Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 03:07
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Dla pieszych i rowerzystów. Nie zawsze bezpiecznie

W tej naszej światowej pandemii mamy coraz mniejsze restrykcje i wreszcie możemy udać się na spacer do lasu, pieszo czy też rowerem, do czego bardzo goraco zachęcam, a przy okazji przybliżę błędy i braki w oznakowaniu na najdłuższej i najdroższej ścieżce rowerowej, jaka znajduje się w naszym mieście.

Zacznę od początku ulicy Spalskiej i póki co zakończę na skrzyżowaniu z drogą krajową 48. Zacznijmy od tego, że ciąg rowerowo-pieszy powinien mieć min 3 m szerokości,  a na takich ciągach czy też ścieżkach rowerowych jest zakaz zatrzymywania się oraz nie powinny istnieć  żadne przeszkody typu słupy znaki a nawet drzewa.

Moim zdaniem ta ścieżka powinna być po drugiej stronie ul Spalskiej, przede wszystkim dlatego, że obecnie przecina on 7 skrzyżowań. Gdyby został wytyczony lewą stroną ul. Spalskiej w kierunku Spały, byłoby ich tylko cztery, w dodatku o lepszej widoczności. Może i to nie duża różnica, warto jednak pamiętać, że po prawej stronie pojazdy dojeżdżające do ul Spalskiej z ulic Zakątna, Drewniana, Zgodna, Sosnowa i Żeromskiego nie widzą czy po drodze nie nadjeżdża rowerzysta, co jest to bardzo niebezpieczne.

Ale może opiszę od początku:

Jak widzimy w tm miejscu nie ma znaku C13/16, czyli ciągu rowerowo-pieszego, dlatego pojazd może sobie spokojnie parkować na chodniku, zauważmy po lewej stronie mamy zrobiony nowy chodnik który kieruje nas do jezdni ale jest brak jakiegokolwiek oznakowania. Proszę jeszcze popatrzeć na tabliczkę pod znakiem "Parking". Białe pole to chodnik, a szare jezdnia? 

 

Adam Nawrocki002.jpg

Przejechaliśmy jakieś 100 metrów i widzimy koniec tego parkingu a zaraz znowu parking i to na dodatek na pasie włączeniowym. Jest to niezgodne z Prawem o Ruchu Drogowym.

 

Adam Nawrocki012.jpg

 

Teraz mamy skrzyżowanie z ul. Zakątną i znowu widzimy a zarazem go nie widzimy gdyż nie ma tam znaku, że jest tam ciąg rowerowo-pieszy, więc możemy oczywiście jechać w tym miejscu jezdnią.

 

Adam Nawrocki003.jpg

 

Kolejne skrzyzowanie z ul. Drewnianą. Wydaje się być wszystko w porządku, ale rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów jasno określa jak powinny być ustawione znaki drogowe a mianowicie odległość tarczy znaku powinna być od początku krawężnika od 0,5 metra do 2 metrów, a jak pisałem wcześniej taki ciąg powinien mieć min. 3 metry szerokości. Znak jest za daleko postawiony powinien mieć konstrukcje taką jaka występuje na ul. Legionów. Zauważmy, że już tutaj na takim ciągu występuje słup oświetleniowy drzewa i.t.p.

 

Adam Nawrocki004.jpg

 

Jesteśmy na skrzyżowaniu z ul. Zgodną i jak widać na zdjęciu nie ma znaku oznaczającego ciąg pieszo rowerowy.

 

Adam Nawrocki005.jpg 

 

Skrzyżowanie z ulicą Sosnową i... znowu znaki źle ustawione

 

Adam Nawrocki006.jpg

 

Jak pisałem wcześniej na takim ciągu rowerowo-pieszym nie wolno się zatrzymywać ani parkować.

Obok jest ulica Sucha. Czy tak trudno tam zostawić pojazd i udać się do sklepu? Widać, że nadal mamy prawo "w głębokim poważaniu" i ono jest po to aby je łamać, a każdy kierowca musi zaparkować blisko celu. Jadąc na zakupy pod jakiś większy market parkuję zazwyczaj dalej od wejścia. Mam nogi i mogę się przejść.

 

Adam Nawrocki010.jpg

 

Dlaczego został postawiony tutaj ten znak? Tego nie bardzo rozumiem. Tym bardziej tabliczki, na której jest napisane "Nie dotyczy osób niepełnosprawnych " w naszym dosyć chaotycznym i bardzo skomplikowanym prawie nie może być takiego zestawu znaków. Osoby z kartą parkingową mogą nie stosować się tylko do znaków takich jak : B-1, B-3, B-3a, B-4, B-10, B-35, B-37, B-38 i B-39

 

Adam Nawrocki013.jpg

 

Adam Nawrocki014.jpg

 

Powyżej widzimy znak A-30 z tabliczką T-18, które stosuje się przed takimi miejscami, w których występuje nieoczekiwana dla kierowcy zmiana przebiegu drogi lub kierunku ruchu i jak widać trzeba najpierw jechać w prawo a później w lewo. Gdzie sens, gdzie jakaś logika, skoro widać że jezdnia jest prosta z  drugiej strony jest tak samo.

Druga sprawa widać znak przejście dla pieszych z przejazdem dla rowerów. Jest to bardzo niebezpieczny przejazd bo duża grupa kierowców nie ustępuję pierwszeństwa rowerzyście.

 

Adam Nawrocki011.jpg

 

Dojechaliśmy do końca drogi powiatowej. Dlaczego nie można tutaj skręcić w lewo? Jeżeli tam są dwa pasy ruchu a ja nie mogę to po co są te dwa pasy? Z drugiej strony dlaczego skręcając w prawo z drogi krajowej 48 mamy znak A-7 ustąp pierwszeństwa, skoro ogólne przepisy mówią nam że jadąc od Spały i skręcają w lewo musimy ustąpić nadjeżdżających z prawej strony.

 

Adam Nawrocki015.jpg

 

IMG_20200427_144137.jpg

 

Zawracamy i widzimy linię przerywaną, która zaraz się zmienia w linie jednostronnie przerywaną. Dlaczego nie ma żadnego znaku pionowego nie ma w tym miejscu? Widoczność znakomita, więc czemu tak jest nie wiadomo?

 

IMG_20200427_144437.jpg

 

IMG_20200427_144456.jpg

 

Moja refleksja z tym odcinkiem drogi jest taka, że ktoś, kto projektował najprawdopodobniej robił to zza biurka. Od początku jest źle zaprojektowana, pomijając wszelkie przepisy. Są braki m.in. w oznakowaniu. Dlaczego nikt tego nie kontroluje?

Jest jeden urzędnik na całe miasto i powiat. Tylko jeden, który tym wszystkim powinien się zająć.  Jego zakres obowiązków nawet nie pozwala mu na objazd po tak dużym terenie, bo miasto nie ma takiego etatu. Przez to jest wielko bałagan w oznakowaniu. Dlaczego jak jestem w innym mieście, patrząc na oznakowanie, to Tomaszów jest naprawdę daleko w tyle. Powiat kiedyś wynajmował firmę, która miała wskazywać takie uchybienia ale coś jednak z tym nie jest najlepiej. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
G M 06.05.2020 07:50
Ta ścieżka rowerowa to totalna porażka, nie dość że kierowcy traktują ją jak parking(sklep przy Szczesliwej, Dworcowej, i za Malinowa) to jadąc juz w kierunku Spaly trzeba uważać nie tyle na innych co na drzewa, kto to projektował, jakby nie można było jej zrobić wzdłuż torów bezpieczniej i bez hałasu i smrodu z samochodów, a tak z innej beczki to nie rozumiem tego kto ustawiał znaki na tym małym parkingu na Farbiarskiej obok Targowiska, może by tak zamienić wjazd na wyjazd wtedy można by wjechać i wyjechać z niego od strony Bulwarow

Parkingowy 06.05.2020 17:25
Co do parkingu na ul.Farbiarskiej zgłaszane podobne rozwiązanie jakiś rok temu do Komisji do spraw BRD i temat ucichł gdyż tak szybko u nas pracują urzędasy.

Pies 05.05.2020 20:51
Zawsze ustepuje pierwszeństwa. Nie masz w tej chwili większych zmartwień?

WuPe 04.05.2020 23:16
Masakra. Aczkolwiek rozumiem intencje skrzyżowania spalskiej z drogą 48. Na dobra sprawę nikt w lewo nie skręca. Jeździ tam cała masa ludzi na pamięć. Juz lepiej postawić ten znak ustąp pierwszeństwa niż go nie stawiać i mieć nadzieję, że ktoś pamięta przepisy ruchu drogowego...

varan 04.05.2020 18:39
Tych drzew to bym się nie czepiał, przynajmniej pochłaniają zanieczyszczenia z samochodów w tym dużej ilości ciężarówek oraz dają cień, a poza tym pieszych na Spalskiej garstka, rowerzystów też setki na raz się nie przemieszczają więc spokojnie każdy się mieści. Natomiast zgadzam się co do tego, że ciąg powinien być po drugiej stronie ulicy (chyba nawet pisałem o tym w komentarzu gdy był budowany) ze względu na mniejszą ilość skrzyżowań i ul Szczęśliwą która po lewej stronie jest uliczką osiedlową.

m 04.05.2020 14:59
"po prawej stronie pojazdy dojeżdżające do ul Spalskiej z ulic Zakątna, Drewniana, Zgodna, Sosnowa i Żeromskiego nie widzą czy po drodze nie nadjeżdża rowerzysta, co jest to bardzo niebezpieczne." Na tych wszystkich skrzyżowaniach bezwzględnie muszą być takie zabezpieczenia jak z ul. Szczęśliwą. Przejścia powinny być dalej odsunięte od ul. Spalskiej (tak żeby swobodnie mógł zatrzymać się samochód) oraz muszą być łańcuch odgradzające chodnik od jezdni.

zejk 11.05.2020 11:55
Akurat przy skrzyżowaniu Szczęśliwa X Spalska, posesja na rogu jest tak wygrodzona, że między płotem a barierką nie mogą minąć się dwie osoby prowadzące rowery. Widoczność dla rowerzystów nadjeżdżających od strony spały przy tym skrzyżowaniu też jest kiepska, ale rozumiem, że inaczej nie może być w tym miejscu, bo taka jest substancja i koniec. Natomiast przy skrzyżowaniach Spalskiej z Sosnową, Zgodną, Zakątną i Drewnianą wystarczyłyby zwierciadła, które dawałyby widoczność kierującym samochodami na ścieżkę i rowerzystom, czy nie zbliża się jakiś samochód z tych ulic. Na spalskiej za Malinową przy wyjeździe z osiedla też zamontowano w końcu takie zwierciadło i sprawdza się ono dobrze. Tam też posesja jest odgrodzona betonowym płotem przy samej osiedlowej uliczce i często tam dochodziło do kolizji i wywrotek rowerzystów (sam widziałem 2 razy przed zamontowaniem zwierciadła). Uważam, że stawianie szykan rowerzystom, to ostateczne rozwiązanie, najpierw należy wykorzystać takie rozwiązania, które pomogą zachować możliwie płynny ruch dla wszystkich jego uczestników.

ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Polecane
Ćwiczenia gimnastyczne w tomaszowskich fabrykachNowy partner Lechii TomaszówIV Festiwal Jazzowy „Barwy Muzyki Improwizowanej - Opoczno 2024”„Tkalnia żartu” – odsłona trzeciaJutro noga z gazuKoszykarki z 14-tki na podiumTankuj taniej na Samoobsługowej Stacji Paliw MZKNowy portal turystyczny miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki już działaOdkryj wymarzony prezenty na chrzest dla chłopca! Znajdź idealny dar, który uwieczni ten niezapomniany dzień!Tomaszowskie dzieci miesiącami czekają na pomocGrand Prix Polski w kręglarstwie.Inteligentna sygnalizacja świetlna na ul. Wspólnej.
Reklama
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie małe

