Święto Pracy bez Ludzi Pracy

  • 01.05.2020, 16:09 (aktualizacja 04.05.2020, 16:20)
  • Mariusz Strzepek
Święto Pracy bez Ludzi Pracy
1 Maja wielu osobom wciąż kojaarzy się z masowymi pochodami, w których dziarsko maszerowali "Przodownicy Pracy Socjalistycznej" pozdrawiani z trybun przez VIP-ów z czerwonymi legitymacjami w kieszniach. Dla osób urodzonych przed 1990 rokiem Święto Pracy, ustanowione dla upamiętnienia wydarzeń w Chicago w 1886, będzie symbolem komunistycznego reżimu. Obecnie jest ono anachroniczne i ma wymiar jedynie historyczno - symboliczny. Pochodów nikt już nie organizuje, zamiast tego z każdym rokiem coraz mniejsza grupka działaczy lewicy składa kwiaty pod tablicą upamietniającą Rewolucję 1905 na dawnym budynku Starostwa przy ulicy Norberta Barlickiego. Dziś dołączyła do nich posłanka Anita Sowińska

.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

m&m
m&m 24.05.2020, 19:03
Równie dobrze mogliby sobie świętować noc długich noży itp. Idioci nie potrafiący uczyć się na historycznych błędach. Czym jest komunizm i jak sie kończą rządy ploretariatu chyba kazdy potrafiący czytać powinien wiedzieć. Niewydolna gospodarka i zbrodniczy system, w którym okazuje się, że jak coś jest wspólne, to zwykle niczyje. Składanie kwiatów powinno być zakazane pod takimi miejscami.
zbyszek
zbyszek 10.05.2020, 15:12
komuna niektorym zycie uratowala i teraz na nia pluja bo wlaza w d.pisowi.
AK-47
AK-47 10.05.2020, 21:27
Raczej darowała.....
Ajdejano
Ajdejano 02.05.2020, 19:35
Do p.posłanki (prawie z łapanki): a cóż was tak mało - obrońcy i wielbiciele klasy robotniczej ?!?! Dobra, dobra: macie wyjaśnienie: wirus.
Jak ja się, kur...., cieszę, że was tak niewielu widzę - obrońcy i wielbiciele klasy robotniczej !!!.
Nie wstydze sie, ze jestem trybikiem
Nie wstydze sie, ze jestem trybikiem 06.05.2020, 18:54
Gdyby nie PRL Ajdejano, nie mialbys studiow, a do Warszawy pojechałbys jedynie przy okazji po towar na Stadion XX-lecia, ktorego bez PRLu by nie bylo, wiec nie pojechalbys wcale. Trudno powiedziec kim bys dzisiaj byl, gdy nie bylo II wojny swiatowej i porzadku przywiezionego na swoieckich czolgach. Najprawdopodobniej po 40-tce bys zmarl z przemeczenia w jakiejs tutajszej zydowskiej fabryce. Bo placiki pewnie tyle, zeby tylko na najtansze zarcie starczylo, a kazda infekcja wlasciwie zabijala przemeczony organizm.

A tak siedzisz sobie, kawke popijasz i stukasz w klawiature.

Dzieki rodzicom? Hahaha :)) No tylko tyle, ze Tata Mame kiedys mocniej przytulił. A Mam potem wypelniala role spoleczną. No i ok, bo to nie jest mało.

Ale los nasz w 5-10% lezy w naszych rekach.
AK-47
AK-47 07.05.2020, 18:56
Płk. Łukasz Konrad Ciepliński ps. „Pług” lat 38, Danuta Siedzikówna ps. "Inka" lat 17, Jan Rodowicz ps."Anoda" lat 26, Hieronim Dekutowski ps."Zapora"cichociemny lat 31.....Oni ( i tysiące innych) nie umarli z przemęczenia w żydowskiej fabryce. I nie dożyli 40-tki....
m
m 08.05.2020, 14:45
Symboliczne ofiary. Większość zyskała. Polska prywatnych latyfundiów jakie przed wojną istniały była zwyczajnie dla większości niesprawiedliwa, ale i dysfunkcjonalna. Reform społecznych zaniechano (bo i przed wojną były), co by było gdyby nie wojna, tego się nie dowiemy. Fakty są takie, że PRL ten kraj zreformował w większości przypadków sprawiedliwie.
AK-47
AK-47 08.05.2020, 23:12
Na czym ta sprawiedliwość polegała?....
Zachód zazdrościł nam dobrobytu
Zachód zazdrościł nam dobrobytu 07.05.2020, 11:22
Biedni ci Niemcy, Hiszpanie, Anglicy byli bez komuny - stadionów nie mieli, umierali po 40, Szwajcarów nawet nie wspomnę.
@Zachód...
@Zachód... 08.05.2020, 15:11
Jako, że historie przerabiałeś grubo po 40-tce to zrozumiałe, że możesz mieć braki, bo na własną rękę czytałeś po prostu to co Cię interesowało. Mówiąc krótko: nie masz jej ustystematyzowanej, znasz ją wyrywkowo. Takie rekalmowe - perswazyjne flesze masz w głowie. Co tam sobie chciałeś potwierdzić to wyszukiwałeś źródeł na ten temat. To i tak dobrze, bo większość tego nie robi, ale jednak wiedza szkolna to jest zatwierdzony przez kogoś w przypadku historii ciąg zdarzeń. Jeśli coś się działo, to próbuje się zawsze przedstawić przyczny. Przed każdy wydarzeniem jest geneza zjawiska.

