Apel do właścicieli przychodni POZ

  • 19.03.2020, 12:28
  • Mariusz Strzepek
Apel do właścicieli przychodni POZ
Chcielibyś zaapelować do właścicieli oraz lekarzy z przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Docierają do nas sygnały, że w niektórych z nich jest problem z uzyskaniem recepty. Pacjenci kierowani są do skrzynek pocztowych, do których mają wrzucać w formie pisemnej swoje "zapotrzebowania". Czy na pewno jest taka potrzeba, by chorym na choroby przewlekłe, gdzie jedynie ponawia się recepty kazać wychodzić z domów? Wystarczy kontakt telefonicznny i przekazanie ustnie numeru recepty. Obecnie działa wszystko na dordze elektronicznej. Nie róbmy chorym więcej problemów niż to konieczne. Również dla własnego bezpieczeństwa.

.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Koga
Koga 24.03.2020, 09:53
Mysle ze nadszedl czas ze zapotrzebowanie na recepte mozna byloby wyslac mailem.......
Jadzia
Jadzia 24.03.2020, 20:33
Myśle, ze jest to dobre rozwiazanie.
Może taki pomysł zostanie uwzgledniony przez poradnie.
Pacjent
Pacjent 21.03.2020, 07:49
Do Medici na Strzeleckiej dodzwonic sie nie mozna.Nikt nie odbiera.
Pacjent
Pacjent 20.03.2020, 20:10
Gdyby ludzie nie zaczeli robic zapasow leków na pół roku, to recepty by sie wypisywalo od razu. A tak, ciezko jest pewnie nadążyć z przepisywaniem.
Bo przeciez logiczne jest, ze skoro trzeba poczekac na recepte/kod dzien, czy dwa, to znaczy, ze zapotrzebowanie na leki przez pacjentiw nagle wzroslo! To jest dopiero idiotyzm.

Calym sercem z POZ.
Jan.
Jan. 20.03.2020, 19:40
Osobiscie ja i moja żona jestesmy zadowoleni z pracy naszej porani. Jestesmy pelni podziwu pracy rejestratorek medycznych, ktore tam pracują. Poradnia ta rowniez udostepnila dodatkowe numery telefonów, ktore Panie staraja sie odbierac na bieżąco. Do lekarza za uprzednia konsultacja rowniez mozna sie dostac - ja osobiscie mialem wizyte w gabinecie lekarza i widzialem jak ciezko te dziewczyny pracuja. Staraja sie odpowiadac na wszystkie pytania telefonicznie.
Mozna zrozumiec rowniez, dlaczego w poradniach stosowane sa skrzynki na zapotrzrbowanie w recepty, jest to w pewnym sensie ochrona nas pacjentow i personelu.
Nikt nam starszym osobą nie kaze wychodzic z domu, do poradni z kartka moze udac sie ktos z rodziny, sasiad.

