Nowe przypadki i nowe zasady

  • 24.03.2020, 08:50
  • Mariusz Strzepek
Nowe przypadki i nowe zasady
Ministerstwo Zdrowia podało przed chwilą dane dotycżące nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Jest ich w całej Polsce 17. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. zachodniopomorskiego i 5 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego. Wzrasta liczba robionych testów. Badane są min. osoby poddane kwarantannie. Wczoraj wymazy pobrano od wielu tomaszowian, w tym od pierwszego wykrytego w Tomaszowie Mazowieckim wykrytego przypadku oraz od członków jego najbliższej rodziny. Wyniki poznamy za 2 do 3 dni. Dzisiaj prawdopodobnie pobrane zostaną drugie próbki od części personelu medycznego z oddziału wewnętrznego tomaszowskiego szpitala, który pracował na dyżurze z zarażoną pielęgniarką. Ministerstwo zmieniło też algorytm dotyczący badań. jako prioryt przyjęto badanie lekarzy, pielęgniarek i innych służb medycznych. Pamiętajcie o niezbędnych środkach ostrożności

➡️ W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 7️⃣6️⃣6️⃣/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
Ja 25.03.2020, 06:29
Były jeszcze 2 mieszkanki dps wyszły dzień wcześniej do domu co z nimi?
pacjent
pacjent 24.03.2020, 14:20
"Dzisiaj prawdopodobnie pobrane zostaną drugie próbki od części personelu medycznego z oddziału wewnętrznego tomaszowskiego szpitala, który pracował na dyżurze z zarażoną pielęgniarką."
Manie Mariuszu.
Wg podawanych informacji zarazek rozwija się 7 dni. Dlaczego tylko:
- będą pobrane próbki tylko części personelu we wtorek (czyżby to był
7 - 8 dzień),
- próbki będą po pobrane tylko od części pielęgniarek (ilu i których),
- ta tzw. część pielęgniarek mogła mieć z pozostałymi pielęgniarkami i
chorymi na oddziale,
- nie zostaną pobrane próbki od wszystkich osób (94), które były
pobrane w piątek (20.03.2020r.),
- co z lekarzami będącymi na dyżurach.
W takim przypadku niema żadnej pewności, że ktoś z personelu lub pacjentów może być nosicielem.
Niech Pan uzyska odpowiedzi na wszystkie pytani: w SANEPIDZDZIE, od Szefa Sztabu Kryzysowego, od dyrektora szpitala, w laboratorium w Łodzi oraz od innych wszystkich "świętych".
Zosia
Zosia 24.03.2020, 20:31
pacjent mógłbyś zostać dyrektorem lub co najmniej prezesem na ten szczególny czas... We wskazywaniu paluszkiem i wydawaniu poleceń, byłbyś nieoceniony. Może nie tyraj tak p.Mariuszem, a sam spróbuj pozyskać niektóre info?
obserwator
obserwator 24.03.2020, 18:07
prawie nikt probek pobranych nie mial, dziewczyny z pierwszego kontaktu nawet podobno nie byly zgloszone do sanepidu ponownie
Zibi
Zibi 24.03.2020, 11:29
Lekarz mieszka w Tomaszowie, ale pracuje poza naszym miastem
?
? 24.03.2020, 09:40
Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale wychodzi na to, że w samym Tomaszowiem mamy 1 (słownie: jeden), i to niepewny przypadek zainfekowania. Gość jest zapuszkowany, najbliżesze jego otoczenie też.

Czy tak?
Rav
Rav 24.03.2020, 09:51
Chyba jednak dwa , nie liczę Pani pielęgniarki przyjezdnej. Młody człowiek z Niwki i lekarz mieszkający w Tomaszowie . Oczywiście to tylko zdiagnozowane przypadki.
Xyz48
Xyz48 24.03.2020, 10:35
Chlopak z Niwki juz opuscil szpital.
?
? 24.03.2020, 10:01
O młodym „człowieku z Niviki” oprócz Ciebie ktoś wie?
Lekarz mieszka w Powiecie Tomasowkim, czyli to może być nawet 20 km od Tomaszowa. Pytałem o Tomaszów.

Pozostałe