Gdybyś chodził do lepszej podstawówki i czegoś lepszego po niej, wiedziałbyś, że dotykasz teraz przemian dużo starszych. Tak a nie inaczej rozwiajała się Europa przed rewolucjami przemysłowymi i powstaniem społeczeństwa masowego po drugiej z tych rewolucji.

Dla nas na tych ziemiach to były kapitalistyczne latyfudnia – obozy pracy, które niczym innym od tych wojennych się nie różniły poza tym, że formalnie byłeś wolny i 20 km piechotą mogłeś wrócić z fabryki do wsi, by 4 godziny się „przespać” w barłogu przy palenisku.

Kilka rodzin ufundowało sobie szkółkę dla swoich dzieci, by przed studiami nie wozić ich do Piotrkowa. To wszystko. Zero szpitali, zero transportu zbiorowego, zero zkwaterowania dla mięsa robotniczego z okolicznych wsi. Monetę ekonom rozdawał przed bramą reszta ich nie interesowała.

We wszystkich krajach, które wymieniałeś – bo Szwajacaria to jest wygłup, co tu porówywać pasterski kraik, skarbiec lewego majątku Europy, który niczego na większą skalę nie musi organizować – we wszystkich pozostałych krajach były juz duże miasta wybudowane często z grabieży poza Europą. A przede wszytkim z silnym państwem i rozbudowaną jego administracją – co dawalo szansę na powstanie elit. Światlejszych, oczytanych, zstanwiających się, a nie jedynie wegetujących z dnia na dzień. We wszystkich tych krajach w XIX wieku wybuchały rewolucje które wywoływali ich dzieci – młoda inteligencja. Rewolucjie, które zawsze po sobie coś pozostawiały – powstawał system opieki socjalnej.

Wschód Europy był jedynie rezerwuarm surowców. Bo tak też traktowano tutejszych ludzi.

Możesz się zapierać ile chcesz, ale bez napisania prozy XIX–wiecznej na nowo, wiele nie wskórasz. A z tym miałbyś potężny problem, patrząc jakimi kalakami operujesz w opisywaniu dzisiejszej codzienności: ja, moje brzucho i horyzonty kończące się na własnym nosie.
Faktycznie
Faktycznie 07.05.2020, 10:37
w krajach gdzie komuny nie było bieda aż piszczy...Brednie acan wypisujesz.
.
. 08.05.2020, 15:14
znasz je jedynie z last minute więc o czym tu z Tobą rozmawiać. Taka Hiszpania wprowadza dochód gwarantowany. Tak dobrze.
AK-47
AK-47 03.05.2020, 20:18
Cała ta pożal się boże Lewica powinna stać z transparentami: "Klaso robotnicza przepraszamy Cię za Poznań '56, za Radom '76, za Kopalnię Wujek '81....Przepraszamy za "raj" który wam zgotowaliśmy!"
Beneficjent PRL, blokers
Beneficjent PRL, blokers 06.05.2020, 18:46
Oprocz tego PRLowi jest za co dziekowac i jednak to jest wazniejsze, niz zadyma z ofiarami po podyzsze cen miesa. Oczywiscie nie dla rodzin tych ofiar - to jasne.

Tyle, ze zadne Olczyki, Sowińskie nie maja z tym nic wspolnego, a dzisiejsza partie za pomoca ktorych chca sie zalapac na stabiona pensje, wrecz sa przeciwienstwem wszystkiemu temu co PZPR dobrego w Polsce zrobiła.

Facet mieszka w duzym domu, skonczyl prawywatna szkółkę przez lata pracowal w Urzedzie Miasta, czyli iest odpowiedzialny za marazm i zapadanie sie Tomaszowa w kazdym wlasciwie obszarze i un tera jest lewicowcem... Pff.

Lewicy szukac dzisiaj mozna w niszowych pisemkach typu Nowy Obywatel, jakichs RZECZYWISCIE, spolecznych stowarzyszeniach typu "Miasto jest nasze", to nowe Jana Spiewaka.
No ale to tylko duze miasta. A mowiac szczerze tylko kilka. Tam gdzie jest inteligencja, gdzie nie musisz tyrac na 3 etatach tylko masz czas cos poczytac, gdzies sie wybrac posluchac.

No i niestety to glownie żydowskie środowiska, przynajmniej zalozyciele i rzeczywisty zarząd.
A oni jak wiadomo Państwo Polskie maja za nic.

Takze to jest tragiczne, majac jakos tam lewicowe poglądy, ale jednoczesnie czujac sie Polakiem, gdzies sie angazowac i nie byc samemu.

Pozostałe