Szkoły zamknięte od poniedziałku, ale nie wszystkie

  • 11.03.2020, 21:06 (aktualizacja 14.03.2020, 17:39)
  • red.
Szkoły zamknięte od poniedziałku, ale nie wszystkie
Pojawiają się kolejne regulacje dotyczące koronawirusa. O godzinie 20 wojewoda rozeslał kolejny komunikat, w którym zawiesza się zajęcia w placówkach: wsparcia dziennego; centrach i klubach integracji społecznej; dziennych domach i klubach seniora; środowiskowych domach samopomocy; warsztatach terapii zajęciowej. Niestety zapomniano o dzieciach niepełnosprawnych

Na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski. Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych). Niestety zawiera ono wyjątki. Wśród nich znajdują się Specjalne Ośrodki Szkolno Wychowawcze.  

Ponadto wyłączenie obejmuje poradnie psychologiczno-pedagogiczne; młodzieżowe ośrodki wychowawcze, ośrodki socjoterapii, specjalne ośrodki wychowawcze, ośrodki rewalidacyjno-wychowawcze; przedszkola i szkoły w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej oraaz szkoły w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich a także przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

Ustawca chyba nie rozumie specyfiki funkcjonowania takich placówek, jak nasza szkoła przu ulicy Majowej. Uczęszczają do niej dzieci z wieloma niepełnosprawnościami, często sprzężonymi. Część z nich ma obniżoną odporność na infekcje. Nie ukrywam, że rodzice alarmują odkąd tylko mieli okazję zapoznać się z rozporządzeniem MEN. Poprosiłem członków Zarządu Powiatu aby podjęli decyzję o zawieszeniu zajęć także w tej placówce. Jest to możliwe i nie wymaga odrębnych uregulowań prawnych. Dzisiaj po południu obradował Zarząd, więc czekamy na decyzję w tej sprawie  - mówi Mariusz Strzępek, przewodniczący Komisji Zdrowia Rodziny i Spraw Społecznych Rady Powiatu Tomaszowskiego

red.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Xyz
Xyz 12.03.2020, 01:40
W przypadku specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, poradni psychologiczno-pedagogicznych o udziale w zajęciach dziecka decyduje rodzic. To nie obowiązek lecz prawo. Rodzic, którego dziecko do 8. roku życia nie bierze udziału w zajęciach ma prawo do zasiłku opiekuńczego.
Jest to cytat ze strony MEN
koń kaliguli
koń kaliguli 12.03.2020, 06:51
Jak uczy historia, był kiedyś taki władca, który wydał nakaz, aby wszystkie nowonarodzone dzieci, które są chore, zrzucać ze skały do morza ....
.
. 12.03.2020, 16:32
W latach 1989 - 2015 (do drugiego PiSu), tak było w Polsce. Teraz dostają przynajmniej 500+ Wcześniej nędza. Jest kilka reportaży na przykłąd ze Śląska, jak w liberalnej Polsce za zamykanymi kopalniami, matki takich dzieci wyjeżdżały jak prostytutki do Niemiec. By przeżyć. Taką Polskę nam stworzyliście wtedy, teraz kwik, że pińc złotych podaku który i wcześnej powinieś płacić, jest skuteczniej egzekwowane.

Cała Polska z was się śmieje postkomuniści i złodzieje.
Klawisz
Klawisz 11.03.2020, 21:33
Tęgie tuzy dydaktyki nie mają świadomości, że Ośrodki Szkolno Wychowawcze to placówki dla dzieci specjalnej troski i utożsamiają je z Zakładami Poprawczymi.
DS
DS 11.03.2020, 21:16
Rodzice oczekują od Starostwa kompetentnych i szybkich decyzji. Bez podzialu na dzieci lepsze i gorsze, bo wszystkie dzieci są sobie rowne i powinny byc traktowane w sposób równy.

Pozostałe