Inwentaryzacja na bieżni

  • 05.05.2020, 18:22 (aktualizacja 05.05.2020, 18:54)
  • red.
Inwentaryzacja na bieżni
Szanowna Redakcjo NaszTomaszow.pl, to, że Tomaszów rządzi się swoimi prawami, wiemy nie od dzisiaj. To miasto, a może jego władza sprawia wrażenie nietykalnej i głuchej na prośby czy pytania mieszkańców pisze czytelnik naszego portalu.

Od dnia dzisiejszego, tj. 4 maj 2020, w Polsce zostały otwarte stadiony. Publiczne, ale także te prywatne.

W Tomaszowie, Lechia stoi nadal zamknięta i tłumaczy się inwentaryzacją. Zastanawia mnie czy wpuszczenie 1-20 osób dziennie na bieżnię, przeszkadza w inwentaryzacji? Dodam, że w różnych odstępach czasowych. Niektórzy biegają o 6:00, niektórzy o 10:00, 12:00 16:00 i 18:00.

Przecież te osoby nie korzystają z szatni, czy obiektu (budynek), a jedynie bieżni, która jest 50 metrów od budynku. Chyba oddychanie przez któregoś z biegaczy, nie będzie przeszkadzało w inwentaryzacji?

Nie oszukujmy się, poszedłem tam dzisiaj osobiście, ponieważ dawno tam nie byłem, a chciałem jedynie przejść się i zobaczyć jak wyglądają nowe trybuny i zostałem zaatakowany przez jednego z konserwatorów, że: "TU NIE WOLNO WCHODZIĆ!". Jakim prawem?

Czy Tomaszów zawsze musi się wyróżniać na czele Polski? I to z jak najgorszej strony?

Obiekt publiczny, który jest zamknięty. Przepraszam... bieżnia, która nawet jak była otwarta, to świeciła pustkami.

Gratulacje dla władz Tomaszowa.

Promujecie sport, zachęcacie do sportu, a jednocześnie zabraniacie młodzieży czy nawet osobom dorosłym korzystać z jedynej pełnowymiarowej bieżni w Tomaszowie.

Szkoda mi jedynie lekkoatletów z MKS'u Tomaszów i innych osób, które chodziły tam by sobie potuptać.

- czytamy w dalszej części listu. 

Oczywiście przyda się w tym miejscu kilka słów wyjaśnienia. Przede wszystkim należy zacząć od tego, że o otwarciu lub utrzymaniu zamknięcia obiektu decyduje jego właściciel, a więc samorząd. To, że Rząd zapalił zielone światło, nie oznacza, że w tej samej chwili obiekty sportowe muszą zostać otwarte. Większość samorządów do udostępnienia się przygotowuje, aby użytkowanie odbywało się zgodnie z zaleceniami GIS i było bezpieczne dla użytkowników. 

Jeśli chodzi o obiekty sportowe, użytkowane przez tomaszowską Lechię, to w związku ze zmianami organizacyjnymi, chaosem, do jakiego poprzedni prezes doprowadził w spółce, wymianą zarządu i koniecznością uporządkowania spraw także tych formalnych, trwa przejmowanie obietów przez Tomaszowskie Centrum Sportu. 

Stadion przy ulicy Nowowiejskiej nie jest ogólnodostępny, Musi mieć pełnoprawnego gospodarza, który bierze na siebie pełną odpowiedzialność za to, co się w tym miejscu wydarzy. Dla kogoś chcącego po prostu pobiegać, bieżnia to jedynie owalny pas wokół boiska. Dla podmiotu sprawującego nadzór, to także odpowidzialność odszkodowawcza, gdyby biegacz w czasie treningu złamał sobie nogę. 

Mamy nadzieję, że przekazanie i inwentaryzacja potrwają stosunkowo krótko i sportowcy będa mogli wrócić do indywidualnych treningów. 

 

red.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Fejsbuk
Fejsbuk 06.05.2020, 12:13
Odnieśmy się do odpowiedzi, do postu jednego z użytkowników Facebooka, Pani Prezydent Tomaszowa z Facebooka.

"Oznaczony użytkownik" To nie cyrk , to kategoryczne przepisy , do których musimy się zastosować Na bieżni może przebywać maksymalnie 6 osób ćwiczących plus osoba prowadząca zajęcia. Zarządca odpowiada za obiekt i wypadki..to się nie zmieniło od lat.Zachęcam do lektury na stronie Ministerstwa Sportu. Pozdrawiam

Wychodzi na to, że na bieżnię wchodzić można. Czyli wszystko gra i jakby wszystko to, co napisał autor oraz jego odpowiedź jest niezgodna z prawdą.
Oczywiście to, co napisałem wyżej jest prześmiewcze. Oczywiście, można byłoby zamiast konserwatorów, którzy.. nie ukrywajmy nic nie robią, zatrudnić tam animatorów. Jednak prawda jest też taka, że kto z tej bieżni korzysta? Grupa Wandy Panfil - dwa razy w tygodniu, MKS Tomaszów 7 razy w tygodniu i kilku amatorów.

