Gdy serce sportowe miasta przestaje bić

  • 14.03.2020, 19:23 (aktualizacja 14.03.2020, 20:49)
  • SportTm
Gdy serce sportowe miasta przestaje bić
Czwartek godzina 17.50, miesiąc jak miesiąc, tydzień jak tydzień, dzień jak dzień. Wsiadam w auto i jadę po moją lubą w okolice Dzieci Polskich, aby nie musiała wieczorami wracać przez całe miasto do domu skonana po wielogodzinnym dyżurze w NFZ. Trasa jest krótka, bo ledwie 3-kilometrowa. Ot Bartosza Głowackiego, po czym Nowowiejska, zjazd w Spalską na rondo i długa w Grota Roweckiego, Warszawską i w końcu osiedle Niebrów. Niby wszystko to samo, a jednak....

Podróżując,  moją uwagę zawsze zwracała piękna poświata otaczająca ulicę Nowowiejską. Jako człowiek kochający sport i futbol zakodowałem sobie w tej mojej świadomości że od poniedziałku do piątku przejeżdżając w godzinach wieczornych kątem oka zerknę sobie, która z grup młodzieżowych lokalnych klubów ma trening, a która być może gra jakiś sparing. Podobne uczucie towarzyszyło mi także w drodze powrotnej, gdzie zawsze zwracałem się z prośbą do mojej partnerki, aby zobaczyła która z grup tych dzielnych chłopców czy dziewcząt walczy dzielnie mimo później pory, deszczu czy niskiej temperatury jaka ostatnia nam towarzyszyła. Nie rzadko nawet nie musiałem prosić. Oboje interesujemy się piłką na różnych poziomach, więc naturalnie jest, że nie raz jadąc do domu  w naszym samochodzie porusza się temat piłki lokalnej, czy też innej. 

 

Jako tata młodego adept sztuki piłkarskiej, młody trener, osoba pisząca o sporcie wjeżdżając w ulicę Nowowiejską w czwartek ( a kolejno w piątek) poświaty nie było, poczułem się   jakbym przejeżdżał przez ciemny tunel, w którym oświetlona jest droga, a w około nie ma nic z wyjątkiem kilku bloków, ale to już w części mieszkalnej niedaleko rzeki Wolbórki.

 

Poczułem jakiś smutek, ,gdyż przez ostatnie lata piłkarskim sercem tego miasta była Nowowiejska, a symbolem tego że sportowe życie w mieście tętni, te włączone na obiekcie  jupitery. Dzisiaj przez koronawirusa to sportowe serce miasta odpoczywa, ale miejmy nadzieję że ten odpoczynek nie będzie trwał zbyt długo, a nasz miejscowy "znicz olimpijski" ponownie rozbłyśnie pełnym blaskiem.

SportTm

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

!
! 20.03.2020, 13:59
Proponuję przeczytać: Zarządzenie Nr 52/2020 Prezydenta Miasta Tomaszowa Maz. z dn.12.02.2020
Katarzyna Nowicka
Katarzyna Nowicka 15.03.2020, 09:46
Cóż to za wieszcz,który jeździ po swą lubą pisze tak piękne poematy
Za Interią czyli RMF, a to Niemcy, trudno ich podejrzewac o sympatie do…
Za Interią czyli RMF, a to Niemcy, trudno ich podejrzewac o sympatie do PiSu 15.03.2020, 07:12
W Chinach - poza najbardziej dotkniętą koronawirusem prowincją Hubei - życie stopniowo wraca do normy po szczytowym okresie epidemii. Firmy i restauracje wznawiają działalność, a w aptekach znów łatwiej o maseczki ochronne i żele do dezynfekcji.
Bramkarz
Bramkarz 15.03.2020, 06:23
Kiedyś też grali obok kościoła na Spalskiej. Klub "Pilica". Dzisiaj, o tym nikt z młodych nawet nie wie.....
Nnoz
Nnoz 14.03.2020, 23:51
Sport nigdy nie zginie. Nie martw się Autorko :) to jest w nas zakorzenione! Pozdrawiam

Pozostałe