Personel medyczny zarażony koronawirusem

  • 08.04.2020, 22:35 (aktualizacja 13.04.2020, 11:56)
  • red.
Personel medyczny zarażony koronawirusem
Wielokrotnie pisaliśmy o tym, jak bardzo ważnym jest wprowadzenie odpowiednich procedur oraz możliwości wykonywania testów dla służb medycznych. Ministerstwo Zdrowia kilka tygodni temu wyznaczyło sieć szpitali jednoimiennych, obsługujących chorych z koronawirusem. W województwie łódzkim takim ośrodkie jest Szpital Specjalistyczny im. M Skłodowskiej Curie w Zgierzu. Okazuje się, że są oni w sposób szczególny narażeni na zachorowanie. W placówce stwierdzono 15 przypadków zakażenia personelu medycznego.

- Szpital uzyskał informację o pozytywnym teście jednej z osób z personelu medycznego (postępowanie epidemiologiczne wykazało zakażenie z zewnątrz Szpitala), która w dniach 1-go i 2-go kwietnia pełniła dyżur na oddziale zabiegowym. Po wykryciu jej zakażenia zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia podjęto decyzję o zrobieniu wymazów osób z kontaktu oraz profilaktycznie dla kolejnych osób z personelu medycznego. Łącznie  pracownikom wykonano 199 testów, które wykazały 15 osób zakażonych personelu medycznego. Z uwagi na powyższe niezwłocznie dokonano dezynfekcji i ozonowania pomieszczeń, w których przebywał personel. Pomimo tej sytuacji praca szpitala nie jest zagrożona - czytamy w informacji przesłanej przez dyrekcję szpitala. 

 

                                                                                

                                                                                        

