Sikorskiego 2A z nowym ociepleniem. Czy bezpiecznym?

  • 29.03.2020, 15:21
  • Mariusz Strzepek
Sikorskiego 2A z nowym ociepleniem. Czy bezpiecznym?
Kończą się prace nad ociepleniem bloku Sikorskiego 2A na osiedlu Hubala I. Ekipa wynajęta przez Spółdzielnie Mieszkaniową „Przodownik” pracowała bardzo sprawnie. Przed kilkoma tygodniami ocieplono ścianę od strony stacji paliw Orlen, a w ostatni wtorek rozpoczęto usuwanie starego, wysłużonego już ocieplenia pokrytego czerwoną blachą od strony marketu Biedronka. Po kilku dniach od rozpocząecia prac i ta ściana została już niemal w całości pokryta nowym materiałem, pozostaje jedynie nałożenie tynków. Już niebawem osiedle zyska nową dużą powierzchnie w przyjemnym dla oka kolorze.

Przy okazji przypomnijmy pożar wieżowca Grenfell Tower w Londynie w czerwcu 2017 roku. W pożarze zginęły 72 osoby. Strażacy w Londynie wskazywali, że łatwopalność materału docieplajacego budynek, była głównym powodem rozmiaru tragedii. Grenfell Tower był blokiem wyposażonym w system alarmowy, a mimo to ogień i duszący dym rozprzestrzeniał się na tyle szybko, że wielu mieszkańców nie zdążyło się przed śmiercią nawet obudzić. Mamy nadzieje, że SM „Przodownik” wzieła pod uwagę doświadczenia brytyjskie. 

NaszTomaszów zwracał uwagę na problem w tekście „Śmierć w płomieniach” tydzień po pożarze w Anglii.

https://www.nasztomaszow.pl/wiadomosci/4403,smierc-w-plomieniach

 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (5)

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mariusz
Mariusz 30.03.2020, 11:08
Elementy budynku, powinny być nierozprzestrzeniające ognia, przy czym dopuszcza się zastosowanie słabo rozprzestrzeniających ogień ścian zewnętrznych w budynku niskim ZL IV (do 12 m włącznie nad poziomem terenu lub mieszkalne o wysokości do 4 kondygnacji nadziemnych włącznie).
Słabo rozprzestrzeniające ogień – rozumie się elementy budynku, które z jednej strony są słabo rozprzestrzeniające ogień, natomiast przy działaniu ognia z drugiej strony są słabo rozprzestrzeniające ogień lub nierozprzestrzeniające ognia,
.
. 30.03.2020, 13:40
sporo wyjaśniłeś, dziękujemy :)
jest motz
jest motz 29.03.2020, 16:18
xD art jak w fakcie...
??
?? 29.03.2020, 16:49
Do przyjscia Kozlowskiej, przez wiele lat mieli najlepszy dzial polityczny. Bez zbednego pierdzenia, wlasnie tylko fakty + rzeczowy komentarz. Teraz to jest nie wiadomo co, Kozlowska zresztra zawsze byla nijaka. Pozerka z Gdanska. Ni pies ni wydra. Nie nadaje sie na rzadne prowadzace stanowisko, ale awansowala w rankingu po tym gdy troche przypadkiem gdy wydawca szukal wlasciwego naczelnego, zostala "pelniaca obwiazki" tuz przed Lisem we Wprost. Co sie dzieje z Wprost po kilku latach widzimy wszyscy. To juz oczywiscie nie jest jej wina, ale pokazuja jaki jest wydawca. Wyczucia tego rynku nie mial nigdy, tym bardziej jaj, jakiejs charyzmy. Popluczyny po Newsweeku to przez ostatnie lata byly.
No i Kozlowską wybrali w takim tez klimacie. A jednak nawet kilku miesieczne siedzenie na stolku naczelnej, jest mocnym punktem w CV, nie ma co zaprzeczac. Fuks fuksa fuskem pogania. Faktu nie doprowadzi do zamkniecia, ale polski Super Express niewatpliwie sie cieszy, z takiej naczelnej u konkurencji. No i ja tez sie ciesze.
jest motz
jest motz 06.04.2020, 14:03
nie wiem kim jest kozłowska i mnie to nie interesuje, jak masz jakiś z nią kłopot\kompleks to sugeruję psychologa bo hejtowanie w necie jest słabe. Tutaj zawsze poziom był ..hmmm jaki był nic nie zmienia jakaś jedna anonimowa osoba.
??
?? 29.03.2020, 17:05
Żadne
Somsiad
Somsiad 29.03.2020, 15:41
Parkingu nie ma. Ocieplenie nie jest żadnym problemem. Zlikwidować ten plac zabaw. Po nocnej zmianie nie można spać tyle dzieciarni drze się, piszczy. Tu mieszkają ludzie. Chcą odpocząć i mieć miejsce parkingowe aby dojeżdżać do pracy. Na ten plac zabaw przychodzą ludzie z dziećmi z pobliskich ulic. Jest tłum. W nocy, lato a na placu młodzież z piwem. Takie małe dni Tomaszowa i spać się nie da do rana. Druga sprawa boisko. Za duże pieniądze położona trawa. I znowu darcie ryja gwizdki tłuczenie piłką. Trzeba mieć mocne nerwy żeby tu mieszkać.
WuPe
WuPe 30.03.2020, 05:23
Człowiek do hałasu się przyzwyczaja, więc zastanów się czy przypadkiem ze zdrowiem psychicznym jest u ciebie ok. Problemem jest zabudowa zieleni betonowymi parkingami i likwidacja placów zabaw, które kiedyś były pod każdym blokiem.
Pawełek
Pawełek 29.03.2020, 16:50
Somsiad ty pewnie jesteś jakiś UFO-ludek. To wszystko powstało z myślą właśnie o mieszkańcach pobliskich bloków, z takim właśnie przeznaczeniem. Skąd ty się wziąłeś. Powinieneś zamieszkać w ziemiance, w środku lasu, gdzieś daleko od cywilizacji (np. Bory Tucholskie) z takim podejściem. Jak ty się tam uchowaleś?
Somsiad
Somsiad 29.03.2020, 17:44
Chętnie się przeprowadzę do Borów Tucholskich ale na razie muszę tu mieszkać
leon
leon 06.04.2020, 14:04
Somsiad nie musisz, chcesz a to różnica... NIC nie musisz.zawsze możesz ulżyć nam wszystkim i wyjechać.
?
? 29.03.2020, 17:06
Pawełek, ale sam uciekłeś z bloków...:))
Pawełek
Pawełek 29.03.2020, 19:22
? Nie, nigdzie nie uciekłem.
Nie rozumiałem nigdy takiego podejścia. Sam wychowałem się na podobnym osiedlu.
Teraz też mieszkam w blokowisku. Doskonale znam również wasze miejsce zamieszkania

Pozostałe