Czasem człowiek wstydzi się, że jest... człowiekiem

  • 29.04.2020, 13:23 (aktualizacja 06.05.2020, 13:45)
  • redakcja
Czasem człowiek wstydzi się, że jest... człowiekiem
Posłanka Anita Sowińska na swoim profilu Facebookowym pokazała hodowlę świń na jaką natknęła się w czasie krótkiej wycieczki. Obrazki trudno nam jest nawet komentować. W każdym razie sprawa zajęła się Policja

- Niedzielę postanowiłam spędzić na pieszej wycieczce, w lesie nad rzeką. Wyjechałam kilkadziesiąt kilometrów od miejsca zamieszkania, w województwie łódzkim, ale nie chcę podawać miejscowości. Przechodząc wzdłuż jednej ze wsi, na skraju lasu, natrafiłam na hodowlę świń prowadzoną na starym samochodzie ciężarowym. Samochód nie był używany do transportu, ponieważ nie miał tablic rejestracyjnych i był w złym stanie technicznym. Świnie leżały stłoczone na małej przestrzeni, w bardzo złych warunkach. Dodatkowo były trzymane tuż obok lasu, bez żadnego ogrodzenia ani zabezpieczeń związanych z rozprzestrzenianiem się choroby ASF.

Sięgnęłam po aparat, zrobiłam zdjęcia i oznaczyłam współrzędne GPS. Po powrocie do domu zawiadomiłam najbliższą powiatową komendę policji. Teraz już mogę o tym napisać, ponieważ policjanci pojechali na miejsce, zebrali dowody, zabezpieczyli dokumentację i wszczęli dochodzenie z art 35 ust. 2 Ustawy o ochronie zwierząt. Równocześnie poinformowano mnie, że Powiatowy Lekarz Weterynarii przeprowadzi kontrolę tego podmiotu gospodarczego. 

- pisze Sowińska

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

m&m
m&m 06.05.2020, 10:17
Los świń marny. Jak i reszty zwierząt hodowlanych przeznaczonych na ubój. Dlatego posłanka powinna promować myślistwo, gdzie zwierzęta są zabijane bez wcześniejszych tortur związanych z ich życiem i umieraniem. Mięso zdrowe, beztłuszczowe. I do tego wyhodowane w leśnych warunkach.
:)
:) 03.05.2020, 10:27
Go VEGE!
knór
knór 29.04.2020, 23:22
A może to jakiś senior po 80, któremu spaliła się stodoła .... i uratował zycie (na chwilę) tym świnkom ...
Pseudolewica: liczy sie styl, a z ludzi korzystać
Pseudolewica: liczy sie styl, a z ludzi korzystać 30.04.2020, 17:25
Dla nowoczesnej pseudlewicy taki czlowiek to odpad. Na wybory na pewno sie nie doczlapie, nie ma smartfona nie podlajkuje nawet.

Pieski, krówki, świnki są teraz modne, więc tępić wiochmenów!
:(
:( 29.04.2020, 20:35
Nie wiem skad sa te zdjecia, ale na wsiach chlopi maja czesto "stacjonarne" mniejsze obory. W zasadzie w czym problem?

Czysciej mogą miec niz w 99% oborach w Polsce.

Dac facetowi spokoj, zamiast niszczac komus zrodlo utrzymania szczegolnie teraz gdy trudno zarbac, bo pani nie ma pomyslu na swoje politykowanie.

Anita, trzeba bylo sie uczyc, pracowac w samorzadzie, szczebel po szczebelku piac sie w polityce w gore, a nie po 50-tce, bez wczesniejszej zadnej aktywnosci spolecznej, wysylac do mediow swoje miniskandale z czestotliwoscia serialu.

Facet zbankrutuje, powiesi sie, ale pani poselka zablysnela.

Juz lepsze byly ciastka do walki z koronaworusem dla DPSu.
Sowińska to NIE jest lewica.
Sowińska to NIE jest lewica. 29.04.2020, 18:03
Może szkoda, że nie wiemy kto to? Gdybym wiedział jakie konserwy są z tych świń, tym chętniej bym je kupował.

Pani ewidentnie nie ma pomysłu na kadencje, załapała się do Sejmu przypadkiem, dlatego musi spacerować po lesie by się czymś zainspirować.

Przykre. Stracona kadencja dla Tomaszowa :(
Zwierzątka ważniejsze niż ludzie. SLD/Wiosna/PO to NIE jest lewica. Zwyczajni…
Zwierzątka ważniejsze niż ludzie. SLD/Wiosna/PO to NIE jest lewica. Zwyczajni pozerzy. 29.04.2020, 18:00
Przez formacje ideową która Pani Sowińska teraz reprezentuje, ten człowiek został pozbawiony w latach 90-tych normalnej pracy w jakimś dużym zakładzie pracy.

Pozostałe