APEL DO STAROSTY POWIATU TOMASZOWSKIEGO – p. Mariusza Wegrzynowskiego

  • 25.03.2020, 13:44 (aktualizacja 25.03.2020, 21:12)
  • Mariusz Strzepek
APEL DO STAROSTY POWIATU TOMASZOWSKIEGO – p. Mariusza Wegrzynowskiego
Zachęcamy do przeczytania i podpisania petycji przygotowanej przez grupę mieszkańców miasta

My, mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego i gmin powiatu, zatroskani o stan przygotowania służby zdrowia do pandemii w naszym powiecie, podjęliśmy działania wspierające personel medyczny w jego codziennej, ciężkiej walce z koronawirusem.

Dochodzą do nas sygnały, między innymi od pracowników Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, o braku podstawowych środków ochrony osobistej,  takich jak maseczki czy chociażby prowizoryczne przyłbice, chroniące twarz i oczy. Tomaszowianie szybko przystąpili do ich samodzielnej produkcji. Pospolite ruszenie spowodowało, że codziennie do naszego tomaszowskiego szpitala trafiają nowe ich ilości. Dzięki dobrej woli ludzi wielkich serc dla zmęczonych i zapracowanych lekarzy, pielęgniarek, sanitariuszy, laborantów i innych pracowników szpitala przekazywane są obiady, bułki, pączki i wszystko, czym tylko można się podzielić, aby wesprzeć ich w codziennym trudzie.

Jako obywatele tego Powiatu, ci, którzy podjęli trud wsparcia naszej służby zdrowia,  w z y w a m y  , Zarząd Powiatu na czele z jego Starostą – p. Mariuszem Wegrzynowskim do przedstawienia nam obecnej sytuacji i planów zabezpieczenia Tomaszowskiego Centrum Zdrowia w obliczu rozwoju pandemii na naszym terenie.

Wzywamy do odpowiedzi na nurtujące nas wszystkich pytania:

  • Co się stanie, gdy znajdziemy się wszyscy w obliczu kontaktu w wirusem SARS CoV-2?
  • Co się stanie, gdy zaczniemy masowo chorować na COVID-19?
  • Jak tym wyzwaniom podoła przeciążony już dzisiaj Szpital?
  • Skąd personel medyczny będzie brał środki ochrony osobistej, aby samemu się nie zarazić i nie pozostawić nas bez opieki medycznej?
  • Dlaczego, pomimo wielu już spotkań zespołu kryzysowego powiatu, nie wpływa to pozytywnie na funkcjonowanie Szpitala?
  • Dlaczego Szpital nie otrzymuje dodatkowych środków, w wielkości jaką potrzebuje, na uzupełnianie swoich aktualnych potrzeb i gromadzenie niezbędnych materiałów na najbliższą przyszłość, którą Rząd wskazuje jako kumulację rozwoju pandemii w Polsce?
  • Dlaczego mimo upływu kilku tygodni od ogłoszenia stanu zagrożenia epidemiologicznego wciąż do szpitala nie dotarł potrzebny sprzęt i wyposażenie, mimo, że media donoszą codziennie o zakupach realizowanych dla innych placówek?
  • Dlaczego Powiat, który odpowiada za funkcjonowanie Szpitala, tak mało oddziałuje na to co się w tym szpitalu dzieje i nie wspiera go w rozwiązywaniu codziennych problemów?
  • Dlaczego nie ma już dziś (nie w maju) materiałów, które są potrzebne od zaraz?

Te pytania można mnożyć, bo władza, która została przez nas wybrana, ma podstawowy obowiązek, ważniejszy od innych obowiązków –jest nim  ZAGWARANTOWANIE OBYWATELOM BEZPIECZEŃSTWA.

W obliczu ogłoszonej pandemii nie czujemy się bezpieczni, a brak widocznych i skutecznych działań Starosty jedynie to pogłębia.

Wzywamy władze Powiatu do natychmiastowego, wzmożonego działania i informowania opinii publicznej o podejmowanych decyzjach oraz ich efektach. Najbliższe kilka tygodni mają być kluczowe w rozwoju pandemii. Chcemy być przygotowani na ile jest to możliwe na rozwój wypadków. Nie wystarczy urzędnicze stwierdzenie, że „działania zostały podjęte”. W tych ciężkich czasach będziemy rozliczać Władzę za konkretne efekty jej pracy dzisiaj, a nie dobre chęci za kilka miesięcy, bo wtedy może być już dla nas wszystkich za późno.

To właśnie w takich chwilach obywatele mogą ocenić, czy rządzący nami ludzie zdają egzamin, czy nadają się do pełnienia funkcji, od których zależy nasze zdrowie i życie. A jaka ta ocena może być dzisiaj, gdy muszą po nocach szyć maseczki, bo „władza” o tym wcześniej nie pomyślała?        

 

Petycję podpisać możecie pod tym linkiem 

https://www.petycjeonline.com/apel_do_starosty_tomaszowskiego_w_sprawie_dziaa_zwizanych_z_pandemi_covid-19?u=4811722#sign

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (57)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

NIEJu
NIEJu 26.03.2020, 19:53
Mają teraz petęsje do Grubego że socjalizm jest niewydolny:?!? pod apelem bym sie nie podpisal bo to hejt
Mambo
Mambo 26.03.2020, 17:11
Oj tak to prawda jak Pani Mamba komentowała obecnego Starostę, a fuj a teraz pierwsza w szeregu a na imprezach wręcz przed żonę wskakuje ehhhh.... No cóż widać taki już z niej typ niepokorny...
SA
SA 26.03.2020, 15:24
Tak jest schowajcie się do bunkrów na konewce a służba zdrowia, sklepy, niech za was walczą
Wj
Wj 26.03.2020, 13:52
A kto to Czarna Mamba
Yeti
Yeti 26.03.2020, 12:47
Czyżby Mamba za robotę się wzięła. Niech zrobi sobie foto na wewnętrznym.Pierwszy wróg Starosty przed wyborami, ładnie wyportkowała towarzystwo. Najsłabszy naczelnik
Fotograf
Fotograf 27.03.2020, 07:58
Zawsze z takim "serdecznym" uśmiechem ..... i maślanymi oczkami :-)
Odp
Odp 26.03.2020, 13:03
Taaaak. Zaraz poleci z jakimiś krakersami pod szpital i z miłosierną miną wstawi zdjęcie na portal społecznościowy. Nie może być gorsza.
Johny
Johny 26.03.2020, 00:20
Chcieliscie Biedronel i Lidle zamiast fabryk to macie ;)
Halina
Halina 26.03.2020, 10:56
Gdyby nie te markety to byś głodem przymierał.
priczer
priczer 25.03.2020, 22:36
Zasada - Nie kopać leżącego. Musi się zreflektować i podjąć własciwą decyzję. Sytuacja go przerosła, myślał, że pokaże palcem i poszło ... Nie. Braku kompetencji i wiedzy nie załatwi palcologia ani "tak nam dopomoż Bóg". salka katechezy albo osiedlowy sklepik. sorry gregory ... Za grzech pychy jest pokóta.
Henryk
Henryk 25.03.2020, 21:15
No i kto odpowie na te pytania? czy Członkini Zarządu, asystentka Starosty? czy pupilka z Edukacji? no bo kto weźmie odpowiedzialność za deklaracje. Ciekawe co zrobi Pan Statosta przecież pytają mieszkańcy bez względu na opcje polityczną, odpowiedzieć trzeba chyba że będzie ta ignorancja jak na interpelacje radny.
Pupilka
Pupilka 26.03.2020, 09:13
Taaaak. Niech czarna mamba odpisze. To przecież wspaniała naczelnik edukacji w naszym powiecie. Z przedszkolanki na naczelnika a w Tomaszowie tego typu awansów można mnożyć. I o to tego skutki.
()
() 26.03.2020, 10:30
To jest podobnie jak z panem Z.... ta pani też rozrywkowa i nadaje się do lansu , nie uczciwej pracy
Hanka
Hanka 26.03.2020, 12:37
Mamba do pracy ! Co bidula teraz zrobi jak odwołane wszystkie imprezy ...:-( nie ma się gdzie lansować. A to był podstawowy obowiązek.
?
? 25.03.2020, 20:17
Pod koscioly patrole policyjne, i mandaty, bedzie na maseczki. Ja mysle ze Bog nam nie pomoze tylko ciezka praca ludzi ktorzy musza byc w tym czasie silni i oddani.
parafianka
parafianka 25.03.2020, 21:36
Na pogrzebie może być 5 osób z rodziny , w kościele70 i jest ok. ZOSTAŃ W DOMU nie do kościółka bo się spotkają kumy i obrabiają du..y. Na Słowackiego ksiądz łamie zakazy
Popieram
Popieram 29.03.2020, 17:36
100/100.
Ale nie byłoby odpowiedniej kwoty na tacy. Przecież już szanowny o.Rydzyk woła o pomoc, bo mu się dochody zmniejszyły.
....
.... 26.03.2020, 07:57
Podobno ostatnio byla msza ze caly dol i gora nawalone ludzi....
varan
varan 25.03.2020, 20:00
Gdy usłyszałem że A. Duda rozmawiał z chińskim dyktatorem na temat zakupu maseczek i rękawiczek, to mnie zwyczajnie trafił szlag !
Jak to możliwe że 38 milionowy kraj nie jest w stanie wyprodukować, za przeproszeniem, kilkunastu kilometrów szmaty, pociąć jej na kawałki i doszyć z dwóch stron gumek ?!
Najwyrażniej mamy do czynienia z państwem z tektury, postrzępionej przez myszy i szczury ;)
Możemy podziękować "Bandzie Czworga" która tak "wspaniale" rządzi nami od 31 lat.
Marek
Marek 26.03.2020, 09:24
Odpowiadm na pyranie dlaczego 38 milionowy kraj nie jest w stanie uszyc kiku milionow maseczek. BO SPRZEDALISCIE WSZYSTKIE POLSKIE ZAKŁADY. Szczyciluscie sie przezco najmniej 25 lat ze zadania budzetowe z realizacji prywatyzacji sa wykonywane.
darek
darek 26.03.2020, 13:31
Zakłady są spokojnie w stanie uszyć - no ale ktoś musi zarobić. Poczytaj sobie kto sprowadzi do Polski 5 mln maseczek - MBF Group do kogo należy.
Jo
Jo 26.03.2020, 00:19
Balcerowicz rzadzil i wszystko sprzedal Niemcom i Francuzom w imie dobrobuti za 1/10 wartosci
Alojzy
Alojzy 25.03.2020, 18:50
Przecież nikt zrozumie o co chodzi w tych pytaniach a gdzie tam jeszcze odpowiedzi na nie udzielić. No bez przesady! Na kiego grzyba przyszedł ten wirus czy tam inny zarazek lub bakteria. Tak było spokojnie i cicho a tu bach. Problem jest. Ja nie wiem czy on tego (ten wirus, zarazek lub bakteria) nie robi na złość i specjalnie.
RGM
RGM 25.03.2020, 16:38
Drodzy Państwo, żyjemy w czasach kiedy to przepływ informacji ma ogromne znaczenie. To czasy, kiedy też trzeba umiejętnie wybierać te wiadomości, które są bliższe stanu faktycznego. I tak oto cały polski rząd miał okazję na reakcję, na prewencję. Nasz powiat na pewno się do tego nie przygotował.

Wiadomość o 1 przypadku zakażenia w Polsce wpłynęła 4.03.2020, natomiast 1 przypadek zachorowania w Wuhan przypada na miesiąc listopad 2019. W połowie stycznia wirus rozprzestrzenił się w całych Chinach, zaś w drugiej połowie lutego 2020 ogniska zakażeń wystąpiły w Korei Południowej, we Włoszech oraz w Iranie. 13 marca 2020 WHO podała, że epicentrum pandemii koronawirusa stała się Europa.

Te chociażby 4 miesiące, kiedy epidemii nie było na terenie naszego państwa, powinny systematycznie poruszyć wszystkie gałęzie gospodarki odpowiedzialne za wyposażenie naszego państwa w odpowiednie środki do reagowania w czasie kryzysu. Teraz kiedy problem stał się faktem, kieruje się tak oczywiste pytania do p. Starosty, który odpowiedzi powinien mieć przygotowane już dawno temu, wraz z podległym mu całym Sztabem ZK.

Gdzie są specjaliści od zajmowania się realnymi zagrożeniami dla bezpieczeństwa państwa, miast, porządku publicznego. Ciężko w ogóle wywnioskować na jakim poziomie kwalifikacyjnym jest kadra Sztabu Kryzysowego Powiatu tomaszowskiego, bo nic o niej nie wiemy. Nie mamy też pojęcia na tematy związane z przygotowaniem podmiotów, zasobów i środków do dyspozycji w dzisiejszej dobie pandemii. Co z Powiatowym Planem ZK, w którym zawarte powinny być wszystkie prognozowane sytuacje kryzysowe, a także szereg procedur na ewentualność wystąpienia, którejkolwiek z nich. Pozwolę sobie przypuszczać, że brak w ostatnich latach poważnych zdarzeń o wymiarze powiatowego kryzysu - zatrzymał rozwój osób będących w tym momencie na pierwszej linii zarządzania wszystkimi oddziałami mogącymi jakkolwiek w sposób pozytywny wpłynąć na zahamowanie rozprzestrzeniania się Koronawirusa.

"Tomaszowianie pomagają" - powstała grupa na Facebook'u i to właśnie jest jeden z wielu potencjału naszego środowiska tomaszowskiego, który daje z siebie wszystko ze szczerego serca, nie dla zysku. Bo jedyny jaki osiągają zysk to świadomość tego, że każdego dnia przyczyniają się do "lepszego jutra".

To nie jest atak na żadną z partii, to sprawdzian merytoryczny i emocjonalny dla -wykwalifikowanych osób-, które w tym momencie mają obowiązek panować nad porządkiem wszystkich działań odpowiednich, wyspecjalizowanych do tego służb.

Meg
Meg 25.03.2020, 18:16
uPiOry przeszłości w natarciu A co zes zrobił w tym temacie sam, oczywiscie oprócz wygłaszania manifestow politycznych.Zacznij od siebie
PISarz
PISarz 25.03.2020, 19:21
UPiSany chłopaczku czy każda krytyka osób związanych z rządzącą w powiecie ekipą musi mieć podłoże polityczne? Przeczytaj uważnie wpis ktorh komentujesz to zrozumiesz że nie. Dotyczył on problemu nie osób lub partii. Poza tym czy wszyscy muszą kochać panów z zarządu i klaskać na zawołanie. Pewnie że zaniechania są wieloletnie ale to Ci panowie dziś rządzą i to od 5 lat i to oni twierdzą w tv, radiu, internecie, że sa przygotowani, że jest sprzęt, płyny, że niczego nie brakuje. Zatem do czynów. Tylko tak jakby trochę ich brak na poziomie lolkanym. Może masz manię prześladowczą, wierzysz w zamachy, spiski ale ludzie nie są kretynami, którym wmówi się alternatywną rzeczywistość. Potrafią ocenić kto i jak działa. Po prostu widzą i słyszą więcej niż się rządzącym wydaje. Ps. Uważaj za rogiem czai się Batman.
Meg
Meg 26.03.2020, 08:03
Piszesz nieprawde. Nikt nie mowoi ze wszystko ma ze wsxystko płynie o jest dobrze. Nikt na swiecie nie byl i nie jest przygotowany na taka epidemie. A RDG juz dswmo stracił wiarygodnosc, to pozorant i tyle w tym temacie. Ci co , jak piszesz akurat teraz rzadza ronia co moga,.nikt nie ma doswiadczenia w takim przypadku. Po prostu wszystkiecrece nacpokład a nie pozorowac i udawac ze ja to bym zrobił.... A nazywam.was uPiOrami przeszłosci, bo czasy gdy wy rzadzilście były UPIORNE
smutne to
smutne to 29.03.2020, 17:07
A czym się 'tamte' czasy różnią od 'tych' czasów, dla mnie rządy PiS nie różnią się kompletnie niczym jeśli chodzi o komfort życia. Zamieniliśmy liberałow z PO na socjalistów z PiS dla mnie obie partie mogą nawet od jutra kolonizować marsa. NIC się nie zmieniło w sposobie rządzenia Polską, zawsze partia ważniejsza od ojczyzny.
Wrrrr.....
Wrrrr..... 25.03.2020, 16:37
Mieszkańcy wpierają jak mogą nasz szpital, piękna akcja na FB, przedsiębiorcy też wspierają aż serce się raduje. Prezydent komunikuje się z mieszkańcami apeluje, wspiera oferuje pomoc. A Pan Starosta siedzi jak mysz pod miotła cichutko, czemu nie poprosi Pana Macierewicza o środki ochrony zdrowia... Co Pan Marszałek Senior pogrozi palcem i odeślę z kwitkiem.? Bardzo dobrze ze mieszkańcy wyszli z tą petycję. Przydało by się jeszcze odwołać Pana Szczęśc Boże....
Moskiewski Brat
Moskiewski Brat 25.03.2020, 16:19
A. Gdzie Macierewicz przecież to taki patron naszej ziemi nie moze dla nas coś załatwić niech się wykaże
Mg
Mg 25.03.2020, 16:05
W Powiatowym Cen. Animaci Społ.w Tomaszowie panie sprxątaczki myły okna, na chwilę obecną to lekka przesada.Tak p. Dyrektor dba o pracowników.
Yyyy
Yyyy 25.03.2020, 18:24
Serio? A niby dlaczego mycie okien ma stanowić zagrożenie?
Abc
Abc 25.03.2020, 15:58
To, co pokazują w tv to jedno, a to, co dzieje się w Tcz to jakby inny świat. Wszystko na pokaz, pod publikę, żeby ładnie wyglądało, że coś się robi. Niby szpital zamknięty, a codziennie mnóstwo pacjentów tam wchodzi. Przyjęcia na oddział, na badania, niektórzy do poradni. I gdzie tu dbanie o personel, o jak najmniejszy kontakt z innymi. Pieniądze za wykonane świadczenia są ważne, ale chyba teraz bezpieczeństwo powinno być priorytetem.
A ten pomarańczowy namiot obok wejścia do poradni to czemu ma służyć? Stoi pusty, a pacjenci w kolejce (blisko siebie) obok.
t
t 25.03.2020, 15:36
Nawet najgorsza prawda jest dużo lepsza od kłamstwa i wprowadzania ludzi w błąd.
Lila
Lila 25.03.2020, 15:31
Podpis Pana starosty załatwi wszystko- Szcześć Boże. To przykre że to my ludzie dobrej woli troszczymy się o to a nie osoby które powinny o to bezpieczeństwo zadbać.
Lolek
Lolek 25.03.2020, 15:19
Pomoc potrzebna jest również dla domów pomocy społecznej które działają na terenie naszego miasta
Mieszkaniec