Bez pieniędzy dziecięcy futbol upadnie! Apel

  • 07.04.2020, 22:54 (aktualizacja 17.04.2020, 10:04)
  • SportTm
Bez pieniędzy dziecięcy futbol upadnie! Apel
"A więc wojna! Z dniem dzisiejszym wszelkie sprawy i zagadnienia schodzą na plan dalszy. Całe nasze życie, publiczne i prywatne przestawiamy na specjalne tory, weszliśmy w okres wojny. Cały wysiłek narodu musi iść w jednym kierunku. Wszyscy jesteśmy żołnierzami. Musimy myśleć tylko o jednym - walka aż do zwycięstwa!"

Nigdy nie sądziłem że wspomniane wyżej słowa prezentera Polskiego Radia Zbigniewa Świętochowskiego znajdą odzwierciedlenie w dzisiejszej rzeczywistości, w rzeczywistości kreowanej przez pokolenie urodzone w latach, 70, 80 czy 90.  Pokolenie młodych, zdolnych ludzi, którzy na przestrzeni XXI wieku, przy znakomicie rozwijającym się postępie technologicznym pchnęli ten świat do przodu w każdej dziedzinie życia. 

 

Dzisiaj pandemia COVID-19 w Europie i na świecie przestawia nasze życie na zupełnie inne tory, niż te którymi do tej pory pędziliśmy. Bez wątpienia w ostatnich lata mogliśmy sobie pozwolić na więcej, a w ułamku kilku dni na życie zaczyna się zmieniać diametralnie i warto pamiętać że dla wielu z nas zmiana ta może być bardzo bolesna. 

 

Siłą każdego narodu jest jednak wspólnota, wspólnota która może przenosić góry. Każdy z nas ma środowisko, które kocha, którym żyje dla jednych będzie to wizyta u fryzjera, dla drugiego będzie to wizyta w ulubionej restauracji,  w moim przypadku jest to bez wątpienia jest to lokalny futbol. Zdając sobie sprawę że za chwilę wielu z nas zostanie bez części dochodu, apeluję aby jednak walczyć o to co kochamy, do ostatniej piłki. Są Akademie w mieście, których właściciel utrzymuje się praktycznie ze składek, jak choćby najstarsza w mieście Akademia Piłkarska UKS Mazovia, ale i są takie które mają partnerów, tyle że i te prywatne podmioty wspierające nasz tomaszowski sport i dzieci czekają ciężkie czasy. 

 

Dzisiaj już jako rodzic, pasjonat piłki nożnej apeluję do was, abyśmy - mimo że nie musimy - przekazywali składki, czy inne dowolne wpłaty na lokalną piłkę dziecięcą, poprzez konta klubowe. Nie pytajcie o zgodę trenerów, po prostu bezinteresownie wysyłajcie kwoty pieniężne na te rachunki bankowe, na które wpłacaliście do tej pory. Dzisiaj liczy się i później liczyć  się będzie każda złotówka. 

 

 

My rodzice, trenerzy mieliśmy, mamy i będziemy mieć różne poglądy na otaczającą nas piłkarską rzeczywistość, a każdy z nas miał inne wymagania wobec tych drugich, jednak futbol jest jeden i tworzymy dzisiaj piłkarską wspólnotę. Choć mają różne barwy, różny potencjał piłkarski czy cele, to nasze dzieci chodzą razem do wspólnych szkół, czy wspólnych klas, bawią się razem na podwórku.  Dzisiaj bez pieniędzy  lokalna dzieci piłka przestanie istnieć. Nie zabierajmy im tego.

 

 

 

