Galeria Tomaszów wspiera lokalną służbę zdrowia

  • 25.03.2020, 19:41 (aktualizacja 29.03.2020, 13:04)
  • Mariusz Strzepek
Galeria Tomaszów wspiera lokalną służbę zdrowia
Galeria Tomaszów uruchomiła pomoc dla lokalnego szpitala. W pierwszym etapie Tomaszowskie Centrum Zdrowia otrzymało maseczki ochronne oraz zdrowe przekąski dla personelu medycznego.

Od 4 marca Polska zmaga się z koronawirusem. Pomimo interwencji ministra zdrowia i wprowadzenia wielu ograniczeń pandemia każdego dnia coraz bardziej się rozprzestrzenia. Do walki z nowym zagrożeniem stanęła tomaszowska służba ochrony zdrowia. Lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni codziennie narażają własne życie i zdrowie, żeby nieść pomoc pacjentom.

Solidaryzujemy się ze służbą zdrowia z naszego miasta – mówi Olga Wiernicka, Regional Marketing Manager . – Obecna sytuacja jest trudna dla wszystkich branż, w tym naszej. Zdajemy sobie jednak sprawę, że personel medyczny musi zmagać się teraz z wieloma trudnościami i dlatego jako centrum handlowe oraz w imieniu naszych najemców postanowiliśmy wesprzeć pracowników szpitala i Pogotowia. Mamy nadzieję, że nasze wsparcie choć w niewielkim stopniu pomoże w codziennej walce z panującym wirusem.

Wsparcie Galerii Tomaszów to odpowiedź na konkretne potrzeby szpitala oraz Pogotowia Ratunkowego. Działania będą podzielone na etapy. W pierwszej kolejności centrum przekazało 400 włóknikowych maseczek ochronnych oraz zdrowe przekąski dla pracowników placówek. W kolejnym etapie planuje dostarczyć 150 maseczek z filtrem typu FFP2.

Galeria wykorzysta także swoje media społecznościowe (13 000 fanów) do zamieszczania komunikatów informacyjno-edukacyjnych oraz promocji ważnych inicjatyw społecznych.

Każdego dnia pojawiają się doniesienia o budujących przykładach społecznej solidarności. Przykładem może być grupa wsparcia, która powstała z inicjatywy lokalnego sztabu WOŚP i Hufca ZHP, oferująca pomoc seniorom. Działania Galerii Tomaszów to z kolei ważny przykład odpowiedzialności biznesu za lokalną społeczność.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

czytelnik
czytelnik 28.03.2020, 10:46
ja zapytam Pana Redaktora czy ma wiedze na temat , zamówień rządowych typu - zakład lub firma x ma wg nakazu rządowego , produkowac zamiast t shirtów lub pralek
( one dzisiaj nie sa potrzebne ) maseczki , rękawice , respiratory i inne niezbędne rzeczy i pomoce ? Wg mojej wiedzy w USa czy w Niemczech takie nakazy dostały najwieksze firmy i nie ma zmiłuj.
U nas ludzie się zbieraja , przekazuja datki, panie szyją na wlasnych maszynach i z tego jestesmy dumni. Nie chodzi mi czy rzad zamówił i czy kupil tylko czy na wypadek np wojy czy kryzysu sa takie dzialania np przewidziane i technologia zabezpieczona i do wdrożenia.
szwagierka
szwagierka 26.03.2020, 21:41
Lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni codziennie narażają własne życie i zdrowie, żeby nieść pomoc pacjentom.
A pracownicy niemedyczni, co segregują pacjentów przy wejściu? O nich też należy wsomnieć, bo stoją na 1-ej linii frontu !
...)
...) 27.03.2020, 09:32
jacy pracownicy niemedyczni??a jakie oni mają kwalifikacje medyczne żeby decydować o segregacji?
WuPe
WuPe 25.03.2020, 23:46
Jeśli w naszym szpitalu nie ma pacjentów z wirusem, a już brakuje środków, to coś tu nie gra... O co chodzi? Do czego personel ich potrzebuje? Jakieś proste wyjaśnienie? Poza tym rząd rozsyłał rezerwy, czemu nasz szpital nie dostał wsparcia? Obecnie KGHM sprowadza do Polski pierwszą transzę po kilkaset tysięcy maseczek, gogli, ect. Ponadto Duda rozmawiał wczoraj z prezydentem Chin na temat zakupu kolejnych środków ochrony. Szpitali w Polsce mamy tylko ok tysiąca, z czego nie wszystkie są w potrzebie i nie wszystkie będą wykorzystywane do walki z wirusem.
Pracownik.
Pracownik. 25.03.2020, 19:50
No tak odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu.Ten Pan nadaje sie tylko do lansu.Bo do pracy i dbałosci o pracownikow napewno nie.
Ja
Ja 25.03.2020, 20:31
Jaki lans. Ty widzisz jak to wygląda?

Pozostałe