Dziecko z Opoczna z koronawirusem w Tomaszowie

  • 26.03.2020, 08:25 (aktualizacja 26.03.2020, 08:29)
  • Mariusz Strzepek
Dziecko z Opoczna z koronawirusem w Tomaszowie
MAŁOLETNI PACJENT ZARAŻONY KORONAWIRUSEM. SZYBKA REAKCJA PRACOWNIKÓW ODDZIAŁU PEDIATRYCZNEGO. PERSONEL ODDZIAŁU W KWARANTANNIE

Potwierdzono pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa u małoletniego pacjenta z powiatu opoczyńskiego, który przebywał na Oddziale Pediatrycznym Tomaszowskiego Centrum Zdrowia z podejrzeniem zapalenia płuc. 

Pacjent został przetransportowany do Wojewódzkiego Specjalistycznego  Szpitala  w Łodzi, gdzie jest obecnie hospitalizowany.

Pozostałe dzieci, które mogły mieć kontakt z tym pacjentem zostały również przetransportowane do tego szpitala, gdzie zostaną im pobrane wymazy do testów na obecność koronawirusa. 

Personel medyczny oraz obsługa oddziału, która mogła mieć kontakt z pacjentem została poddana kwarantannie.

Oddział zostanie poddany dezynfekcji, po której będzie mógł  w najbliższym czasie przyjmować małych pacjentów.

         

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (43)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

SKJ
SKJ 01.04.2020, 22:29
A mi lekarka od dzieci wprost powiedziala zeby z nimi nie chodzic bo w lot zlapia to koronadziadostwo.
MZ
MZ 30.03.2020, 11:20
Nie trzeba wrócić z Włoch żeby sie zarazić teraz jest wszedzie koronowirus,dużo zdrowia dla dziecka i rodziców
Eeek
Eeek 28.03.2020, 06:45
Człowieku Ty sobie zdajesz sobie sprawy o czym mówisz. Jeśli uważasz że ta dziewczynka chodziła po mieście czy po placach zabaw to jesteś w błędzie. Nikt z rodziny nie był za granicą przez ostatnie 15lat. Ach szkoda słów i nerwów na czytanie takiego typu komenrarzy
Pat
Pat 29.03.2020, 06:15
Z powietrza się zaraziło?
Eko
Eko 26.03.2020, 21:56
Ciekawe jak małe dziecko zaraziło się poszło sobie samo na spacer czy pojechało w odwiedziny do znajomych ktorzy właśnie np wrócili z Włoch a może ktoś przyjechał w odwiedziny z zagranicy ukrywanie takich rzeczy prowadzi do takiej właśnie sytuacij
Gość
Gość 27.03.2020, 10:08
Podobno ojciec dziecka wrócił z Włoch
Jeżeli to prawda,
Jeżeli to prawda, 27.03.2020, 10:42
to możemy winić tylko i wyłącznie RODZICÓW.
Przede wszystkim ojciec powinien poddać się kwarantannie.
I jeszcze jedna ciekawostka. W rozmowie z sąsiadem "dowiedziałem się", że koronawirusy latają w powietrzu. Ludzie popadają już w paranoję.
mieszkaniec
mieszkaniec 27.03.2020, 19:22
Niektórzy już całymi dniami modlą się o szczepionkę na koronawirusa, czekają na nią jak na zbawienie.
Eop
Eop 26.03.2020, 17:38
Po pierwsze dzieci są przyjmowane na oddział po wcześniejszym wywiadzie epidemiologicznym, jeśli nie było za granica i nie miało kontaktu z kimś zarażonym to jest normalnie przyjmowane na oddział.
Po drugie nikt nie robi dzieciom testów na korono wirusa bo ponoć dzieci nie chorują i tak usłyszałem od lekarki!!! tak było do zeszłego tygodnia, jak zapytałem o testy to powiedzieli że niema takich procedur, dziecko miało gorączkę 38-39.5 i kaszel!!!
Na zakończenie większość oddziałów w Polsce będzie na kwarantannie jak lekarze nie zmienią podejścia!!!!! to oni sami próbują zakłamać rzeczywistość a nie tylko pacjent bo pacjent nie wie czy witał się z kimś zarażonym.
Rodzic małego pacjenta
WuPe
WuPe 27.03.2020, 02:25
Bzdury i rozsiewanie fake newsów. Procedury od jakiegoś czasu są zupełnie inne: https://gis.gov.pl/aktualnosci… Dlaczego dzieci mają nie chorować? Od kilku tygodni trąbią w mediach o wirusie dzień w dzień na każdym kanale TV czy to TVP, TVN, czy Polsat, a ciemnota dalej głupoty wypisuje.
EOP
EOP 27.03.2020, 18:51
To nie ciemnota byłem z dzieckiem na oddziale i wiem co mówię!!!! tak działają odziały szpitalne do zeszłego tygodnia
Pracownik TCZ
Pracownik TCZ 26.03.2020, 17:28
Każdy przed wejście wypełnia ankietę i ma mierzona temperaturę... COVID 19 ma to do siebie że może przechodzić bezobjawowo lub objawy mogą wystąpić później... Leżało dziecko kilka dni bez gorączki dopiero po kilku dostało...
Gość
Gość 26.03.2020, 16:27
Przy wejściu do szpitala mierzona jest temperatura. Więc, czy to dziecko z podejrzeniem zapalenia płuc, a jak się później okazało z koronowirusem, nie miało temperatury??? Czy termometry nie działają? A może wbrew zaleceniom zostali wpuszczeni mimo gorączki?
Sceptyk
Sceptyk 26.03.2020, 19:05
Oprócz koronawirusem ludzie chorują również na ,,zwykle" zapalenie płuc,dziecko kiedy jest chore to ma prawo mieć gorączkę a do szpitala ludzi zdrowych nie przyjmujący , ludzieeee przestańcie bo naprawdę papieru braknie,szpital jest dla chorych.
Gość
Gość 26.03.2020, 18:09
Wg mniej pacjent z takimi objawami powinien trafiać na zakaźny. Dziś pytanie o kontakty uważam za głupie, gdy zaraza może być wszędzie.
WuPe
WuPe 26.03.2020, 17:28
Dlatego zachęcam osoby objęte konsekwencjami tego zdarzenia o pozwanie szpitala do sądu w trybie pilnym. Jest szansa, że sąd przychyli się do wniosku i zabezpieczymy się na przyszłość przed takimi błędami.
WuPe
WuPe 26.03.2020, 16:06
Przeraża fakt, że to dziecko trafiło na oddział i o ile fajnie, że personel medyczny szybko zareagował, to nie fajnie, że ktoś zachował się nieodpowiedzialnie. Zdawkowe informacje i zasłanianie się RODO (czasem bez podstaw) sieje dezinformację i panikę. Przypomnę iż na wniosek osoby pokrzywdzonej (narażonej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - wystarczy żeby wystąpił warunek) ma zastosowanie art. 160 kodeksu karnego. Jeśli zalecenia ministra zdrowia i prezesa GIS nie są wdrażane (np. by traktować osobę z objawami zapalenia płuc jako potencjalnego nosiciela) może droga prawna obudzi odpowiedzialnych za zaistniałą sytuację członków personelu medycznego, rodziców dziecka, czy sanepid.
Xyz
Xyz 26.03.2020, 16:44
No właśnie, więc jest ktoś odpowiedzialny za narażenie innych pacjentów na kontakt z tym chorym dzieckiem. I czy ta osoba (osoby) poniosą ewentualną odpowiedzialność, jeśli okaże się, że inne dzieci są zarażone?
eds
eds 26.03.2020, 14:16
Niektórzy ukryli swój kontakt z zarażonym dzieckiem ?
Zaniepokojona
Zaniepokojona 26.03.2020, 13:21