Zycze wytrwalosci wszystkim pielegniarkom, rejestratorkom oraz lekarzom. Jeżeli Was zabraknie, to zafna recepta sama sie nie przepisze.
Karolina
Karolina 20.03.2020, 13:40
w poradni na Piłsudskiego nie jest lepiej ! ludzie ciągani są do poradni aby wrzucić kartke z potrzebnymi lekami,później telefon aby otrzymać kod do apteki,nie mówiąc o mało uprzejmej rejestratorce !!!!! próbować sie tam dodzwonić graniczy z cudem !!!!
Jo
Jo 20.03.2020, 19:39
Powiem tak. Tez jestem pacjentem i dziewczeta sa miłe i mocno zapracowane. Pisze Pani o telefonie zeby uzsykac kod. Gdyby Pani linii nie zajmowala to dziewczyny napisałby SMSa z KoDem, a tak kazdy dzwoni i dziewczyny zamiast pracowac przy receptach wysylac SMSy do pacjentow odbieraja tysiace telefonow dziennie co blokuje nie tylko sam telefon,ale takze ich pracę.
POZ
POZ 20.03.2020, 13:20
Osoba która pisała ten artykuł powinna się solidnie zastanowić czy wzbudzanie w ludziach tego rodzaju buntu jest na miejscu. Poradnie POZ obsługują po kilkanaście tysięcy pacjentów. Jak łatwo się domyślić nie da dzwonić do każdego kto zamówił recepty. Personel medyczny musi być chroniony, bo za chwilę każda para rąk będzie bezcenna, a wystarczy jeden zarażony żeby cała obsada została wyłączona, wtedy nie będzie mowy o ŻADNYCH receptach. Wszyscy pracują teraz na teleporadach. Sam pracuje w POZ i w tym tygodniu wypisaliśmy 430% normy recept - na zapas i w większości ludziom, który mogą poczekać nawet kilka tygodni z zamówieniem recept. Wstyd, autorze. Lepiej napisz artykuł o tym, żeby założyć Internetowe Konto Pacjenta dzięki któremu kod do realizacji recept otrzymuje się automatycznie.
Archont
Archont 20.03.2020, 16:53
10/10
Ottak
Ottak 20.03.2020, 13:01
W mojej poradni rodzinnej uwazam jest dobrze.mozna przyjemnie rozmawiac przez tel. Otrzymac erecepte na stale lekarstwa przyjmowane.jak potrzeba przelacza do lekarza by uzgodnic jeszcze inne aspekty.jak taka potrzeba uzgodnic dokładną godz.konsultacji.oczywiscie lekarstwa mozna zamówić (?)przez internet.p ///////ach nie dodalem tj. Karolina z Tychów
Stara Pielęgniarka
Stara Pielęgniarka 20.03.2020, 10:51
To jakaś pomyłka że nie można porozmawiać z żywym człowiekiem w POZ. Lekarze uwiązani do telefonów lub (niechętnie) przyjmują niezbędne przypadki. Pielęgniarki chowają się za drzwiami, nie chcą rozmawiać.ZAKAZ, ZAKAZ!!!. Czy nie mozna wyjaśnić zwlaszcza starym ludziom peqnych rzeczy choćby przez szybę w oknie. No nawet głośniki teraz takie fikuśne. Czy na pewno nie obowiązuje już rozdział pomiędzy poradnią dla dorosłych i dzieci? Wszyscy stoją na kupie przed wejściem. Matka z gorączkującym niemowlakiem z wysypką i awanturujący się dziadek który chce dowiedzieć się o swoje wyniki sprzed tygodnia. Zgroza!!! Jeśli mamy nie chodzić na SOR z pierdołami to dlaczego Ci którzy są powołani do tego żeby stać na pierwszej linii frontu zamykają się w przychodni i udają że ich nie ma? Ekspedientki w sklepie nie mają wyboru, pracują. Medycy z POZ- WSTYD!!!! Ryzyko jest wpisane w nasz zawód - OPAMIĘTAJCIE SIĘ!!!
Widz
Widz 23.03.2020, 20:53
Ryzyko tak ale nie bezmyślność.
Izolacja pacjenta od lekarza i innego personelu leży człowieku też w Twoim interesie.Nie pomyślałeś o tym?Wszystko możesz załatwić przez telefon.
Jeśli zakazisz chociaż jedną osobę z personelu POZ
Poradnia na 2 tyg.przestaje działać. Do kogo wtedy
pójdziesz?
STARY LEKARZ POZ
STARY LEKARZ POZ 20.03.2020, 15:02
Pani "Stara Pielęgniarko"; jako personel medyczny proszę się zapoznać ze źródeł fachowych, a nie u Dr-a Googla, o szerzeniu się chorób zakaźnych i konsekwencjach z nimi związanymi !!! A personel z POZ musi utrzymać się jak najdłużej w pracy, a nie na kwarantannie !!! A strona PACJENT.GOV.PL jest podstawą do załatwienia większości spraw pacjenta bez potrzeby wychodzenia z domu w obecnym czasie.
pacjentka
pacjentka 20.03.2020, 10:45
Piszmy o dobrych przychodniach. Należę do Kaliny w Ujeździe.Kontakt telefoniczny z lekarzem i kod recepty dostałam.
j
j 21.03.2020, 01:44
Co ty porównujesz Ujazd do Tomaszowa hahahahaha
Dosta
Dosta 20.03.2020, 09:16
Bardz sluszna sugestia.telefon.erecepta i nr podany telefonicznie. Pozdrawiam
Asik
Asik 20.03.2020, 07:06
Do pomocy w szpitalach zapraszam, przychodnie pozamykane więc jest co robić
Poz
Poz 20.03.2020, 09:19
Już idziemy z całą masą pacjentów jakich obsługujemy w poz... Wystarczy myśleć!!!
Malina
Malina 19.03.2020, 23:07
Jestem pielęgniarką z POZ w dwóch przychodniach. Nieświadomym przypominam że jesteśmy tam też potrzebne. Udzielamy porad telefonicznych w tym ciężkim czasie. Uspokajamy pacjentów. ZOSTAN W DOMU bo szpital ma swoje granice. Nie tylko jest KORONAWIRUS!!! Mamy też inne schorzenia na które się umiera, a wcale nie musi.
