Ice Speedway na Arenie Lodowej odwołane

  • 10.03.2020, 18:09 (aktualizacja 14.03.2020, 17:41)
  • Mariusz Strzepek
Ice Speedway na Arenie Lodowej odwołane
Z powodu epidemii koronawirusa odwołane zostały zawody Ice Speedway, które miały rozegrać się na tomaszowskiej Arenie Lodowej. Mimo dużego zainteresowania i kilku tysięcy sprzedanych biletów, organizatorzy nie mieli wyjścia w związku z zarządzeniej wojewody. Zapowidają jednak organizację imprezy w kolejnym sezonie.

- Wymieniona impreza ma charakter międzynarodowy (...), stąd należy spodziewać się przyjazdu uczestników z miejsc, w których potwierdzono zachorowania na Covid-19. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo niekontrolowanego rozprzestrzeniania się wśród uczestników wydarzenia koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego ww. chorobę. Na podstawie rekomendacji Głównego Inspektoratu Sanitarnego z dnia 8 marca 2020 r., będącej wynikiem analizy sytuacji epidemiologicznej, organizacja imprezy masowej z udziałem publiczności stanowi duże ryzyko wystąpienia ogniska koronawirusa SARS-CoV-2 mającego negatywny wpływ na zdrowie i życie osób – czytamy m.in. w komunikacie przesłanym przez Wojewodę Łódzkiego.

W związku z powyższym FIM-Europe, Polski Związek Motorowy oraz Speedwayevents.pl wspólnie podjęli decyzję o odwołaniu imprezy w Tomaszowie Mazowieckim w pierwotnie zaplanowanym terminie.

– Decyzję Wojewody Łódzkiego przyjęliśmy z pełnym zrozumieniem, kwestie bezpieczeństwa są absolutnie priorytetowe w obecnej sytuacji. Wspólnie natomiast uznaliśmy, że przeprowadzenie turnieju bez udziału publiczności nie ma sensu. Trzeba poczekać na rozwój sytuacji i bardziej sprzyjające okoliczności. I wtedy ogłosić nowy termin dla tej imprezy – mówi Piotr Szymański, przewodniczący Komisji Wyścigów Torowych FIM Europe.

Informacja dla kibiców odnośnie zwrotu pieniędzy za bilety - zostanie on dokonany drogą elektroniczną – na konta lub karty, w zależności od wybranego sposobu płatności.

 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ObserwatorTM
ObserwatorTM 10.03.2020, 14:40
Kilku tysięcy biletów?

Pozostałe