„Bieg z Wandą Panfil - Ubiegamy się o zdrowie..."

  • 22.10.2017, 05:52
  • Joanna Sztymelska
„Bieg z Wandą Panfil - Ubiegamy się o zdrowie..."
W sobotę, 21 października 2017 roku, na terenie NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej przy ulicy Jana Pawła II 35, odbył się bieg profilaktyczny "Ubiegamy się o zdrowie... bieg z Wandą Panfil". Październik jest miesiącem walki z rakiem piersi i była to akcja związana z walką z tymi nowotworami.

 

Organizatorami imprezy byli Urząd Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej, Tomaszowskie Stowarzyszenie Amazonek, Państwowa Inspekcja Sanitarna, Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Straż Miejska, Stowarzyszenie Abstynenckie AZYL, Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o., Szkoła Tańca i Ruchu ZOla, - Aleksandra Kołkiewicz i Monika Świnoga, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, i Młodzieżowa Rada Miasta Tomaszowa Mazowieckiego. 

 

Bieg i cała impreza były finansowane w ramach Programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań pod hasłem "Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka" na lata 2016 i 2017” koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. H

 

onorowym patronatem imprezę objął prezydent miasta Tomaszowa Mazowieckiego, Marcin Witko, który osobiście uczestniczył w biegu. Biegł również Paweł Paczkowski - dyrektor NU-MED. Udział w imprezie wzięli: Krzysztof Zarychta - prezes Tomaszowskiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o., komendant powiatowy Policji - Szymon Herman, zastępca komendanta Straży Miejskiej - Waldemar Świątek, przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych Rady Miejskiej - Beata Stańczyk i wiceprezydent, Zofia Szymańska, która była honorowym starterem marszu z kijkami. Uczestnicy przeszli trasę ok. dwóch kilometrów. 

 

 

Trasa biegu głównego wynosiła cztery kilometry. Kto czuł się na siłach przebiegał ją całą, czyli dwa razy długość ulicy Wandy Panfil. Pozostałe osoby wybierały połowę długości, czyli dwa kilometry. 

 

Po ukończeniu biegu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a zwycięzcom trzech pierwszych miejsc wręczone zostały nagrody. Wanda Panfil zajęła drugie miejsce wśród kobiet .
Wielkiego pluszowego misia Marcin Witko wręczył najmłodszej uczestniczce biegu, dziewięciomiesięcznej Michalinie, a namiot otrzymali rodzice sześciomiesięcznego, najmłodszego uczestnika biegu. 

 


Na terenie NU-MED znajdowały się stoiska: Tomaszowskiego Stowarzyszenia Amazonek, Straży Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim i Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim, punkt informacyjny dotyczący profilaktyki antydopalaczowej i antynikotynowej, szczepienia ochronne oraz bezpłatne badanie smokolizerem przez Państwową Inspekcję Sanitarną w Tomaszowie Mazowieckim, pomiar ciśnienia, pomiar poziomu cukru we krwi i pomiar masy ciała za pomocą specjalnej wagi z analizatorem składu ciała przez NU-MED i Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o.


W trakcie imprezy prowadzona była zbiórka pieniędzy na rehabilitację Amazonki - Anny Witkowskiej. 
Spotkanie prowadził Janusz Dziubałtowski. 
Na zakończenie z recitalem wystąpiła grupa poetycka "Na trzeźwo" działająca od siedmiu lat przy Stowarzyszeniu Abstynenckim AZYL. 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

carol
carol 24.10.2017, 12:39
Drobne sprostowanie informacji przytoczonej w tekście: pełen dystans biegu wynosił CZTERY długości ul. W. Panfil. Lepiej uświadamia to jaki wysiłek włożyli uczestnicy biegu w propagowanie zdrowego stylu życia, tego nie tylko cielesnego, ale i psychicznego.
Grazyna, matka chorej na nowotwor
Grazyna, matka chorej na nowotwor 23.10.2017, 02:25
Dobrze, ze miasto wreszcie sie wlacza w takie akcje. Pierwszy raz od kiedy pamietam, a mieszkam q Tomaszowie od lat 80tych.
Urodzony w Tomaszowie Mazowieckim
Urodzony w Tomaszowie Mazowieckim 22.10.2017, 12:00
Super impreza. Widać, że w mieście mojego urodzenia DZIEJE SIĘ! Brawo!!!
Biegacz
Biegacz 22.10.2017, 09:37
A na jakiej podstawie pan Zarychta ma medal pamiątkowy na szyji? Takie coś pamiątkowe dostają te osoby które ukończyły bieg. Noale cóż liczy się tylko łatwy lans.

Pozostałe