Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 04:58
Reklama Sklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama

Dzielne dziewczyny z POZ. Dziękujemy za walkę

Nierzadko bez masek, bez skafandrów, bez większych zabezpieczeń. Każdego dnia dyżurują po kilkanaście godzin na dwie zmiany.  

Nie mówi się o nich wiele, nie słychać o nich w telewizji, ale to on odbierają setki telefonów dziennie. Łagodzić awantury wywoływane przez agresywnych pacjentów, których dzisiejsza rzeczywistość przerasta, a u kilku procent z nich zamknięcie drzwi od przychodni jest równoznaczne z powolną aczkolwiek wyimaginowaną  śmiercią. To one jako pierwsze dostają rykoszetem za decyzje rządzących w kwestii służby zdrowia. Tak wygląda dzisiaj rzeczywistość pracowników w POZ.

Czy przesadzam z tą ostatnią tezą? Ani trochę. Przez ostatnie tygodnie wielu z was było świadkami paniko-wirusa w tomaszowskich sklepach spożywczych, które wywołało zamieszanie prowadzące do braków towarów na półkach. Dzisiaj ze strachu o brak leków w aptekach, podobne akcje możemy ujrzeć w placówkach POZ, gdzie ludzie chcą robić kilkumiesięczne zaopatrzenie w leki, gdyż strach przed brakami bierze górę nad rozsądkiem.

O ile większość z pacjentów tych placówek stara się być wyrozumiałymi w tej trudnej sytuacji, o tyle duży procent ma pewien problem  z tym,  że sytuacja w kraju uległa zmianie, a wszelkie swoje frustracje wylewają na pracownikach placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej i uwierzcie, że nie są to "lekkie" słowa. 

Idąc do POZ warto zdać sobie sprawę że dziewczyny podobnie jak Panie z Aptek czy lekarze i pielęgniarki z TCZ są dzisiaj na pierwszej linii frontu tej walki z COVID-19. Dzisiaj drzwi zamknięte od przychodni są tylko w teorii. Po pierwsze - chorych trzeba leczyć, gdyż nie brakuje przypadków pilnych, które wymagają konsultacji z lekarzem, czy też pobrania krwi.  Po drugie: czym dzisiaj są zamknięte od kilku dni drzwi poradni, kiedy te Panie w lutym miały kontakt z tysiącami pacjentów?

W obecnym momencie jedyną tarczą antywirusową Pań i Panów z POZ jest pisemna deklaracja pacjenta o tym, iż nie miał on kontaktu z osobą z podejrzeniem koronawirusa, czy też osobą zakażoną – czyli można rzec żadna.

 Praca dziewczyn  nie kończy się w poradni. To też biura, czy zdalna praca po godzinach w domu, gdzie czekają małe dzieci (także poważnie narażone). W tym ostatnim przypadku praca ta nie jest związana z wynagrodzeniem, a chęcią pomocy innym, chęcią wsparcia nas w tych trudnych chwilach poprzez dokształcanie się co rusz w  nowych wytycznych, czy też przygotowanie harmonogramu rozmów telefonicznych tak, aby pacjent jak najszybciej odebrał swój  kod do recepty.

W swoim imieniu chciałbym publicznie przeprosić Was za te wszystkie złe słowa, jakie na was spływają z różnych stron od mało wyrozumiałych pacjentów, a jednocześnie podziękować za walkę, jaką na co dzień toczycie narażając własne zdrowie, po to abyśmy my mieli komfort leczenia.  


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ktoś 25.03.2020 12:02
Przepraszam za nas wszystkich . Podziękowania dla Wszystkich Policjantów i Strażaków jak również dla Straży Miejskiej Tak się skupiamy na medycznej stronie , że zapominamy ile trudu wkładają wymienione osoby Panie i Panowie Wielkie Dzięki .Wiem ile pracy Was teraz czeka

tomaszowianka 25.03.2020 10:47
Dziękujemy policjantom i straży miejskiej za ich ciężką prace e tej sytuacji

Ktosik. 25.03.2020 08:56
Kochani.Uważam,że akurat Panie z POZ nie należą do bohaterów tej sytuacji.Poradnie pozamykane ,kontakt owszem mają ale telefoniczny.Uważam, że są grupy zawodowe o których nawet Pan zapomniał.Są to sprzedawcy ,aptekarze ,pracownicy szpitala przy ul.Niskiej, pracownicy Rentgena,Pracownicy Laboratorium,Opiekunki Medyczne.A co do pizzy i pączków proszę uwierzyć są tylko dla wybranych.Myślę,jednak że w tej sytuacji nie ważne są te pączki.Chylę czoło przed tymi wszystkimi którzy pracują i narażają swoje zdrowie.Trzymajcie tak dalej.Bez Was byłoby jeszcze gorzej.

