Nie będzie Dni Tomaszowa? Wstrzymane dotacje na sport

  • 23.03.2020, 13:52 (aktualizacja 23.03.2020, 14:01)
  • Mariusz Strzepek
Nie będzie Dni Tomaszowa? Wstrzymane dotacje na sport
Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego informuje, że w związku z art. 10 rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii na skutek zakażeń koronawirusem SARS-Cov-2 wywołującym chorobę COVID-19 i jednoczesnym zagrożeniem realizacji zadań publicznych z zakresu sportu, kultury i rekreacji, odwołuje wszystkie wszczęte i niezakończone konkursy, a także konkursy zakończone wyborem oferenta. Nowe harmonogramy konkursów zostaną podane w późniejszym terminie.

‒ Biorąc pod uwagę obecną sytuację w kraju, zagrożenie koronawirusem, to jak ona dotyka przedsiębiorców, a co za tym idzie również i samorząd,  trzeba uczciwie powiedzieć, że priorytetem jest dla nas zdrowie mieszkańców, pomoc ludziom, osobom prowadzącym działalność gospodarczą – tak byśmy jako miasto przetrwali skutki pandemii

– mówi Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego. 

- W realiach, kiedy funkcjonuje zakaz zgromadzeń publicznych, nie można organizować wydarzeń kulturalnych i sportowych, zalecane jest przebywanie w domu, co równocześnie wiąże się z brakiem treningów, przekazywanie funduszy na organizację takich zajęć czy imprez nie jest merytorycznie uzasadnione. Bierzemy mocno pod uwagę to, że żadne planowane wcześniej imprezy kulturalne i sportowe nie odbędą się w tym roku. Jest to dla nas bolesne – bo Love Polish Jazz Festival, Dni Miasta, Dzień Dziecka, Piknik Lokalni Niebanalni, senioriady, biegi, rozgrywki i zawody sportowe, koncerty dla seniorów – wrosły w  krajobraz naszego miasta – jednak sytuacja jest bezprecedensowa i musimy przygotować się na każdy scenariusz. Będziemy robili, co w naszej mocy, ale z pewnością to, co się dzieje, spowoduje wiele oszczędności ze względu na znacznie zmniejszone wpływy do budżetu miasta. Jak już wspomniałem, priorytetem jest dla nas zdrowie mieszkańców i jak najlepsza kondycja tomaszowskich przedsiębiorców – bez nich sport i kultura mogą nigdy nie wrócić do poziomu sprzed pandemii, bo to dzięki nim odbywa się tyle imprez – to oni je wspierają finansowo, to oni również wspierali tomaszowski sport. Teraz my musimy pomóc im

– kończy prezydent.   

