Mieszkanie w ogniu - pożar skutkiem pijaństwa?

  • 24.10.2017, 13:23
Mieszkanie w ogniu - pożar skutkiem pijaństwa?
Do bardzo groźnego pożaru doszło wczoraj wieczorem w bloku przy ul. Sikorskiego w Tomaszowie Maz. Ogień pojawił się w mieszkaniu na czwartym piętrze. Gęsty dym wydobywający się z okien zaalarmował sąsiadów, którzy wezwali Straż Pożarną. Z mieszkania wyprowadzono dwie osoby, które odwieziono do szpitala. Ewakuowani zostali mieszkańcy całej klatki schodowej. Dogaszanie pożaru i sprawdzanie pogorzeliska trwało kilka godzin. Spaleniu uległo wnętrze mieszkania. Strażacy ustalają przyczynę pożaru, który wybuchł w mieszkaniu uciążliwego lokatora.

O pożarze dyżurny policji otrzymał informację o godzinie 21:05. Na miejscu obecne były wszystkie służby ratunkowe. Paliło się mieszkaniec na 4 piętrze. Istniało zagrożenie dla życia i zdrowia wielu osób. Policjanci ze strażakami ewakuowali mieszkańców bloku. W lokalu, w którym wybuchł pożar, obecne były 2 osoby, 37 – letni mężczyzna i 70 letnia kobieta i to oni zostali przewiezieni do szpitala. Oboje byli pijani. Mężczyzna miał ponad 3 promile, kobieta ponad 2. Według ustaleń strażaków, przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Po zakończonej akcji gaśniczej 10 lokatorów powróciło do swoich mieszkań, a siedmiu noc spędziło u swoich rodzin. Wstępnie straty oszacowano na kwotę 170 tysięcy złotych. Za sprowadzenie zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

siara
siara 5.11.2017, 12:25
To był normalny chłopak, poszedl do wojska tak się rozpił że stoczył się na dno.
Ona
Ona 2.11.2017, 09:35
On już wraca.Wczoraj widziałam jak wchodził do klatki.Wchodzil sobie jak gdyby nic się nie stało.
Sabina
Sabina 25.10.2017, 15:09
Spółdzielnia, lokatorzy poniżej oraz zniszczonych mieszkań oraz służby ratownicze powinny obciążyć tego jegomościa, meliniarza kosztami napraw i akcji. Nie ma na to ? To komornik licytuje mieszkanie. Pozbywamy się tym samym uciążliwego sąsiada, nazwijmy potencjalnego zabójcę, podpalacza. To tak nawiasem niezdrowych komentarzy 2, 4 i 5
☆
26.10.2017, 01:29
no dobrze, ale jaka prawda jwst nie bardzo wiadomo. Ja na przyklad tych ludzi nie znam, choc mieszlam blisko. Nic o nich powiedziec nie moge. Skad zalozenie ze powodem byla ich nietrzezwosc? Chalupe mozna spalic przysypiajac, wczesnien wstawiwszy ziemniaki.
Mialem taka sytuacje. Przychodzi sie zmeczonym, poki cos robisz - skrobiesz kartofle to nie zasypiasz. Potem gdy jest czekanie, oko sie samo zamyka. Budzisz sie w mgle dymu, garnek na podlodze caly rozpalony do czerwonosci. Jesli podloga to parkiwt czy dechy to jest pozar. U mnie byly kafelki.

Wyrzucac teraz ludzi, bo doszlo do pozaru. Trzeba miec pewmosc ze stanowia zagrozenie.Zapruszenie ognia to nie podpalenie.

Bez powodztwa cywilnego gdzie bedzie trzeba udowadniac zwiazek naduzywania alkoholu z pozarem nie da sie nic uzyskac.

Skoro to pijaczkowie to moze mieszkanie nie jest wlasnosciowe i zadluzone? Wtedy regulamin spoldzielni i wynocha.
.
. 26.10.2017, 23:45
juz drugi raz jest u otwarte w moim wpisie, kiedy bylem pewien, ze stawialem zamkniete.
Slownik poprawia do wyrazow w nim istniejach...
Sabina
Sabina 26.10.2017, 15:06
Pijaczkowie
nie jest tak?
nie jest tak? 26.10.2017, 23:48
Ze ten mlodszy ci kiedus kosza dal i woli z matka siedziec niz sie z Toba calowac? Stad tak radykalne opinie?
21:01 telefon na 112
21:01 telefon na 112 25.10.2017, 07:47
operator już zgłoszenie ma
21:06 straż już pod blokiem
z drzewami ograniczającymi wjazd przed blok straż sobie poradziła po fakcie - ale może SM Przodownik wyciągnie wnioski
TM
TM 24.10.2017, 21:26
Więcej sklepów 24h z alkoholem.Niech się ludzie wykańczają .
?
? 25.10.2017, 06:37
Co to ma do rzeczy? Nie byłoby "alkoholi 24h" byłoby więcej melin. I tak istnieją, bo można kupić wódę na szklanki a fajki na sztuki, ale jest ich mniej. Prohibicja nabija kasę szarej sfera. W przypadku gorzaly to zagrożenie nie tylko ze względu na podatki, ale i na zdrowie klientów. Na Niebrowie w co drugim bloku ktoś na lewo wódką handluje.
varan
varan 24.10.2017, 20:09
Ciekawe że pożar wybuchł akurat w bloku, który jako jedyny na tym osiedlu jest poodgradzany słupkami i dostęp do niego służb ratowniczych jest bardzo utrudniony.
Jak zachowywała się warstwa ocieplenia
Jak zachowywała się warstwa ocieplenia 25.10.2017, 06:57
Mnie w tej sprawie bardzo ciekawi jak zachowywała się warstwa ocieplenia na fasadzie bloku? Po Grenwell tower (pożar wieżowca w Londynie z czerwca), wszyscy z blokowisk jesteśmy zagrożeni :(

Mieszkam na 9 piętrze, jeśli klatki będą nie do przejścia (ogień, dym), to tylko okno... W miarę solidny zestaw alpinistyczny do zejścia (szelki, liny <główna i asekuracja>, to ponad tysiąc złotych :( ) To również nie daje gwarancji, bo jeśli płomienie będą na lini zejścia to nie ma takiej która by nie pękła.

W takiej sytuacji plan jest inny. Duży łom już mam (po dziadku, wymieniłem tylko trzonek), rozwalam pierwsze napotkane drewniane drzwi i wychodzę mieszkaniem sąsiadów. Najlepiej jakiejś emerytki by młodsi lokatorzy mnie wcześniej nie zatlukli. Proste drzwi drewniane w Castoramie kosztują 200 zł. Najwyżej odkupie. Spuszczać się będę po drugiej stronie bloku lub dalej od źródła ognia.

Po długich dystansach rowerem, to ścianka wspinaczkowa jest moim następnym sportowo-rekreacyjnym celem. Ścianki są, wstęp nie jest taki drogi, tylko te liny dość drogie :(

To są kolejne konsekwencje tzw nowoczesności.

Ciekawe, czy tutaj ocieplenie bloku topilo się czy ogień je zajmował?

Druga sprawa, straż zalała mieszkanie pod tymi pogorzelcami? Taki pożar to jest dramat całego pionu. Zadymienie to raz. Wszystkie łóżka pewnie do wymiany. Ale przede wszystkim zalanie. Dramat :(

Pijaczkowie pieniędzy nikomu nie zwrócą, a żadne mieszkanie pewnie nie ubezpieczone.
Nina
Nina 24.10.2017, 20:08
Sikorskiego 10
.
. 25.10.2017, 06:58
Dziękuję
waldek
waldek 24.10.2017, 20:02
nademna tez mieszka imprezowicz czwarte pietro ja pod nim trzeba ubezpieczac mieszkanie bo gadka z gosciem jest beznadziejna przetlumaczyc mu recznie to pojdziesz siedziec a on moze rozjeb...ac
cale osiedle jemu mozna wg mnie lepsze bite niz zdechle
Ludzie
Ludzie 25.10.2017, 07:10
są różni. Tego "zneutralizuiesz" przyprowadzi się inny.

