Oznakowanie do poprawy

  • 17.04.2020, 23:22 (aktualizacja 17.04.2020, 23:27)
  • Imię i nazwisko do wiadomości redakcji
Oznakowanie do poprawy
Zajmuje się Pan słabo oznakowanymi ulicami/skrzyżowaniami. Jeśli byłby Pan tak miły i mógł zapoznać się ze skrzyżowaniem ulic Robotniczej - Modrzewskiego - Na skarpie. Jadąc od ulicy Robotniczej w stronę miasta mamy znak STOP, ale linia bezwzględnego zatrzymania jest wymalowana na łączeniu z ul.Modrzewskiego (oczywiście jest już tak wytarta, że niewidoczna), jadąc od ulicy na Skarpie, mamy znak Ustąp pierwszeństwa oraz tablicę informującą o przebiegu drogi z pierwszeństwem przejazdu. Powstaje tu dużo problemów, ponieważ ludzie nie wiedzą w którym miejscu zatrzymać się na STOPie oraz kto ma pierwszeństwo w relacji Robotnicza - Na skarpie. Jeśli będzie miał Pan możliwość zajęcia się tematem to będę zobowiązany. (Ja wiem kto ma tam pierwszeństwo, ale ciągłe tłumaczenie tego ludziom, którzy wyjezdzają prosto pod koła, jest męczące) - pisze czytelnik portalu.

Oczywiście sprawę skierujemy do Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy Staroście Tomaszowskim. 

Imię i nazwisko do wiadomości redakcji

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Piotr
Piotr 23.04.2020, 11:34
Parę lat temu na skrzyżowaniu Robotniczej i Na Skarpie doszło do kolizji z motorowerzysta. Po tym zdarzeniu postawiono znak stop który dotyczy najbliższego skrzyżowania jeżeli nie ma linii a zatem jadąc od strony ulicy Ludwikowskiej należy zatrzymać się przed ulica Na Skarpie zgodnie ze znakiem. Sytuacja była już kiedyś Piotr
Czy tak musi byc?
Czy tak musi byc? 18.04.2020, 11:40
Nie drazni Was ten piach na ulicach? Przeciez to jest jakas Rumunia. W ostwtnich latach tylko w Tomaszowie takie nrudne ulice widzialem. Tam na ludwikowie, to nawet na rowerze skrecajac szybciej jadac, mozna sie wywrocic :(
Sceptyk
Sceptyk 20.04.2020, 13:58
Wkurza mnie ,ale jeszcze bardziej kiedy dmuchawą do liści usuwany jest ten piach,dziś znowu koło I LO dmuchał i auta zakurzył, zarazę rozdmuchiwać wolno a samemu auto sobie umyć nie .Ma to sens?
Adam N.
Adam N. 18.04.2020, 11:38
Po 1 ul. Na skarpie jest drogą wewnętrzną każdą ulicę w mieście można sprawdzić http://zazdrog.tomaszow-maz.pl…
Po 2 znak STOP nie powinien tam być gdyż w rozporządzeniu jest dosyć szczegółowo napisane 3.3.21
https://sip.lex.pl/akty-prawne…
to skrzyżowanie ul. Robotniczej z ul. Modrzewskiego jest bardzo dobrze widoczne i nie ma żadnych przeszkód które by zasłaniały widok.
Po 3 już kiedyś wskazywałem na błędne oznakowanie ul. Robotniczej bo jak postawili znak jadąc w kierunku ul. Ludwikowskiej zakaz zatrzymywania się oraz ograniczenie prędkości do 30 km/h to dlaczego takich znaków nie ma jadąc od ul. Ludwikowskiej w stronę ul. Modrzewskiego.
Po 4 w naszym mieście jest dużo nieprawidłowości w oznakowaniu przez długie lata nikt się tym nie zajmował tym bardziej ze miasto nie ma takiego stanowiska aby zrobić z tym porządek.
Anonim
Anonim 19.04.2020, 11:35
Ad.1
To znaczy ze teraz jadąc samochodem nie będę patrzył na znaki tylko mam sprawdzać w internecie która droga jest wewnętrzna ? Ja osobiscie jadąc samochodem kieruje się oznakowaniem.
Ad.2
Moim zdaniem znak stop w tamtym miejscu stoi w dosyć logiczny sposób, nie twierdze tutaj ze jest zgodnie czy niezgodnie z rozporządzeniem. Fakt ze z każdej strony powinien stać znak pokazujący układ drogi z pierwszeństwem oraz dróg podporządkowanych.

Dla mnie wyglada to tak:
Jadąc od ulicy robotniczej w pierwszej kolejności ustępuje osobom po prawej wyjeżdżającym z ul. Na skarpie, następnie zatrzymuje się przed ulica modrzewskiego przy linii zatrzymania i ustępuje pierwszeństwa osobom jadącym ulica modrzewskiego.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 21.04.2020, 10:12
Dz.U.2019.0.2310 t.j. - Rozporządzenie Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych
Art 89 pkt 1. Znak P-12 "linia bezwzględnego zatrzymania - stop" wskazuje miejsce zatrzymania pojazdu w związku ze znakami pionowymi B-20 lub B-32.
Przepis ten mówi o miejscu zatrzymania w związku ze znakiem STOP. Nie zatrzymujemy się w tej sytuacji przy znaku, tylko przy linii, ktora w tej sutyacji (a w zasadzie jej szcżątki) jest wymalowana u zbiegu ulic Robotniczej i Modrzewskiego. Idąc tym tropem nie zatrzymujesz się przy ul. Na Skarpie. Wyjeżdżający tej ulicy musi ustąpić pierwszeństwa pojazdom poruszającym się ulicą Robotniczą. To nie jest skrzyżowanie równorzędne na którym obowiązuje zachowanie zasady prawej ręki.
Prawnik
Prawnik 20.04.2020, 08:38
Nie znajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialnosci
Ajdejano
Ajdejano 20.04.2020, 13:12
Jeżeli jesteś rzeczywiście prawnikiem i źle ortograficznie piszesz słowo "nie znajomość" zamiast poprawnie "nieznajomość", to jesteś "prawnikiem" za masło i za gęsi. Przydałby się jeszczcze jeden fakultet: z poprawnej polszczyzny.
Taxi
Taxi 19.04.2020, 16:16
Jadąc od ul. Na skarpie mamy znak Ustąp pierwszeństwa i skręcamy w prawo i już znak STOP nas nie obowiązuje bo nie widzieliśmy go ale ustępujemy pierwszeństwa tym jadącym z lewej strony.

Pozostałe