24 medale zawodników Tomaszowskiej Akademii Taekwondo

  • 19.03.2020, 12:04
  • Mariusz Strzepek
24 medale zawodników Tomaszowskiej Akademii Taekwondo
8 marca 2020 roku w Tomaszowie Mazowieckim podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w Taekwondo gościliśmy ponad 200 zawodników. Na matach w ZSP nr 4 im. A. Kamińskiego w Tomaszowie Mazowieckim uczestnicy rywalizowali w konkurencji układów formalnych, walki sportowej i technik specjalnych. Tomaszowscy Adepci 24 razy stawali na podium.

Impreza odbyła się pod Patronatem Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego i Starosty Tomaszowskiego. Nie zabrakło także wsparcia od tomaszowskiego Kina Helios, a także opieki medycznej ze strony strażaków ochotników z OSP Białobrzegi. Tomaszowscy Taekwondocy rywalizowali w kategorii młodzików i juniorów młodszych. W układach młodzików wśród dziewcząt dominowały nasze zawodniczki. Złoto zdobyła maja Wójcik, srebro Anna Gawłowska, a po brązie dołożyły Joanna Smolarczyk i Samanta Kapała. Medalowy występ wśród chłopców zaliczył Jan Smolarczyk, który był drugi w konkurencji układów. Na wyróżnienie zasługuje srebro Anity Szuptarskiej, która rywalizowała w konkurencji technicznej najwyższych stopni młodzików.

W kategorii juniora młodszego dominowały dziewczyny:

Złote medale zdobyły:

Julia Majda w konkurencji układów i walk -50 kg oraz Natalia Gielzak w konkurencji walk-46 kg.

Srebrne medale wywalczyli:

Maja Walasik w walkach do 46 kg, Zuzanna Mieszczankowska w walkach do 60 kg, Filip Palimąka w walkach do 58 kg oraz Ewelina Grzywka w technikach specjalnych.

Brązowe krążki dołożyli:

Małgorzata Pytel w układach i walkach do 55 kg, Barbara Grałek w układach i w walkach do 46 kg, Alex Wójcik w walkach do 52 kg, Mateusz Palimąka w walkach do 58 kg, Mateusz Milczarek w walkach do 58 kg, Tobiasz Kapała w walkach do 64 kg, oraz Alan Żak i Patryk Matusiak w walkach do 70 kg.

 

W zawodach świetnie spisali się także Jurand Kryszewski, Ida Kutyło, Zofia Majda, Kacper Pełka, Franciszek Ziętara, Wiktor Fałek i Leon Jabłoński, który uplasowali się tuż za podium w swoich konkurencjach.

Był to pierwszy turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Młodzi Tomaszowianie spisali się rewelacyjnie i prezentują coraz wyższy poziom.

Trenerami wspomnianych zawodników są Marta i Jakub Mysur.

 

Trenerka Marta Mysur w ostatnim czasie do Tomaszowa Mazowieckiego przywiozła srebro(walki -68kg) i dwa brązy( układy i techniki specjalne) z Pucharu Polski Seniorów w Taekwondo, który odbył się w dniach 29.02.-01.03.2020r. w Nowej Rudzie Słupiec. Natomiast w dniach 06-07.03.2020r. Marta Mysur zdobyła dwa złota( K1 i Pointfighting) i srebro (Kicklight) w Pucharze Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu, który miał miejsce w Krynicy Zdrój. 

 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe