W opinii czytelników: Prezydent pod Lupą

  • 05.05.2020, 20:41 (aktualizacja 11.05.2020, 11:53)
  • Imię i nazwisko do wiadomości redakcji
W opinii czytelników: Prezydent pod Lupą
Pandemia koronawirusa trwa, ale można powiedzieć, że nie jest to jedyna zaraz, która dopadła wielu ludzi. Jest nią epidemia nienawiści i hejtu słownego.

Po ukazaniu się informacji nt. głosowania korespondencyjnego  zalało   nas morze ironii i  sarkazmu, niekończące się słowa krytyki pod adresem prezydenta naszego miasta - p M. Witko. Okazało się bowiem, że nasz Prezydent przekazał dane osobowe wyborców Poczcie Polskiej i tym samym wywołał oburzenie tomaszowian,  zarówno starych , jak i młodych.

W innych krajach są przeprowadzane tego typy wybory i wyborcy nie protestują. Na naszym "podwóreczku" zawsze się znajdą się  tacy, którzy muszą za wszelką cenę "zaistnieć" , pokazać się, wykazać "mądrościa". Tym młodym się wcale nie dziwię,  sa niedoświadczeni i niedojrzali  życiowo… ciągle się uczą. Ale ci  starsi…. ?      

Przeprowadzone sondy uliczne i internetowe w naszym regionie  wykazały, ze w 90 % osób odpowiedziało na nie. .., reszta ankietowanych była na tak . Zdecydowana większość  Polaków uważa, że wybory w ogóle nie powinny się odbyć . Przeszkoda w tym jest koronawirus  .Ale czy tylko prawdziwa  przeszkoda tkwi w tym ,,koronawirusie z Wuhan”,  skoro robimy już normalne zakupy w sklepach, niedługo otwarte będą  żłobki i przedszkola, galerie itp.

Zawsze szukamy tzw. kozła ofiarnego. Czasem to wiatr wieje nie z tej strony, co powinien, a to prezydent nasz niedobry, bo przekazał dane osobowe. A ciekawe co zrobiłby przeciętny mieszkaniec naszego miasta, na miejscu MArcina Witko?

Czy pod hasłami dotyczącymi bezpieczeństwa i zdrowia ludzi  kryje się tylko troska o zagrożenie zdrowotne. A przeciecz miejmy świadomość, że prezydent  wykonał tylko odgórne polecenia, bo niestety ktoś tam nad nim też sprawuje nadzór.

Czy wybory się odbędą czy nie wciąż nie wiadomo.  Jeśli komuś nie odpowiada tryb, nie musi głosować. Niech siedzi w domu i zwala wszystko na obecny Rząd, pogodę, datę wyborów, koronawirus, zły klimat itp. Rządzić takim krajem jest trudno. Ale być prorokiem we własnym kraju  i na własnym podwórku jeszcze trudniej . Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził…

*****

Chcecie podzielić się własnymi opiniami? Piszcie na adres naszej redakcji. [email protected] 

Imię i nazwisko do wiadomości redakcji

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

C.
C. 10.05.2020, 15:50
Jak pod lupą to mam pytanie? Co z boiskami dla Niebrowa, wygraliśmy Projekt Obywatelski dwa lata temu. Może jakaś odpowiedź?
Kebuizd
Kebuizd 06.05.2020, 12:14
Czemu państwowy urzędnik ma bezrefleksyjnie wykonywać łamiące prawo polecenia? Czy w tym kraju litera prawa już nie obowiązuje? W jakich krajach obowiązują prezydenckie lub parlamentarne obligatoryjne wybory korespondencyjne, a nie tylko jako uzupełnienie (zresztą tak jak u nas, które w 2014 r. PiS dążyło do usunięcia).

"W innych krajach są przeprowadzane tego typy wybory i wyborcy nie protestują." Proszę redaktora o wskazanie takiego państwa, w których wszyscy wyborcy dostają pakiety wyborcze drogą pocztową. Ubiegnę z odpowiedzią, nie ma takiego kraju.

"Na naszym "podwóreczku" zawsze się znajdą się tacy, którzy muszą za wszelką cenę "zaistnieć" , pokazać się, wykazać "mądrościa". Tym młodym się wcale nie dziwię, sa niedoświadczeni i niedojrzali życiowo… ciągle się uczą. Ale ci starsi…. ?" Co to w ogóle za stwierdzenie. Ani szacunku dla tomaszowian, ani szacunku dla obywateli niezależnie od wieku.

"Ale czy tylko prawdziwa przeszkoda tkwi w tym ,,koronawirusie z Wuhan”, skoro robimy już normalne zakupy w sklepach, niedługo otwarte będą żłobki i przedszkola, galerie itp." Przeszkoda tkwi w braku zorganizowania wyborów ze strony rządu, pozbawiając PKW uprawnień do przeprowadzenia konstytucyjnych wyborów. Czy nie jest kryzysem demokracji sytuacja, gdy 4 dni przed wyborami ich wygląd oraz przebieg jest w żadnym stopniu niedoprecyzowany?

"A ciekawe co zrobiłby przeciętny mieszkaniec naszego miasta, na miejscu MArcina Witko?" Co to za wybieg, redaktorze? To Pan Marcin Witko jest prezydentem miasta.

"A przeciecz miejmy świadomość, że prezydent wykonał tylko odgórne polecenia, bo niestety ktoś tam nad nim też sprawuje nadzór." Odgórne polecenie... ehh. Szkoda nawet tego komentować. Skocz w ogień, Pan Witko skacze.

"Jeśli komuś nie odpowiada tryb, nie musi głosować." No pewnie, w ogóle jak nam się nie podoba to nie musimy się odzywać. Wielu ludzi nie interesowało się polityką do momentu, kiedy zrozumieli, że to polityka już nimi dawno zainteresowała. Jedyna słuszna opcjo, oddaję się w twoje ramiona, mówi ja, potulny baran-obywatel. Litości...

Podsumowanie listu: plują w twarz, a Ty mów, że pada deszcz.
m
m 06.05.2020, 18:17
Nie widziałbyś żadnego problemu gdyby Kidawa miała chociaż z 25-27%. W drugiej turze, przy pospolitym ruszeniu wszyscy przeciwko Dudzie, była by szansa. A nawet jeśli nie to przegrana nie byłaby tak kompromitująca dla PO.

Kidawa ma 4% z wyborów wycofać się nie może, pewnie dostanie troche więcej, ale bardzo prawdopodobne, że już drugiej tury nie będzie. I to jest cała odpowiedź na podaważnie wyborów.

Tylko polityka.

Jeszcze pół roku temu wybory na odległość w innych krajach wychalali wszyscy, którzy dziś są im przecwini w Polsce.

Tylko polityka.

Poczta blee? Bo właściwie co? Państowa firma. Placówki nie nazywają się oddziałami, a właśnie urzędami.
question
question 06.05.2020, 21:54
A nie przyszło Ci - i Tobie podobnym - do głowy, że ktoś może mieć swoje zdanie nie związane z żadnym kandydatem. Myślenie tylko PiS albo nic jest błędem, bo poza partiami jest jeszcze wielu ludzi myślących nie partia ta czy tamta tylko wielowątkowo. Jakimż trzeba być ograniczonym, gdy dobro partii jest ważniejsze niż dobro obywatela. Pamiętam dobrze te czasy, gdy była jedna właściwa partia KPZR.
Kebuizd
Kebuizd 06.05.2020, 21:30
Nie widzę w tym problemu, że Kidawa ma 4%. To i tak dużo, patrząc na jej kampanię wyborczą.
Pawełek
Pawełek 06.05.2020, 22:41
To jest niezaprzeczalny fakt "dziubeK".
4% poparcia społeczeństwa to jest ogromny cud jak dla niej.
Popierać ją musiał ktoś słabo słyszący i mało widzący jej wyczyny na wizji, i na żywo. Totalna katastrofa, gdzie oni ją znaleźli.
Ajdejano
Ajdejano 06.05.2020, 18:00
Koleś: nie bądź taki lokalny, "polytycny" filozof. Jasno widać, że masz w tyle głowy tego Budkę i jego sitwę oraz całe lewactwo.
Przychodzą Ci do głowy tylko "odgórne polecenia" dla p. Witko, ale nie napisałeś, skąd te "odgórne" polecenia przychodzą ???

W Twojej główce ciągle siedzi taki obrazek: siedzi Witko za biurkiem i odbiera telefon od Kaczora, który nakazuje Prezydentowi Miasta Tomaszowa: najpóźniej za dwa dni, dane wyborców z miasta mają znaleźć się w centrali poczty, albo u Sasina.

Jeżeli masz taki obrazek, to w Twojej główce niewiele się mieści - lokalny, "polytycny" filozofie. Jeżeli Twój świat jest taki prosty (jak budowa cepa) - to Ci zazdroszczę.

Pozdrowienia od starego czekisty (żeby było Ci lżej).
Kebuizd
Kebuizd 06.05.2020, 21:37
Byłbym wniebowzięty jakby Witko odbierał telefony od Jarosława Kaczyńskiego, ale mam wrażenie, że odbiera tylko maile od Poczty Polskiej.

Pozdrowienia od młodego Polaka (żeby było Ci ciężej).
Ajdejano
Ajdejano 07.05.2020, 14:58
Odpowiem CI krótko: młodość nie zawsze idzie z rozumem i z rozumieniem rzeczywistości. Czasami trzeba jednak trochę więcej liznąć tego życia.
....
.... 08.05.2020, 14:40
A chyba coś innego liznąłeś
Czytelnik
Czytelnik 06.05.2020, 19:46
Człowieku przeanalizuj tę 5 lat zostałeś kupiony jako wyborca, olej opozycję i przestań się tym zajmować. Oceń swoich miało być, jawnie, transparentnie, czyste ręce, a jak jest spółki obstawione swoimi, większość niekompetentnych ale oddanych i to za jaką kasę. Mógłbym tu wymieniać wiele ale usłyszę odpowiedź że tamci też to robili. Ale czy tak miało być, zostawmy opozycję niech się tłucze jak tylko chce, ale nie można bez oceny rzetelnej wierzyć bezgranicznie rządzącym. To już jest to o co chodziło?
tom
tom 06.05.2020, 10:39
Prezydent powinien bezwzględnie przestrzegać prawa. Nie może mu nikt nic nakazywać! Skoro Prezydent państwa fatalnie wykonuje swoje obowiązki to inni Prezydenci może powinni dać dobry przykład
Pawełek
Pawełek 06.05.2020, 11:23
Buahhaahha teraz wszyscy Prezydenci są be. Ten pierwszy w RP i pozostali również, bo wykonują swoje obowiązki niezgodnie z waszymi poglądami i oczekiwaniami.
Żadna uprawniona instytycja w RP nie stwierdziła, że NARUSZYLI PRAWO !!!
@tom więc nie pisz nieprawdy.
klug
klug 06.05.2020, 09:26
Naziści też się tłumaczyli, że wykonywali tylko polecenia.
Pawełek
Pawełek 06.05.2020, 10:20
Niech cię, ale wyciągłeś argument.
Ty też klug nosisz wronę na czapeczce?
AntyTV
AntyTV 05.05.2020, 22:33
Co to w ogóle za argument, że robimy zakupy w sklepie?
A co mamy zrobić do k.... nędzy, ktoś nam przyniesie, manna spadnie, powietrzem mamy żyć?
Po prostu nie ma wyjścia i musimy kupić jedzenie! Do wyborów 10 maja nie musimy iść, chleba od tego nie braknie i nikt od niepójścia nie zginie.
!
! 05.05.2020, 23:48
Kończy się kadencja, jest termin - są wybory. Kto chce, idzie i oddaje głos, wybiera swojego Prezydenta RP. Każdy ma PRAWO zagłosować.
AntyTV i question nie ma kandydata, nie chce i nie idzie. Bez was te wybory też się odbędą.
Więc nie ma co się burzyć. Siedzieć w domu i się uważnie obserwować, jaki będzie wynik. Później tylko nie ronić łez, że coś nie pasuje.
olrajt
olrajt 06.05.2020, 09:17
jak to KAŻDY może zagłosować, nie rozumiem.. Jeżeli ktoś żyje w Polsce Nowogrodzkiej to może takie bzdury pisać. Nie ma zgody, aby politycy organizowali wybory, i nie ma zgody na ujawnianie danych, nie wiadomo komu.Ile Komisji Wyborczych będzie pracowało w TM.
!
! 06.05.2020, 10:06
Coś ci się chyba mocno pomerdało olrajt i masz widać faktycznie kłopot ze zrozumieniem prostych faktów. Nie siej fermentu i dezinformacji.
Czyjej to zgody nie ma na org. wyborów, może twojej co lub tobie podobnym? Na szczęście wasza zgoda tu nie jest do niczego potrzebna. Jest koniec kadencji, są wybory. Żadne dane nie są ujawniane inne niż przy poprzednich wyborach, a składy komisji pewnie będą gotowe na czas, o to niech cię główka nie boli.
Nie masz po drodze na wybory, to nie głosuj. Proste? Inni zagłosują w twoim imieniu na Prezydenta RP.
TM
TM 06.05.2020, 20:18
No masz rację nie ma sensu głosować bo głosy są już policzone a jak obecny przegra to powiemy że są nikonstytucyjne jak myślisz gdzie tak wymyślono?
!
! 06.05.2020, 21:43
No i tu się zgadzamy, że obecny Prezydent RP ma b.duże szanse urzędować II kadencję, nawet bez twojego głosu.

...sądzę...TM, że pewnie ty sam tak wykalkulowałeś w swojej "mądrej główce" :-)))
TM
TM 07.05.2020, 14:23
No cóż ty masz też swój pogląd niezmiennie słuszny boicie się tej przegranej ale to nad wami wisi i cały czas ściskajcie pośladki pożyjem uwidim
!
! 07.05.2020, 19:25
Przecież zgodziłem się z tobą, w czym masz znowu problem? Widać taka twoja, wasza uroda, szukać i piętrzyć wszędzie problemy, nawet tam, gdzie ich nie ma.
...ale... mocno ściskaj, ściskaj... może wam to da wygraną. Już niedługo się okaże, kto miał rację.
olrajt
olrajt 06.05.2020, 14:53
wybory powinny być TAJNE,POWSZECHNE, WOLNE, RÓWNE, a co nam szykuje Kaczyński. Odsuwa PKW od wyborów, niektórzy nie mogą głosować, bo nie mieszkają tam gdzie są zameldowani, ci którzy mieszkają za granicą, na kwarantannach.Nie ma kampanii wyborczej, jest tylko lansowanie Dudy. Inni kandydaci są w TVP wyśmiewani.
Ajdejano
Ajdejano 06.05.2020, 17:30
Cytat z wpisu powyżej:
"Inni kandydaci są w TVP wyśmiewani."
"Miszczu": że są wyśmiewani ?! Oni sami ciężko pracują na to, aby byli wyśmiewani.

Jedna kandydatka - odpychana od mikrofonu przez swego szefa, a jak już zdąży się do tego mikrofonu dorwać, to chrzani jakieś farmazony bez ładu i składu.
Jak taka nierozgarnięta kobita miałaby reprezentować Polskę za granicą. Nie wiadomo: śmiać się, czy płakać.
Drugi znów, zaczyna popłakiwać przed kamerami, bo tak kocha Polskę, a zwłaszcza konstytucję. Tylko zapomina cwaniaczek, że to właśnie ta konstytucja nakazuje wybieranie Prezydenta RP co 5 lat..
Ale jaki zdolny aktorzyna: potrafił wywołać u siebie płacz przed kamerami ?!

Trzeci - najlepszy gigant. Przy nim bałbym się podnieść mydło z podłogi w męskiej łaźni. Wredny typ, szkalujący Polskę na forum parlamentu Socjalistycznej Republiki Europejskiej. Szkoda, że jego mąż nie startuje, bo jego poziom jest wyższy od tego homosia.

Czwarty, wyglądający jak średni gminny urzędniczyna. Małe, drobne do ch.... nie podobne. Moja wredna wyobraźnia już Jego widzi jako prezydenta Polski, stojącego obok Trumpa i dyskutującego z tym Trumpem - po angielsku...... Śmiech na sali.

Na koniec, ten piąty, czyli ten, który ciągle czaka na to, co powie Budka i dopiero wtedy: jaki on jest, ku...., mądry i wygadany. Ja pier.....!
kicay
kicay 07.05.2020, 21:04
Zapomniałeś o szóstym: to ten co jest służalczym notariuszem pomysłów Jarosława K.. Bardzo dobrze przedstawiony został w "Oku prezesa"
???
??? 06.05.2020, 13:43
Patrz, a twój wielki idol, niejaki Rachoń 5 lat temu w telewizji republika, razem ze swoim gościem Dybowskim, mówią, że wybory korespondencyjne nie są odpowiednio zabezpieczone. Wtedy mieli mieć dostęp do nie wypełnionych jeszcze kart pracownicy różnych urzędów. Twierdzili, że jest niedopuszczalne, że ktokolwiek poza uprawnionymi członkami komisji ma dostęp do czystych kart.
"– W skali całego kraju urzędnicy miast, gmin, konsulatów „zaopiekowali” się tymi kartami, te karty już w tej chwili są poza wszelką kontrolą – podkreślał. – One z drukarni powinny trafić tylko do rąk osób, które są powołane do tego, żeby je przeliczyć, a obecnie po drodze pojawia się przystanek – urzędy gmin, które dostają niezabezpieczone niczym, nieprzeliczone karty – tłumaczył."
Teraz Rachoniowi nie przeszkadza, że niczym niezabezpieczone karty nie trafiają bezpośrednio do członków komisji tylko do pracowników poczty.
!
! 06.05.2020, 15:00
Nie improwizuj na poczekaniu tych bzdur.
Masz do nich dostęp, posiadasz jedną, kilka, opublikuj, chętnie sobie pooglądam, inni zapewne też. Skup się '???' raczej na czymś innym dla dobra swojego zdrowia.
???
??? 06.05.2020, 17:11
W pisaniu bzdur to jeden z Sikorskiego ma tu monopol, ja nawet nie próbuje dorównać.
Ty taki oblatany w internetach poszukiwacz prawdy i nie potrafisz sobie znaleźć, wpisz "karty do głosowania są poza kontrolą" i będziesz miał pierwszy link do telewizji republika - ich oryginalny materiał.-
!
! 06.05.2020, 19:54
Ubawiłeś mnie, ty światowy, "oblatany poszukiwacz" internetowy, chodziło przecież o karty do głosowania "poza wszelką kontrolą", do których rzekomo to tak wszyscy mają dowolny dostęp.
Pisałem już, człowieku odpocznij troszeczkę. A i czytaj... ze zrozumieniem.
'???' no ręce opadają i nie tylko, przy takim kociokwiku i obłędzie... :-)))
.
. 06.05.2020, 19:07
Tylko, ze to nie byl moj komentarz Romek
Dziekuje osobie podpisujacej sie tu "!" Świetna robota!
Dziekuje osobie podpisujacej sie tu "!" Świetna robota! 06.05.2020, 20:04
Ale oczywiscie popieram, bo swietnie wykrzykniku (!) argumentujesz.

Dziekuje Ci!
question
question 05.05.2020, 22:13
Czy p. Prezydent zrobił dobrze czy źle? W mojej ocenie źle - nie miał podstawy prawnej do przekazania danych spółce akcyjnej. Miał polecenie wojewody? O ile mi wiadomo samorząd obowiązuje litera prawa, a nie polecenia odgórne. Wszem i wobec wiadomym jest, że te przepisy nie zostały jeszcze zatwierdzone przez Senat. Więc nawet pan Premier nie miał prawa wydać takiego pocenia. Każdy może mieć swoje zdanie. To jest moje, z którym z pewnością wielu nie będzie się zgadzać. Ale nie oznacza to, że ma prawo wyzywać mnie od czerwonych, zielonych, niebieskich, tęczowych czy innego koloru.

Pozostałe