Wszystko niby jest, tylko nie wiadomo gdzie

  • 05.04.2020, 11:23
  • Mariusz Strzepek
Wszystko niby jest, tylko nie wiadomo gdzie
Jak wygląda zarządzanie w sytuacji kryzysowej w naszym kraju widać na przykładzie pisma, jakie na swoim profilu opublikował Robert Telus, poseł PiS, członek Sztabu Wyborczego Prezydenta Andrzeja Dudy. Domaga się w nim aby Ministerstwo Zdrowia dostarczyło do opoczyńskiego szpitala niezbędne wyposażenie i środki ochrony osobistej. Wczoraj ministerstwo opublikowało informacje o milionach ssztuk maseczek, kombinezonów i tysiącach respiratorów. Pytanie: gdzie one są?

Czego potrzeba w opoczyńskiej placówce zdrowia? Lista poniżej:

- 3000 sztuk fartuchów chirurgicznych rozmiar L
- 1000 sztuk fartuchów chirurgicznych rozmiar XL
- 5000 masek chirurgicznych
- 800 masek FFP2/FFP3 
- 600 kombinezonów jednorazowych rozmiar L
- 300 przyłbic podstawowych
- 200 litrów płynu do dezynfekcji
- po 300 paczek rękawic nitrylowych rozmiar S, M i L

Przypominamy, że Opoczno w odróżnieniu od Tomaszowa nie posiada oddziału zakaźnego. Z kolei posła Telusa trudno posądzać o to, że w sposób polityczny atakuje obecny układ władzy, ponieważ... sam jest jego częścią. 

 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jaś
Jaś 07.04.2020, 13:50
KOMUNA WRACA!!! Czy pozwolimy sobie znów założyć jarzmo i to przez małego marnego człowieczka zwanego zbawicielem.
Ajdejano
Ajdejano 07.04.2020, 08:45
Do "kolos": jeżeli twierdzisz, że obecna władza kłamie, to z pewnością masz swoje, poprawne dane. Tylko ciekawe - skąd te dane. Być może od tego giganta Budki - co?

Do "Maciej": jeżeli wszystkich, czyli POPiS masz gdzieś, to może ty zwykły lewak - co ? A może źle wstałeś - co ? Idź do kibelka, zrób siku i ci się poprawi.
kolos
kolos 06.04.2020, 14:01
Ciekawe ile musi pojawić się na liczniku śmierci żeby ludzie otworzyli oczy jako obecna władza kłamie, jak ktoś mówi, że PiS rządzi lepiej od POpaprańców to niech zmieni leki.... z taką zakłamaną władzą daleko nie pojedziemy.
SA.
SA. 06.04.2020, 15:23
Kolos odpuść już sobie. Zagraj w warcaby lub karty, jak masz z kim. Leki pozostaw sobie, będą potrzebne.
Maciej
Maciej 07.04.2020, 07:46
Może Ty odstaw swoje. Zapewne te różowe bardzo dobre ale tracisz kontakt z rzeczywistością. Aha i może też przestań oglądać TVP. Może dowiesz się ze w kraju który liczy dobrze ponad 35 mln ludzi premier chwali się ze mamy ok. 400 tyś testów! To mi wystarczy bo pokazuje dbałość o obywateli. Ja nic więcej nie potrzebuje by władzę. W nosie mam PO a o państwo ,,dba" teraz PiS jakbyś nie zauważył. Jak dba to widać. Kasy brak, sprzęt kupowany na prędce, przedsiębiorcy olani. Przecież możnaby pracę doktorską napisać czego nie robić w czasach dobrej koniunktury (przejadać zasobow) na przykładzie rządów PiS. Zasypali chłopcy. Tyle ze pociąg chyba już odjechał.
pacjentka
pacjentka 06.04.2020, 07:44
gdzie są te środki na pewno nie w TCZ tu nie ma nic a jak coś jest to w ilościach budzących wątpliwości
Ajdejano
Ajdejano 05.04.2020, 19:52
Do WuPe
Małe sprostowanie: jak będzie wprowadzony stan klęski żywiołowej lub jakikolwiek inny stan, to samorządowe dziadostwo natychmiast będzie odsunięte od jakichkolwiek decyzji. Wszystkie decyzję będzie podejmował rząd, a jak trzeba będzie (tam, gdzie samorządy będą działać jawnie przeciw rządowi) , to wójtowie, burmistrzowie, prezydenci, starostowie będą zastąpieni komisarzami.

