Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 04:11
Reklama
Reklama CUK kalkulator OC i AC

Czemu na drogach jest tak niebezpiecznie

  Rządzący naszym miastem i powiatem  dbają o nasze bezpieczeństwo, zajmując się obecnie tematem numer jeden, jakim jest koronawirus. To bardzo dobrze ale czy tylko tym musimy żyć, przecież gdzie indziej też czyhają na nas różne niebezpieczeństwa. Także te na drogach.

Zarządca naszych dróg powinien zadbać o nasze bezpieczeństwo, ale jak widać tego nie robi a chodzi mi o ul. Ks.J.popiełuszki.

W końcu jest robiony remont, na który wszyscy czekaliśmy. Ulica dosyć długa i bardzo ruchliwa, tylko dlaczego pieszy jest ignorowany i zmuszany do przemieszczania się jezdnią pomiędzy pędzącymi autami pracowników budowy. Czy w harmonogramie budowy jest napisane aby robić chodniki po obu stronach ulicy równocześnie i zmuszać pieszych do przemieszczania się jezdnią.

Dlaczego nie ma żadnych znaków dla kierowców ostrzegających o niebezpieczeństwie? Przecież przed wejściem na teren budowy trzeba mieć pełną dokumentacje w tym tymczasową organizacje ruchu, która zapewne jest tylko... dlaczego nie jest na drodze.

Tak ciężko było zrobić w pierwszej kolejności jeden chodnik a później z drugiej strony? Tak ciężko jest postawić kilka znaków? Moim zdaniem powinny być takie: A-14 "Roboty na drodze" , B-33 "Ograniczenie prędkości do 30 km/h" B-25 "Zakaz wyprzedzania". Można by było jeżeli nie mają którędy chodzić piesi postawić znak A-30 "Inne niebezpieczeństwa" z tabliczką pod nim PIESI. Znaki powinny być umieszczone na wysokości min.2,2m a znaki zakazu powinny być za każdym skrzyżowaniem.

Czy musi coś sie wydarzyć aby zaczęto kontrolować takie prace czy są zgodne?

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
WuPe 22.03.2020 18:30
Bezpieczeństwo pieszych w naszym mieście choć w ostatnim roku poprawiło się (kilka przejść zostało fajnie oświetlonych, choć nietrwałymi materiałami), to nadal kuleje. Ktoś nad tym czuwa, przyklepuje plany, odbiera roboty, nie widzi niedoróbek i partactwa (ul. Mazowiecka), czy zgadza się na przedłużanie robót w nieskończoność...

Podróżnik 21.03.2020 17:33
Prawda jest taka że debili za kierownicą wyprzedzających na pasach i na skrzyżowaniu nie brakuje. Na przykład skrzyżowanie Mireckiego z Zaciszem lub Antoniego ze Ściegiennego. Policja oczywiście nie widzi problemu bo łateiej ustawić się np na wylocie z Opoczyńskiej w krzakach i łapać leszczy.

Hejt STOP. Nie zgadzasz sie? Przedstaw swoje argumenty. Nie obrażaj, nie zastraszaj nie bądź jak przecietny wyborca PO, ktory wpada w furie, gdy cokolwiek pojdzie nie po jego mysli. RÓŻNI LUDZIE, WSZY 21.03.2020 13:56
Odpowiadam na pytanie zawarte w tytule: 1. Za duzo samochodow (banal, ale prawdziwy) a) zbyt niska ich cena b) wiek umozliwiajacy prowadzenie półtonowego najczesciej zlomu zbyt niski c) centra miast pozbawione jakichkolwoek zasad bezpieczenstwa. Te ruchu drogowego, to jest co innego. Jesli napompowany, byc moze nawet pod wplywem srodkow legalnych odurzajacych typu energetyk co 15 minut, ma czelnosc, otworzyc szybe i wykrzyczec mi bym - i tu cytat - "spie.rda.lał" z ... przejscia dla pieszych bo jego zdaniem zbyt wolno ide, to nie ma juz zadnych zasad poza przemocą. 2. Stopniowa likwidacja w malych miastach komunilacji miejskiej. Najpierw zniechecanie do niej ludzi, a potem " po co ma byc skoro nikt nią nie jezdzi" W duzych miastach to nie przeszlo, bo po prostu peklyby one jesli kazdy by przyjezdzal sam swoim autem, ale w malych przechodzi, bo ulice zwykle sa mniej zurbanizowane, starsze budynki mozna wyburzac (bo "nikt wartosciowy tam nie mieszka"), i uklepac parking. Przez 20 lat zycia w Warszawie nie nosilem odblaskow, tutaj, mimo, ze mam ich zwykle cztery (nogi rece, plus jeszcze na plecaku), kazdego dnia wracam do domu z dusza na ramieniu. To juz nie kest jwestia zadnej przyjemnosci. W Tomaszowie pieszy jest NIKIM.

bdk 21.03.2020 21:54
Z tym ostatnim zdaniem się nie zgodzę.Też ładnych parę lat mieszkałem w dużym mieście. Na przejsciu dla pieszych bez sygnalizacji nie było mowy żeby sie ktoś zatrzymał, trzeba było przebiegać albo czekać na odpowiedni moment. Tutaj tego problemu nie widzę. Moim skromnym zdaniem w Tomaszowie piesi mają o niebo lepiej :)

. 22.03.2020 02:03
Trochę zależy czy centrum miasta, czy dzielnica peryferyjna. Na Targówku również zdarzają się potrącenia, chociaż najczęściej przy małej prędkości. Natomiast tam gdzie jest więcej przejść, więcej skrzyżowań, częstsza sygnalizacja świetlna i jeszcze torowisko tramwajowe, tam do wypadków z udziałem aut dochodzi rzadziej. Po prostu nie rozwijają takiej prędkości jak na prostych, często pustych odcinakach z niewieloma barierami, gdzie pierwsze napotkane przjeście traktowane jest jako szykana przez którą najlepiej śmignąć jak najszybciej. A przecież 50 km/h obowiązuje i tam. Tutaj, gdy powiesz, że 30-40 km na godzinę to nie jest jak na miasto mała prędkość, to reagują rechotem. Za dwadzieścia lat, żaden nie będzie się do tego przyznawał.

ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Polecane
Ćwiczenia gimnastyczne w tomaszowskich fabrykachNowy partner Lechii TomaszówIV Festiwal Jazzowy „Barwy Muzyki Improwizowanej - Opoczno 2024”„Tkalnia żartu” – odsłona trzeciaJutro noga z gazuKoszykarki z 14-tki na podiumTankuj taniej na Samoobsługowej Stacji Paliw MZKNowy portal turystyczny miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki już działaOdkryj wymarzony prezenty na chrzest dla chłopca! Znajdź idealny dar, który uwieczni ten niezapomniany dzień!Tomaszowskie dzieci miesiącami czekają na pomocGrand Prix Polski w kręglarstwie.Inteligentna sygnalizacja świetlna na ul. Wspólnej.
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 4°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1004 hPa
Wiatr: 18 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama