Kolejny zakażony na tomaszowskiej internie

  • 28.04.2020, 21:47 (aktualizacja 01.05.2020, 16:55)
  • Mariusz Strzepek
Kolejny zakażony na tomaszowskiej internie
U jednego z pacjentów oddziału wewnętrznego wykryto dzisiaj obecność koronawirusa w organizmie. Pacjent wczoraj w godzinach wieczornych trafił z objawami chorobowymi do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia z... Opoczna. Tym razem jednak pracownicy tomaszowskiego szpitala zachowali się bardzo profesjonalnie i umiescili mężczyznę w oddziałowej izolatce. Pobrano od niego wymaz, który okazał się pozytywny. Mimo wszystko konieczna była dekontaminacja pomieszczeń a kilka osób skierowano na kwarantannę (pierwsze wymazy po 7 dniach od kontaktu). Opocznianina przetransportowano do szpitala jednoimiennego w Zgierzu. Przypominamy, że obecnie oddział zakaźny w naszym mieście został wyłączony z pracy ze względu na potwierdzone zakażenie u jednej z pracownic. Stwarza to problem z hospitalizacją pacjentów z podejrzeniem zarażenia. Ponadto placówka boryka się z brakami personelu. Wyłączenie z pracy kolejnych pielęgniarek skutkowac może problemami z obsadzeniem dyżurów na poszczególnych oddziałach

.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 29.04.2020, 14:49
Może prokuratura powinna się tym zająć. Jakie układy za tym stoją, żeby mając SOR nie robić badania, tylko wozić chorych do drugiego miasta i roznosić chorobę.
Obserwator
Obserwator 29.04.2020, 13:43
Najwięcej kręcą ci co siedzą na *** po drugiej stronie telefonu i odbieraja zgłoszenia...
Pracownik TCZ
Pracownik TCZ 29.04.2020, 08:09
Do Gość: otóż ci odpowiadam... Karetka jedzie do najbliższego SORU. Pan dyspozytor wysyła w takich przypadkach do Tomaszowa ponieważ tu jest oddział zakaźny i nie obchodzi go to czy czynny czy zamknięty. Jeżeli okazuje się że zamknięty każe im wepchnąć na siłę na SOR w Tomaszowie ... Schody zaczynają się gdy lekarz SOR nie chce przyjąć pacjenta... A co do tego pacjenta... Standardowe przekazanie czyli brak gorączki, wywiad w kierunku COVid ujemny ogólnie w domu siedzi od miesiąca a jedzenie mu kominem podrzucają.... Pamiętacie akcje #nieklammedyka??? Teraz czas na akcje dla panów z karetek #nieklam medyku!!!! Sam się spotkałem osobiście z tym że nasza tomaszowska karetka przywiozła pacjenta z COVIDEM... Problem byk wielki i obraża bo godzina 19:3O i jak to panowie mają jechać do łodzi przecież oni zaraz zmianę kończą... Więc szybka gadka ale niech doktor zobaczy jaka przepuklina..
WuPe
WuPe 29.04.2020, 09:37
Prokuraturę poproszę jeśli masz na to dowody.
Abc
Abc 29.04.2020, 08:56
No to nieciekawie to wygląda...
Gość
Gość 29.04.2020, 08:44
Myśląc tak to karetki powinna wozić wszystkich pacjentów do Łodzi. KAŻDY może być zarażony!!! A większość pacjentów neguje kontakt i objawy infekcji.
Gość
Gość 29.04.2020, 08:33
MEDYKU z Opoczna nie kłam MEDYKA z Tomadzowa
Gość
Gość 29.04.2020, 13:01
W końcu teraz tam jest najbliższy zakaźny i jednoimienny, ktoś po coś je wymyślił.
WuPe
WuPe 29.04.2020, 00:30
Przerażające jest stwierdzenie dotyczące personelu naszego szpitala: ,,Tym razem jednak pracownicy tomaszowskiego szpitala zachowali się bardzo profesjonalnie". Czyli poniekąd żonglerka naszym i ich zdrowiem...
Zet
Zet 28.04.2020, 23:58
A co Pana Redaktora tak Opoczno uwiera? Czy skoro wielu tomaszowian leczy się w łódzkich szpitalach, to podobnie można zapytać "po co Tomaszowowi szpital"?
Skąd tyle niechęci? Serio pytam.
WuPe
WuPe 29.04.2020, 09:39
Nie hejtuj go, wielu ludzi w Tomaszowie dowiedziało się, że Opoczno istnieje, że to nie wieś, a miasto, ect.
Gość
Gość 29.04.2020, 10:38
Tylko w tym mieście z higiena coś nie tak. Myjcie ręce.
Gość
Gość 29.04.2020, 08:50
Wielu ludzi z Opoczna też pewnie leczy się w Łodzi, nie tylko tomaszowianie
Gość
Gość 29.04.2020, 08:28
Myślę,że nic nikogo nie uwiera, macie po prostu duże ognisko choroby i mądrzy ludzie xatrzymaliby je , nie rozwlekali po całym powiecie,a nie podrzucać komuś "kukułcze jaja"
Gość
Gość 29.04.2020, 08:07
Macie swój szpital i SOR, ale wolicie nasz, macie gorszy szpital czy personel?
Gość
Gość 28.04.2020, 23:29
To czemu wiozą tu chorych jeśli zakaźny zamknięty, wewnetrzny mają u siebie. Zakażą nam cały personel. Co to za zagrywki?
rwd
rwd 28.04.2020, 23:17
Po co jest ten namiot przed wejściem do szpitala. Dlaczego tam nie pobierają wymazu do szybkiego sprawdzenie obecności wirusa. Chyba nie spełnia swojej roli.
Opd
Opd 29.04.2020, 09:32
Stoi sobie i się wietrzy. Tylko miejsce na parkingu zabiera.
Gość
Gość 29.04.2020, 08:47
No właśnie, po co jest ten namiot? Jak ostatnio byłam to myślałam, że trzeba do niego wejść, tak jak jest w innych szpitalach. A okazało się, że trzeba iść prosto do drzwi. Stoi niepotrzebnie i tylko wprowadza w błąd.
Gość
Gość 28.04.2020, 23:41
Swojej roli to nie spełnia test, bo ma tylko 30 procent czułości, więc nawet gdy jest ujemny to nic nie wiadomo.
Medyk
Medyk 28.04.2020, 23:34
Do szybkiego oznaczenia nie pobiera sie wymazu tylko 2 krople krwi .. a poza tym niestety te szybke testy nie nadają się do niczego bo wyniki wychodzą fałszywie dodatnie lub ujemne .. niestety dopki nasz szpital nie bedzia mógł sam wykonywać wymazow badz przeciwcial w krwi jak to jest w innych szpitalach to caly personel za chwilę będzie siedział na kwarantannie.. ale przecież kogo to obchodzi bo wladz miasta czy szpitala na pewno nie!
Im gorzej tym lepiej? :(
Im gorzej tym lepiej? :( 28.04.2020, 22:05
Jedna osoba już podlajkowała informacje, widać, że w naszym Mieście są tacy, którzy cieszą się z każdym kolejnym zarażonym.
pielegniarka
pielegniarka 28.04.2020, 23:16
Ja myślę że to dlatego że takie informacje są szybko ujawniane na tej stronie co się chwali. Dlatego też dam zielonego.

Pozostałe