Ogniowa Wielkanoc

  • 13.04.2020, 11:26 (aktualizacja 14.04.2020, 21:48)
  • redakcja
Ogniowa Wielkanoc
Wielkanocny okres był dla strażaków niezwykle pracowity. Druhowie z Ujazdu brali udział w dwóch akcjach gaśniczych oraz zanotowali jeden fałszywy alarm

Alarm fałszywy w dobrej wierze miał miejsce w mmiejscowości Wólka Krzykowska. Działania strażaków mimo to trwały około 40 minut.

Dzisiaj około godziny drugiej w nocy Strażacy zostali zadysponowani do pożaru stodoły w miejscowości Chrusty Stare, gmina Rokiciny. Na miejscu okazało się że płonie duża stodoła drewniana wypełniona słomą. działania polegały na ugaszeniu pożaru, przerzuceniu i przelaniu pogorzeliska. Oprócz tych czynności OSP Ujazd mieło również za zadanie zasilanie w wodę pojazdów przybyłych na miejsce. Oprócz słomy spaliły się urządzenia mechaniczne. Gaszenie trwało około 4 godzin. W kacji brały udział jednostki z Ujazdu, Tomaszowa, Koluszek, jankowa, Łaznowa, Chrustów. na miejsce skierowano również radiowozy policyjne. 

Godzinę po wyjeździe zastępu gaśniczego do pożaru w Chrustach Starych dźwięk syreny alarmowej rozbrzmiał ponownie. Tym razem pojawił się kolejny pożar stodoły o podobnych gabarytach w miejscowości Gutków gmina Będków. W pożarze jedna osoba została poszkodowana, zabrana przez ZRM do szpitala po kontakcie ze zwierzęciem przy próbie ewakuowania przed przyjazdem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Zadania strażaków to lokalizacja pożaru, przerzucenie oraz przelanie pogorzeliska. Działania trwały około 5 godzin. Braływ  nich udział jednostki z Ujazdu, Tomasaowa, Będkowa, Przesiadłwoa, Prażek, Rzeczkowa, Zacharza. 

 
 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (5)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

WuPe
WuPe 14.04.2020, 14:31
W TVN własnie podali, że strażacy nie przestrzegali obowiązkowej odległości 2 metrów odległości od siebie!

Pozostałe