red.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bezradny
Bezradny 09.04.2020, 20:47
A co z testami które zrobili lekarze na internie? Sobie a nie pacjentom!!! Ponoć były przeznaczone dla chorych a skorzystali lekarze.
aswe
aswe 09.04.2020, 21:30
Jeżeli to prawda, to odpowiedź jest prosta. Byli bliżej koryta.
zrozpaczona
zrozpaczona 09.04.2020, 12:15
Covid-19 odbierze nam lekarzy, to kto będzie nas leczył, kto? pytam kto?
Cz. G.
Cz. G. 09.04.2020, 13:48
dowiozą z bratniej Ukrainy lekarzy
Pacjent
Pacjent 09.04.2020, 11:47
Ale afera w Tomaszowie personel medyczny lata w te i z powrotem -chirurgia scanmed wewnętrzny sor urologia ojom numed- to nie przeszkadza nikomu co tam pacjenci że można ich zarazić co tam minister że prosi o nie rotowanie się personelu między różnymi ośrodkami i lekarze i pielęgniarki i ratownicy biegną za tą kasą a gdzie w tym wszystkim etyka zawodu i rozum no cóż tego ostatniego w pogoni za kasą już nie ma .Panie prezesieTCZ Panie naczelny gdzie zasady i normy .....Niestety liczy się tylko jedno...KASA
Gość
Gość 09.04.2020, 15:15
Czemu nie chcą pracownika na etat. Wolą tych, którzy dorabiają. TCZ nie jest zainteresowany pracownikami na etat, dlatego wiele osób odeszło do Łodzi.
wsxz
wsxz 09.04.2020, 13:42
Pomiędzy oddziałami to jeszcze mało, obsługują cały powiat, w okolicznych przychodniach miejskich i gminnych. Chodzą w ramach tej pracy do domów, mieszkań chorych, a potem zmęczone jeszcze na szpitalny oddział. Rozumień małe zarobki, ale nie w tej sytuacji. Władze szpitala udają, że nie ma problemu bo nic nie wiedzą. Ale jak mogą nie wiedzieć jeżeli dyżury układane są pod zewnętrzną pracę.
MS
MS 09.04.2020, 13:00
A ja jeszcze dodam od siebie, że nie mowi się o tym, ale na wielu oddzialach jest problem z obsadzeniem dyżurów, a pielęgniarki oddziałowe dwoją się i troją, by zapewnić opieke chorym.
Latajaca w te i z powrotem
Latajaca w te i z powrotem 09.04.2020, 12:54
Gdyby nie ten "latający personel w te i z powrotem " to pragnę pana poinformować ze system ochrony zdrowia juz by dawno padł. Ratownictwo medyczne do zamkniecia bo braki kadrowe,onkologia do zamkniecia bo braki kadrowe,Sor do zamkniecia bo... etc.Tak wiec drogi Pacjencie jezeli jestes w domu i dostaniesz zawału,udaru,nagłego zatrzymania krążenia to niestety jestes skazany na śmierć a jezeli jestes obecnie hospitalizowanym pacjentem to byc moze pielegniarka ktora własnie podłącza Tobie kroplówke jest po nocnym dyzurze w innym miejscu bo gdyby nie ta " latajaca w te i z powrotem ..." to byś nie miał sie gdzie lezec.
Gość
Gość 09.04.2020, 16:30
A co jeśli ta pielęgniarka pracuje tu na 50i tam na 50 procent, bo na tyle tylko na siły i warczy na wszystkich dokoła?
rwd
rwd 09.04.2020, 09:24
Niech się nie martwią w nagrodę za trudne warunki pracy dostaną 80% wynagrodzenia. Dalej nie piszę, bo szlak mnie trafia.
Mieszkaniec tomaszoewa
Mieszkaniec tomaszoewa 09.04.2020, 06:56
To dlaczego w inf wykazuje sie caly czas 6
osob zarazonych w powiecie tomaszowskim
Czytająca ze zrozumieniem
Czytająca ze zrozumieniem 09.04.2020, 11:00
Bo gdybyś Mieszkańcu Tomaszowa przeczytał artykuł to dowiedziałbyś się, że chodzi o Szpital Specjalistyczny im. M Skłodowskiej Curie w Zgierzu, który nie jest w powiecie tomaszowskim. Ot, dlaczego w inf wykazuje się cały czas 6 osób.
marek
marek 09.04.2020, 06:55
Na ulicy L.W Maja od paru dni stoi furgonetka kurierska DPD sądze że kierowca ma jakis nakaz,przestawia ją. co mam zrobić?
Burak
Burak 09.04.2020, 03:31
Ej to nasi? Czy ze Zgierza?
WuPe
WuPe 09.04.2020, 03:24
Mam wrażenie, że bezpośrednim przełożonym każdego medyka w Polsce jest dr Szumowski, który ma go trzymać za rączkę. Zachowanie medyków ze Zgierza jest nieodpowiedzialne i niezrozumiałe. Okazuje się teraz, że głównymi roznosicielami zarazy są oni sami, nie nieświadomi pacjenci.
Johny
Johny 09.04.2020, 11:48
Sluzba medyczna nie ma tego przywileju aby być często badana np co 4 dni. Zresztą zobaczmy jak często przeprowadza się testy na koronawirus. W Czechach wykonano 3,5 raza testów więcej niż w Polsce, już nie piszę o bogatych ZEA gdzie robi się ich 10 razy więcej na dobę w przeliczeniu na milion mieszańców. Głośny wczorajszy przypadek chyba podkarpackie gdzie ludzie będący z zarażonym muszą się prosić o test. Wynik oczywiście pozytywny.... Komentarz zbędny!
WuPe
WuPe 09.04.2020, 15:03
Johny ale w Czachach mieszka 10 mln ludzi, czyli wychodzi, że robią tych badań tyle co Polska;-) Poza tym u nich są większe obostrzenia, a Polacy niejako na własną prośbę się zarażają. Poza tym dostępność tych szczepionek nie jest duża, a co za tym idzie założę się, że są reglamentowane przez ,,hurtowników".
Johny
Johny 09.04.2020, 18:10
Zgadza się prawie 11 mln, ale to 3,5 jest w przeliczeniu na milion nie na państwo!
Ajdejano
Ajdejano 09.04.2020, 01:05
Szanowny Panie Mariuszu: tytuł tego materiału: "Personel medyczny zarażony koronawirusem".
Dobra, O.K. Dowiedzieliśmy się, że w jedynym jednokierunkowym szpitalu w naszym województwie są zarażeni lekarze, służba medyczna. I co dalej - p. Mariuszu ? Mamy płakać, śmiać się....?
Jeżeli w takim szpitalu są zarażeni, to co można myśleć o innych szpitalach ?!?!?!

Ile taki mały robaczek (wirus) może zrobić koło pióra ludziom.
Ktosik
Ktosik 09.04.2020, 00:11
Na 199/15 chorych
StopOszukistom
StopOszukistom 08.04.2020, 23:05
Medycy to "mięso armatnie" i dla naszego wspólnego dobra powinni mieć nielimitowany dostęp do testów.
Gość
Gość 09.04.2020, 15:20
I środków ochrony !!!
Marek
Marek 09.04.2020, 07:44
Wyobraz sobie , ze mają
...