Ważna informacja dla kibiców sportowych w mieście

  • 10.03.2020, 16:26 (aktualizacja 14.03.2020, 17:41)
  • SportTm
Ważna informacja dla kibiców sportowych w mieście
Spółki: Ekstraklasa S.A oraz PLS Liga zadecydowały, iż mecze piłkarskie oraz siatkarskie w związku z zarządzeniem o odwołaniu imprez masowych Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego odbędą się bez udziału publiczności. Rozgrywki o których mowa to: Ekstraklasa; PlusLiga; KRISPOL I Liga; rozgrywki kobiecie. Swoje zarządzenie wydał także PZPN.

Premier Rzeczpospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki poinformował  o odwołaniu wszystkich imprez masowych w Polsce. W związku z tym marcowe mecze reprezentacji Polski z Finlandią we Wrocławiu (27.03.2020) i Ukrainą w Chorzowie (31.03.2020) odbędą się bez udziału publiczności i będą transmitowane w telewizji. Wszyscy kibice, którzy zdążyli już dokonać zakupu biletów na te spotkania, otrzymają zwrot pieniędzy. Szczegółowa procedura zostanie podana w najbliższym czasie. 

Premier Rzeczpospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki w poniedziałek spotkał się z prezesami polskich związków sportowych, a także przedstawicielami Ekstraklasy SA. We wtorek rano zorganizował zaś specjalną konferencję prasową. – Koronawirus i epidemia, która się rozszerza, to realne i globalne zagrożenie. Światowa Organizacja Zdrowia proponuje podjęcie radykalnych działań ograniczających możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa, dlatego my też – w poczuciu odpowiedzialności – chcemy raczej zapobiegać niż leczyć. Obserwując wszystko wokół, czytając zalecenia WHO, a także w dyskusjach z naszymi partnerami, podejmujemy decyzje, które mają na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa, ograniczanie jego skutków społecznych, przede wszystkim dla zdrowia społecznego. Podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych, których szczegółowa definicja znajduje się w ustawie – powiedział na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Mając na uwadze potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców Polski, spowodowane rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19, zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów, Polski Związek Piłki Nożnej zorganizuje dwa najbliższe mecze towarzyskie reprezentacji Polski z Finlandią we Wrocławiu (27 marca 2020) i Ukrainą w Chorzowie (31 marca 2020) bez udziału publiczności. Wszyscy kibice, którzy zdążyli już dokonać zakupu biletów na te spotkania, otrzymają zwrot pieniędzy.

Mecze młodzieżowych reprezentacji Polski i reprezentacji Polski kobiet, rozgrywane w naszym kraju, również odbędą się bez udziału publiczności.

PKO Ekstraklasa podjęła decyzję o kontynuowaniu gry, ale bez udziału publiczności. PZPN, stosując się do zaleceń władz państwowych informuje, że rozgrywki Totolotek Pucharu Polski, pierwszej i drugiej ligi oraz niższych klas rozgrywkowych nie mogą mieć charakteru imprez masowych aż do odwołania.

W porozumieniu ze sponsorem tytularnym turnieju dla dzieci ,,Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, PZPN postanowił przenieść te rozgrywki, w tym finały turniejów wojewódzkich na okres późniejszy. Także miejsce i termin finału turnieju zostaną ustalone w momencie, gdy  ustanie zagrożenie epidemiologiczne wirusem COVID-19 na terytorium Polski.

Jednocześnie Polski Związek Piłki Nożnej, świadomy powagi sytuacji, deklaruje daleko idącą współpracę z władzami centralnymi i lokalnymi oraz wszystkimi służbami  zaangażowanymi w walkę z omawianym zagrożeniem – przede wszystkim z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

SportTm

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

EL
EL 10.03.2020, 22:01
Każdy ma prawo mieć własną opinię w tym temacie... Jest to zrozumiałe, że podejmowane są środki zapobiegawcze. Pytanie tylko, czy nie są one zbyt restrykcyjne.. Jak dla mnie są nieadekwatne do panującej sytuacji. Wiadomo - jest ustawa.. Ale powinno być tak , że organizator wpuszcza ograniczoną liczbę osób na imprezę - w ramach obowiązujących limitów a nie całkowicie zamyka imprezę dla ludzi. Jaki sens ma mecz, rozegrany bez udziału publiczności oraz kibiców, jeżeli nawet nie jest transmitowany?? W takiej sytuacji powinno się przełożyć wydarzenie a na jakiś bliższy termin w przyszłości , aby miało to sens.
Wiem
Wiem 10.03.2020, 21:38
O czym piszesz? Miernoto? o tym że na granicach od dwóch tygodni wstecz nic się nie działo czy o tym że spokojnie można latać do Anglii czy Szwecji a później mieć ***zke w kraju?
czas odwyku
czas odwyku 10.03.2020, 18:59
I jak tu żyć bez pomeczowego przybicia "piątki" ze swoim idolem? Żyć niepodobna.
Tyle lat zmarnowanych, ale wreszcie powstaje prawdziwa Rzeczpospolita
Tyle lat zmarnowanych, ale wreszcie powstaje prawdziwa Rzeczpospolita 10.03.2020, 17:13
Tak dziala dzialajace Państwo. Wreszcie.

Pozostałe