I gdyby nie te cholerne wybory, pisiory już dawno doprowadziłyby do tego, czego teraz domagają się nygusy z PO. Przeciw stanowi klęski żywiołowej, stanowi wyjątkowemu jest również i to, że wskutek zarządzenia takich stanów rząd musiałby wypłacić ogromne odszkodowania dla firm, itp.
Poza tym, już na drugi dzień po ogłoszeniu stanu klęski żywiołowej lub stanu wyjątkowego, Budka z PO darłby ryja, że proszę: PiS wystąpił przeciwko narodowi - tak jak kiedyś zrobiła to komuna.
WuPe
WuPe 06.04.2020, 12:44
Po pierwsze to duby smalone co piszesz. Kłamiesz. Po drugie jak mi odpowiadasz, to rób to pod spodem - pod każdym komentarzem jest taki przycisk ,,Odpowiedz"..















m
m 05.04.2020, 18:11
Może Ministerstwo pokaże wykaz do jakich szpitali i jakie środki zostały przekazane (faktycznie).
Pismo posła 01.04.2020r. - zbieżność daty do ministra.
Informacja, że ministerstwo wydało decyzję nie znaczy: czy, kiedy, do jakich szpitali i jakie środki zostały lub kiedy dostaną.
WuPe
WuPe 05.04.2020, 17:41
Po pierwsze wyraźnie jest napisane, że ,,zostały wydane decyzje i uruchomione zostały wydania", a więc szanujmy się nawzajem i nauczmy czytać ze zrozumieniem - to nie jest czas dokonany. Po drugie należy skrytykować władze szpitala i powiatu, że nie potrafią tych środków do nas ściągnąć. Mam wrażenie, że województwo łódzkie od dawna traktowane jest jako kraj trzeciego świata, w dodatku zapomniany, bo bez wsparcia humanitarnego. Po trzecie jeśli zostanie wprowadzony stan klęski żywiołowej, to samorządowcy przejmą odpowiedzialność za zarządzenie kryzysem, a jak widać na powyższym przykładzie, może okazać się to tragiczne w skutkach.
?
? 05.04.2020, 16:43
Na obecna chwile jest zakazenie w dps w Drzewicy. Ponoc mieli caly sprzet do ochrony osobistej mysle ze to klamstwo, bo w tym co pracuje to jest ale na czarna godzine. Poszukuja wolontariuszy tylko kto przyjdzie jak za pieniadze nie chca pracowac w takiej jednosce, chyba ze bedzie przymus. A jak sobie poradza prywatne domy opieki?, chyba rodziny beda musialy zakasac rekawy. To jest olbrzymi problem. A co do artykulu powyzej, to szykuja na wybory, albo jak beda leciec do Smolenska to dostana nawet kombinezony. Zenada.
Tomek
Tomek 05.04.2020, 15:52
Wierzyć tym ludziom? Zapełnili magazyny na ewentualne wybory. Szkoda słów, a dowiemy się wszystkiego później.
rwd
rwd 05.04.2020, 12:55
Sprzęt jest, ale w magazynach. Ludziom wydawany jest na zasadzie reglamentacji. Najważniejsze żeby w razie kontroli pochwalić się, że wszystkiego jest dużo.
WuPe
WuPe 05.04.2020, 17:41
Najlepiej rzucić wszystko od razu w tłum;-)
Ajdejano
Ajdejano 05.04.2020, 12:15
Myślę, że ten poseł, jednak powinien sobie trochę w główce porządku zrobić.
Najpierw powinien sobie przypomnieć, że jest posłem nie tylko z Opoczna, ale m.innymi i z Tomaszowa - też. A tak się składa, że m.innymi dla powiatów: opoczyńskiego i tomaszowskiego tym wiodącym szpitalem w zakresie pandemii jest szpital tomaszowski.
Więc, nawet jak się jest burakiem z opoczyńskiego, to jednak wypadałoby reprezentować i innych ze swojego okręgu wyborczego. Ta słoma jednak zawsze gdzieś wyjdzie.....
WuPe
WuPe 05.04.2020, 17:42
Opoczno ma prawa miejskie?
Tak ma tak jak i Tomaszów
Tak ma tak jak i Tomaszów 05.04.2020, 19:26
z tym tylko, że Tomaszów ma te prawa od 1830 r., a Opoczno od XIV w.
Z tego wynika, że Opoczno jest starszym miastem od naszego.
marchewka
marchewka 05.04.2020, 16:09
Oj prawdziwy burok , dzisiaj słyszałam o godz.8 w programie rolniczym , że najbezpieczniej na wsi w polu ,, niema ludzi i ja już posiałem żyto i groch ,, to są jego słowa.Z tego co mi wiadomo to żyto siejemy jesienią . także kłamstwo nawet tu.
Źle ci wiadomo.
Źle ci wiadomo. 05.04.2020, 19:18
Zapytaj swego dziadka, lub wujka google, kiedy sieje żyto, to on ci wytłumaczy, że są dwa rodzaje żyta: ozime i jare.
Żyto ozime sieje się jesienią, a żyto jare można posiać o każdej porze roku. Nadaje się na poplon i na kiszonkę.
Gość
Gość 05.04.2020, 14:00
Pacjenci trafiają na wszystkie oddziały, nie tylko zakaźne. Również u nas. Jakim sprzętem dysponujemy??? Przemilczeć lepiej.

Pozostałe