Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 08:23
Reklama
Reklama Makaron Czaniecki - konkurs

Walczmy z koronawirusem. 10 000 urządzeń wspomagających oddychanie dla polskich szpitali

Codziennie wzrasta liczba zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. W niektórych miejscach brakuje odpowiedniego sprzętu wspomagającego oddychanie. Jest jednak urządzenie, które niskim kosztem może pomóc w walce z COVID-19. Dzięki ogólnopolskiej akcji „Ratuj Życie” chcemy zebrać fundusze, bypolskie szpitale otrzymały bezpłatnie systemyAmboVent.

Koronawirus mocno atakuje układ oddechowy, w najcięższych przypadkach zakażenia COVID-19 lekarze podtrzymują chorych przy życiu za pomocą respiratorów. W wielu miejscach zaczyna brakować sprzętu. Jest jednak nadzieja na zmniejszenie tego problemu –chodzi o urządzenie AmboVent 1690.108.
Urządzenie AmboVent w walce z COVID-19

Firma Stalflex z Tomaszowa Mazowieckiego wraz z kooperantami postanowiła pomóc polskim szpitalom w walce z COVID-19. Chcą wyprodukować aż 10 000 urządzeń wspomagających oddychanie –AmboVent i przekazać je bezpłatnie szpitalom. Potrzebują do tego jednak pomocy, dlatego zorganizowali charytatywną zbiórkę pieniędzy.
Urządzenie AmboVent 1690.108 to alternatywny system wentylacji awaryjnej, tzw. sztuczne płuco. Opiera się głównie na ręcznym resuscytatorze (worek ambu) i obsługującym go silniku. Ma możliwość ustawienia ilości dostarczanego powietrza, częstotliwości wentylowania i system monitorowania ciśnienia. 

Twórcami AmboVent 1690.108 są eksperci w dziedzinie elektroniki, a także lekarze i inżynierowie plasujący się w czołówce najlepszych specjalistów z zakresu medycyny oraz nowoczesnych technologii. System to inicjatywa bazy izraelskich sił powietrznych 108 (IAF) i  Magen David Adom (MDA). Urządzenie AmboVent jest rozwijane jako globalne partnerstwo typu open source. Oznacza to, że twórcy pomysłu udostępniają go całkowicie za darmo z misją ratowania życia.

Nowy respirator medyczny kosztuje około 170 tysięcy złotych. Średnia wartość jednego urządzenia AmboVent wynosi 1500 złotych, to zaledwie niecały 1% poprzedniej kwoty. 
AmboVent przeszedł próby laboratoryjne w Izraelu i został oceniony jako jeden z lepszych projektów wentylatorów pandemicznych typu open source na całym świecie. Ponadto jego zaletą jest nie tylko funkcjonalność, ale też prosta budowa i opcja szybkiego montażu. Maszynę AmboVent 1690.108 można zbudować przy użyciu narzędzi, które są łatwo dostępne.
Urządzenia wspomagające oddychanie dla polskich szpitali – akcja „Ratuj życie”

Codziennie wzrasta liczba osób zarażonych koronawirusem. Medycy w szpitalach robią, co mogą, by pomóc chorym w walce o życie. Szacuje się, że w przypadku braku urządzeń wspomagających oddychanie liczba zmarłych na COVID-19 wzrośnie o połowę. Właśnie dlatego tak ważne jest, by szybko zareagować na brak wolnych respiratorów. 
Firma Stalflex z Tomaszowa Mazowieckiego i ich kooperancido uruchomienia linii produkcyjnej i wyprodukowania 10 tys. urządzeń potrzebują pomocy.  

‒Na produkcję urządzeń potrzebujemy dużej kwoty, ale wierzymy, że kiedy każdy z nas dołoży złotówkę, damy radę zgromadzić potrzebną sumę –mówi Konrad Ciszewski, prezes zarządu spółki Stalflex. ‒ Ludzkie życie jest bezcenne. Zebrane środki w 100% przeznaczymy na uruchomienie procesu produkcji – zapewnia.
Twórcy pomysłu akcji „Ratuj Życie” stawiają nacisk na działanie grupowe.

Inicjatorzy projektu pomagającego w walce z COVID-19 wiedzą, że czas jest kluczowym elementem akcji ratujzycie.pl.‒Produkcję seryjną urządzeń chcemy rozpocząćjeszcze w maju. Następnie bezpłatnie przekażemy je do szpitali – zapewnia Konrad Ciszewski.

Żeby plany móc przekuć w czyny, potrzebna jest pomoc. Każda przekazana złotówka przyspieszy budowę pierwszego 1000 sztuk AmboVent 1690.108.
Akcja „Ratuj Życie” jest wspierana przez Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego, Marcina Witko..

‒ Jestem ogromnie dumny, że przedsiębiorcy z Tomaszowa ruszyli z takim projektem. W tym ciężkim czasie myślą nie tylko o sobie, ale o tysiącach ludzi, którzy potrzebują pomocy i którym ich pomysł uratuje życie−mówi Marcin Witko.
Wy również możecie pomóc w walce z koronawirusem. Więcej informacji na stronie ratujzycie.pl i Facebooku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Dziękujemy! 27.04.2020 16:53
Wróciła Pani Joasia!!! Super!

Reklama
Polecane
Zmiany w ProkuraturachJak rozwijać umiejętności miękkie i dlaczego są tak istotne dla kariery?O bezpieczeństwie Za PilicąKolejna impreza Automobilklubu przed namiPierwszy raz w naszym szpitaluZbrodnia w lesie w okolicach Smardzewic40 lat minęłoŚredniowiecze w SkansenieTHOMAS ANDERS WYSTĄPI W ARENIE LODOWEJLechia Tomaszów Mazowiecki - Bogdanka Arka Chełm 2:3Wśród najlepszych z biologiiZrozpaczeni rodzice błagają o pomoc
Reklama
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama