne źródła wod powierzchniowych i podziemnych, w 90% są przystosowane jedynie do poboru wody do celów gospodarczych i socjalno-bytowych. Więc pozostaje pytanie: czy są czynione kroki, aby przygotować ujęcia wody również na pobór wód np. do nawodnień. Na tym tle: Polska to kraj - jeden z najuboższych w zasoby wodne: powierzchniowe i podziemne. PS. O bu.r.d.e.l.u, jaki stworzyło nowe, skopane, Prawo wodne - już nie wspomnę (od 2017 r. już trzy razy było zmieniane).

Ajdejano 04.03.2020 13:30
Dodatek nr 2: do p. Joanny Kopczyńskiej i do p. Krystiana Szczepańskiego (jedni z wielu "prelegentów" na tej "kunfyryncyi"): zapoznajcie się wcześniej z wieloma terminami, dotyczącymi zasobów wód powierzchniowych i podziemnych. Te terminy są zawarte w: Prawie wodnym, Prawie ochrony środowiska, Prawie geologicznym. Jedynie zasoby wód powierzchniowych i wód podziemnych mogą pomóc nam - ludziom w zapobieganiu skutkom suszy. PS. Będę na tym sabacie niedouczonych urzędasów w sobotę i Was przepytam.

Ajdejano 03.03.2020 22:33
Cytat z powyższego materiału: >>Kongres rozpocznie się o godz. 15. Jego głównym punktem będzie panel dyskusyjny ph. „Czy możemy zapobiec suszy?”.<< Oczywiście - błąd w sztuce: zjawisku suszy nie możemy zapobiec, natomiast możemy zapobiegać SKUTKOM tej suszy. Chyba tam pójdę i posłucham, co nam zaproponują ci prześwietni przedstawiciele różnych urzędów, powołanych głównie do "niczego nierobienia" . Dobrze, że ci prześwietni przedstawiciele zostali nazwani tylko "prelegentami", a nie np. naukowcami albo chociaż fachowcami. Kiedyś tzn. "za komuny" byli tacy różni partyjni agitatorzy, też nazywani "prelegentami". Źle mi to określenie w uszach dzwoni.... PS. Na temat wody cokolwiek mogę z tymi "prelegentami" pogadać... i parę ciekawych (nie zawsze łatwych) tematów mogę im podrzucić.

ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Polecane
Zmiany w ProkuraturachJak rozwijać umiejętności miękkie i dlaczego są tak istotne dla kariery?O bezpieczeństwie Za PilicąKolejna impreza Automobilklubu przed namiPierwszy raz w naszym szpitaluZbrodnia w lesie w okolicach Smardzewic40 lat minęłoŚredniowiecze w SkansenieTHOMAS ANDERS WYSTĄPI W ARENIE LODOWEJLechia Tomaszów Mazowiecki - Bogdanka Arka Chełm 2:3Wśród najlepszych z biologiiZrozpaczeni rodzice błagają o pomoc
Reklama
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 2°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 331 Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 331 Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 331 w wykonaniu standardowym w kolorze buk. Akcesoria: stolik Rubens 9 w kolorze buk oraz wieszak ubraniowy z lustrem.PB 331 to najpopularniejszy model łóżka w ofercie Elbur. Domowy charakter, praktyczne funkcje i sprawdzone rozwiązanie powodują, że jest stosowane z powodzeniem w placówkach opieki długoterminowej oraz w środowisku domowym. Ze względu na możliwość dopasowania koloru harmonijnie wpisuje się w każde otoczenie.Więcej informacjiKolory standardowe:C1 bukC2 buk jasnyKolory niestandardowe*:C4 nabuccoC5 klonC6 akacjaC7 dąb jasnyC8 orzechC153 dąb sonomaDETALE PRODUKTU:1. Zabudowane napędy podnoszenia łóżka4. Dodatkowa regulacja za pomocą rastomatu2. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji5. Solidne koło z hamulcem3. Leże z regulacją twardości6. Szeroka gama kolorystycznaOPCJE:zmiana wypełnienia leża • zmiana długości leża • zmiana kolorystykiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 40 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:215 × 102 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 22 cmCiężar całkowity:99,8 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJE ŁÓŻKA REHABILITACYJNEGO 
Reklama
Napisz do nas
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
Reklama