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

#
# 26.03.2020, 21:28
Tomaszów Maz. - miasto wymarłe. Oj przepraszam jest przecież Arena Lodowa.
Artur
Artur 24.03.2020, 11:18
W tych czasach nic nie jest pewne... po za wyborami w maju :)
Ppp
Ppp 24.03.2020, 07:05
Dobrze. Tylko obawiam się że ta kasa pójdzie pewnie w większości na koryta dla samorządowców i biurokrację. Tu ftrzeba zmian personalnych i w UM i w Starostwie które to pokazało niefachowość w naszym szpitalu co bardzo dobrze wypunktował im na posiedzeniu Pan Mariusz.
*
* 23.03.2020, 23:10
Do amunaki. Proponuję zapoznać się z Zarządzeniem Prezydenta Tomaszowa nr 27/2020 z dn.29.01.2020 i wtedy można się przekonać o dbaniu o młodzież z Tomaszowa.
TR
TR 23.03.2020, 20:17
Chodzi o kasę której nie będzie, samorządy nie dadzą rady i po co to gadanie ja chcę a ja nie chcę
Do prezydenta
Do prezydenta 23.03.2020, 20:07
Powinni zamknąć miasto i ustawić strefy badań na wyjazdach z miasta. Ludzie powinni ograniczyć wyjścia również na tygodniu. W niedziele nie widać nikogo na ulicach a co z resztą tygodnia.? Brońmy się przed zaraza. Z zewnątrz. Powinni nagłośnić zakazy wychodnia z domu patrole straży miejskiej. Tak jak to ma miejsce w innych miastach.
RT
RT 23.03.2020, 19:44
Tu chodzi o kasę budżety samorządowe będą puste i nie imprezy będą ważne, nie piszcie o bzdurach!!!
amunaki
amunaki 23.03.2020, 18:42
bardzo dobre posunięcie !!! już dawno dni Tomaszowa powinny być w nowej odsłonie , więcej uzdolnionych lokalnych młodych ludzi , zamiast płacić gwiazdą grubą kasę może fundusz i stypendia dla najzdolniejszej młodzieży
Kibic
Kibic 23.03.2020, 18:09
Napiszcie coś o lechi bo chciałem dzisiaj podać przedsądowne wezwanie do zapłaty za niezaplacone f-ry i tu zong wszystko pozamykane,telefony też milczą.Kiedy Prezydent zajmie stanowisko? Poinformuje spoleczenstwo bo osób i firm mase skrzywdzonych pracownicy,trenerzy,kontrahenci i wielu innych
Taaa
Taaa 23.03.2020, 23:14
Do byłego prezesa fakturę zanieś - w końcu on zaciągnął zobowiązanie nie?
Aldi
Aldi 24.03.2020, 07:11
Zobowiązanie zaciągnęła spółka w imieniu której działał Prezes. Najpierw długi pokrywa właściciel czyli miasto a później może ganiac prezesa w pozwach cywilnych i karnych za niegospodarność. O ile będzie ganiał.
:)
:) 24.03.2020, 07:49
To chyba musisz wrócić do kodeksu :) Opowiada prezes własnym majątkiem.
Radca prawny
Radca prawny 24.03.2020, 22:00
100% udziałowcem w Lecia ... S.A. jest miasto a za nadzór właścicielski ma prezydent Witko. Były prezes był jego nominatem. W spółce była trzy osobowa rada nadzorcza. Jak macie wierzytelności to polecam uzyskanie tytułu egzekucyjnego i w kolejkę do komornika. Kto pierwszy ten lepszy ?
Robert
Robert 23.03.2020, 18:00
Cipisek - POPIERAM. Już dawno miasto powinno z nich zrezygnować
Cypisek
Cypisek 23.03.2020, 17:36
Juz kilka lat temu powinno nie być tych spendów ! Bujanie się z piwskiem w lewo i w prawo no i oczywiście patrzenie na artystów za setki tysięcy złotych. Od to kultura. Igrzyska i nic więcej. Wiekszość nawet nie pamięta wykonawców a kasa szła łatwą ręką.
Maras
Maras 23.03.2020, 17:20
Wszystkie imprezy odwołane, ale Wybory Prezydenckie odbędą się w terminie bo wtedy jest dzień bez zakażeń...
fan PISu
fan PISu 23.03.2020, 18:05
Będą zachowane 2 metrowe odstępy jak w markecie i nie widzę problemu żeby oddać głos do urny.
Berta
Berta 24.03.2020, 10:12
A Komisja Wyborcza tyle godzin ma siedzieć w maskach przeciwgazowych? coś tu nie gra.
Markus
Markus 23.03.2020, 17:48
A ci japończycy co jeszcze nie odwolali olimpiady to tez z pisu? Odwołają i wybory i wszystko...w swoim czasie.
ciekawy
ciekawy 23.03.2020, 17:12
Czy Prezydent mówiąc o rozgrywkach sportowych może powiedzieć otwartym tekstem, czy miasto wycofuje się ze wspierania siatkówki na poziomie 1. ligi?
To ważne bo wszystko w klubie siatkarskim szło w dobrą stronę aż do momentu jak siatkówki nie przejęło miasto i zadłużyło klub.
Czy oznacza to rozwiązanie klubu?
Taaa
Taaa 23.03.2020, 23:16
A gdzie przepraszam jest główny sponsor? Chcesz otwartym tekstem? Wskaż miasto, które z takim budżetem jak tm samodzielnie utrzymuje drużynę na tym poziomie - jedno!
Kers
Kers 24.03.2020, 11:06
Kielce - Ekstraklasa
Kibic sportowy
Kibic sportowy 24.03.2020, 08:11
W przypadku siatkówki to Joka i Daldehog. Miasto było 3 sponsorem. Tyle w temacie sponsorów. Tak jak napisał aaaa: sponsorzy wywiązali się ze swoich obowiazków.
aaaa
aaaa 24.03.2020, 00:40
Nysa. W przyszłym sezonie zagrają w Plus Lidze.

Sponsorzy są. Oni wywiązali się z zobowiązań.
Ona
Ona 23.03.2020, 16:34
Trochę mi szkoda,że jest jak jest bo lubię nasze lokalne imprezy ( można się śmiać proszę bardzo ) ale rozsądek powinien zwyciężyć,tak po prostu . Zdrowia dla wszystkich
JaPa
JaPa 23.03.2020, 15:29
Kononowicz za słowa ,,nie będzie nic" powinien Nobla dostać.
Monika
Monika 23.03.2020, 15:19
Bardzo dobrze powinni odwolac wazniejsze jest w tym momencie zadbanie o nasze wspolne zdrowie niz jakies imprezy typu dni tomaszowa ktore tylko moga pogorszyc sytuacje.. Badzmy powazni jeszcze nie jedna impreza nas moze czekac. Chyba ze wolicie zalapac to dziadostwo, byc podczepionym pod aparature albo bac sie o to by ktos z waszych bliskich przezyl.
pol
pol 23.03.2020, 14:45
I słusznie!
Cypis
Cypis 23.03.2020, 14:13
Dni Tomaszowa akurat zbędne. Cieszę się.

Pozostałe