Siatkarze zakończyli sezon

  • 30.03.2020, 13:14 (aktualizacja 01.04.2020, 15:28)
  • SportTm
Siatkarze zakończyli sezon KrispolIliga.pl
W związku z pandemią koronawirusa swój sezon zakończyły kluby występujące w rozgrywkach siatkarskiej PlusLigi oraz KRISPOL I ligi.

Jak poinformowały władze spółki PLS (Polska Liga Siatkówka) w tegorocznym sezonie rozgrywek męskich tytuł mistrzowski nie zostanie przyznany, a klasyfikacja została ustalona według liczby zdobytych punktów do dnia 14 marca 2020. To oznacza że Lechia ostatecznie tegoroczne zmagania zakończyła na szóstym miejscu.

 

O prawo gry w PlusLidze ubiegać się będą dwa najlepsze zespoły sezonu zasadniczego tj.  Stal Nysa oraz BBTS Bielsko Biała, które przejdą teraz audyt (pierwszeństwo awansu wg. miejsca w tabeli). W przypadku nie otrzymania zezwolenia przez wyżej wymienione kluby uprawniającej gry w najwyższej klasie rozgrywkowej, miejsce jednego z nich zajmie Visła Bydgoszcz, która zajęła ostatnie miejsce w PlusLidze. Z ligą żegnają się zespoły: Chrobry Głogów oraz SMS Spała.

 

„To były dla nas bardzo trudne decyzje. Trudne, lecz konieczne do podjęcia w trosce o bezpieczeństwo graczy, pracowników klubów i całego naszego środowiska. Mam nadzieję, że spotkają się ze zrozumieniem. W tym momencie dziękuję naszym wszystkim sponsorom oraz partnerom za okazywane nam zrozumienie i wsparcie, graczom i klubom za bardzo emocjonujący sezon. Liczę, że wkrótce wszyscy w zdrowiu spotkamy się w naszych halach, w walce o medale i przy wsparciu najlepszych kibiców świata” – powiedział prezes zarządu PLS SA Paweł Zagumny.

 

 

SportTm

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe