Boisko przy Sikorskiego z codziennym podlewaniem

  • 04.05.2020, 16:12 (aktualizacja 11.05.2020, 12:14)
  • Gedeon Goedel
Boisko przy Sikorskiego z codziennym podlewaniem
O nowej nawierzchni boiska na drugim co do wielkości tomaszowskim blokowisku Nasz Tomaszów informował już w październiku. To według mieszkańców rewolucyjna zmiana na osiedlu. Przez 30 lat – jak zauważają nasi czytelnicy – boisko nie było używane. Przypominało zaniedbaną piaskownicę, na której każde kopinięcie piłki skutkowało gradem kameni spadjącym na bramkę.

Trudno więc nie odczuć zmiany.  Pod tekstem z października pojawiły się jednak komentarze, kwestionujące rodzaj zastosownej nawierzchni. Naturalną murawę, chyba pierwszą na obiekcie niezawodowym w Tomaszowie – krytykowano głównie ze wzlędu na sugerowaną krótką trwałość przy użytkowaniu przez mieszkańców  bez stosownego obuwia. Narzekano również na konieczność ciągłej pielęgnacji murawy, wątpiono by spółdzielnia zapewniła dozór ogrodnika na tyle częsty by po roku boisko nie przypominało ponownie piaszczystego pustkowia.

Jednak według okolicznych mieszkańców, boisko nigdy nie było trawiaste. Pod koniec PRLu na szybko ogrodzono teren, posypano prostokąt piachem a dalsze prace odłożono na przyszłość. Niestety podczas następnych trzydziestu lat nie działo się tutaj nic. Na boisku nie lądowały nawet czarne kawki i wróble, bo i po co, skoro nie było nawet  czego skubnąć. Ponure połacie brudnego piachu przypominały tysiące podobnych obiektów w Polsce. W mediach pojawiały się za to kolejne jękliwe teksty o otyłości u dzieci i  sprowadzenia wszelkiej aktywności pozaszkolej do komputera w domu. 

Najbardziej wytrwali grali w piłkę nielegalnie na placach na placach zabaw, co skutkowało częstymi wizytami straży miejskich, wnisokami do istniejacych jeszcze kilka lat temu kolegiów, sąsiedzmi konfliktami. Co kilka lat lokalne społeczności szokowały informacje o śmierci kolejnego dziecka przygniecionego przez amatorsko zespawaną brankę, gdzieś na skraju miasta. Wszyscy te obrazy mamy w pamięci.

Boisko przy Sikorskiego nie do poznania

Gedeon Goedel

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

CR7
CR7 05.05.2020, 13:27
Jak ktoś zainwestował w boisko, to proszę również o doinwestowanie dodatkowych PLN na siatkę podwyższającą obecny płotek. Przecież jest on obecnie za niski. Lecąca piłka stwarza zagrożenie dla osób przechodzących obok chodnikiem (głównie starszych), okien czy też samochodów. Myślę, że nie jedno dziecko w podstawówce ma wystarczająco siły aby przebić piłkę z odpowiednią siłą.
Sam pomysł renowacji boiska jak najbardziej na "+"
?
? 05.05.2020, 15:15
dzieciaki do 15 roku zycia, kopią tak w górę?
1137
1137 06.05.2020, 08:20
a nie? Poniżej 10 roku daliby radę.
.
. 06.05.2020, 17:34
Celowo szybę w oknie można wybić i na 4 piętrze. Tutaj bramki są z boku bloków bez szyb.
Ktoś kto często tam bywa
Ktoś kto często tam bywa 05.05.2020, 00:18
Nie wiem kto pisał te brednie ale w lato dzieciaki tam codziennie grały mimo że było pełno kamieni więc niech nikt nie pisze że było nieużywane przez 30 lat 🤣
..
.. 05.05.2020, 01:46
Bzdury.

Wejdz sobie na Google Street View, sa jeszcze zdjecia sprzed renowacji.
qwert1
qwert1 04.05.2020, 23:12
Gdzie są parkingi te mieszkania straciły dużo na wartości bo nikt nie kupi bez możliwości parkowania. Czynsz wysoki! Może o tym wreszcie redaktor napisze, chyba, że rowerem jeździ to nie napisze..
Dzięki Qwert11
Dzięki Qwert11 05.05.2020, 00:26
A sporo osób na Hubalu - przynajmniej pierwszym – jeźdźi na rowerach. Jest zdjęcie w necie, gdzie przy każdej klatce jest jeden rower.

Na pewno zachęca ludzi ścieżka do centrum i do Carrefoura przy Szpitalu, tak to na pewno.

Zamiast miejsc parkingowych przydałoby się więcej stojaków na rowery. Niekoniecznie nawet pięcio czy więcej stanowiskowych, ale wyższych by można standardowym zapięciem podiąć ramę a nie tylko koło.
Jeden taki stoijak przy każdej klatce. Rurka metrowa stabilnie wmurowana w podłoże.

Także dziękuję Qwert1, że podsunąleś temat.

A ty jesteś jakimś handalarzem mieszkaniami? Może tym co niszczy nam dopiero co odnowione drzwi do klatek naklejakami „Kupię mieszkanie w tym bloku” Zatelefonowałem kiedyś do Ciebie, mówiłeś że Łodzi siedzisz? Pamiętasz? Tam pjechaliśmy sobie nawzajem, pytałem o Twoich rodziców itd. Pamiętasz?

Tutaj specjalnie nie zarobisz, masz racje, ale dlatego, że tu rzadko ktoś umiera. Ludzie głównie po dużych tomaszowskich zakładach. Stabilne, może proste, ale stabilne życie, regularne odżywianie, po południu jakiś serial, potem drzemka, potem „Jeden z dziesieciu”. Jakieś pranie i lulu po 22. Tak się kiedyś żyło, wy młodzi możecie tylko o tym słyszeć. Także do jakichś zdegradowanych miast uderzaj typu Kutno, tam będziesz miał większe spekulanckie żniwa. Tutaj najwcześniej za 10-15 lat. A nawet jeśli ktoś się wyprowadza, to sąsiad od sąsiada kupuje, by mieć bliżęj rodziców.
Wiktor
Wiktor 04.05.2020, 22:58
Murawa wymagająca codziennego podlewania w dzisiejszych czasach? Nie jest to najmądrzejsze i najlepsze rozwiązanie. Musimy zacząć oszczędzać wodę, a nie wylewać codziennie tyle litrów na marne. Zastosowanie sztucznej darni na dłuższą metę okazałoby się tańsze, a już na pewno bardziej ekologiczne
👤
👤 05.05.2020, 02:03
Mala Polska bedzie bawic sie w ekologie, a giganty: Chiny, Indie, USA beda mialy to gdzies, to na pewno ocalmimy swiat.

Zobaczymy zreszta jak to z tą suszą bedzie jeszcze. Przed wyborami widze, ze opozycja wynajduje co chwila jakies kolejne kataklizmy ktore akurat nad Polska wiszą. I bębnienie ciagle w tych samych mediach: Wyborcza, TVN, Polityka, Newsweek.

:))

No rzeczywiscie wszyscy sie boimy.

Zawsze jest granica tego straszenia, potem wszystko obojetnieje.

No cóż, to wymrzemy, skoro nie ma innego wyjscia. To wymrzemy. Na koronę najpierw czy z braku wody?
Wiktor
Wiktor 05.05.2020, 16:37
No tak lepiej oglądać TVPis i żyć w idealnej Polsce bez problemow
,
, 06.05.2020, 17:36
skoro tak uważasz,
.
. 05.05.2020, 00:27
studnia głębinowa 10 metrów od boiska... Także nie z rzeki.
Suchy pesymista
Suchy pesymista 04.05.2020, 22:07
Szkoda tylko, że wisi nad nami widmo suszy. Gdy nas dotknie i nie będzie wolno podlewać to z powrotem w piach się obróci... Bo nie wyobrażam sobie, że ludziom zabronią przydomowe ogródki podlewać, a na boisko będzie się lało w najlepsze...
Robisz przykrość, już pal sześć, że mnie, wielu zwykłym ludziom
Robisz przykrość, już pal sześć, że mnie, wielu zwykłym ludziom 04.05.2020, 22:39
oj Romek, Romek. By zohydzić PiS, umniejszyć choć ciut ich dokonania, to skłonny jesteś trzesienie ziemi nam do Tomaszowa sprowadzić :(

Gdybyś tu mieszkał, lub chociaż z raz był wiedziałbyś, że do podlewania ogórdków wykorzystuje się tu dwie studnie głębinowe które są pomiędzy sąsidnim blokiem a przedszkolem.

Zaszkodzić za wszelką cenę? Dlaczego? Przecież mieliście ... nie 4, nie 8, nie 12, nie 14 nie.... a całe 30 lat.
ObserwatorTM
ObserwatorTM 04.05.2020, 19:48
Szkoda tylko że jest zamknięte na kłódkę.
:/
:/ 04.05.2020, 20:06
No coz COVID-19
ObserwatorTM
ObserwatorTM 04.05.2020, 20:22
Było zamknięte zanim wykryto na świecie pierwszy przypadek, a gdyby nawet to byłby powód, to od dziś boiska mogą już być otwarte - to nadal nie jest.
a
a 04.05.2020, 20:28
to nie jest prawda, bywam tam codziennie
ObserwatorTM
ObserwatorTM 04.05.2020, 21:13
W jakiej roli?
Wystarczy przejść się i sprawdzić czy są założone kłódki, a dziś nadal były.
@ObserwatorTM
@ObserwatorTM 04.05.2020, 23:02
no w jakiej mogłem być? Takiej samej jak Ty.
ObserwatorTM
ObserwatorTM 05.05.2020, 16:00
Nie jest to takie oczywiste... Jak można bywać codziennie na zamkniętym boisku?
?
? 04.05.2020, 22:41
Teraz tak, ale nie jest prawdą, że były zamknięte przed koroną. Dlaczego to robisz?
Gt
Gt 04.05.2020, 18:48
Świetna inicjatywa powinno być więcej takich boisk może więcej dzieci spędzało by czas na boisku a nie przed komputerem
Ja glosuje a Ty?
Ja glosuje a Ty? 04.05.2020, 19:22
Mozesz o tym zdecydowac. Glosujac. Po prostu glosuja c. Brac udzial w czym sie da, od klikniecia w sonde po wybory czegokolwiek i w jakiejkolwiek formie. Glosujac tak jak chcesz. Biernosc jest najgprsza. Moim zdaniem oczywiscie.
n4
n4 04.05.2020, 16:26
Teksty sygnowane Gedeon Goedel zawsze krok o przodu, zawsze pokazujące co nas czeka za dekadę, a nawet za 5 lat. Cenię je sobie bardzo.

Pozostałe