Moni
Moni 19.03.2020, 21:54
Dla mnie to nienormalne,pielegniarki ,lekarxe pracuja w szpitalach,a przychodnie zamkniete,wyslac to towarzystwo na dyzury w szpitach,potrzebne rece do pracy.
jo
jo 21.03.2020, 01:45
Jakie zamknięte? Przychodnie obsługują wiecej pacjentów jak szpital hahaha
Poz
Poz 20.03.2020, 09:20
A ty jak ci coś będzie czy twoim bliskim to tylko zostanie Ci przyjść do szpitala do naszego całego towarzystwa.... Myśl co piszesz!!!
Pielęgniarka
Pielęgniarka 20.03.2020, 09:09
Nie normalne byłoby wysłać je do szpitali i pacjentów z innymi sprawami typu przedłużenie recepty czy udzielanie teleporad za nimi również... Myślenie nie boli!!!!
Oddzial
Oddzial 20.03.2020, 13:49
Nienormalne, ale niestety przychodnie (nie wszystkie) tak właśnie postępują.
Luza
Luza 19.03.2020, 19:53
Wczoraj miałam umówione badania w laboratorium. Przychodzę i dzwonie na domofon do przychodni. Pani z recepcji z pretensja co ja w ogóle od nich chce. Mówię że mam badania pilne do zrobienia że względu na problemy przewlekłe. Nie chciały mnie wcale przyjąć kazały przyjść za 2 tygodnie. Zrobiłam awanturę że miałam się na te badania zgłosić że względu na problemy a było ustalone z lekarzem ze muszą być zrobione. Kazały mi czekać 30 minut stania na dworze bo nie wpuszczają do przychodni. Dzwoniły do lekarza gdzieś tam jeszcze po czym mnie wpuściły i mówią że lekarz kazał im mnie wziąść na te badanie. Wypisałam oświadczenie że nie jestem chora, nie byłam za granicą i z nikim kto tam był nie miałam kontaktu. Badanie zrobione krew mocz pobrane. Jeszcze mówią i tak specjaliści nie przyjmują więc się Pani tak szybko o wynikach nie dowie. Mówię że gdyby było coś nie tak jestem umówiona na telefon. I co dziś godzina 13 telefon....prosze pilnie podejść wyniki badań są złe damy Pani wyniki i zalecenia tylko niech Pani dzis się pojawi. Gdyby nie to że byłam uparta i nie dałam się zbyć to bym była w nieświadomości że w organizmie się dzieje coś złego.....
Bożena
Bożena 19.03.2020, 16:34
Należę do poradni przy ul.Barlickiego,dziś rano zadzwoniłam po receptę a po południu już otrzymałam telefon z kodem recepty,więc nie wszędzie i nie zawsze jest tylko źle,piszcie tez o tym co jest dobre w tej chorej rzeczywistości
EWKA
EWKA 19.03.2020, 15:56
Obecnie okazuje się, że nie ma innych chorób i wszyscy nagle ozdrowieli. Jak zrobić badania kontrolne, które są konieczne bo wyniki zależą od tego jak przyjmować leki? Co z wizytami w poradni specjalistycznej, do której czekałam ponad rok a mam w przyszlym tygodniu? Powinnam przed wizytą zrobić badania? Przy tym systemie więcej ludzi zacznie umierać z powodu innych chorób.Proszę pisać, w których poz są trudności z uzyskaniem recepty. W Smardzewicach jest wszystko dobrze zorganizowane,
varan
varan 19.03.2020, 18:38
"Przy tym systemie więcej ludzi zacznie umierać z powodu innych chorób."
Celna uwaga.
Emilia
Emilia 19.03.2020, 14:05
A i jeszcze czemu nie ma choc jednego punktu stomatologicznego a w szpitalu ze zlamaniem lub podejrzeniem zlamania nie zabardzo chca djagnozowac wielka lache robia
qaz
qaz 19.03.2020, 13:49
To jeszcze nie wszystko. Na receptę czeka się kilka dni i to jest "zabawne". W przychodni nikogo, ale na receptę czekamy.
Ja
Ja 20.03.2020, 10:32
Nie wiem dlaczego sie czeka na recepte. W przychodni, w ktorej pracuję rano pacjent dzwoni a po poludniu ma juz receptę.
Bratka
Bratka 20.03.2020, 07:43
Wcale nie jest to zabawne. Nagle pacjenci robią zapasy lekowe, więc dzwonią non stop do poradni poz. Przyjmujemy po 100 zleceń na recepty telefonicznie i na teleporady ok 40 osob. Więc nie ma siedzenia mimo fizycznego braku pacjenta, a pracy tyle, ze zostajemy po godzinach żeby pacjent miał receptę. Dzwonimy do nich i podajemy kody dostępu do recepty. Więc przestańcie pisać, że się pozamykały i nic nie robią. Trochę zrozumienia sytuacji w jakiej wszyscy się znaleźliśmy. Życzę zdrowia i spokoju.
Pilegniarka
Pilegniarka 20.03.2020, 09:15
Pacjenci mogliby odciążyć pielęgniarki których jest za mało w normalnym czasie a co dowolny teraz w bardzo prosty sposób : KORZYSTAJCIE LUDZIE ŻE STRONY PACJENT. GOV. Pl będzie o tysiące telefonie niej żeby podawać te numery z recept, lekarz wypisze i od razu dostaniecie systemowo po co tyle dzwonić i czekać???!!!!
Doris
Doris 19.03.2020, 13:47
Problemem to jest to ,że służba zdrowia działa online lub telefonicznie. Lekarze odcięci są od pacjentów. To nie jest w porządku.
Pielegniarka
Pielegniarka 20.03.2020, 09:17
Pomyśl chwilę!!! Przyjdzie jeden chory i lekarz z całym zespołem wyłączony będzie bo go też kwarantanna obejmie i do kogo wtedy pójdziesz????
W25
W25 19.03.2020, 20:17
A że pacjenci zarażają personel bo kłamią to jest Ok

Pozostałe