Komentarz zablokowany

To nie jest prawdziwa informacja

Ja
Ja 26.03.2020, 13:05
Boże. Współczuje takiej sytuacji. Nie chce nawet myśleć, gdybym to była ja, czy ktoś z mojej rodziny.
...
... 26.03.2020, 12:15
Wlasnie ciekawe nazwiska lekarzy...a wczoraj z bolem brzucha bylem z dzieckiem na nocnej pomocy...skad mam wiedziec czy ta doktora nie miala stycznosci..
pielęgniarka
pielęgniarka 26.03.2020, 16:15
Z byle czym lataliście do lekarzy ,a teraz stop ,Dbać o dzieci i siebie ,a nie słodycze ,brudne łapy ,brak hartowania dziecka i płacz bo lekarza nie ma .
WuPe
WuPe 26.03.2020, 14:43
A rozum własny posiadasz, czy ktoś ma Tobie rozkazywać? Postępuj zgodnie z procedurami i wytycznymi. Możesz zafundować sobie kwarantannę sam.
!
! 26.03.2020, 16:11
Wreszcie WuPe jakiś pojedynczy, stonowany głos rozsądku i spokoju ?
Reszta cały czas w napięciu, podminowana w ekstazie. Tylko spokój nas może uratować
Gości
Gości 26.03.2020, 14:03
No wlansie mialem podobną sytulacje.
Jadod
Jadod 26.03.2020, 11:04
Jest ktoś z tych 15 przypadków w naszym województwie z Tomaszowa?
wsx
wsx 26.03.2020, 12:46
U jednego wykryto, troje jest badanych (dzieci) z kontaktu.
Jadod
Jadod 26.03.2020, 13:09
Dzięki.
nie do wiary
nie do wiary 26.03.2020, 10:49
Nie mogę tego ogarnąć - w czasach epidemii, osoba z podejrzeniem zapalenia płuc (podstawowym objawem koronawirusa) jest przyjęta normalnie na oddział? Przecież powinien iść do izolatki - jeśli coś takie nasz szpital posiada.
Pacjent
Pacjent 26.03.2020, 15:47
Zanim trafili na oddział, to jeszcze trochę po szpitalu pochodzili, bo nie wiedzieli gdzie się udać.
WuPe
WuPe 26.03.2020, 14:53
No właśnie. Taką mamy heroiczną załogę;-) Osoby decyzyjne cykają foty...
Gość
Gość 26.03.2020, 09:00
Personel na kwarantannie. Oddział wkrótce ruszy. Jak to rozumieć?
wsx
wsx 26.03.2020, 09:39
Tak samo jak personel. Czyli nikt nic nie wie. Nie ma nic oficjalnego.
rwd
rwd 26.03.2020, 08:59
Jakiej kwarantannie ? Chyba tylko w dokumentach szpitalnych. Jak się coś pisze to trzeba to sprawdzić, a nie opierać się na wypowiedziach, właściwie nie wiadomo kogo. A nie powiedzieli, że jutro oddział ma być otwarty. Pobożne życzenia.
Kaha
Kaha 26.03.2020, 08:43
Czy z małym pacjentem przebywa cały czas rodzic?
WuPe
WuPe 26.03.2020, 14:53
Absolutnie nie powinien.
G
G 26.03.2020, 08:39
Co to za tytul?! Jakie to ma znaczenie kto skad pochodzi?!
,,
,, 26.03.2020, 10:17
,, co to za tytuł? ,, A kilka dni temu było żeby P.Mariusz podawał i to dokładnie KTO , CO ludzie ogarnijcie się i nie róbcie zamieszania. Dajcie innym normalnie pracować
wsx
wsx 26.03.2020, 09:41
Bo w Opocznie w szpitalu jest wirus ? Bo dziecko przyjęte z protekcji ?

Pozostałe