SportTm

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tak to widzę...
Tak to widzę... 20.05.2020, 20:29
Pierwsza sprawa w akademii to ją odłączyć od struktur Lechii i zrobić oddzielny zarząd odpowiedzialny przed Prezydentem a nie przed Panem Magdoniem, który w tym klubie miał już swoje 5 minut, nie zrobił nic, nic nie załatwił i pokazał co potrafi w kooperatywie z poprzednim Prezesem. Facet może i grał epizod w reprezentacji ale jako organizator się do niczego nie nadaje, Jako niby menedżer jest beznadziejnie słaby . Prezesem ma zostać podobno Pan Derks, czy jako osoba zarządzająca Arena Lodową będzie dobrym Prezesem w Lechii?Wiadomo że arena to oczko w głowie władz miasta i wolą dać pieniądze na lodowisko a nie na upadającą i zadłużoną Lechię.Dlatego akademia powinna zostać odłączona od struktur Lechii i być prowadzona przez kompetentnych trenerów i koordynatora z Tomaszowa,których mamy i chcą pracować z dziećmi,żyją tym a nie P.Magdonia.Powinna być prowadzona odrębna księgowość i sponsor też pewnie by się znalazł,jak by widział zdrowe zasady a nie pieniądze przejadane nie wiadomo na co przez działający uprzednio duet zarządców z czego jeden został i dalej psuje a drugi pojechał psuć do Będkowa. Trenerzy z pieniędzy indywidualnie działającej akademii na pewno by byli opłacani a nie okradani jak do tej pory, byłby bus na mecze a nie zamawianie na koszt rodziców. Mały jest obok Niewiadów ale mają tam wszystko a u nas długi,machloje i przekręty. Dobra zmiana. Dlaczego nie ma certyfikacji zrobionej do tej pory, bo P.Magdoń nie umie tego zrobić,P.Zdonek też a wystarczy wypełnić papierek i wysłać do PZPN.Ale się nie chce, bo kasa z miasta i tak wpadnie na konto.
sąsiad
sąsiad 17.04.2020, 20:19
Mówi się o "dofinansowaniu" upadającej Lechii. Artykuł poniżej daje dużo do myślenia. Polecam.

https://sportowefakty.wp.pl/pi…
Pozdrawiam.
Ajdejano
Ajdejano 11.04.2020, 14:04
Zupełnie nie rozumiem tego wielkiego lamentu, jaki widać w materiale powyżej.
Niewiele jest wpisów na ten temat, ale są one jednoznaczne: w tych akademiach dziecięcego sportu w mieście, gdzie nie ma machlojek i zwykłego draństwa - wszystko działa za składki i wpłaty rodziców.
I wpisowicze potwierdzają, że tam jest wszystko O.K.

Tymczasem, autorzy materiału powyżej na siłę robią raban tylko po to, aby ratować tę akademie z Lechii. A ktoś poniżej napisał wyraźnie: ludzie będą płacić na tę akademię, ale dopiero po rozpier..... dotychczasowego kierownictwa Lechii i tej akademii - też.
Sprawa jest bajecznie prosta. Posłać dotychczasowe dziadostwo w kartofle i będzie dobrze.
Nie
Nie 09.04.2020, 11:42
Tak / ludzie walczą o prace - zaraz będą masowe zwolnienia - sorry ale dla mnie piłka to teraz ostatnie zmartwienie na liście problemów
Rodzic
Rodzic 09.04.2020, 15:39
W pełni się zgadzam. Proszę ten apel wystosować do Pana Prezydenta a nie rodziców
Działacz nie zadłużonego klubu
Działacz nie zadłużonego klubu 08.04.2020, 09:33
Bez wsparcia finansowego są raczej teraz wszystkie młodzieżowe dyscypliny czy kluby w mieście. To nie tylko piłka nożna.
.
. 08.04.2020, 07:32
Niech wyprostują sytuację w klubie to składki będą płacone. Nasze opłaty za treningi dzieci ida na długi klubu a nie na potrzeby dzieci. Opłaty za hale nieuregulowane, dopłaty do wyjazdów-brak. Trzeba zamknąć akademię, otworzyć nową z czystym kontem bo rodzice nie beda spłacać długów....
RKS
RKS 08.04.2020, 09:23
Autor miał pewnie na myśli te akademie, które funkcjonują w sposób uczciwy, transparentny i pieniądze wpłacone przez rodziców faktycznie są wydawane na potrzeby dzieci. Chodzi o Mazovię, Pilicę, TMF. Jeśli chodzi o Lechię to nawet nie wiadomo czy ich konto jest aktualne, kto ma do niego dostęp, czy jest zablokowane, czy jest zabezpieczone na poczet postępowania prokuratorskiego. Brak prezesa, brak koordynatora akademii. Komu płacić?

Pozostałe