Leczenie zębów w Tomaszowie bywa dwukrotnie droższe. Pacjenci wnoszą opłaty "koronawirusowe"

  • 04.05.2020, 08:02 (aktualizacja 04.05.2020, 09:34)
  • Imię i nazwisko do wiadomości redakcji
Leczenie zębów w Tomaszowie bywa dwukrotnie droższe. Pacjenci wnoszą opłaty "koronawirusowe"
Nie jest to jedyny list, jaki w tej sprawie przyszedł do naszej redakcji.

Witam serdecznie Droga Redakcjo,

chciałbym zapytać czy znana jest Państwu procedura pobierania dodatkowych opłat przez tomaszowskich stomatologów za maseczkę, fizelinowy fartuch i czepek w wysokości 100-150pln w ramach walki z koronawirusem, oczywiście oprócz opłaty za lecznie?

Wydaje mi się, iż w dobie, kiedy wszyscy pomagamy na wszelkie możliwe sposoby służbie zdrowia (zbiórkami pieniędzy, szyciem maseczek, drukowaniem przyłbic 3D) pobieranie tak wysokich opłat za materiały warte max 10pln jest, najoględniej i młodzieżowo mówiąc, totalnym "januszostwem", tym bardziej, że chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę, że i tak ceny usług stomatologicznych są w dużej mierze wygórowane.

Pytanie to dedykuję Panu Mariuszowi, który chyba jako jedyny nie boi się poruszać na łamach swojego serwisu internetowego niewygodnych tematów dotyczących służby zdrowia, która mi, jako rdzennemu tomaszowianinowi w średnim już wieku, jest bardzo bliska.

Jak w tej sytuacji można wspierać rodzimych przedsiębiorców, o co proszą nas w reklamach (idea oczywiście szczytna) kiedy część z nich to "Janusze biznesu"?

Szanowna Redakcjo, 

rzadko piszę, pomimo, że jestem częstym gościem Waszego serwisu To drugi raz, kiedy zabrałem głos. Proszę sprawcie, by ta wiadomość sięgnęła szerszego ogółu i może sprawi, że ktoś ze środowiska stomatologów się opanuje. Draństwo należy napiętnować! Również jestem pracownikiem służby zdrowia i nigdy moja firma nie kazała pacjentom płacić dodatkowo za aseptykę i antyseptykę jaką stosujemy wobec nich.

Imię i nazwisko do wiadomości redakcji

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

John Trafolta
John Trafolta 05.05.2020, 15:43
Paliwo w Łodzi 3,80 Tomaszów M 4,05. Witko udaje że nie widzi. Oj jak dobrze że lata temu opuściłem tą dziurę.
?
? 05.05.2020, 20:11
hahahaha :)) Co Witko ma do paliwa?
bajada5
bajada5 05.05.2020, 10:31
Tomaszöw jak sięgam pamięcią był i jest biednym a za razem bardzo drogim miastem
d
d 05.05.2020, 14:39
nie odczuwam tego, a też przecież tu żyje.
Przeszkadza Ci pewie, że coś budują ostatnio, więc pojęczysz sobie tak niby ogólnie ale wiadoo że pijesz do że źle zarządzane, że za dużo na bzdury, że zatudniają niepotrzebnie w urzędach.

To już jest takie nudne
Arczi
Arczi 05.05.2020, 10:18
Mi też powidzieli 150zl extra w Dental,, bo to droga procedura odkażania... Porazka
Kot.ek
Kot.ek 05.05.2020, 10:05
Pytanie do pań, ile placicie za zrobienie paznokci albo rzes raz na 3 tygodnie czy raz na miesiąc? U stomatologa wypelnienie zaklada sie na.min.5 lat o tym nikt nie pomyslal ??? Najlepiej gadac ze inni zdzieraja
WuPe
WuPe 04.05.2020, 23:40
Ja się pytam skąd na portalach typu olx tak dużo chirurgicznych maseczek? Czyżby służba medyczna dorabiała po godzinach?
n
n 05.05.2020, 00:46
Szyją baby po domach.

Nie ma też chyba firmy handlującej tekstyliami (wszelkimi od rajstrop po worki), która nie handluje tym teraz. Łatwo uszyć, reklama była 24h taka nawet szantażująca, więc kazdy myślał, że z miesiąca na miesiac staną się nowym Wokulskim.
(Dopiero by zabijali nas na ulicach dopiero co dorobione buraki. Auta by już masowo kupowali z tą kipą na byka z tyłu, bez plandeki takie te Czaka Norisa. Są już w Tomaszowie. Ten biały ledwo mieści się w św. Anttoniego przy wysepce, tylko patrzeć jak będą narzekać, że ulice za wąskie)

Ale wracając do maseczek. W Dino zeszli już złotówkę z ceny jest 3,99, a było 4,99 za szmatkę iluś tam warstową. Dwu chyba (skoro pryknięcie przechodzi przez majty, przez dzinsowe spodnie, to przez maseczkę myślicie nie przejdzie kichnięcie? no ale dobra) Ja to teraz noszę jedynie ze względu na posznowanie dla Państwa Polskiego. Tak zarządzili tak będę robił. Wreszcie ma się własne Państwo, ja je staram się szanować.

Ale wracajac do Dino
Obniżka ceny to był ich błąd bo już miałem kupić za 5 zł (pierwszą kupną dla siebie, kupowałem już drożej kilka ale dla kogoś z przymusu), ale dla siebie poczekam aż zejdą do 1 zł.

Mam swoje dwie uszyte ze starego podkoszulka. Tylko rękawki obciąłem. Myslę, że mi to styka. Dodatkowo kilka kominów które kłądę pod kask bo kłuje bez szmaty pod nim, jakby wszystko zebrł to z pięć tych zakrywaczy naet letnich będę miał.

No nie wiem.

Z drugiej jednak strony te maski bawełniane mogą się też na zimę nadać. Smog tak może nie będzie po płucach walił. Nie odsącza wszystkiego, ale trochę odsącza. Te z filtrem węgllowym dedykowane smogowi, po jednym sezonie rzep mają już tak słaby że spadają. Flitry też było w Aldi po 9,99 skończyło się na złotowce, ale i tak mam poczucie bez sensi wydanych pieniędzy.

Jes kreowana moda, często szantaż, po roku – dwóch jakoś smog nie przeszkadza czy tam preszkadza ale ch... z tym, no i tyle. Kapitalizm wciska, wciska, potem coś nowego wymyślają.
Ewa do Meg
Ewa do Meg 04.05.2020, 18:23
Uderz ręką w stół, a nożyce się same odezwą. Mam nadzieję, że zrozumiesz ta aluzję.
Tomaszowianin
Tomaszowianin 04.05.2020, 17:58
Z tego co wiem to dentysci zawsze zdzierali a i tak kazdy placil aby jako tako wygladac
Duda2020. Równościowa Polska albo żadna
Duda2020. Równościowa Polska albo żadna 04.05.2020, 18:06
A ktoś wie, że jeszcze 10 lat temu zęba można było wyleczyć za darmo na małym dziedzińcu UW? W Tomaszowie jest sporo osób, które tam studiowalo, powinniście to pamietać. Jakoś koło 2008-2009 zostało to sprywatyzowane. Zdrowe zęby mogą mieć tylko studenci z zamożnych domów. Taki jest ten liberalny trend. Sprobujemy to zmienić 10 maja? Ja na pewno będę próbował.
AntyTV
AntyTV 05.05.2020, 01:18
A w jakiej partii kandydat-prezydent był w latach 2001-2002? Załamię cię znawco od siedmiu boleści razem z tym co mu klaskasz za "patrolowanie" portalu... UNIA WOLNOŚCI. Dziękuję :)
.
. 05.05.2020, 13:21
Każdy o tym wie. Doktoratu nie mógłby zrobić na UJcie. Uniwersytet Jagielloński – zresztą do dzis – przesiąknięty jest PRLowskimi zobowiazaniami. Długi temat, wielowątkowy no ale tak na szybko to Roman Graczyk i jego ksiażka o tych starych dziadach z Tygodnika Powszechnego.

(po wyborach mnie masz z głowy)
„dogadamy się”
„dogadamy się” 04.05.2020, 11:43
Każdy sobie liczy ile chce. Z tym nie mam problemu. Najgorsze jest, że w tomaszowskich firmemkach o cenie dowiadujesz się na samym końcu. Mimo, że – kilkukrotnie – pytasz od razu.

„Nie do oszacowania nawet podstawowe usługi jak pomalowanie ściany. Nawet widełki” Najpierw on oszacuje Ciebie – ile może wycisnąć, na koniec Ci rzuca zwykle dużo ponad możliwości.

To jest bYznes przycmentarny. Dotyczy większości „cenników”

Jeszcze w latach 90-tych stawialiśmy ściankę działową – najprostszą z możliwych, półtora mertra prostej płyty.
Przyszedł fachura wzięty z ogłoszenia w Ticie, przyszedł „rzucił okiem” nic nie mierzył. Oczywiście bez papirów, bo un tam nie będzie się bawił w żadne formalności. Kupił trzy płyty z których wykorzystał jedną i z 15 centymetrów drugiej. Na koniec matka powiedziała, że nie zapłaci mu za tę trzecią. Bo z jakiej racji? Pobulgotał, pobulgotał, poszedł sobie.

Parę lat temu widziałem go już w kompletnie innej roli. Pewnie od tamtego czasu już z 20 razy zmienił profesje. Fachmistrz, żadnej pracy się nie boi. Fach w ręku i inne bzdury.

Ewa
Ewa 04.05.2020, 11:05
Za jakiś czas minister zdrowia się obudzi i stwierdzi , że stan uzębienia Polakówi jak w Afryce. Jesteśmy w ogonie Europy jak z ilością wykonanych testow . Już teraz należałoby się tym zająć.
Meg
Meg 04.05.2020, 14:15
A co z tym ma wspolnego minister zdrowia? To zwyczajny brak uczciwosci i tyle
...)
...) 04.05.2020, 13:54
tak tak to wszystko wina ministra zdrowia i oczywiście PISu
Jo
Jo 04.05.2020, 09:56
Hahah a co oj myslal ze dentysci ZA free robia? Maseczka dla stomatologa to nie zestaw szmatek zszytych razem, a po prostu profesjonalna maseczkam podobnoe z reszta akcesorii
TR
TR 05.05.2020, 06:57
Za zestaw narzędzi, wiedzę, doświadczenie itp już płaci się i tak wygórowaną cenę wliczoną w zabieg. Stomatolodzy nie używają wcale innych masek i fartuchów niż pracownicy innych branż. Czy sprzedawanie za 150 zl fartucha o wartości 10 zł jest ok? Później sterylizowanie tego samego fartucha i ponowne pobieranie 150 zł od kolejnego pacjenta jest ok?

Ośmieszacie swoją branże pazernością.

Szczęście, że są gabinety stomatologiczne, które nawet nie zabiają na fartuchach.
Morwiecki matole, twój rząd obalą zymbole
Morwiecki matole, twój rząd obalą zymbole 04.05.2020, 12:01
Masz racje i dziękuję Ci że odważyłeś się zabrać głos.

„Maseczka dla stomatologa to nie zestaw szmatek zszytych razem, a po prostu profesjonalna maseczka”

Profesjonalna maseczka natomiast to zesztaw szmatek zszytych razem (może zszyć osobno?), nazywająca się profesjonalną.

W następnym wpisie dorzuć jakieś „bynajmniej” albo o jakiejś gradacji, profesjonalnym ściegu szmatki, tfu! nie szmatki ... no nie wiem jakoś tam nazwij uczenie brzmiąco :)) Kopozyt? Hahahahaha :)) Jakiś wzór może skopiowany z sieci wklej na szmatkę, tfu! Kompozyt.. To zawsze nadaje patyny.
We własnym mniemaniu.

A zawsze można zainwestować 22 zł w Kaszbusa (11 zł w jedną stronę), i zymba wyleczyć w Łodzi. Położene geograficzne nareszcie będzie wykorzystane.

Co to? Nie da się znaleźć łódzkiego dentysty przez internet?

