Autobusy specjalne dowiozą tomaszowian do pracy

  • 25.03.2020, 08:23 (aktualizacja 29.03.2020, 13:03)
  • Mariusz Strzepek
Autobusy specjalne dowiozą tomaszowian do pracy
- 9 dodatkowych autobusów wyjechało dzisiaj na ulice naszego miasta. Pamiętajcie, że nawet jeśli autobusem jedzie 10 osób, to zagrożenie zarażeniem wirusem jest większe niż gdy autem osobowym podróżują tylko najbliżsi. Zawsze namawiałem do korzystania z komunikacji miejskiej, dziś zachęcam zupełnie odwrotnie. Przesiądźcie się do własnych środków transportu - apeluje prezycent Marci Witko i przypomina, że Tomaszów Mazowiecki był pierwszym miastem w Polsce, któe postanowiło zawiesiić funkcjonowanie stref płatnego parkowania 

W związku z ograniczeniami w transporcie zbiorowym ogłoszonymi w dniu wczorajszym przez przedstawicieli rządu, w autobusach komunikacji miejskiej MZK może przebywać jednocześnie do 15 osób. Aby zabezpieczyć głównie dojazdy do pracy oraz powroty z pracy i dostosować się do nowych wytycznych, wprowadzone zostały dodatkowe kursy. Oczywiście potoki pasażerskie są na bieżąco monitorowane, a działania dostosowywane do potrzeb.

- czytamy w komunikacie MZK

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

koko
koko 26.03.2020, 10:45
Zakłady pracy pracują,a autobusy jeżdzą w/g rozkładu niedzielnego.Panuje ścisk i tłok.Dziękuję ci MPK !
Paulina
Paulina 25.03.2020, 18:53
Rano na godzinę 6.00 nie ma czym się dostać na wistom,wcześniej jezdzila linia nr 7a teraz z ul.piłsudskiego trzeba iść pieszo.Moze coś da się zrobić ?
Markiz
Markiz 25.03.2020, 16:56
Z Ciebłowic są tylko trzy autobusy i to w godzinach przedpołudniowych a nie ma czym jechac rano do pracy..czemu tak jest? Nie mam swojego auta jak i wielu innych i musze chodzic pieszo do bialobrzeg jechac w wiekszym tłoku .Czy nie moglby byc rozklad sobotni gdzie mielismy stad rano autobus do pracy i popoludniu też byl i ten ostatni w nocy z drugiej zmiany..to bylo by lepsze rozwiazanie niz codzienny marsz na mrozie przez kilka kilometrów.Pozdrawiam z Ciebłowic.
Mieszkanka
Mieszkanka 25.03.2020, 15:09
Z Wąwału są aż 3 kursy z ktorych zaden nie pasuje zeby dojechac do pracy na 6 i 7 i czym maja ludzie dojechac do pracy. Niestety nie każdy ma swój samochód i przykro dzień w dzień iść na Ludwikow czy do Bialobrzeg na autobus. Z calym szacunkiem patrząc na czestotliwosc 8 i 9 to część kursow powinna obslugiwac Wąwał zeby w tym trudnym czsie ludzie mogli dojechac do pracy.
S
S 25.03.2020, 14:08
Nie ma też dojazdu, z Osiedla Zielona, na godzinę 6 rano i 22 do firmy Chipita. Teraz jest zimo, więc rowerem nie wszyscy dojadą. Mnie po kilku dniach jazdy rowerem boli gardło.
25a
25a 25.03.2020, 14:30
Tam wogule jest tragedia grecy mają w nosie ludzi liczy się pieniądz
!!! 😒
!!! 😒 25.03.2020, 10:12
A co z pracownicami banków, które codziennie obsługują dziesiatki a nawet setki klientów :-((((( tam sie naprawde narażają,. Wszyscy o nich zapomnieli :-( Apel do zarzadzajacych o maksymalne ograniczenie przepływu klientów...
AAA
AAA 25.03.2020, 09:14
Zapraszam zobaczyć autobusy linii nr 8 rano przed godziną 6. Dzisiaj czyli już po ograniczeniach wprowadzonych przez rząd przyjechały 3 autobusy czyli tak samo jak na tygodniu. W autobusach panował ścisk z zajętymi wszystkimi miejscami siedzącymi i stojącymi. To jest to ograniczenie 15 osób na autobus?
Wioletta Magin
Wioletta Magin 25.03.2020, 11:01
Na bieżaco monitorujemy sytuację i od jutra na tej linii i na ten kurs zabezpieczone zostana dodatkowe autobusy.Niestety pomimo apeli do mieszkańców liczba pasazerow korzystajacych z komunikacji miejskiej przy dojeździe czy powroci z pracy nie spada.W obecnej sytuacji nie jest to dla Państwa najbezpieczniejsza forna przemueszczanis sie.Jeśli tylko można dojechac do pracy z kokeżanką czy kolegą,na rowerze czy pieszo-to bardzo prosimy tak zrobić.Tutaj chodzi o zdrowie-nas wszystkich.Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.
Maciej W
Maciej W 25.03.2020, 15:45
Polecam kupić słownik...kokeżanko...
Wioletta Magin
Wioletta Magin 25.03.2020, 16:20
Przepraszam za te lapsusy językowe.Pisałam do Państwa w pośpiechu. W obecnej sytuacji powinien Pan zrozumieć.Pozdrawiam.
AAA
AAA 26.03.2020, 13:59
Pani Wioletto miało być lepiej a jest tak jak było. Dzisiaj sytuacja z linią nr 8 powtórzyła się, autobusy o godzinie 5.20 5.15 PEŁNE LUDZI!
?
? 25.03.2020, 10:06
Odpowiesz z czego ludzie maja zyc?
?
? 25.03.2020, 08:55
Brakuje połączenia rano przed 6 ze Smardzewic Panie Prezydencie! Tu też mieszkamy, a pracę mamy w Tomaszowie. Co mamy zrobić?

Pozostałe