Ceramika Paradyż wsparła Tomaszowskie Centrum Zdrowia w walce z COVID-19

  • 24.03.2020, 10:20
  • Mariusz Strzepek
Ceramika Paradyż wsparła Tomaszowskie Centrum Zdrowia w walce z COVID-19
Ceramika Paradyż przekazała środki na zakup 100 kombinezonów i kilkuset specjalistycznych masek dla personelu medycznego Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. To jedyny w regionie szpital z oddziałem obserwacyjno-zakaźnym wyznaczony do bezpośredniej walki z chorobą COVID-19. Firma wsparła także oddolne działania tomaszowskiego sztabu WOŚP oraz lokalnego hufca ZHP, które pomagają okolicznym mieszkańcom przebywającym w izolacji.

W Tomaszowskim Centrum Zdrowia znajduje się jeden z czterech oddziałów obserwacyjno-zakaźnych w województwie łódzkim. Ratownicy medyczni przez całą dobę pozostają w gotowości do transportu osób, u których stwierdzono podejrzenie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Instytucja jest również gotowa na przyjęcie zakażonych pacjentów z innych szpitali wojewódzkich, jeśli w danej placówce zabraknie miejsc. Ceramika Paradyż zdecydowała się przekazać 20 000 złotych na najpotrzebniejsze wyposażenie dla ochrony personelu medycznego szpitala. Zgodnie ze wskazówkami dyrekcji Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, zakupione zostaną kombinezony ochronne, maski o klasie ochrony FFP2 i FFP3 oraz maski chirurgiczne.

W tych trudnych dla nas wszystkich chwilach dostrzegamy potrzebę zapewnienia jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa i odpowiedzialności. Dotyczy to nie tylko naszych pracowników, partnerów biznesowych czy klientów, ale również całej lokalnej społeczności. Tomaszowskie Centrum Zdrowia jest nam szczególnie bliskie, nie tylko ze względu na lokalizację. Podziwiamy wysiłek oraz poświęcenie personelu medycznego i chcemy, aby lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki czuli się jak najbezpieczniej podczas pełnienia swojej ważnej pracy. Przekazane przez nas środki zostaną przeznaczone na sprzęt, który według wskazań dyrekcji szpitala jest obecnie najpotrzebniejszy – mówi Tomasz Popielawski, rzecznik prasowy Ceramiki Paradyż.

Ceramika Paradyż wsparła także finansowo wolontariuszy tomaszowskiego sztabu nr 921 WOŚP oraz współpracujących z nim harcerzy z hufca ZHP, którzy postanowili pomóc osobom pozostającym w izolacji w związku z pandemią wywołaną nowym koronawirusem. W ramach pomocy sąsiedzkiej wolontariusze dostarczają zakupy mieszkańcom, którzy w szczególności nie powinny opuszczać domów. Firma od wielu lat działająca wspólnie z lokalnym sztabem podczas finału WOŚP kontynuuje współpracę również przy tej wyjątkowej akcji. Dzięki wsparciu finansowemu Ceramiki Paradyż wolontariusze będą mieli zapewnione środki ochrony osobistej, jak rękawiczki i maski, konieczne do zachowania wysokich standardów higienicznych przy pomocy lokalnej społeczności.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pacjent
Pacjent 25.03.2020, 10:49
Może w szpitalu wreszcie zacznie się przestrzegać pewnych zasad i pielęgniarki i lekarze z umowy zlecenie i kontraktów przestaną wreszcie migrować do TCZ z innych placówek O jakich zasadach zapobiegania epidemii my w tej chwili mówimy Nie ma zasad każdy robi w TCZ co chce ani naczelny ani prezes nie reagują a minister mówi swoje .I po co pieniądze na środki ochrony jak i tak każdy robi co chce
Wasyl
Wasyl 24.03.2020, 18:26
Czy Euroglas-Niewiadów wspiera walkę z korona wirusem?
Dlaczego nie uczestniczą w życiu gminy czy miasta?
Co przedsiębiorą w ograniczeniu korona wirusa?
Przecież zawsze jest u nich dużo firm kooperujących z zagranicy...czy są sterylni?
Ppp
Ppp 24.03.2020, 10:37
Czyli Szpital nie jest przygotowany tak jak mówił Starosta. Nie ma nic. Nawet maseczek. Wspierają teraz firmy i ludzie.
Lubię kioski RUCHu
Lubię kioski RUCHu 24.03.2020, 10:28
Tak sobie myślę, i by było jasne nie mam w rodzienie nikogo kto by prowadził, ani sam nie prowadzę, ale najbezpieczniejsze zakupy są teraz w koskach RUCHu.

Maksymalna wentylacja, skuteczna dezynfekcja to przetarcie tej przedniej lady przed kioskiem...

Chleba i zmieniaków się nie kupi, ale wszystko inne tak. Opłaty wszystkie można też tam zobić. Paczkę z Allegro odebrać. Wszystko.

Nie jest tak?
tomaszowianka
tomaszowianka 24.03.2020, 10:38
Niestety kioski Ruchu w naszym mieście masowo kasowano a szkoda.
@tomaszowianka
@tomaszowianka 24.03.2020, 11:27
- przy dawnym a sanepidzie
- na placu Kościuszki,
- przy wejściu do szpitala
- na Rondzie Dmowskiego (przy Lidlu na Mościckiego)

to tylko te które pamiętam.

To prawda, że było więcej.

Firma za Platformy miała być skasowana więc poszli w kompletnie zbędne usługi jak kawa, bułki i inne pierdoły do których ludzie w Polsce nie byli i nie są przyzwyczajeni. By doprowadzić firmę do ruiny, rozłożyć ręce w geście „nie da się” Nieruchomości w większych miastach rozsprzedać. Ale już to pokasowali i jest stary normalny kiosk + usługi pocztowe.

Paradokslanie to takie miejsca automatyzacja dotknie najpóźniej. Jeśli w ogóle. Były przecież już dawno automaty z gazetami, z papirosami. W UK 10 lat temu zniknęły. Z fajkami w Polsce chyba w ogóle nie było.
Droższa jest obsługa tych automatów niż miałby ktoś sobie prowadzić na zasadzie franczyzy kiosk.

Kuba
Kuba 24.03.2020, 11:54
Dziadek wspomina że dawniej ludzie więcej czytali, codziennych gazet, tygodników i książek. Widocznie to pokolenie czytających wymiera a młode pokolenie niechętnie korzysta ze słowa drukowanego. Poza tym w takim kiosku można było kupić wszystko z drobiazgów, nawet komplet igieł i nici, zabawki, słodycze i dziesiątki tytułów gazet.

Pozostałe