Kolejne pożary

  • 22.04.2020, 20:26 (aktualizacja 26.04.2020, 11:04)
  • redakcja
Kolejne pożary
Sytuacja robi się bardzo poważna. Paliło się w Ujeździe. Po raz kolejny zapłonęły też Łąki Henrykowskie wpisane w obszar Natura 2000

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Spacerowicz
Spacerowicz 24.04.2020, 11:40
Wczoraj byłem na spacerze w lesie, teren pomiędzy ścieżką rowerową do Grot, a ulicą Józefowską, Jestem zażenowany i sfrustrowany, bo generalnie zakaz wstępu dla niektórych osobników powinien obowiązywać cały rok.Po naliczeniu trzydziestu sztuk butelek pozostawionych w lesie, przestałem liczyć, w jednym miejscu nawet ktoś wyrzucił hurtowo kilkanaście butelek po piwie, nie wiem, worka na szkło nie dostał ?Przecież przy tej suszy zaraz coś się zapali, w klasach 1-3 tego uczą, może na wagarach był.
Kolejna sprawa, codziennie słyszę warkot motorów jeżdżących po lesie i faktycznie prawie na każdej ścieżce są ślady opon, są na tyle bezczelni ,że nawet jeżdżą tuż koło leśniczówki na Jana Pawła, przecież to są jeżdżące zapalniczki i tak jest od kilku lat.Mam wrażenie, że służby wychodzą z założenia, że nie da się z tym walczyć, a ja mam wrażenie ,że wystarczy chcieć, nie trzeba ich ganiać po lasach, wystarczy im odciąć dojazd do lasów.W większości są to motory nie dopuszczone do ruchu,bez oc itd.,wystarczą dwa-trzy patrole w okolicach Józefowskiej ,Podleśnej( w okolicach budowanego lądowiska dla helikopterów LPR) czy Bema, by tym sposobem ukrócić ten proceder.
Jeśli ktoś z tym nic nie zrobi ,a my sami nie nauczymy się, że las to nie bezpański teren,w którym można robić wszystko, to żadne zakazy niedługo potrzebne nie będą
,po prostu lasu nie będzie.
Jack
Jack 24.04.2020, 00:06
Najczęściej od strony Ciebłowic i Białobrzeg... komuś tam sie nudzi ewidentnie ...... Samo sie nie zapala..
varan
varan 23.04.2020, 19:55
Nie susza trwa, tylko jakiś debil notorycznie łąki henrykowskie podpala. Przecież to już 3 jak nie 4 pożar w tym rejonie w ostatnich kilku tygodniach, który widziałem z okna.

Pozostałe