Raz przez wieś przechodzi? Chyba tylko w przysłowiu

  • 03.04.2020, 12:03 (aktualizacja 03.04.2020, 12:33)
  • Agnieszka Drzewoska
Raz przez wieś przechodzi? Chyba tylko w przysłowiu
Już dawno temu moja babcia mówiła, że "cygan" przechodzi przez wieś tylko raz. Czasy się jednak zmieniają i globalna wieś daje się oszukiwać jak małe dziecko.

Zadawanie pytania czemu ludzie chcą się dorobić na nieszczęściu też chyba już nie ma sensu. Szał e-zakupów, szał posiadania, szał… pozbawił nas konsumentów instynktów samozachowawczych. Dziś nie kpimy już z babć i dziadków oszukanych na tzw. „wnuczka”, „księdza”, „policjanta”. Dziś zaczynamy się naśmiewać z osób oszukanych na Kovid-19.

Trochę jednak zaczynam dziś przypominać Don Kichota, który walczy z wiatrakami. Działam jak matka, która mówi dziecku uważaj, nie kładź ręki na kuchence bo się poparzysz, a dziecko musi się poparzyć inaczej nie uwierzy. Potem biegnie i prosi o opatrunek.

Tak, niestety tylko o opatrunek, bo oparzenie zostawi bliznę. Każda kolejna blizna uczy pokory. Jakie to smutne. Jednak dla konsumentów przynosi na całe szczęście uszczerbek na portfelu i lekkie upokorzenie nie blizny.

Mawia się, że „uczymy się na błędach” i oby one skutkowały tylko drenowaniem kieszeni…

Zastanawiam się czy tylko my mamy słabe mechanizmy skoro nie ma jak wyeliminować z rynku „oszustów”. Przykłady można mnożyć. Polecam dołączenie do grupy „Nie daj się nabrać!

https://www.facebook.com/groups/2807757599451236/learning_content/,

albo śledzić

https://www.facebook.com/cyberrescue.me/?__tn__=%2CdkCH-R-R&eid=ARD5sA-6Z1R6Eqcs3cCOqBo5QpwXRB7ayzdtKMHEyq3LdTMXd7JZkSv62TKycHY78PwV2XxthxgikEoT&hc_ref=ARTXO7BZQJ1rVJ0FBbcLLT74AsQpRK6pCourZBd8yYsrHuu0cQYOPKu4Svo_452RxZE&fref=nf&hc_location=group

może wtedy zrozumiecie skalę problemu.

Jednak to tylko wierzchołek góry lodowej, bo przecież codziennie obserwujemy ceny. Mówi się, że są one zależne od popytu, ale w moim przekonaniu dzisiejsza wolność rynku nijak się ma do skrajnych zachowań tych pseudo przedsiębiorców, którzy chcą się ekspresowo dorobić na dobrach chroniących życie i zdrowie.

Inna sprawa, że i zachowania konsumentów wołają dziś o pomstę. Jak reagować? Na dziś przychodzi mi tylko jeden pomysł PO PROSTU PIĘTNOWAĆ i to my konsumenci mamy w rękawie dziś Asa. Proponuję zatem społeczny sprzeciw! Piętnujmy rosnących jak grzyby po deszczu oszustów, nie bójmy się tego robić. Kopiujmy adresy stron, linki, róbmy zrzuty z ekranów, publikujmy sami z dobitnym opisem. Chociażby takich jak ten.

Nasza siła jest wciąż nie wykorzystywana. Moim zdaniem to my właśnie możemy wywierać nacisk. Czekam na wielką rewolucję w postępowaniu konsumentów. Znam wiele przykładów fenomenalnie skutecznych, a zainicjowanych przez konsumentów. Akcji, które drenowały kieszenie przedsiębiorcom działającym nie etycznie, czy eliminowały z rynku oszustów. Nasza siła, siła konsumentów jest ciągle siłą drzemiącą, niewykorzystywaną. Działajmy sami, damy radę. Po prostu reagujmy wszyscy!

 

Agnieszka Drzewoska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

varan
varan 03.04.2020, 20:59
Z takimi oszustami to najlepiej umówić się na odbiór osobisty i w dosłownym tego słowa znaczeniu.. wybić im tego typu zapędy z głów ;)
gość
gość 03.04.2020, 12:27
Oj, prawda pani Agnieszko :( Dopisałam się do grupy, zapobiegawczo, w której sprzedaje się i kupuje całą ochronną odzież i ceny tak szybują w górę, że szok. Nawet takich masek, które nijak nie ochronią ani nas, ani przed nami :/ Teraz w obliczu takiej tragedii jaka spotkała ludzkość szybko okaże się, kto jest dobry, to zły, kto tchórzliwy, kto zdroworozsądkowy. No i rzecz jasna kto chce się dorobić na żerowaniu na ludzkiej krzywdzie. A jedyną odpowiedzią takich Rockefellerów jest hasło - jest popyt, jest podaż...

Pozostałe