Temperatura: 1°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Wasze komentarze
Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Ten Alior Bank, to zupełne dno!!! Jak można było dopuścić do takiego przekrętu, wykonanego przez zwykłą pracowniczkę ?!?!?! Niech wszystkich Pan Bóg broni przed korzystanie z tego banku!!! Posiedzi cwana baburica parę wiosen i co z tego?!?! Kto odda kasiorkę klientom tego banku??? Ludziska: omijajcie z daleka taki przekrętny bank.Źródło komentarza: Klienci Alior Banku odzyskują pieniądze.Autor komentarza: tTreść komentarza: Czy będzie można zamieszczać swoje materiały. Czy materiały będą cenzurowane.Źródło komentarza: Nowy portal turystyczny miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki już działaAutor komentarza: Odpowiednie osoby naodpowiednimmiejscuTreść komentarza: Paweł PiwowarskiŹródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Do "Bareja". Jeżeli ja podpisałbym się "Jan Kępa" - też byś to łyknął, jak młody indor kluchy?! Oczywiście, kompletnie nie interesuje ciebie to, co napisała ta Aleksandra Kępa: "... nie ma tak Wielkiego, oddanego Człowieka dla Tomaszowa." Wg mnie], ta tzw. Kępa, to totalny idiota. Dlaczego? Proste, jak świńska kita. Wyrazy: wieki człowiek pisze debil z dużej litery, a ponadto zapomniał debil, że starosta, to jest samorządowy szef powiatu tomaszowskiego, a nie Tomaszowa. Dla debila, to jeden chuk.Źródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: Roman WildertTreść komentarza: Całe to skorumpowane towarzystwo na śmietnik historii ,może czas na kogoś młodego ,ambitnego ?Źródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Panie Adamie: ogólnie wiadomo, że jest Pan dobrym drogowcem, bo pracuje Pan w tym zawodzie (szkoda, że nie w Tomaszowie). W swoim wpisie ma Pan 100 % racji. Jednak nasze miasto jest tak zaniedbane pod względem komunikacji (głównie skrzyżowania), że takich przykładów, jakie Pan podał, znalazłoby się wiele więcej. Czasy się zmieniają i oczekiwania ludzi też się zmieniają. I to jest normalne. Jednak, nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że "... Batorski znów chce się pokazać...". Zapomina Pan o tym, że Pan Batorski chce się pokazać nie dlatego, że jest taki ładny], tylko dlatego, że Pan Radny Batorski reprezentuje swoich i nie tylko swoich wyborców. I ten facet już wielokrotnie pokazywał, że nie tylko przed wyborami wiedział, po co został wybrany na radnego, czyli na przedstawiciela mieszkańców miasta. W podsumowaniu: taki ktoś, jak Pan, też przydałby się jako radny: miejski, a raczej powiatowy, bo ma pan łeb na karku w sprawach drogowych. Pozdrowienia od starego czekisty.Źródło komentarza: Inteligentna sygnalizacja świetlna na ul. Wspólnej.
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 533DB Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 533DB Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisCzy łóżko rehabilitacyjne można otrzymać od nas niemal za darmo? Tak. Pomożemy załatwić wszelkie formalności  Na zdjęciu: Obudowa PB 533 DB w kolorze orzech, z dwoma wkładami PB 521 wraz z okrągłymi podstawami łóżka.Obudowa PB 533 DB wraz z wkładami PB 521, to nasza propozycja rozwiązania umożliwiającego korzystanie z łóżka przez oboje partnerów przy zachowaniu wszystkich jego istotnych funkcji. To jedyne w swoim rodzaju łóżko umożliwia stałe wsparcie i obecność opiekuna/partnera, co stanowi istotny czynnik w rekonwalescencji i opiece nad chorym.Więcej informacji Kolory standardowe: Kolory niestandardowe*:DETALE PRODUKTU:1. Aplikacje z drewna bukowego4. Indywidualne sterowanie leżami2. Możliwość konfiguracji z barierką składaną5. Podwójny system podnoszenia3. Różne wymiary leża 6. Okrągłe podstawy łóżkaOPCJE:zmiana długości i szerokości leża • zmiana kolorystyki • możliwość zastosowania okrągłych podstaw kółPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze330 kgMaksymalna waga użytkownika2 × 140 kgRegulacja wysokości leża:od 39 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:206 × 165 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama