Koronawirus w Tomaszowie? Pacjentka przyleciała z Anglii

  • 09.03.2020, 17:48 (aktualizacja 14.03.2020, 17:43)
  • Mariusz Strzepek
Koronawirus w Tomaszowie? Pacjentka przyleciała z Anglii
Młoda kobieta z podejrzeniem koronawirusa trafiła wczoraj na oddział zakaźny w Tomaszowskim Centrum Zdrowia. Chorą do szpitala przywiozła karetka pogotowia. Ratownicy medyczni, którzy udzialali pomocy wyposażeni byli w niezbędne ubrania i sprzęt ochrony osobistej. Kobieta jest mieszkanką Tomaszowa, niedawno wóciła z Wielkiej Brytanii, dokąd wybrała się na koncert. Szpital nie udziela informacji na temat tego przypadku i odsyła w tej sprawie do służb prasowych wojewody. Rzeczniczka prasowa Tobiasza Adama Bocheńskiego nie odbiera telefonów, podobnie jak Anna Leder łódzkiego oddziału NFZ. Wiemy natomiast, że chora uskarżała się na wysoką temperaturę i kaszel. W domu prawdopodobnnie zasłabła i dlatego wezwano pogotowie. W TCZ pobrano jej krew do badania na obecność koronawirusa, którą wysłano do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej. Wyniki tzw. szybkiego testu pownny być znane już dzisiaj wieczorem. Pracownicy TCZ uspokają jednak, ponieważ pacjentka objawy chorobowe miała jeszcze przed wyjazdem z Polski. W przypadku stwierdzenia obecności wirusa szpital będzie mial jednak dosyć pozważny problem. Oddział zakaźny w Tomaszowie nie jest bowiem wyposażony w odpowiedni system wentylacyjny, a budynek dzieli z oddziałem psychiatrycznym. W skrajnym więc przypadku może zajść konieczość ewakucji chorych z tego drugiego

.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zuza
Zuza 13.03.2020, 03:06
Ludzka glupota nie ma granic.Tyle sie pisze i naglasnia jaka jest sytuacja na calym swiecie a ona pojechala czy poleciala sobie na koncert do Anglii.Przez takich nie myslacych ludzi wlasnie dochodzi do zakazen.Jesli nie musisz isc do pracy to siedz na *** w domu jak mowia w mediach a nie szkuac wrazen.Niektorzy ludzie sami sie prosza o te chorobe tylko nie mysla o innych.Jesli nie bedzie zadnej wspolpracy to niestety zle sie to dla nas wszystkich skonczy.
Kasia
Kasia 14.03.2020, 17:25
Dokładnie. Taka tragedia wysiedzieć w domu więc lepiej pojechać i wrócić z tym syfem zarazić innych. A co tam młoda da radę. Tylko może czas zacząć myśleć nie tylko o swojej d......pie. tu rząd nie wygra jeśli my będziemy takimi bałwanami i będziemy robić co się nam podoba.
Zero
Zero 10.03.2020, 13:22
To co to za zakaźny, jak nie można ludzi z wirusem położyć?
Nie masz pracy?
Nie masz pracy? 10.03.2020, 10:27
Mam ciekawą propozycję:W Londynie ochotnicy dostaną 3,5 tys. funtów za zakażenie koronawirusem
Szczegóły: https://wyborcza.pl/7,75399,25…
Elżbieta
Elżbieta 09.03.2020, 21:39
Ale te pełne kosze zakupów to nie tylko emeryci mieli.
hehehe
hehehe 09.03.2020, 20:42
No to będą niezapomniane wrażenia z koncertu
xD
xD 11.03.2020, 18:07
objawy miała przed wyjazdem z polski. wiec mogła pozarażać ludzi w UK
Anka
Anka 26.03.2020, 16:25
Jak miała to po jakiego diabła jechała . Pisz człowieku i myśl.
Ajdejano
Ajdejano 09.03.2020, 19:51
Do "MM" na różowo: nie martw się o ten portal internetowy. Ten portal stale działa i to dobrze, właśnie dlatego, że tutaj można różne rzeczy pisać, za wyjątkiem obrażania kogokolwiek.
Elżbieta
Elżbieta 09.03.2020, 18:40
Dziś byłam w biedronce ludzie pakują pełne kosze.Co się dzieje
Ano
Ano 10.03.2020, 10:17
społeczeństwo głupieje, a markety nabijają kasą kieszenie.
Jaś
Jaś 09.03.2020, 17:58
Granice powinny byc zamkniete . Teraz póki sytuacje da sia jeszcze opanować.
Pigi
Pigi 09.03.2020, 17:23
Masowe imprezy nadl nie odwołane. Społeczeństwo obywatelskie i dziennikarstwo także
mwk
mwk 09.03.2020, 17:02
W Tomaszowie panuje także grypa,objawy praktycznie są odentyczne.Ta grypa jest bardzo ciężka panuje już od 3 tyg ale czy ktoś bada te osoby?Ano nie.Nie robią badań na koronowirusa a może to właśjie on a nie grypa...
Alex
Alex 09.03.2020, 18:57
Na grypę też nikt testów nie robi, a trwa to chwilę. Mało kto idzie do lekarza z grypą, wielu chodzi do pracy... Może teraz wreszcie to się zmieni
Taki POPiS
Taki POPiS 09.03.2020, 16:11
Ponad tydzień temu pisałem o tym że oddział zakaźny nie jest przygotowany na koronowirusa .W drzwiach łazienek szpary ,okna podobnie .Wieczny brak leków i środków dezynfekcji w automatach przy umywalkach.Za oknami smród i bród od strony komendy.Na piętrze oddział psychiatryczny połączony klatką schodową.No ale w mediach P.Szumowski zapewniał że szpitale są przygotowane . https://www.fakt.pl/wydarzenia…
Xd
Xd 09.03.2020, 16:22
Pogotowie też podobnie...
krln
krln 09.03.2020, 16:09
Jakiego Adama Bocheńskiego ?! Wojewoda Łódzki ma na imię Tobiasz ? i bardzo dobrze,że nikt na tym etapie nie udziela informacji, po co siać panikę!
pepe
pepe 09.03.2020, 16:50
Panika chyba już jest. Dziś kolejki w aptekach jak za PRL-u.
Jadwiga
Jadwiga 09.03.2020, 18:02
Panika jeszcze gorsza jak za komuny, ludziska pełne reklamówki leków donoszą do domu, niby na czarną godzinę
PSP
PSP 11.03.2020, 09:48
Przestali wierzyć z zapewnienia Pana ministra , i dobrze , ja mu też nie wierzę .
25a
25a 09.03.2020, 15:59
No i się zaczęło

Pozostałe