Totalna kompromitacja

  • 04.05.2020, 11:51 (aktualizacja 04.05.2020, 11:53)
  • Mariusz Strzepek
Totalna kompromitacja
Tu już nie jest wstyd, to totalna kompromitacja. Notowania Małgorzaty Kidawy Błońskiej przed wyborami prezydenckimi osiągnęły poziom równy poziomowi błędu statystycznego. Wiele osób sugeruje słabość kandydatki, jej liczne wpadki medialne oraz apele o bojkot wyborów. Wszystkie te argumenty są poniekąd prawdziwe. Rzadko natomiast pojawia się argument o prawdziwej słabości Platformy Obywatelskiej. Tu leży prawdziwa przyczyna tych druzgocących sondaży. Pozostałym kandydatom również wpadek nie brakuje, w tym i samemu Andrzejowi Dudzie (jak chociażby koszmarna konwencja bez udziału publiczności - zwolnić pomysłodawcę natychmiast).

Podstawowe pytanie, jakie się nasuwa brzmi: czym w ogóle jest dzisiaj Platforma Obywatelska? Jaki jest jej przekaz ideologiczny, społeczny, gospodarczy? W jaki sposób mogą postrzegać ją potencjalni wyborcy? Czy jest to nadal konserwatywne ugrupowanie, promujące tradycyjne wartości, takie jak rodzina, praca, chrześcijańskie podstawy etyczne? Czy może mamy do czynienia z partią obyczajowo liberalną, czy właściwie lewicową, promującą związki partnerskie, mniejszości seksualne i swobodny dostęp do aborcji? A może mamy formację o charakterze socjalnym, nastawioną na wspieranie najsłabszych jednostek w społeczeństwie, poprzez tworzenie mechanizmów ochrony oraz finansowania opieki społecznej? Czy to nadal grupa polityków nastawionych liberalnie gospodarczo i prorynkowych?

Od lat obserwując  polską scenę polityczną sam nie jestem w stanie odpowiedziec w sposób jednoznaczny na tak postawione pytania. Jedyne założenie programowe, a więc bycie antypisem, przyciąga ludzi, którzy kierują się głównie nienawiścią wobec partii Jarosława Kaczyńskiego. Taki wspólny mianownik nie może przynieść spodziewanego sukcesu wyborczego, bo poza tym, że ktoś kogoś nie lubi, to co ma mnie przekonać do tego, abym ja polubił jego? 

Partia Borysa Budki nie odrobiła lekcji z przegranych wyborów. Nie wyciąga też wniosków z publikowanych sondaży. Pomijając nawet tak tendencyjne, jak te sporządzane dla TVP, to te zamawiane prrzez OkoPress wydają się dosyć realne. Platformersom wciąz wydaje się, że są "partią władzy". Skupiają sie głównie na krytyce, zamiast na pozytywnym przekazie. Pod koniec ubiegłego tygodnia Newseek zorganizował debatę prezydencką (w której nie brał udziału Andrzej Duda). Zarówno Małgorzata Kidawa Błońska, jak i Robert Biedroń znacznie odstawali od innych kandydatów. Odstawali na niekorzyść. Pozostała trójka wypadła nieźle, ale nie skupiała się wyłącznie na krytyce urzędującego Prezydenta. 

Bycie przez 8 lat  partią władzy, Platformę Obywatelską zdemoralizowało i przyciągnęło do niej różne polityczne "męty" (to samo dzieje się teraz w PiS). To już nie jest ta sama partia, którą zakładli Tusk, Płażyński, Olechowski. Dzierżąc stery przyciągnęła do siebie ludzi odsuniętych od władzy, których działania przez długi czas sama kontestowała. Po odsunięciu od władzy, do zwolenników dołączyli ludzie owładnięci nienawiścią, często budzący obawy o ich stan psychiczny. Pojawiło się alterego oszalałych wyznawców "Zamachu Smoleńskiego". Trudno się dziwić, skoro ważna polityczka krzyczała z mównicy sejmowej: wszyscy będziemy hejterami!

Na gruncie lokalnym jest podobnie. Wystarczy uważnie obserwować. Wybory samorządowe, jakie odbyły się półtora roku temu również opierały się na partyjnej polaryzacji "my-oni". Efekt wszyscy znamy. Obecnie radni PO próbują wytykać Prezydentowi Witko to co zrobił i czego zrobić nie dał rady, a podobno jakiś program też mieli, więc jaki problem składać wnioski, projekty uchwał, podejmować inicjatywy? Znacie przez te półtora roku chociaż jedną? Zamiast tego biegają po miejskich spółkach, utranijąc pracę ludziom. Może nie byłoby w tym nic złego, gdyby pozostawał po tym jakikolwiek efekt, poza biciem piany w czasie obrad Rady Miejskiej, których i tam mało kto słucha. 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (65)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obserwacja
Obserwacja 09.05.2020, 06:42
Tak do tytułu - chyba totalna kompromitacja to wyszła podczas debaty jakoś coś poszło nie tak. Jednak czas na zmiany!!!!!!
m&m
m&m 10.05.2020, 07:21
Obserwator tragizm sytuacji polega na tym, że nie ma na co zmienić. Tak ze spokojnym sumieniem. Poza wyznawcami partyjnymi, którzy swoje wiedzą, to zwykły człowiek nie powinien zakreślać nikogo. Każda zmiana będzie przyslowiowym kijkiem za siekierkę. Marność nad marnościami. Banda cwaniakow żrących się o wszystko. Zostawic-zle. Zmienić- np. Kidawa? Buhahaha
Pawełek
Pawełek 10.05.2020, 14:25
To kto chciałbyś żeby rządził, twój sąsiad z podwórka, który zaprzepaściłby to wszystko w 5 minut, co zostało zrobione obecnie. Może porzedni namaszczeni przez liberalnych, rozdających za bezcen majątek RP całej Europie, który rzekomo nikomu miał nie przynosić żadnego zysku - sól w ich oku.
Całe to obecne rzężenie to obawa już nielicznych, że już wkrótce jednak wszyscy zostaną odkręceni od swoich stołków, na które zasiedli dawno, dawno temu. Sami już nie pamiętają kiedy. I wydawało im się, że nikt nie jest w stanie ich stamtąd wyj...bać, pozbawić władzy "wiecznej". Dotyczy do wszystkich sfer od TK, US, sądów, wojska, policji, SN i innych ważnych urzędów. Stąd ten obłęd, lament i płacz.
I kto ich teraz poklepie po ramieniu, na kawkę zaprosi, order wręczy. Jełopy pójdą w odstawkę i to jest ból największy dla nich, nie do zaakceptowania. Jechać z całym tym towarzystwem wzajemnej adoracji. Im szybciej tym lepiej dla całej RP.
m&m
m&m 10.05.2020, 21:50
Oczywiście, że rządy PiSu są dla Polski lepsze niż poprzedników -złodziei i sprzedawczyków nowej targowicy. Oczywiście część narodu oglupiona mediami obcego wpływu tego nie kuma. Ale jeżeli ktoś mi powie, że mam na nich bezkrytycznie patrzeć i ślepo popierać, to sorry, ale ja patrzę i czytam że zrozumieniem. Przynajmniej się staram. I nikt mi nie powie, że to kryształowe w 100% towarzystwo, któremu nie trzeba już nigdy patrzeć na rece, bo nazwe go naiwnym głupcem. I nikt mi nie powie, że władza nie robi głupich rzeczy i się nie myli oraz, że nie traktuje nas jak bandy polglowkow( choć w sumie statystycznie tak jest cytując Pana na K). Stara komunę trzeba wypalić do cna. Żeby nam utrzymywać tylko nowa nie powstała. Ależ ja jestem naiwny....
2020
2020 10.05.2020, 16:12
No ci co odkręcają to jest dopiero tragedia wy już brnięcie w to bagno bo wstydzicie się przyznać że to dzięki waszemu wyborowi. To jest demokracja, jak tamtych braknie to zjecie swój ogon
Pawełek
Pawełek 10.05.2020, 20:34
Bagno to ci się uplęgło już w twojej, tragicznej główce. Nie drywuj po tym rzekomym bagnie, a zagłosuj za swoją "czyściutką rzeczką".
Tylko to nie nastąpi jeszcze w tej kadencji. Niestety śrubki od stołków zostaną odkręcone już teraz, za tej opcji rządzącej. Trzymanie się rękoma przez ciebie tego stołeczka, nic nie da. (a może już cię od niego oderwali :-)) No cóż takie życie.
Do Pawelek
Do Pawelek 12.05.2020, 06:53
W jakiej spółce robisz i z czyjego nadania, a to jeszcze tamtą opcja się trzyma przez 5 lat no sory, a śrubka to się tobie poluzowała
Pawełek
Pawełek 12.05.2020, 11:36
Nie pracuję w żadnej spółce, choć mógłbym :-) A ty i tak jednak nerwowy mimo wszystko jesteś. Wbij sobie do głowy, inaczej na razie nie będzie. I zmiany rządzących również. Musisz niestety do tego przywyknąć. Pozostaje ci jedynie negatywne pomrukiwanie pod nosem i jakieś tam bagniste wspomnienia.
Do pawełek
Do pawełek 12.05.2020, 12:22
Jesteś już u Pana na kolanach tylko jeszcze tego nie wiesz. Wy wszystko możecie czytamy o tym
Chce glosowac 10 maja!
Chce glosowac 10 maja! 08.05.2020, 13:53
Przesuniecie wyborow moim zdaniem bylo bledem Kaczynskiego. Ci poslowie Gowina byli do przejecia i nawet jesli byloby prawdą, ze oferowano milion lapowki kazdemu z nich (choc pewnie to bzdury), to gra jest warta świeczki. 18 baniek wiekszy byznesmen by wysuplal.

PiS chocby postawil kilka nowych miast jak zrobil PRL, i tak bedzie oceniany negatywnie po pierwszych przegranych wyborach, tak jak podchodzi sie do dzis do PRLu... mimo, ze wiekszosci z nas zupelnie odmienili zycie. Tylko pstkomunostycza propaganda o tym zdecydowala. Ludzie z dnia na dzien tracili prace w latach 90-tych, potem juz nigdy nie osiagneli wyplacalnosci, umierali po 60tce, a wiekszosco dalo sie wmowic, ze gumowy chleb w kolorowej folijce na sniadanie, obiad, kolacje, jesf czyms lepszym bo nowoczesniejszym, niz wypasione dwudaniowe posilki w stolowkach zakladowych i szkolnych jakie mieli przy Wistomie, Tomtexie, Mazowi. Otumaniony czlowiek, zatyrany, zastraszony, ponizony łykał te bzdury.