Pytanie czy wzorem akademików, hoteli i tego typu lokali nie możnaby montować instalacji przeciw pożarowych w mieszkaniach w blokach? Obowiązkowych. Tak jak chodzą sprawdzać wentylację i kuchenki gazowe tak raz do roku chodziliby sprawdzać czujki przeciwpożarowe.

Nie wiem czy od razu takiej gdzie woda pryska w przypadku mocnego zadymienia, ale chociaż sygnalizacyjne. Prywatne mieszkania, ale jednak budynek wielorodzinny. Tak jak obowiązuje cisza nocna, tak i obowiązkowe czujki mogłyby być. Kamery na klatkach i w windach ludzie zaakceptowali to tym bardziej system przeciwpozarowy by przeszedł. Da się to pewnie tak ustawić by nie reagowało na dym z papierosów, ale mocne zadymienie. Technika poszła do przodu, powinnismy o tym pomyśleć. 50-100 zł jednorazowej opłaty do czynszu.
siara
siara 24.10.2017, 18:40
czy tym 37 letnim lokatorem jest Łukasz K.??
Sikorskiego ile?
Sikorskiego ile? 24.10.2017, 18:23
Wideo koszmarne. Nie można było podać chociaż numeru bloku? Nie wiem czy to nad Mama czy gdzie indziej. W nocy wszystko podobne. A bękartów PRLu tam nie brakuje :(
Marcin
Marcin 24.10.2017, 14:28
Mnie bardziej interesuje, kto odpowie za to że straż pożarna nie mogła dojechać na miejsce zdarzenia. Dostęp do bloku został skutecznie zatarasowany z trzech stron barierkami i płotami, a z czwartej strony posadzonymi bezmyślnie drzewami i także zbytecznym ogrodzeniem. Kto na to wydał zgodę? Co na to przepisy przeciwpożarowe? Strażakom zajęlo ponad 10 minut żeby dostać się na miejsce od strony ul. Sikorskiego. W tym czasie ktoś mógł zginąć.
varan
varan 24.10.2017, 19:58
Słupki na chodniku i trawniku od strony ul Panfil są nieporozumieniem. Powstały chyba podczas budowy ronda olimpijczyków gdy brak info o objazdach powodował że kierowcy co chwilę przejeżdżali chodnikami tego osiedla.
Wio
Wio 24.10.2017, 13:48
Mieszkanie własnościowe opłacane to co mogli zrobić ?
xmen
xmen 24.10.2017, 12:15
,,wybuchł w mieszkaniu uciążliwego lokatora.,, czyli spółdzielnia, policja wiedziała, miała zgłoszenia o tym uciążliwym lokatorze ??? I co ? nadal mieszkał sobie i robił co chciał ? Mógł spalić żywcem ludzi !!! Co na to służby, kto za to odpowie ?
Tralala
Tralala 24.10.2017, 15:10
A co Twoim zdaniem ma zrobić spółdzielnia? Ustawa o ochronie praw lokatorów daje bezkarność takim delikwentów, a właściciel mieszkania ma niemalże związane ręce.
xFemale
xFemale 24.10.2017, 15:06
Ej, iksmen, a wiesz, że w Polsce obowiązuje prawo? Nie wiesz? No, tak, czego wymagać od upośledzonego intelektualnie nietryba? Wydaje ci się, że samowolka i anarchia to jedyne rozwiązanie? Dura led sed lex i nic z tym nie zrobisz, każdy jest równy wg prawa (na papierze) dlatego NIEMOŻLIWE było usunięcie tego lokatora. Proste, ale takie cymbały jak ty nie zrozumieją .
xmen
xmen 24.10.2017, 18:00
Już ci odpowiadam nadęty zarozumialcu ,, regulamin wspólnoty mieszkaniowej i kodeks cywilny ,, popełnienie wykroczenia, łamanie regulaminu wspólnoty, narażenie innych osób , teraz na pozbawienie życia. Ognisko sobie palił popijając ,,drink,, z mety. Tam mieszkają ludzie których mógł spalić ,,mądralo,, ale pewnie takie cymbały jak ty tego nie ogarniają.

Pozostałe