Bieżnia na Tomaszowskiej Lechii, choć nie jest tartanowa to jest za to pełnowymiarowa i posiada atest - przynajmniej stawy się nie niszczą i nie śmierdzi.
Według niektórych powinno się biegać na bieżniach takich, jak: byłym Gimnazjum nr 7, Gimnazjum nr 6? Są to bieżnie tartanowe, ale mają tylko 200 metrów i.. proponuję sobie tam iść i zobaczyć jak "ładnie" pachnie od tej gumy, aż zatyka.

Martwi mnie jedynie to, że może się okazać, iż niedługo ta bieżnia nie będzie darmowa. Byłoby to kryminalne, bo w Szklarskiej Porębie na COS-ie, gdzie przyjeżdża elita polskich sportowców i jest tartan, a mieszkańcy korzystać z bieżni mogą za darmo.

Dlaczego my zawsze musimy być gorsi, a nie lepsi lub chociaż równać się z innymi miastami? Promujecie sport - zapewnijcie miejsce. Chcecie, aby dzieci nie siedziały godzinami przy komputerach - to samo, co wyżej.
Pytam tylko ?
Pytam tylko ? 06.05.2020, 10:28
Czy samorząd tego miasta jest w stanie z czymkolwiek sobie poradzić ???
 Aktywny
Aktywny 05.05.2020, 21:42
A pro po orlików ...
Może ktoś z was ma wiedzę na których orlikach obecnie można pograć ?
Orlików Ci u nas cała masa ale dotację dostały nieliczne więc światła raczej nikt nie włączy...
A w mieście buduje się nowe ...
Gratuluję
Hhhh
Hhhh 06.05.2020, 10:51
A gdzie się buduje? Bo przy Parku Niebrowskim, który wygrał masą głosów w Budżecie Obywatelskim ( jest zatem głosem potrzeb ogromnej społeczności), nic się niw robi, a właściwie błąd. Robi się! Robi się wszystko, by go nie zrobić. Dajmy kolejne melony na Arenę, na nowego prezia Lechii... Nie jest ważna masowość i powszechność, albo łyżwy, albo kopytówa, albo skoliozy i otyłość dzieci.
Sporta zapalę
Sporta zapalę 06.05.2020, 06:56
Na Orlikach byli zatrudnieni animatorzy sportu. Dbali o bezpieczeństwo, otwierali szatnie i toalety, włączali oświetlenie na boisku. Ale przyszlo "nowe" kazali pozwalniać animatorów, więc Orliki rządzą się swoimi prawami, a dzieciaki leją w krzakach ....
Smutek
Smutek 06.05.2020, 10:31
Od hucznego ogłoszenia ogłoszenia możliwości wejść na publiczne miejskie boiska mija dziś 12 dzień ??? Ludzie kto w tym mieście nami rządzi !?
Pasjonat
Pasjonat 05.05.2020, 19:43
To wszystko jest tak chore, że aż boli głowa. Informacja o udostępnieniu stadionów padła na dziesięć dni przed ich otwarciem i wtedy można było już zacząć działać. W tomaszowie natomiast, kiedy powinno być już to otwarte, inwentaryzacja zaczyna się z dniem 4 maja.

Stadion, który od wieków był otwarty, nawet w święta, bo była możliwość dostania się na niego bramą od hotelu jest, teraz jest zamknięty. Ciekawi mnie to, kto dałby odszkodowanie za skręconą kostkę osobie, która robiła to we własnym zakresie dla swojego zdrowia. Inaczej byłoby, gdyby taka osoba należała do klubu, a zwykły "Kowalski".

Moim zdaniem zamiast sobie ułatwiać, to sobie utrudniamy. Potem ludzie mają pretensje, że: "biegnie bez maski, pluje i sapie na ulicy", ale kogo to jest wina?
Zresztą jak słusznie autor napisał - ta bieżnia zawsze świeciła pustkami. Wielokrotnie przechodząc koło stadionu, widziałem pustą bieżnię.

Myślę, że bieżnia powinna być dostępna.
Jeśli można było otworzyć galerię i orliki, to chyba nikt z widłami i z policją jednego biegacza, który sobie tupta na bieżni ścigać czerwoną notką Interpola nie będzie?
Kolejny ekspert
Kolejny ekspert 05.05.2020, 21:56
Serio? Ludzie - może zacznijcie czytać przepisy - uzbepiecznie to jest obowiązek administratora! Bez niego nawet muchy wpuśc nie może. Za to są paragrafy odpowiednie. Naprawdę w śmiecie nie ma żadnego kawałka tartanu innego? Arenę otwierają powoli - tydzień nikogo nie zbawi. Ale już widzę te żale jak ktoś sobie zeby wybije. 10 dni, zeby przekazać obiekt, zorganizować wszytsko to jest nic. Najłatwiej pisać komuś, kto zielonego pojęcia nie ma o administrowaniu takim obiektem. Sami eksperci od wszystkiego.
Paweł
Paweł 06.05.2020, 11:45
To co tam będziesz 10 dni bramki liczył? Płyn do dezynfekcji przygotowywał. Ubezpieczenie jest na miesiące? Czy na cały rok?

Pozostałe