Danuta 25.03.2020 10:45
Nie wiem skad informacja, ze kontakt z pacjentem jest tylko telefoniczny. Poradnie nie sa do konca zamkniete. Po teleporadzie z lekarzem zostalam wezwana na wizyte do poradni, bo lekarz uzal, ze musi zrobic odsuch. Tak tez nie dajmy sie poniesc temu, co pisza ludzie. Lekarz POZ rowniez przyjmuje pacjenta w swoim gabinecie.

Jo 25.03.2020 15:45
Dziewczyny z POZ to idzcie na L4 ? jak Pani twierdzi ze macie lekka prace. Niech wszyscy ida do szpitala ?

Leon 25.03.2020 08:15
Nie zapominajcie o pracownikach mops, kierowcach, aptekarzach, ekspedientach, świadczących usługi, innych... Pizza dla wszystkich, bułeczki dla wszystkich proponuję. W szpitalu raczej brakuje odzieży ochronnej...a nie pączków.

Mieczyslaw 25.03.2020 10:48
Pracy w sklepach juz pisano, z tego co pamietam. O aptekarzaj przeczytalem w powyzszym tekscie. Mysle, ze o pewnych grupach zawodowych beda powstawac artykuly. Dajmy czas redaktorom, bo zapewne i tak maja ogrom tekefonow, czy maili odnosnie tego, co teraz sie dzieje w naszym miescie.

Personel medyczny 25.03.2020 07:24
Panie Redaktorze. Może jeszcze kilka słów o pracownikach szpitala przy ul. Niskiej. Tam też pracuje personel medyczny przy pełnym obłożeniu. Na Oddziale Rehabilitacji pacjenci rotują się a pracownicy nie mają żadnego zabezpieczenia. Mamy nadzieję, że może ktoś nas zauważy zanim zrobi to COVID-19.

Medyk 25.03.2020 07:08
Nie zapominajmy o paniach ekspedientkach, czy to w małych osiedlowych sklepikach czy Biedronkach. Mają ostro przechlapane, tłumy ludzi i nie wiadomo chorych czy zdrowych spotykają. A natykają się na zdecydowanie większa liczbę osób niż załogi pogotowia czy przychodni/szpitali.

Nieprawda 25.03.2020 12:40
bo w sklepikach osiedlowych mogą jednocześnie przebywać tylko 3 osoby + ekspedientki. Wirus nie lata po sklepie.

Jo 25.03.2020 15:47
Dokładnie jest jak piszesz i bedzie o paniach ekspedientkach bo moim zdaniem to nakwieksze bohaterki

Rob 24.03.2020 21:51
A czy o osobach pracujacych w aptece ktoś pamięta? Też się przecież narażają.

Robert 24.03.2020 22:17
Jest w tekscie wspomniane o pracownikach aptek :)

Reklama
Polecane
Ćwiczenia gimnastyczne w tomaszowskich fabrykachNowy partner Lechii TomaszówIV Festiwal Jazzowy „Barwy Muzyki Improwizowanej - Opoczno 2024”„Tkalnia żartu” – odsłona trzeciaJutro noga z gazuKoszykarki z 14-tki na podiumTankuj taniej na Samoobsługowej Stacji Paliw MZKNowy portal turystyczny miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki już działaOdkryj wymarzony prezenty na chrzest dla chłopca! Znajdź idealny dar, który uwieczni ten niezapomniany dzień!Tomaszowskie dzieci miesiącami czekają na pomocGrand Prix Polski w kręglarstwie.Inteligentna sygnalizacja świetlna na ul. Wspólnej.
Reklama
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 4°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1004 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama