Pracują więcej niż 18 godzin

  • 29.04.2020, 20:16 (aktualizacja 06.05.2020, 13:46)
  • Stanisław Konstanty Gruszczyński
Pracują więcej niż 18 godzin
Nie wszyscy chcą ponosić społeczne koszty pandemii. Są grupy zawodowe, które wykazują postawę roszczeniową.

Szanowny Panie Prezydencie, Szanowni mieszkańcy Tomaszowa

na wstępie przepraszam, że zwracam się do Państwa anonimowo (na pewno domyślają się Państwo dlaczego). Jestem nauczycielką pracującą w jednej z tomaszowskich szkół.

Dnia 4 kwietnia 2019 roku Pan Marcin Witko opublikował na swojej stronie na fb następującą informację „Trwają rozmowy związków nauczycieli z rządem, za które mocno trzymam kciuki. Nauczyciele mają prawo protestować. Insynuowanie, że z tego powodu będą zwalniani jest ciosem poniżej pasa. Jest mi bardzo przykro, odbieram to mocno osobiście – sam wiele lat nauczałem”.

Rok później, dnia 29 kwietnia 2020 zwracam się do Pana z następującym pytaniem: dlaczego łata Pan budżet miasta pensjami nauczycieli pozbawiając ich pensji za nadgodziny? Niestety, ale dostałam informację od dyrektora szkoły, że urząd miasta nie wypłaci nam pieniędzy za odbyte z uczniami zajęcia. Czy uważa Pan, że jest to zgodne z prawem i nauczycielowi pracującemu 18 h i temu pracującemu 30 h należy się taka sama pensja? Minister Edukacji jasno wyraził swoje zdanie, że nauczyciele powinni otrzymać pieniądze za nadgodziny. Dlaczego postępuje Pan inaczej?

Czuję się oszukana.

Pozdrawiam i proszę o zajęcie stanowiska w tej sprawie
Nauczycielka

Taki wpis znalazłem na miejskim "fanpejżdu" na portalu internetowym Facebook.  Przyznam, że wywołał on moje mocne zdziwienie. Od dwóch miesięcy żyjemy w poczuciu globalnego zagrożenia, nie działają szkoły, przedszkola, wiele instytucji. Zamykane są firmy. Ludzie tracą pracę, często dorobek całego życia. Zwyczajnie walczą o przetrwanie. Mimo to obserwuję, że część z nichj nie mogąc pracować zawodowo stara się poświęcić własny czas na wsparcie służby zdrowia i osób potrzebujących pomocy. Lekarze, i pielęgniarki pełnią 30 godzinne dyżury. Często padają na twarz. Samorządy ponoszą gigantyczne obciążenia finansowe, które wszyscy dopiero będziemy mieli okazję poczuć na własnej skórze, a tu proszę. 

Nauczyciele faktycznie pracują obecnie w sposób zdalny. Co prawda wielu z nich podkreśla, że praca zajmuje im teraz sporo więcej czasu, ale... no właśnie. Przecież za każdym razem kiedy mówimy o konieczności zmiany wymiaru godzin pracy, wynikających z karty nauczyciela, to przecież słyszymy, że nauczycle to nie tylko lekcje z uczniami, ale i praca w domu. Przyszła więc pora, by powiedzieć: sprawdzam. 

Smutne jest to, że w czasach, kiedy większość osób zgadza się na szereg wyrzeczeń, obniżenia wysokości wynagrodzeń, do tego musi łączyć opiekę nad dziećmi w domach z pracą zawodową i ponosić tego osobiste koszty, znajduje się grupa zawodowa, która występuje z roszczeniami, bez szerszej jakiejś refleksji. Naprawdę jest spore grono nauczycieli, dla których praca ponadnormatywna nie jest niczym nowym, a mimo to ludzie ci nie uskarżają się na nadmierną ilość pracy. Może tylko czasem na to, że nie są docenieni. 

Oświata pochałania dużą część budżetu miasta. W sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy także i tu w najbliższych latach konieczne będą oszczędności. Nie da się ich uniknąć. Być może konieczne będzie przyjęcie nowych przepisów prawa. Czekają nas trudne, a nawet bolesne decyzje. 

Przy okazji warto też zwrócić uwagę na liczne skargi ze strony rodziców dotyczące zdalnego nauczania. Piszą do nas, że lekcje bywają nieprzygotowane, że muszą brać na siebie cały ciężar przekazywania wiedzy dzieciom. 

Prezydent musiał podjąć trudną decyzję, mimo, że sam pochodzi z nauczycielskiego środowiska. Spoczywa na nim jednak odpowiedzialność za całe miejskie finanse. Pisanie, że ktoś łata budżet pensjami nauczycieli, jest delikatnie mówiąc, nieuprawnione. Racjonalizacja kosztów jest bowiem konieczna. Prawdopodobnie przygotować trzeba się na redukcję zatrudnienia nie tylko w szkołach ale we wszystkich jednostkach podległych miastu. Szkoda, że Zarząd Powiatu (z tego co mi wiadomo) zachował się inaczej. Jako samorząd znajduje się bowiem na skraju wypłacalności. 

Stanisław Konstanty Gruszczyński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (98)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Trener
Trener 06.05.2020, 11:15
Moje zdanie jest takie ze jesli ktos wykonuje swoja robote i z pracodawcą (wojtem,prezydentem)jest umowiony co do zaplaty to powien miec zaplacone(wiem ze jedni robia mniej inny duzo wiecej)jednak umowa jest umowa,jesli ktos niedotrzymuje slowa to jest poprostu klamczuszkiem!a tacy klamczuszkowie sa i trzeba o tym mowic!
Miś
Miś 05.05.2020, 20:29
Ludzie obudzicie się z ręką w nocniku. Daj i daj....uprze sie cham . Nie mam pana plaszcza i co mi pan zrobi.
Mar K
Mar K 04.05.2020, 13:21
Inne samorządy płacą nadgodziny. Państwo w państwie? Dodam, że pracuję przy kamerkach i sprawdzając setki prac domowych przez internet. Jest mi przykro i nie jest to dla mnie zrozumiałe.
Trener
Trener 04.05.2020, 11:53
To ja mam pytanie do tych wszystkich co sie na wszystkim znaja,czy trenerom ktorzy prowadzili zajecia przez internet(tzn nagrywali filmy instruktarzowe,wrzucali plany treningiwe,podsylali linki dla podopiecznych) to wynagrodzenie sie nalezy?za ten okres gdzie nie mogli normalnie prowadzic zajec?czy nie ma podstawy zeby im zaplacic?i drugie jak juz teraz zaczna treningi w malych grupach i beda musieli poswiecic 2x wiecej czasu to powinni miec placona podwojna pensje za nadgodziny?
Bolo
Bolo 02.05.2020, 19:59
Cała dyskusja zeszła na temat poboczny, którym uwielbia karmić się społeczeństwo, tj. "Nauczyciele to nieroby i więcej leżą niż pracują za pieniądze podatników". A przecież artykuł jest o tym, że nauczyciele przez ostatni miesiąc wykonali określoną pracę, za którą pracodawca nie chce im zapłacić. I jeśli tak zrobi to złamie prawo m.in ostatnie rozporządzenie MEN. A instytucja taka jak Urząd Miasta powinna działać wg prawa, nawet w dobie wirusa. Nie rozumiem, więc dlaczego autor tak broni UM.
m&m
m&m 01.05.2020, 17:49
Nie płakać. Niedługo wakacje....
I znów
I znów 01.05.2020, 19:33
62 dni laby ...
Michał
Michał 30.04.2020, 21:08
Drodzy nauczyciele sami dobrze wiecie, że szkoly nie są z gumy, a co za tym idzie, gdyby zaszła taka sytuacja to będziecie zobligowani do pracy na dwie zmiany ;) wszystko jest do dogrania. Trzeba tylko wykazać odrobinę dobrej woli i zwyczajnej chęci do pracy.
Nie nauczyciel
Nie nauczyciel 30.04.2020, 22:02
Po co kolejny artykuł o tym samym i kolejna dyskusja kończąca się tak samo? Pewnie dorosły pójdzie na drugą zmianę ale ty będziesz "beczał" że twoje dziecko idzie na popołudnie i wraca po ciemku wieczorem, gdzie opieka, gdzie bezpieczeństwo? Już to widzę :)
Ktosik.
Ktosik. 30.04.2020, 21:07
No to po co ta dyskusja.Wprowadzic Państwu 8 godzinny dzień pracy.Wprowadzić 26 dni urlopu tak jak ma każdy ciężko pracujący .I proszę piszących tu nauczycieki o rozwagę w tym co piszecie.Wasze wypowiedzi są obrażliwe i pełne jadu.Nie straszcie ,ze nasze dzieci bedą uczyć Ukraincy czy Kazachowie.Po za tym może warto zrobiić spotkanie nauczyciele kontra rodzice którzy po swojej ciężkiej pracy wracają do domu i do póżnego wieczora siedzą z dziećmi przy lekcjach.I jeszcze jedno ,może za przykładem innych państw europejskich ,pozostawić nauke nauczycielom.Tam dzieci nie przynoszą lekcji do domu.A nauczyciele też są zadowoleni bo o 16 wychodza do domu i nie zabieraja pracy do domu.
Miki
Miki 01.05.2020, 15:42
Jestem nauczycielem i wręcz pragnę wprowadzenia 8 godzin pracy, w końcu by się hejterzy odczepili jak my mało pracujemy. Poproszę również o możliwość wzięcia urlopu na żądanie w trakcie roku szkolnego ponieważ "wakacje" (sorka to nie wakacje tylko przymusowy urlop) nad Bałtykiem mnie nie rajcują a w sezonie dla czteroosobowej rodziny wyjazd do Grecji to 8 do 10 tyś bez szaleństw, po sezonie tak na koniec września to już kwota 5 tyś. W trakcie tych 8 godzin odwalił bym całą papierologię, przygotował się do następnych zajęć odbył Radę Pedagogiczną, sprawdził zeszyty, prace domowe i klasówki. Jak dla mnie super. Niestety wiem że sporo moich kolegów i koleżanek by z tego powodu płakało bo jest im wygodnie tak jak jest.
AK-47
AK-47 01.05.2020, 20:39
Proszę jeszcze uwzględnić zakaz udzielania korepetycji....
!
! 01.05.2020, 22:58
... kasa fiskalna, stos. opodatkowanie do skarbówki i niech będą korepetycje, dlaczego nie.
AntyTV
AntyTV 01.05.2020, 21:14
Proszę uwzględnić zakaz pisania idiotyzmów na forum.
Czaro
Czaro 01.05.2020, 05:53
Pomyśl, że nauczyciel też jest rodzicem i też często po 10 godzinach zasuwu przy lekcjach (jest ich dziennie kilka, ale ogarnij przygotowanie do zajęć online i wszystkie spływające prace do oceny i raporty z pracy dla przelozonych) także musi zająć się swoimi dziećmi i przejść przez to jak każdy inny rodzic.
Realizacja programu w którym dzieci nie przynoszą prac do domu wymaga zmian struktury nauczania. Zapewniam za większość nauczycieli zgodziła by się od razu.
barman
barman 30.04.2020, 22:47
nikt cie dziecko nie straszy, w Anglii juz hindusi uczą po szkołach i to się nie wszystkim podoba. Zapomniałbym dodać...alejajo jest chętny, dyżurny hejter nasztomaszów
Nie nauczyciel
Nie nauczyciel 30.04.2020, 22:05
Jestem całkowicie za.
Ja już wydałem zakaz dzieciom nawet próby kierunkowania się na zawód nauczycielski. Idź i poprowadź 2-3 lekcje na żywo. Zes...sz się i pot po plecach i z rąk będzie leciał a i gardełko będzie bolało. Powodzenia! Albo zbieraj na Kazachów :)
Jop
Jop 30.04.2020, 22:41
Jako nauczyciel powiedziałem swoim dzieciom, nie ma takiej możliwości żebyście pracowali w szkole. Masz iść do normalnej pracy 8 godzin i do domu masz wywalone na wszystko. Niech Ci nie wmawiają, że urlop w wakacje. Po co ci to miej normalna pracę!!!
.
. 08.05.2020, 14:24
Wiekszosc ląduje i tak w tym zawodzie. Z przypadkow ktore ja obserwowalem, jesli byl chlopak zawsze potem byl nauczycielem. Dziewczyny - te ladniejsze czasem poupychaliscie komus na utrzymanie, z chlopakow tylko nauczuciele.
To jest do tej pory jakis tam prestiz spoleczny i praca generalnie lzejsza niz wiekszosc. Decyzji zadnych podejmowac nie musisz, odbebniac codziennie to samo, w cieplym miejscu. Masa wolnego.

Slabo platne? Adekwatnie.

Jest takie chińskie
Jest takie chińskie 01.05.2020, 19:16
przekleństwo "obyś cudze dzieci uczył'.
W dzisiejszych czasach ma to sens. Kiedyś nauczyciel to był na wsi 3 osobą w hierachii po księdzu, lekarzu. Niestety sami doprowadzili do tego, że ich status się obniżył. Jeżeli nauczycielka pisze np rzniwa , lub żeczywiście to jak mogą ją szanować dzieci.
✋
02.05.2020, 19:58
No juz sie nie tak egzaltuj. Tego kwiatu jest pół światu.

Hindusami, Kazachami, Ukraińcami... kim tam jeszcze bedziesz straszył. Hindusi w UK sa bardzo czesto lekarzami...i co sie dzieje?

Do szkol najczesciej treafiaja ci, ktorzy nie pracujac w szkole gacie na rynku, zreszta tandetne i zdecydowanie za drogo wciskają. Za 13 zl para? I to takich przez ktore ptak wychodzi... To mialem w Carrefourze 3 pary porzadniejszych i ...13 par takich z wlokna bambusowego we "wszystko za zlotowke"

Tak czy siak was przetrzebią, bo nie bedziecie kogo "łuuuczyć", wiec nie ciskaj sie tak.
Aga
Aga 30.04.2020, 18:31
Tak,rzeczywiście, zamykane są firmy,ludzie tracą pracę. Tylko zapomniał autor dodać, że w branżach, które zostały "zamrożone" i pracy w sensie zajęcia tam po prostu nie ma np. w turystyce. U nauczycieli pracy nie ubyło, wręcz przeciwnie, więc nie widzę logiki w tym stronniczym artykule.
Była praca, powinna być płaca. Nie bylo pracy, to człowiek się liczy z tym, że płacy też nie będzie. Nauczyciele zrobili swoje,a jak przyszło do zapłaty to chlebodawca mówi : pocałujcie mnie w d..., kasy nie ma i nie będzie. Brzydko bardzo, a poza tym niezgodnie z prawem, a więc do wygrania w sądzie pracy.
Tu nikt nie uskarża się na nadmiar pracy, jak autor artykułu napisał,tylko za brak zapłaty za ten nadmiar.
W doopach
W doopach 01.05.2020, 20:40
wam się poprzewracało. Za moich czasów nauczyciele pracowali 46 godz. tygodniowo , czyli 8 godz codziennie + 6 godz. w soboty i nie narzekali. Uczyli solidnie, a nie tak jak dziś odpie...yć swoją zmianę i jak najszybciej do domu, a dzieci? A kit z nimi, niech ich rodzice uczą. Zapominacie jednak, że wasza pensja to są nasze podatki i za nasze pieniądze waszym zakichanym obowiązkiem jest poświęcić uczniom tyle czasu, ile potrzeba. Chcecie z naszych kieszeni wyrwać kasę, bo wam się należy?
AntyTV
AntyTV 01.05.2020, 21:20
Wszystko oprócz pierwszego zdania jest subiektywnym zdaniem, do tego niczym kompletnie nieuzasadnionym dowodowo. Jest mnóstwo zawodów sfery budżetowej i nikogo tak nie boli tyłek jak przy nauczycielach. Z resztą wywołane znów namiętnie artykułem marnej jakości, który odgrzewa stare kotlety. Ile razy można o tym w kółko pisać to samo? Podkreślam nie jestem nauczycielem i nie dopuszczę by moje dzieci tą branżą się zajmowały.
Ech
Ech 30.04.2020, 23:40
A jakim cudem w takich warunkach maja nadmiar? Widzę po dzieciach i ich lekcjach - sorry. Owszem - są wyjątki. Ale większość... powtórzę za kimś tu - karta nauczyciela do zlikwidowania - popaptrzcie ile godzin macie i ze dla was ponadnormatywne oznaczają to co dla innych jest standardem. Ciekawe co bedize jak zaczną likwidować szkoły bo nie bedzie samorząd stać na to.
Bucka
Bucka 30.04.2020, 20:26
Aga Ci inni z firmy, zakladu pracy branzowego placa na to, zebys ty miala pensję. To nie manna, w urzedzie nie ma swinki skarbonki.gotowej do rozbicia
Edek
Edek 30.04.2020, 09:54
Jest idealny moment żeby zlikwidować kartę nauczyciela i zatrudniać nauczycieli na umowie o pracę jak zwykłego Kowalskiego tj. pełny etat 40h tygodniowo, 8h dziennie.
Prezes
Prezes 30.04.2020, 14:37
Tobie Edek tak się wydaje, że jak pracujesz w fabryce kredek to tak każdy musi. Wydaje Ci się , że jak mam 18 godzin w etacie to tyle robię i resztę mam w ..... Niestety tak to nie działa i uwierz mi, pracuję dwa razy więcej. Chętnie popracuję od 7 do 15, żeby później mieć czas dla swoich dzieci. Wtedy Ty będziesz musiał się zwolnić z pracy , żeby przyjść do szkoły i dowiedzieć się jakie postępy robi dziecko. I jeszcze jedno nie sprowadzaj zawodu nauczyciela do zwykłego robotnika, zdecydowanie inna praca.
Doris
Doris 30.04.2020, 14:02
Panie Edku , oczywiście że bardzo tego pragnę. Popoludniu zaś , świety spokój . Na zebranie Pan przyjdzie jak w wielu europejskich krajach , apel pan przygotuje , na wycieczke pojedzie jako opiekun , przygotuje bal itd.
Nauczyciel
Nauczyciel 30.04.2020, 12:59
Bardzo chętnie. Od godz. 7 do godz. 15.
zen
zen 30.04.2020, 12:26
To już nie długo Twoje dziecko będą uczyli Ukraińcy, Kazachowie. Trochę będzie zaciągać ,ale co tam najważniejsze, że tanio będzie.
AntyTV
AntyTV 30.04.2020, 11:22
Tak jest, od 8 do 16 , szychta , czapka na głowę i do domu. Telefon wyciszyć, w tryb "nie przeszkadzac" i do widzenia.
Ktos taki jak wy.
Ktos taki jak wy. 30.04.2020, 09:47
Do he he. Dlaczego nie jesteśmy nauczycielami.....bo pracujemy w innych zawodach.Pracujemy po 40 godzin w tygodniu.Wielu z nas nie ma wolnych sobót i niedziel ,w święta idzie do pracy ,tak jest z feriami i wakacjami.W tym trudnym czasie wielu z nas pracuje z narażeniem własnego zdrowia i życia.Nasze wynagrodzenia też są niższe,ale nikomu nie przyszło do głowy aby w tym trudnym czasie upominać się o pieniądze.Pomyślcie o tych którzy zostali pozbawieni pracy i środków do życia.Pomyślcie również o tym czy jest odpowiedni czas na takie sprawy.Zauważcie coś więcej aniżeki czubek własnego nosa,z całym szacunkiem dla waszej pracy.
Gocha
Gocha 30.04.2020, 09:40
A jeśli ktoś w dobie pandemii pracuje więcej niż zwykle, bo np. produkuje maseczki to dlaczego nie oddaje swoich zarobionych pieniądzy w ramach solidarności społecznej?
tomaszowianka
tomaszowianka 30.04.2020, 07:37
Pisze Pan Redaktor, że "Pisanie, że ktoś łata budżet pensjami nauczycieli, jest delikatnie mówiąc, nieuprawnione". To ja Panu mówie, że pozbawione jakiejkolwiek podstawy prawnej jest to co robi Urząd Miasta na czele z Panem Prezydentem. W rozporządzeniu MEN jasno jest napisane, że za godziny ponadwymiarowe należy się wynagrodzenie, więc nie jest to kwestia decyzji prezydenta miasta, tylko łamanie prawa przez UM.
Przez ostatni miesiąc UM wymagał od nauczycieli bieżącej dokumentacji przepracowanych godzin, w celu zapłaty za te godziny. Po miesiącu okazuje się, że pieniędzy nie ma. Dlaczego od razu nie powiedzieli, że nie będzie zapłacone?
Sprawa musi mieć swój koniec w sądzie, o ile wcześniej nie pomoże interwencja kuratorium oświaty lub związków zawodowych.
Cała sprawa ma drugie dno, które nazywa się "spłata zobowiązań Lechii" i urząd chce zrobić to pieniędzmi nauczycieli.
A może przyjrzeć się pracy urzędników w urzędzie miasta i im zabrać 1/3 pensji, bo w czasach wirusa mieli mniej pracy? A niektóre stanowiska są tylko po to, żeby pociotek władzy miał etat?
Na koniec dodam, że artykuł jest bardzo "obiektwny" i rzetelnie przedstawia zdanie obu stron.
Taaa
Taaa 30.04.2020, 08:48
Um? Przecież to dyrektorzy! Do nich prenetsje - a prace zdalna każdy musi udokumentować
hehehege
hehehege 30.04.2020, 06:41
hehe jeśli narzekają Państwo na swoją pracę, a nauczyciele nieroby mają tak DOBRZE to dlaczego nie są Państwo nauczycielami? hmmmm
Bo jak pamiętam  to do
Bo jak pamiętam to do 01.05.2020, 19:20
Liceum Pedagogicznego szły osoby, które nie zostały przyjęte do Liceum Ogólnokształcącego.
kkkk
kkkk 02.05.2020, 08:42
Liceum Pedagogiczne zlikwidowano w roku 69, przemianowano je na chwilę na Studium Nauczycielskie. Policz ile Ci ludzie mają teraz lat (o ile Twój matematyk po takim liceum Cię w szkole nauczył liczyć do stu, bo o logicznym myśleniu nawet nie wspominam). Absolwenci tych jednostek w większości to emeryci, poza nielicznymi przypadkami. Ci nieliczni siedzą na stanowiskach prezesowskich w miejskich spółkach - np: TTBS. Aby być nauczycielem trzeba mieć wyższe wykształcenie!
Mój matematyk mnie dobrze nauczył
Mój matematyk mnie dobrze nauczył 02.05.2020, 10:36
z moją logiką też wszystko ok.
A jeżeli uważasz, że wszystkie nauczycielki (szczególnie te z przedszkola) mają wyższe wykształcenie, to się grubo mylisz.
Kiedyś było takie hasło: "Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera" i ta dewiza obecnie dot. nauczycieli.
S. W.
S. W. 30.04.2020, 10:10
Można także się przekwalifikowac i zatrudnić w lepiej pla
Ktoś
Ktoś 30.04.2020, 06:31
Czytajac ten artykuł, widać, że jest Pan nieobiektywny i kogo Pan broni. Uważa Pan, że za wykonaną pracę nie należy sie zapłata? Dlaczego wrzuca Pan wszystkich nauczycieli do jednego worka? Dlaczego urząd miasta nie przeprowadzil szkoleń dla nauczycieli? Być może stąd wynika ich określone przez pana nieprzygotowanie? Dlaczego warunki nie zostały jasno określone? Czy Panu za pisanie artykułow też zabrano 1/3 pensji?
Ja
Ja 30.04.2020, 08:49
Serio trzeba szkolić nauczycieli z obsługiwania programu do wideokonferencji? Boże...
Czaro
Czaro 01.05.2020, 06:03
Tak choćby po to by na lekcję nie wparował patostreamer, nie przejął kontroli, nie zdeprawował dzieci. Aplikacje do video wymagają wiedzy, której nie ma nauczyciel zajmujący się choćby historią a z takimi sytuacjami się spotykamy.
Nie chodzi o proste połączenie, lecz bezpieczeństwo podczas nauki.
kot
kot 30.04.2020, 12:32
Pewnie tak, jakieś 5-8% może mieć problemy ze względu już na swój wiek(nie nadążają za techniką). Nie masz pojęcia ilu światłych rodziców nie potrafi się zalogować na zwykłej platformie
Nie baw się
Nie baw się 02.05.2020, 10:44
w ogrodnika i nie przesadzaj, że ci światli rodzice mają problemy z netem. A ilu uczniów ma problemy z zalogowaniem się na innej platformie? Podejrzewam, że około 80%, bo ich priorytetem jest przede wszystkim facebook i wszelkiego rodzaju gry, a od czasu do czasu strony z "gorącymi dziewczynami".
Pracujaca równie ciężko.
Pracujaca równie ciężko. 30.04.2020, 04:36
Biedni nauczyciele. Myślę, że trochę Państwo przesadzacie. I zastanawiam się czy myślicie że reszta społeczeństwa jest ślepa i nie widzi co się teraz dzieje. Mam jedno pytanie❓. Kto zapłaci rodzicom dzieci, którzy po swojej pracy wracają do domu i do późnego wieczora siedzą z dziećmi przy lekcjach. Nie chcę tym obrazić nauczycieli ale życzę Państwu więcej pokory. I jeszcze jedno pytanie ... czy w tym trudnym czasie naprawdę musicie Państwo myśleć tylko o sobie.
Przeczytajcie artykuł
Przeczytajcie artykuł 02.05.2020, 11:41
o przywilejach nauczycielskich i wszelkiego rodzaju dodatkach tylko dla nauczycieli
https://praca.gazetaprawna.pl/…
Takiego Eldorado, to chyba nie ma żaden inny zawód.
Doliczcie jeszcze kasę za korepetycje. Wg cennika to kwota 120 zł/godz - matematyka, angielski, 70 zł/godz - za inne przedmioty.
Faktycznie
Faktycznie 30.04.2020, 22:53
zeszło Ci do rana....
jjjj
jjjj 30.04.2020, 09:20
Z pińcet plus sobie wypłać. Zdalne nauczanie, to nie widzimisię i fanaberia "roszczeniowych" nauczycieli. Swoje durne żądania kieruj do nietoperza z Wuhan. Najlepiej gołębiem pocztowym, bo Poczta Polska jest zajęta przetwarzaniem naszych danych, tych od Pana Prezydenta!
M.
M. 30.04.2020, 00:42
A ja popieram pomysł Władzy naszego miasteczka jak poprawić zdrowie naszej młodzieży!
1. Zakazać tworzenia nowych klas sportowych(warto rozważyć rozwiązanie już istniejących). Mimo że subwencja oświatowa dla tych uczniów jest większa niż dla uczniów z klas zwykłych.
2. Zwiększenie jakości pracy na zajęciach sportowych poprzez zwiększenie ilości uczniów w grupie ćwiczebnej(na przykład brak podziału na grupy na zajęciach z pływania, a może wspólne zajęcia np. w klasie VIII dziewcząt i chłopców).
3. Zlikwidować dotację dla klubów szkolących młodzież, ale za to zwiększyć opłaty za udział dzieci w zajęciach( za wynajem hali, opłatę za energię itd).
4.Dokapitalizować milionikiem spółkę Lechia.
5.Dokapitalizować drugim milionikiem spółkę Arena Lodowa.

Mięsień x 100
Mięsień x 100 29.04.2020, 23:16
Ja jestem od WuEfu. Daję po majlu wszyskim dzieciom rozkaz do zrobienia 100 pąpek dziennie i uważam, że należom mi sie nadgodziny. Bo też robie 100 pąpek dziennie.
Bober
Bober 30.04.2020, 20:31
He he miesien napisz jeszcze ze te 100 pąpek do cwiczen wysyłasz do 100 uczniow , zdalnie klikając 100 adresow email .15 min i po robocie. Poproszę ponadwymiarowe
Ajdejano
Ajdejano 29.04.2020, 23:40
I ty jesteś mistrzem w tym wuefie, I nie przejmuj się tym kolegami z innych przedmiotów. Oni zawsze będą szukali słomki w oku.
Aj Dej Aj Dej, dej ano!
Aj Dej Aj Dej, dej ano! 30.04.2020, 13:43
Panie Krzykaczu wyedukowany przez starych dobrych nauczycieli: nie ma przedmiotu wuef, jest WF! Ale pewnie tego nie doczytałeś w hasełku z ulubionego Koła Fortuny, gdzie sami mundrzy, jak Ty startują!
Kiedyś był wuef,
Kiedyś był wuef, 02.05.2020, 10:47
a nawet i pewu. Ale skąd ty możesz o tym wiedzieć i mogę się założyć, że nie rozszyfrujesz tego skrótu.
Ajdejano
Ajdejano 29.04.2020, 22:55
Wkur... mnie ci, niedouczenie nauczyciele. Bunt ogólny tych nierobów. To właśnie oni najbardziej dołują nasze dzieci i wnuków, nie przygotowują te dzieci do dalszych egzaminów.
Oni (ci "nauczyciele") nigdy nie przyznają się do tego, że są kompletnie nie przygotowani do prawidłowego nauczania naszych dzieci.

Podobnie jest z innymi kastami: prawniczymi, pocztowymi, kolejowymi, itp.
3 muszka
3 muszka 30.04.2020, 14:05
Gdzie ty sie leczysz , że efektów brak ?Janku nauka ci nie szła ?
Zenek
Zenek 30.04.2020, 13:04
No i jak nauczycielu polszczyzny, na innych wpisach uczysz ludzi pisowni, przeczytaj swój
Rodzic
Rodzic 29.04.2020, 22:39
Siedze z dzieckiem przy lekcjach kilka godzin dziennie -2 klasa. Ja pracuje, żona pracuje - wyrazy współczucia. Ps. mamy jeszcze drugie dziecko. I co???? ??? ??
Łaskę komuś robisz
Łaskę komuś robisz 02.05.2020, 11:46
to twoje i twojej żony dziecko. Płodząc dzieci wiedziałeś na co się piszesz.

Pozostałe