Dlatego czy te karty by doszly, czy by nie doszly, nalezalo te wybory przeprowadzic 10 maja. Jestesmy wschodnim krajem i takie numery spokojnie by tu przeszly.
Nie chcieli brac udzialu? Niech nie biorą.

2 miesace odwleczenia nie sprawia, ze frekwencja bedzie znaczaco wyzsza w stosunku do poprzednich wyborow w lokalach.

Wybrany prezydent wcale nie bedzie bardziej szanowany, zyjemy juz czasach gdy nielubianemu sedziemu wyciaga sie homoseksualizm, gdy przed chwila wyrzucalo sie z PO radnego za cos podobnego i to nie w stosunku do sędzi, a jedynie lokaknej hejterki, która sama nie raz przypisywala ksiezom "problemy z celibatem" bebrząc sie w obyczajowce nijak ze sprawami ktore opisywala powiazanej. Oczywoscie bez zadnych dowodow. Jak to ona.

Standardy wiec po tych 10 latch sa zupelnie inne. Czego Kaczynski by nie zrobil bedzie wrogiem. A skoro tak, to jechac po calosci! Byla ustawa, wysylac karty! Chce glosowac 10 maja!

Pierwszy raz sie mocno zdenerowowalem na Prezesa :(
Teraz w TVP Info Debata prezydencka
Teraz w TVP Info Debata prezydencka 06.05.2020, 21:00
Oglądajcie debatę na TVP Info. Właśnie trwa. W nocy pewnie dadzą powtórkę
WuPe
WuPe 04.05.2020, 23:02
,,bycie antypisem, przyciąga ludzi, którzy kierują się głównie nienawiścią wobec partii Jarosława Kaczyńskiego"? Ja bym powiedział, że są chorzy umysłowo, bo to chorobliwa nienawiść. Niesamowicie rozsiewają plotki, fake newsy, informacje rodem z TVNu, ect. I we wszystko to wierzą. Tańczą jak im wyborcza zagra. Ilość tego g w internecie, która nie przekłada się na głosy każe snuć przypuszczenia, że to wielki opłacany przez rosyjską agenturę przekręt.
Czytelnik
Czytelnik 06.05.2020, 19:20
A ja powiem tak, nikt wam nie karze głosować na totalną opozycję, ale nikt was nie zwalnia z oceny tego co teraz się dzieje. Doją nas jak chcą, spółki poobstawiane swoimi za grube pieniądze, miało być transparentnie czyste ręce a jest? Jeden pozytyw że coś tam skapło żeby kupić wyborców, nie głosujcie na opozycję ale proszę na spokojnie oceńcie czy o to Wam chodziło. Nie głosujcie na opozycję ale przynajmniej wykrzyczcie swoim że też nie jest tak jak obiecali niech wiedzą że ślepo nie wierzycie że sprawdzacie
ePuW
ePuW 06.05.2020, 16:06
Przekręcony umysł to masz ty człowieku, wyprany tvp.Jesteś pewnie beneficjentem jakiegoś dodatku i twoje rozumowanie kręci się koło tego żeby Ci tylko go nie zabrano. P
m&m
m&m 06.05.2020, 10:08
Można napisać, że bycie jedynie antypisem doprowadziło platformę w to miejsce, gdzie się znajdują w wyborach prezydenckich. Czyli totalne dno, jeżeli chodzi o ofertę i sondaż z tego wynikający. Jadą jeszcze rozpędem a powinni być już planktonem. To martwa formacja bez liderów. Wydaje im się, że jeszcze są platformą rządzącą krajem a umierają. I żaden makijaż i zmiana szyldu z jakimś nowym miernopetru czy innym wynalazkiem nie pomoże. Jak się nie ma poglądów tylko ordynarną ściemę, to taki koniec jest w pełni zasłużony. Z pustego i Salomon nie naleje. Ostatni taniec z obroną konstytucji i demokracji nie wyszedł. I nie wiem czy to ruscy opłacali czy Niemcy. Czy może nikt- tylko banda oszołomów chciała zrobić nawet drugą targowicę, żeby się do koryta dorwać. Skutek dla Polski jeden-tragiczny.
I nie jestem zwolennikiem żadnej partii czy kandydata. Dla mnie wybory, to wybory mniejszego zła. Przynajmniej w moim mniemaniu mniejszego. Wiem jedno. Niezależnie od poglądów kandydat powinien spełniać jakieś kryteria umożliwiające mu sprawowanie takiego urzędu. A osoba zaproponowana przez PO, to żałosna partyjniacka imitacja, która nie wytrzymuje nawet próby krótkiego wywiadu. Ludzie chyba się połapali...
?
? 08.05.2020, 16:25
No jak to? To juz nie wnuczka prezydenta Wojciechowskiego a przede wszystkim tego od reformy pieniądza Grabskiego? To juz nie błekisto-krwista dorodna szlachecka klacz?
Hehe:)) Tępaki i tępice w garsonkach.

Mialem takie memly (nawet tu chyba szerzej opisalem w komentarzach? Nieraz wyrzuca Romek, naprawde zastanow sie z tymi reklamami, chyba ze UU nie interesują Cie. Wylaczyc te główną bardzo ciezko. Wez sobie to obejrzyj na telefonie albo tablecie :( Pińciu zlotych z tego nie masz a irytuje na maksa), zatem mialem takie panieniki na studiach. W sensie kolezanki. 5 lat i ZERO, zero, zero jakiejkolwiek aktywnosci. Konwersatoria, jakies samodzielnie opracowywanie tekstów - tylko to co musialy i to tez strasznie nudno. Oceny? 4 a i tróje. Oby sie nie narazic, swiety spokoj najwazniejszy.

Dzisiaj widze niektore w ...zarzadach moze nie firm ale jakis go.wie.nek typu jakas fundacyjka od przestrzeni miejskiej, jakas doradztwo zarejestrowane w bloku na Urysnowie. To sa jaja :)) Babki słupy. Słupki? :))

Tak, oczywisice, zazdroszcze :)) ale pomijajac to: utrata wladzy w Warszawie przy jednoczesnej utracie wladzy w Sejmie, to jest dla tych ludzi przepasc. Pamietajmy, ze oprocz takiego jednego wybranego oprocz rodziny jest jeszcxze z 20 osob ktora zyje z tego. To nie jest korupcja wprost, ale no coz wszlekie badania, analizy zleca sie takim matwą. Takze zlecenie ze stolka - tragedia jakby ktos umarl :))

Ci najbardziej wplywowi, cos tam sobie z naszych podatkow i tak znajda, ale juz takie nużące żonki - nie za bardzo.

Z Kidawą dla przyszlych ekip partyjnych to jest jeszczs taka nauczka, ze tak jak Komorowski byl butnym pustakiem, tak i ona do niczego sie nie nadaje, wiec to nie jest tak, ze Marszalek Sejmu, ma jakis osobowosciowy potencjal. Procedury posiedzen sie pouczyc, albo i nie bo sa doradcy, walic lachą w podłogé i to cale kompetencje. A o charyzmie to wogole to stanowisko nic nie mowi.

Ona nawet z tymi pomylkami, zeby miala odrobine ikry to by to lepiej wyglądalo, ale to rozlazle jest jak przecietna slabo oplacana polonistka. Obrzydliwe.

No i coz, wiecej kobiet w polityce? :))

Sofia Loren tez taka była?
?!?
?!? 08.05.2020, 20:45
Nie skupiaj się na Kidawę tylko na tym co wami porobiło mimo że jest tak dobrze to ciągle się czegoś boicie też ma koryto i boisz się utraty
Ewasz
Ewasz 06.05.2020, 10:53
Wybieraj to słuszne dla Ciebie, zdrowy rozsądek a nie bo mi się coś wydaje. A czas czy wcześniej czy później pokaże. A co będzie z Wami jak się znajdzie ktoś i rozda jeszcze więcej na pewno zostaniecie tam gdzie dzisiaj? Ciekawe?!
DRE
DRE 06.05.2020, 10:47
No ale czego się boisz to dla ciebie chyba dobrze, jak jest ok to po co się przejmować, PO. Jednym nie obrzydzisz pisu drugim PO.
Pawełek
Pawełek 06.05.2020, 10:43
Ludzie to połapali się już dawno.
Jednak najlepsze z tego wszystkiego jest to, że samo PO tego w ogóle nie dostrzega. U nich kompletne zaciemnienie w tej kwestii
Ajdejano
Ajdejano 05.05.2020, 18:33
Podpisuję się pod tym wpisem.
.
. 04.05.2020, 23:28
Mądry głos
Krzysztof
Krzysztof 04.05.2020, 22:14
Chce tylko sprawiedliwość skoro jest tarcza to jak to działa. Jeżeli jest zakaz to niech obowiązuje wszystkich. A rządzący dadzą przykład skoro się pod czymś podpisuję.
Krzysztof
Krzysztof 04.05.2020, 22:05
Prowadzi mi pani która prowadzi też osobna działalność mojej żony . Wnioski były złożone razem i żona dostała. Tylko żona nie ma zakazu prowadzenia działalności spadły obroty fakt ale dostała i coś tam zarobiła na koszty. A ja nie mogę pracować i niemam pomocy jak to działa. Ludzie pracują i dostają postojowe ja niemoge i nie mam.
Krzysztof
Krzysztof 04.05.2020, 20:15
20 lat płatności składek na zus nigdy Nie Miałem zaległości a im Nie chce się pisma wysłać czy ta tarcza będzie. Tylko w telewizji to ładnie wygląda
👷
👷 04.05.2020, 21:13
Moj ojciec pracowal od 13 lub 14 roku zycia. Tez oplacane bylo wszystko bo wtedy nie bylo innej mozlowosci a w tzw. wolnej Polsce tyral juz na swoim. Nie dozyl emerytury.

Takze tyrajta, tyrajta :))
Tera u prywaciarzy na smieciowkach to i do szpitala was nie przyjmą.

Nie idzta na wybory, bedzieta mieli turboliberalizm czyli smierc frajerom. Mieso, juz nawet nie robotnocze. Zatomizowane, nie wierzące w nic, tylko konsumpcja i wydalanie. Dalej dalej.

Tarczy sie nie czepiaj, bo kto chce to do informacji bez trudu dociera. Jesli baba z biura rachunkowego nie ogrania, to moze zmoen biuro. Jest ich tera jak psów.
Co druga corka dawnej szwaczki, suwnicowej, krawcowej otwiera biuro. Pewnie taka ci prowadzi.
Ajdejano
Ajdejano 04.05.2020, 21:28
Gościu: jesteś GIGANTEM !!! I tak trzymaj !!! Je...wszystkich czerwonych, różowych i innych diabłów.
Krzysztof
Krzysztof 04.05.2020, 20:06
Bo łamie prawo . A skoro ja niepracuje bo mam zakaz to niech mi zapłacą za lokal 2000
Krzysztof
Krzysztof 04.05.2020, 19:09
Ja mam zakaz wykonywania zawodu. Do dziś nieotrzymalem pomocy .wniosek złożyłem 03.04.2020.podnoszę koszty . Pytam tylko czy Pana prezydenta Dude obcina żona tak pięknie wyczesana. Przecież jest zakazane wykonywanie tego zawodu.
Strong
Strong 04.05.2020, 19:36
Jak masz zakaz, to go nie wykonuj.
A co cię swędzi, kto obcina Prezydenta RP. Może sam się maszynką obcina, ma taki niesamowity dar. Nie masz teraz innych problemów Krzysztof?
question
question 04.05.2020, 23:05
Cenzura? Ładnie to napisałeś "Jak masz zakaz, to go nie wykonuj." Czyli należy rozumieć - "Jak masz zakaz - to go olej i rób swoje". Działanie jak całego stowarzyszenia toaletowego - napisze lub powie bez pomyślunku a potem tłumaczy, że chleb je się z masłem, a nie masło z chlebem!
Strong
Strong 05.05.2020, 07:09
Jaka cenzura ???
@question głodnemu to jednak chleb na myśli, z masłem, czy też bez niego... tylko jedno ci się skojarzyło co...? Zdecydowanie nie należało tak zrozumieć jak ty. Nie chciało się do końca doczytać jednego zdania, za dużo literek. :-)))
Proste, pojedyńcze zdanie, jak masz zakaz wyk. ZAWODU - to go nie wykonuj ('zawodu' - a nie szukać jakiegoś miodu, nie wiadomo u kogo i po co!).
Widać zdecydowanie jednak, że to raczej ty masz powiązania z toaletowym stowarzyszeniem wzajemnej adoracji i to z mocnej praktyki co? Pogratulować :-))
kicay
kicay 04.05.2020, 22:43
Pięknie to napisałeś - jak masz zakaz, to go nie wykonuj. Czytaj - jak masz zakaz , to go olej. Dobrze zrozumiałem?
Strong
Strong 05.05.2020, 06:32
@kicay no niestety źle zrozumiałeś...
Musisz więcej czytać i przyswajać literek.
Z całego kontekstu zdania zdecydowanie nie wynikało, by coś olać chyba, że b.głupkowate wywody Krzysztofa. Ale to za skomplikowane dla ciebie widać. :-))
No chyba, że ty masz we krwi takie olewanie wszystkich.
Pokolenie odchowane w PRLu – jedyny awans społeczny w XX wieku w Polsce
Pokolenie odchowane w PRLu – jedyny awans społeczny w XX wieku w Polsce 04.05.2020, 14:12
Co do plakatu ilustracyjnego, trudno nie zauważyć, że dziś ta wiejska młodzież (90% tomaszowian), mieszka w 50-70 metrowych mieszkaniach z kiblem wewnątrz.

By ogrzać, nie trzeba już kraść drzew z pańskiego lasu, czasem ginąc przy tym gdy pan akurat wyszedł na polowanie na chłopów. Baby kórych rodzice ledowo umieli się podpisać, dziś zwykle z maturami, dożywają w przyzwoitych warunkach sędziwych lat.

Dzieci pozostawione na pastwę kapitalizmu to już zupełnie inna historia. Przed czterdziestką z dwa rozwody, bez mieszkań, znieczulają się autkiem za dwie pensje (bez szans na emryturę rzecz jasna, bo śmieciówy), z niechcianymi tak naprawdę dzieciorami – jeden weekend u mamy, drugi u taty. Jeśli nie będzie tyrał jako tirowiec.

O tak, jest rzeczywiście z czego drwić.
m&m
m&m 04.05.2020, 15:12
Komuna jedyną drogą na awans społeczny. No rzeczywiście. Ciekawe gdzie byśmy dziś byli gdyby nie ten boleśnie dla ciebie wyszydzany okres..Ale przynajmniej wiemy gdzie ten okres nas zaprowadzil. I jak to jebło z hukiem( albo w sumie bez huku i nie wiadomo co lepsze).Widzę, że takie plakaty na Ciebie działały. Kapitalizm ma to do siebie, że jedni bez mieszkania. A drudzy z jachtami. Co lepsze ostatecznie? Ja bym zaczął porównywać kraje z równością klasowa z tymi, gdzie kapitalizm rządzi. Ciekawe, gdzie chciałby żyć przeciętny robotnik, stoczniowiec czy górnik....A nie to nieciekawe, bo wiadomo przecież. To już było...
m&m
m&m 04.05.2020, 13:54
Jaki kandydat - taka partia. Tak trudno znaleźć, w licznej przecież, organizacji kogoś, kto normalnie wygląda i potrafi się wypowiedzieć choć ogólnie na większość tematów? Tragedia. Niepoważna kandydatura. Podobnie jak Biedroń(Masa jakiś ogólników do przekazania. Boże chroń Polskę jakby miał jechać coś załatwiać). Porównajcie ich z wypowiedziami np Bosaka(pomijanego gdzie się da), który, choć śmieją się z jego wykształcenia czy drogi zawodowej, to jednak umie prowadzić dyskusję i broniąc swoich spójnych poglądów potrafiąc wybrnąć z klasą nawet podczas częstej nieprzychylności czy wnikliwości dziennikarzy. Ma potrzebną wiedzę i zimną krew żeby być prezydentem. Tylko Bosak nie ma tyle chajsu, żeby się lansować wszędzie. A platforma, pomimo mierności a wręcz braku oferty dla wyborców, tą kasę wciąż ma. I to też jest tragedia. Śmieją się i szydzą z Dudy, że robi, co prezes każe. Ale on przynajmniej zapamięta, co mu powiedziano w gabinecie i potrafi to ładnie sprzedać . A Pani Kidawa nawet krótkiego wywiadu nie potrafi udzielić, żeby nie wzbudzać zażenowania. Czy to wybory na prezesa jakiejś spółdzielni czy prezydenckie???
?
? 04.05.2020, 19:28
No tak, ale mowi sie, ze Bosak jest kandydatem Putina.

Nie wiem czy to prawda, ale postulaty ma prorosyjskie. Miedzy innymi wyjscie z Unii Europejskiej z ktorej jednak mamy sporo kasy i nadal nie doplacamy do niej.
Jako prezydent, majac inicjatywe ustawodawcza moglby wypaloc z jakims referendum nieobliczalnym w skutkach jak bylo z Brexitem.

Jesli wychodzic z Unii to na pewno nie teraz gdy kasa plynie. To sa w sumie niemieckie reparacje, przynajmniem czesc.
m&m
m&m 04.05.2020, 19:33
Chodzi o to, że nieważne skąd jest kandydat. Po prostu taki człowiek musi byc samodzielny intelektualnie żeby sprostać byciu osoba, na którą się kandyduje. Jedna z podstawowych rzeczy jest umiejętność prowadzenia rozmowy bez sanozaorywania się.
💆
💆 04.05.2020, 19:57
No nie, wolalbym jednak nie miec prezydenta z namaszczenia Kremla.

Oszalales m&m?

Godzina przy Twoim wpisie 1933... to sporo mowi o Twoich antypolskich sympatiach serwowanych przez panstwa oscienne. Nienawidzisz Kraju ktory Cie wyzywil?
m&m
m&m 04.05.2020, 20:30
Nie jestem pewien czy namaszczenia Kremla. I nie jestem pewien czy jestem jego wyborca. Chodziło mi o to, że nawet gość, którego pomijają i nie dają mu szans jest merytorycznie 100 razy lepszy od kandydatki, która by chciała być największą z opozycyjnych. Powinni się dogadać i poprzeć Kosiniaka na tą całą demokratyczna opozycję a nie wystawiać taka kandydatkę i siebie na pośmiewisko i powodujac degradację partii. A ty powyższy nie zabijaj mnie takimi tekstami , bo ...nawet nie wiem co odpisac
Brak studiow to nie problem? Bosak, Holownia?
Brak studiow to nie problem? Bosak, Holownia? 04.05.2020, 21:21
Nie jest pomijany. Tutaj w sondzie jest.

Sikorski tez mu zrobil ostatnio szoł. Trudno w dobie sieci spolecznosciowych kogos pomijac. Chcesz mu dorobic nimb meczenika?

Oprocz prorosyjskosci, nie chce juz by Polske reprezentowal ktos bez studiow.
Juz jednak dosc. Kwasniewski pijaczek, wczesnej prostak Walesa, ostatnio Komorowski z magisterium napisanym w dwa tygodnie. To byl stracony czas.

Teraz probujesz tu nam promowac goscia tez nie bardzo wiadomo skad, jak Tyminski, ktory zeni sie podczas swojej kampanii jak Tusk.

Daj spokoj :(
m&m
m&m 05.05.2020, 20:02
Nie no Bosak nie taki znikąd. Nikogo nie próbuje promować. Jeszcze nie ogłosiłem, którego kandydata poprę 🤣
Ajdejano
Ajdejano 04.05.2020, 13:45
Wielu z tego portalu otworzy lodówkę i znów mnie zobaczy. Napiszę szczerze: swędzi mnie to.
A w temacie, najpierw zacytuję jedno zdanie-zapytanie z materiału powyżej:
"Podstawowe pytanie, jakie się nasuwa brzmi: czym w ogóle jest dzisiaj Platforma Obywatelska? "
Wg mnie: a - niczym. Bezideowi i często - bezmózgowi ludzie, którzy zostali politycznie i moralnie rozpuszczeni przez swoje 8 lat rządzenia.
Im się wydawało, że cały polityczny i gospodarczy świat tylko do nich należy.....
I co się stało jesienią 2015 roku ? Zwykli ludzie, czyli najważniejsi ludzie, tzn. WYBORCY, p.i.e.r.d.o.l.n.ę.l.i pięścią w stół i powiedzieli: dosyć!!!
I ta wsiowa "ELYTA" otworzyła oczy i oczywiście - telewizory i nie mogła tym swoim zaropiałym oczom uwierzyć!!! KACZYŃSKI NAS ZROBIŁ W KAROLKA !!!

