André Rieu – najlepsze utwory Króla Walca

  • 24.03.2020, 10:13
  • Artykuł partnera
André Rieu – najlepsze utwory Króla Walca
André Rieu nazywany „Królem Walca” odniósł spektakularny sukces. Jego płyty znakomicie się sprzedają, a transmisja koncertu w Maastricht z 2018 roku okazała się największym wydarzeniem w historii muzycznych pokazów kinowych. W oczekiwaniu na występy mistrza w Polsce przypomnijmy najlepsze kompozycje André Rieu.

The Second Waltz

To dzieło nadało karierze Rieu niesamowity pęd w 1995 roku.  Przepiękny utwór sprawił, że skrzypek i dyrygent stał się muzyczną mega gwiazdą. Praca, która dodatkowo rozsławiła twórczość Szostakowicza, zadebiutowała w przerwie meczu Ligi Mistrzów. Ponadto utwór został wykorzystany w telewizyjnej reklamie, dlatego jest rozpoznawalny dla większości słuchaczy. Zaraz po występie na LM, Rieu sprzedał 200 tysięcy płyt. Pełny tytuł kompozycji to „Suite for Variety Orchestra”, a dzięki muzykowi jej najsłynniejszy fragment nazywa się po prostu „The Second Waltz”.

The Blue Danube

Niemiecki tytuł tego utworu brzmi „Der Der Schönen Blauen Donau”, czyli „Nad pięknym modrym Dunajem”. Wykwintna kompozycja Straussa stała się kanwą dla pamiętnych aranżacji w wykonaniu André Rieu. To prawdopodobnie najsłynniejszy walc wszechczasów i jeden z najlepszych utworów w wykonaniu artysty. Nic dziwnego, że muzyk nazwał swoją orkiestrę imieniem słynnego kompozytora.

Aby usłyszeć na żywo „The Blue Danube” i inne przepiękne wykonania, bilety na Andre Rieu można nabyć na stronie https://www.alebilet.pl/bilety/andre_rieu. Nadchodzące koncerty w Polsce z pewnością okażą się niezapomniane.

And The Waltz Goes On

Opowieść o tej przeuroczej melodii jest iście hollywoodzka. Wybitny aktor Anthony Hopkins uczył się gry na fortepianie. W wieku około dwudziestu lat napisał utwór, ale nie miał na tyle pewności siebie, by pokazać go światu. Zamknął kompozycję w szufladzie i zapomniał o niej. Po latach aktor zobaczył André Rieu w telewizji i powiedział żonie, że marzy o tym, by artysta wykonał jego utwór. Małżonka przesłała więc w tajemnicy kompozycję Rieu. Artysta był oczarowany. Natychmiast umieścił „And The Waltz Goes On” w swoim repertuarze. Gdy Anthony Hopkins usłyszał wykonanie swojego walca na żywo, nie krył wzruszenia.

Boléro

André Rieu nie gra wyłącznie walców. Bolero, XVIII-wieczny hiszpański taniec pasował idealnie do zestawu kompozycji wykonywanych przez artystę. Najbardziej znanym utworem jest ten stworzony przez Ravela. Dodatkowo spopularyzował je skrzypek, dając kompozycji znakomitą aranżację. To jeden z najbardziej wyjątkowych momentów koncertów na żywo. Aby usłyszeć Andre Rieu, bilety najlepiej nabyć w sieci – w oficjalnej sprzedaży i bezpiecznej odsprzedaży.

Les Patineurs

„Les Patineurs” lub „The Skaters” to walc autorstwa Émile Waldteufel. Jest kolejną niezapomnianą melodią, którą Andre Rieu wykonuje w zjawiskowy sposób. Dzwonki przywodzą na myśl zimową krainę, a wznosząca się melodia podskoki łyżwiarzy.

Andre Rieu i jego znakomite aranżacje sprawiają, że świat muzyki klasycznej staje się jeszcze bardziej magiczny i z pewnością zdecydowanie bardziej przystępny. Koncerty Króla Walca odbędą się w Krakowie, Gliwicach, Łodzi i Gdańsku. Bilety na Andre Rieu są dostępne w sprzedaży.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

opera
opera 24.03.2020, 16:32
Przed dwoma laty,trzema , bodajże na tym portalu wspominałem o jego interpretacjach . Moja żona jest wciąż z tą Orkiestrą duchem.Ja uważam ,że czas i na nowe wyzwania.Lubię i zawsze tak było najbardziej Chopina ,ale rozwoju od .. w sensie odkrywczym i indywidualnym wciąż nie ma.Opieramy się i na tym co było ,jest i będzie.Muzyka ma szanse rozwoju tylko u osób o pewnej wrażliwości i miłości,bez względu na wszelkie wiatry. Trzeba dać szanse także wszystkim z tą zdolną iskrą . Inaczej nie spełni tej nuty przeznaczenia dla wszystkich.

Pozostałe