Fundacja Czystej Wsi uruchamia pomoc sąsiedzką. Będą dowozić zakupy do domu

  • 13.03.2020, 21:02 (aktualizacja 14.03.2020, 16:22)
  • Mariusz Strzepek
Fundacja Czystej Wsi uruchamia pomoc sąsiedzką. Będą dowozić zakupy do domu
W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Fundacja Czystej Wsi uruchamia pomoc sąsiedzką dla mieszkańców Gminy Inowłódz. Równocześnie apelują, aby osoby starsze i chore nie wychodziły z domów, zastosowując się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia.

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega: „duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową". Na stronie sanepidu ukazały się zalecenia dla seniorów, którym nowy patogen zagraża najbardziej. Zapobiegając zagrożeniu, Fundacja Czystej Wsi uruchamia pomoc sąsiedzką, którą kierują zwłaszcza do osób starszych.

— Musimy być świadomi, że to jest ogromne zagrożenie dla osób starszych — mówi Jędrzej Dzierżyński, prezes Fundacji Czystej Wsi — Może uda nam się szybciej zażegnać ten kryzys, jeśli będziemy postępować zgodnie z zaleceniami ekspertów z GIS i MZ. Zamówienia mogą składać mieszkańcy Gminy Inowłódz przez telefon oraz przez Internet.

Fundacja uruchomiła specjalną zakładkę „Pomoc Sąsiedzka” na swojej stronie internetowej

www.fundacjaczystejwsi.pl.

Na podstronie jest prosty formularz, który zawiera rubrykę „lista zakupów”.

Wpisujemy w niej zapotrzebowanie, zarówno pod względem artykułów spożywczych, jak i leków z apteki.

Numer telefonu to +48 601 749 045.

Za pomoc nie płacisz.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bejc
bejc 14.03.2020, 06:47
Jak sięgnę pamięcią na wsiach było zawsze czyściej jak w miastach.Na wioskach każdy dba o swoje obejście.Jeżeli chodzi o sam Inowłódz to j.w.Do tego trzeba dodać że mieszkańcy są bardzo mili i uczynni
Gminę można nakryć copką
Gminę można nakryć copką 13.03.2020, 21:46
a nam samotnym osobom z miasta kto pomoże?
Jak nie koronawirus nie zawita w nasze progi, to nas głód wykończy.
We wlasnym imieniu. Prosze mi nie pomagac. Dziekuje.
We wlasnym imieniu. Prosze mi nie pomagac. Dziekuje. 13.03.2020, 22:55
Szczerze? Wolabym jednak nie musiec korzystac z pomocy zadnej fundacji. Boje sie wymuszen z ich strony. Jesli nie dojde, no to nie dojde. W Polsce wiekszosc tych fundacyjek to jest biznes po prostu. W malych miastach agresywny. Przywiezie Ci zgrzewke wody bedzie zadal 50 zl. Bo wiadomo, ze musi byc Perier czy tam inny Evian.

Nie wiem jak jest z tak konkretna fundacja, nie znam jej, ale z zasady nie mam zaufania. Zakazu poruszania sie pojedynczych ludzi nie ma. Sklepy spozycze sa i nedal czynne. W ostatecznosci - nawet jesli wprowadzony bylby stan wyjatkowy to Orlen na pewno zorganizuje podstawowe zaopatrzenie w ilosci wystarczajacej dla wszystkich.

Ja i moi bliscy za wszelka "pomoc" tzw. organizacji pozardzadowych z gory dziekuje. Prosze sie do nas nie zblizac, by nie bylo problemow.

Bo w zasadzie z jakiej racji?
Gość.
Gość. 14.03.2020, 20:06
Myślę że w obecnej sytuacji każda pomoc jest ważna. Pomoc bliźniemu. Czy nie o to chodzi w lokalnych społecznościach? Takich ludzi właśnie brakowało w tej miejscowości, co nie wstydzą się pomagać. Niestety inni dowartościowywuja się ciągła krytyką innych. Szkoda. Ciekawe jaki będzie odbiór kiedy kryzys dopadnie "hejterów".... Pretensje do kogo zostaną skierowane że nikt nic nie zdziałał?
Masakra
Masakra 14.03.2020, 17:37
Nie ma nakazu korzystania z pomocy fundacji. Co to za absurdalna wypowiedź! Ta fundacja robi zakupy z lokalnych sklepów i nie bierze za to ani złotówki!!! Ogarnij się chłopie!!
Inowłodzanka
Inowłodzanka 14.03.2020, 12:21
Straszny bełkot. Nie znasz ludzi a oceniasz. To nowa fundacja i wspaniali w niej ludzie, przede wszystkim Jędrzej i Ina, brawo dla nich wspanoali mlodzi ludzie

Pozostałe