A co jest teraz z ta PO ? TRAGEDIA!!! Tusk śmieje się ze Schetyny, Schetyna śmieje się z tego pajaca Budki, Budka śmieje się ze Schetyny z powodu tej paniusi Kidawy-Błońskiej - faworyty Schetyny.

Teraz do tych, którzy otwierają lodówki: czy nie widzicie tam obrazka: Tusk, Schetyna, Budka , Kidawa-Błońska ???

Pozdrowienia od starego czekisty.
.
. 04.05.2020, 15:07
Nie przejmuj się Ajdejano, ja zawsze z przyjemnością czytam Twoje uwagi. Masz doświadczenie, jesteś racjonalny a co najważniejsze nie boisz się pisać wprost.

Pozdrawiam Cię Bracie
Ajdejano
Ajdejano 04.05.2020, 15:54
Zawsze z przyjemnością odbieram to Twoje: "Pozdrawiam Cię Bracie" i za to dziękuję.
Jednak, "cóś" mi tutaj brakuje oprócz tego pozdrowienia: nie możesz napisać "cóś" więcej ?!
Te bluzgu, wypluwane na mnie, olewam ciepłym moczem z góry, bo spływają po mnie, jak woda po gęsi, a nawet upewniają mnie, że jednak chyba trochę zachodzę za skórę tej czerwonej sitwie.
Jednak niewielu widzę tutaj na tym portalu, którzy OTWARCIE pisaliby o tej swołoczy. Oni MUSZĄ SIĘ POCZUĆ ŹLE !!!
Za PRL-u, czytaj: za sowietów, czuli się komfortowo. Czy teraz też mają nam deptać po palcach ?!?!?!

Pozdrowienia od starego czekisty.
Prl
Prl 04.05.2020, 18:40
Napisz coś o sobie czy nie spłodził cię ktoś z PRL,sygnujesz się starym czekistą więc wracasz do tamtych czasów z utęsknieniem. Może jeszcze jakiś medal w rodzinie został
Ajdejano uwazaj, nie daj sie sprowokowac
Ajdejano uwazaj, nie daj sie sprowokowac 04.05.2020, 19:31
Ajdejano ignoruj takie wpisy. Prostackie, nikogo nie mprzekonuje, obraza Cie tylko dlatego by sprowokowac, a potem zarzucach chamstwo.

Zbierajmy sily na systematyczne odpowiedzi podjudzaczom, ktorzy maja szanse kogos przekonac.
@Ajdejano
@Ajdejano 04.05.2020, 18:21
No cóż piszesz w wielu sprawach dosadnie, ale najczęściej (99% przypadków które sprawdziłem), jest to wiedza pewna. Widać, że miałeś doswiadczenia insiderskie, których większość z nas z różnych przyczn mieć nie będzie. Nawet gdy coś intuicyjnie strzelisz to jest to zwykle blisko 10.

Zgodzisz się, przynajmniej do wyborów regularnie patrolować portal i walczyć z hejtem antyPiSowskim zarówno w tekstach jak i komentarzach? Nie zrażaj się czasem jeśli jakiś Twój komentarz nie wejdzie. To nic, trzeba być wytrwałym i walczyć i to nie jest skazane na niepowodzenie. W 2015 roku nie byłem pewien, że PiS w ogóle będzie rządził, bo koalicjnie zapowiadało się, że ich przygniotą. Po wyborach europejskich byłem w szoku z niedowierzania. Kilka nocy spokojnie nie spałem gdy splywały – jak zwykle przy tych exit pollach i danych cząstkowych – manipulowane informacje. Jeśli się powiedziało A to dokończmy to.

Twoja pomoc jest bardzo ważna – bo jesteś wytrawnym analitykiem lokalnych spraw – mi tego bardzo brakuje, znasz tutejszych postkomunistów od podszewki. Ale zrobisz oczywiście jak zechcesz.

Trzeba pamiętać, że jest to TYLKO druga kadencja. Nic ponad to. Oni przez tyle lat rządzili Polską, teraz jedynie osiem lat im przeszkadza.

Tak czy siak, bardzo Ci dziękuję za dotychczasową aktywność. Robisz bardzo dużo, a wiem, że tak jak i ja, nie jesteś związany z nikim. Po prostu ideowo.
AntyTV
AntyTV 05.05.2020, 00:52
Jeszcze order mu daj. Podziękowania i ukłony w pas to za mało. Kiedyś również podobały mi się wpisy tego pana, ale niestety dno zostało zaliczone i kilka metrów mułu jeśli chodzi o kulturę tego forumowicza. Jeszcze prośby o "patrolowanie" portalu... Dawno się tak nie uśmiałem :) Jaki na dziś przekaz dnia? Wybory muszą odbyć się w terminie? Gadacie jak katarynka z kartki, nic swojego nie potraficie wymyślić.

Żadna partia, żaden kandydat nie ma innego pierwszoplanowego celu jak KORYTO! Jaka idea, jakie programy? Idee to były utopijne w XVII-XIX wieku. Jedyną ideą wszystkich ugrupowań łącznie z waszym "świętym" PiSem jest WŁADZA i to władza nie licząc się z kosztami... Ale koniec jest już bliski.

Przypowieści Salomona:
Przed upadkiem idzie pycha, a przed ruiną wyniosłość ducha.
!
! 05.05.2020, 20:28
AntyTV, nie podoba cię się ten omawiany kandydat, nie masz swojego wybrańca - to nie głosuj.
Później tylko nie płacz po kątach, że coś ci doskwiera. Nie szlochaj, że ludzie, wyborcy wybrali swojego Prezydenta RP.
Miej pretensje, wtedy do swojego Salomona z przypowieści oraz swojej "anty" zajadłości.
?
? 05.05.2020, 20:16
Jaka pycha? Nie ma żadnej pychy jest tylko nadzieja.
Ajdejano
Ajdejano 05.05.2020, 19:22
"Miszczu" pingpongowej piłeczki - najpierw zacytuję jedno zdanie z Twojego wpisu powyżej:
"Kiedyś również podobały mi się wpisy tego pana, ale niestety dno zostało zaliczone i kilka metrów mułu jeśli chodzi o kulturę tego forumowicza."
Ja od zawsze piszę w ten sam sposób. I gdybym o kimś pisał po chamsku, to tzw "MODERATOR" tego portalu nie wpuściłby moich wpisów.
Więc, "miszczu" pingpongowej piłeczki, wydaje mi się, że to właśnie Ty, jak ta pingpongowa piłeczka: raz jesteś na prawo, raz jesteś na lewo.

Pozdrowienia od starego czekisty.
mały Miki
mały Miki 05.05.2020, 20:18
Słusznie napisane. Pozdrawiam Cię Ajdejano
Ajdejano
Ajdejano 04.05.2020, 19:47
Mistrzu: tak na wszelki wypadek - dziękuję Ci za wpis powyżej. Piszę "na wszelki wypadek" , ponieważ nie wiem, czy ten Twój wpis to nie jest czysta podpucha.
Przy okazji: może wyjaśnij mi ten fragment Twojego wpisu: " Widać, że miałeś doswiadczenia insiderskie" .
Wiesz: ja jestem starodawny, pańszczyźniany chłop, granatem od pługa oderwany i tak na wszelki wypadek - do nikogo nie mam zaufania.
@Ajdejano
@Ajdejano 04.05.2020, 22:59
Nie jest, ale dobrze, że uważasz, bo oczywiście prowokacje będą się zdarzać. Znasz ich lepiej ode mnie. Wiesz jacy są.

Pisz jak pisałeś, jeśli możesz oczywiście, łojąc ile wlezie, wg własnej intuicji komu się należy.

Może umówmy się tak, że by nie doszło do nieporozumień to ja już nie będę dziękował, czuj po prostu że jest w Tomaszowie ktoś kto jest Twoim fanem. Tyle co na Ciebie poleciało błota, to jestem naprawdę pod wrażeniem i dziekuję Ci za to, że się trzymasz.

Tak trzeba, o Polskę zawsze, trzeba było się bić.

Dziękuję
Ajdejnao
Ajdejnao 05.05.2020, 19:03
Odpowiadając Tobie, najpierw zapewnię Cibie nieco żartobliwie, że ja na pewno będę się dalej trzymał, ale i Ty też się nie puszczaj.....

PS. Ja pochodzę z domu, który w czasie wojny był siedzibą terenowej jednostki AK. W tym samym gospodarstwie moich dziadków był las, a w tym lesie znajdował się duży bunkier, do którego nieraz uciekali partyzanci z AK ( jak przechodził sowiecki front - też musieli uciekać) . Mam kilka publikacji, opisujących m.innymi i ten oddział partyzancki.
Powojenne życie moich rodziców, zwłaszcza w czasach stalinowskich, nie było usłane różami.
Tak więc, nie mogę kochać czerwonych, różowych i arbuzowatych (skórka zielona, a środek, c.h.o.l.e.r.a, czerwony).

Pozdrowienia od starego czekisty.
Marek
Marek 04.05.2020, 13:02
Panie redaktorze nie rozumiem czemu to so ndaże z OKOpres maja byc w/g pana bardziej wiarygodne od tych z TVP. Oba maja wyniki podobne, to w/g pana 3% z Okopres jest bardziej wiarygodne od 3% z TVP?
Czytelnik
Czytelnik 04.05.2020, 12:30
No i czemu to ma służyć napuszczanie jednych na drugich dajcie odetchnąć ludziom od tej zafajdanej polityki, każdy ma oczy i rozum i sam zadecyduje. Jedni warci drugich a My będziemy tu walczyć kto, mądrzejszy, roztropniejszy czy ładniejszy

Kebuizd
Kebuizd 04.05.2020, 12:12
Polskę ludową to mamy w TM w naszych kochanych spółkach miejskich, wodociągach, liceach, szpitalu. Każdy ma pracę! Już nawet radni musieli pozatrudniać całe swoje rodziny w każdym możliwym miejscu... może bicie piany nie jest takie złe, jeżeli ma się odpowiednie przesłanki.
a
a 04.05.2020, 12:31
i bardzo dobrze! Przynajmniej coś w mieście powstaje.

Pozostałe