Starsza Pani zgubiła, starsza Pani znalazła, starsza Pani usłyszała zarzuty

  • 05.03.2020, 18:00 (aktualizacja 09.03.2020, 17:51)
  • redakcja
Starsza Pani zgubiła, starsza Pani znalazła, starsza Pani usłyszała zarzuty
Tomaszowscy policjanci zatrzymali 67-letnią kobietę, podejrzewaną o przywłaszczenie portfela z pieniędzmi i kartą bankomatową. Amatorka cudzej własności usłyszała, zarzut za który grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 22 stycznia 2020 roku przed jednym z marketów w Tomaszowie Mazowieckim. Wówczas to 72-letnia tomaszowianka po zakończeniu zakupów, odstawiła w wyznaczonym miejscu wózek sklepowy, w którym to przez nieuwagę pozostawiła swój portfel. W portfelu było 250 złotych, karta bankomatowa oraz karta tomaszowianina.

Roztargniona kobieta, brak portfela zauważyła dopiero po powrocie do domu. Gdy wróciła w rejon sklepu, w którym była na zakupach pozostawionej zguby już nie było. O zaistniałej sytuacji 72-latka powiadomiła policję. Mundurowi pracujący na miejscu zgłoszenia natychmiast ustalili  położenie wszystkich kamer monitoringu znajdujących się w obrębie sklepu.

Po przejrzeniu zapisu obrazu ustalili, iż przywłaszczenia portfela dopuściła się inna nieznana kobieta, która po jego znalezieniu zajrzała do wnętrza a następnie odeszła w nieznanym kierunku. Policjanci zgromadzili wszystkie dowody w sprawie, co przy zaangażowaniu i dobrej pracy operacyjnej doprowadziło w dniu 4 marca 2020 roku do wytypowania i zatrzymania 67-leniej mieszkanki Tomaszowa.

Zatrzymana kobieta przyznała się do przywłaszczenia portfela, który zwróciła wraz z zawartością. Amatorka cudzej własności usłyszała już zarzut , za który kodeks karny przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 
redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Antoni
Antoni 06.03.2020, 18:55
Wyrok jak dla kasty co zabrał 50 zł z lady

Pozostałe