A jak zymby akurt zaczeły boleć przed wyborami, no to może obcyngi i samemu?
Przyszła pacjentka
Przyszła pacjentka 04.05.2020, 09:52
Pobieranie takich dodatkowych opłat w takiej wysokości a nawet wyższych jest również w Warszawie. Koszt kombinezonu, dezynfekcji po każdym pacjencie pomieszczenia. Przyjmowanie mniejszej liczby osób bo dezynfekcja trwa a następny pacjent może być przyjęty w drugim gabinecie jeżeli taki jest. Jestem tylko pacjentka . Ale profesjonalny kombinezon, maska również z filtrami, ozonowanie pomieszczenia to całkiem inne koszty niż te, o których napisał ktoś w liście. Przecież lekarz nie zakłada bawełnianej maseczki i kombinezonu z fizeliny. Odpowiedni kombinezon kosztuje ok 300 złoty. Kupiłam rękawiczki bo zdrowie ważniejsze w hurtowni najtańsze. 90 złoty za 100 sztuk..Dla lekarzy nie ma niższych cen. Miały być ceny ustalone przez rząd żeby to było pod kontrolą ale skończyło się na obietnicach. Interesuje się tym bo muszę odbyć wizytę u stomatologa albo już tylko u protetyka.
f
f 04.05.2020, 11:47
W podziemu wszystko droższe. Żadnych zasad tylko przemoc.

Kto pamięta lata 90-te w Polsce, ten wie, że to była oficjalna ścieżka kariery większości dzisiejszych gęgaczy. Teraz jednak chcesz pachasz się do fleczera, który w przypadku gdy coś pójdzie nie tak, może powiedzieć, że w ogóle takiej wizyty nie było. Nie chcesz nie korzystasz.

Bo nie można poczekać jeszcze z dwóch tygodni. Nagle Polacy rzucili się leczyć zęby podczas kwarantanny.
Radi
Radi 04.05.2020, 13:08
A jaka jest teraz sciezka kariery? Trzaba być rodziną radnego, posła, prezydenta czy wystarczy być ich znajomym? Bo że legitymacja partyjna to wiadomo. Podpowiem ci - nic się od tego czasu nie zmieniło, albo jest jeszcze lepiej. Ja myślałem o tworzeniu laurek dla decydentów ale nie mam umiejętności plastycznych
@Radi
@Radi 04.05.2020, 17:43
Nie masz racji.

W moim bloku chlopak ze wsi kupil wlasnie mieszkanie za 300 tysiecy. Rodzice? A prosci chlopi. Prosci chlopi prosto ze wsi.
Edukacje kierunkowa ma juz od szkoly sredniej, po kierunkowych studiach jeszcze dwie podyplomowki na UW jezdzac z Tomaszowa, bo doksztalcac sie zaocznie oczywiscie mozna i jest to bardzo ok. To nie jest podstawowe wyksztalcenie ktore whmaga czasu, a jedynie doszlifowywanie.

Nie bede precyzowal, ale odpowiada za obszar w ktorym sie uczyl i pracowal od 20 lat. PiS go docenil dyrektorskim stanowiskiem.

Moja matka prywaciara oczywiscie zazdrosci, ale nie ja. Patrze na chlopaka o wiejskich rysach twarz, i sie jej pytam: uwazasz ze jakis Żyd tylko ze wzgledu na etnos, bylby lepszym dyrektorem? Bleh.

To sa wasze "rodzinki", " przyjaciele Królika" i inne jednostkowe patologie ktore zawsze sie zdarzaly i zdarzac beda, roznica jak zwykle jest skala zjawiska.

Nie chce byc brutalnym, ale moze trzeba bylo sie konsekwentie uczyc, zwiazac z powsciagliwą, nie sikajacą przed blichtrem babą, moze byscie mogli miec to samo.

Ja nie mam, ale nie zazdroszcze bo dostrzegam roznice jakie mielismy w zyciu, gdzie przy kazdym inteligenckim nawyku bylem postponowany a nawet i bity. Wszystko co w zyciu mam cennego osiagalem po kryjomu. To nie sa warunki do czegokolwiek stabilnego. Bity nie przez ojca, czasem przeklenstwem jest rodzenstwo.

Dlatego nienawidze prywaciarzy tak jak i roboli. Żreć golonki, popijać piwskiem, du.py wciskac w zaciasne spodnie i narzekac na zle panstwo. Pospólstwo pod rękę z plebsem.
mam
mam 04.05.2020, 18:25
Nie mam racji? była Pani dyrektor Areny chociażby, jakie miała kwalifikacje, żeby nią zarządzać?
Nienawidzisz roboli, którzy postawili blok w którym mieszkasz?
Lojalny robol
Lojalny robol 04.05.2020, 19:07
Arena? Uroda. Byla krotko, niczego nie zepsula, a przy recznie z UM sterowanym projekcie to to wystaczyl. Firmowac, nie przeszkadzac, byc lojalnym. Przy kilku - choc oczywiscie nieporownywalnie mniejszych projektach mialem sam takie epizody. Nawet dal mi haslo do swojego komputera Wykonywanie polecen i lojalnosc tylko w stosunku do mocodawcy. Zadnych wiezi poziomych, zadnego fraternizowania sie z podleglymi. Tzn to do konca tez sie tak nie da, bo beda sabotowac, a ten sredni szczebel czesto jest decydujacy. Niestety. Integrowac sie, ale byc czujnym i o wszystkim podejrzanym raportowac w górę. Robociarsko-chlopska lokalna spolecznosc nic by nie miala gdyby nie Warszawa. W gaciach ewentualnie wlasnym ogrodku mozesz sobie grzebac.Tu albo sie sluchasz albo wypad.
Sa sytuacje kryzysowe, kiedy Cie prbuka lamac, ale to trzeba przetrwac. Im mniej zwiazkow z ludzmi tym lepiej.

Blok nie wybudowali robole, a Edward Gierek, ktory go zaprojektowal i budowy nakazal (ten moj jest pozniejszy ale doktryna jest gomulkowsko-gierkowska jeszcze pare lat i by nie bylo go w ogole, ale PRL jeszcze zdazyl), robole sami w sobie to "niech zyje wolnosc i baba gola" Trzewia, bez glowy. Jedzenie, seks, spanie. Jakas prosta ideologia z filmikow na YT zamiast religii teraz. Natomiast w czasach bezkrolewia, anarchii to sa tacy musliciele jak Kukiz, Korwin :)) W ostatecznym rozrachunku nikt nie bedzie o tym pamietal.
Gdzie jest ten dysydent Rzepecki teraz powiedzTA? Podziurawil jedynie fasade starej kamienicy na przeciwko dawnego sklepu zoologicznego. Kto to jest? Paproch.

Nie chcial byc lojalny, warcholil, no to pozostaly konferencje 2 osobowe przy stacji w Starzycach. I wypad z baru. Tylko patrzec jak bedzie wciskal chwilowki.

Gdyby robole wybudowali piramide Cheopsa to nazywalaby sie dzis piramidą Roboli.

Znaczenie maja tylko formacje kulturowe tylko tarcia miedzy nimi wskrzeszaja cos nowego. Ale byc pionkiem to zaden wstyd.
Pilsudski mase wybitnych ludzi delegowal do realizacji nakazow z Warszawy.

Co? Przeszkadza silna, sprawna Polska?

Dosc warcholstwa!
McMarek
McMarek 06.05.2020, 08:33
O czym to kuźwa jest. Mam już swoje lata, wiec czytam to jak tłumaczenie z białoruskiego.
romuś
romuś 05.05.2020, 11:39
Poważnie 5 lajków ma ten komentarz? Nie ma chyba osoby, która zrozumie co tu popisałeś pod wpływem piwa z promocji w Dino.
Lud
Lud 05.05.2020, 13:26
Bez promocji niestety, a i reżim podniósł cenę z 0,99 do 1,19 (wrrr!)
Jeszcze trochę i będziemy palić komitety!
kierowca
kierowca 04.05.2020, 09:32
paliwo...to jest temat dotyczący każdego z nas...w naszym mieście...ktoś się temu w końcu przyjrzy?
.....)
.....) 04.05.2020, 13:50
jedź i tankuj gdzie jest taniej... proste! ale Ty pewnie z tych co tankują zawsze do pełna( za 2 dychy) żeby zrobić lans i nie zawracaj głowy!
..
.. 05.05.2020, 00:53
hehehe :)) Polecam Allegrowicza: .....)!
Ewelina
Ewelina 04.05.2020, 09:14
W Łodzi jest to samo, osobiście musiałam dopłacić 100 zł do rachunku za tzw. środki ostrożności. Dostałam w tej kwocie czepek,folię ochronną (fryzjerską )i pokrowce na buty.
?
? 05.05.2020, 00:57
Nie zależy Ci na bezpieczeństwie? Pewnie jesteś matką... nie żyjesz sama dla siebie.

Pozostałe