Prezydentem Tomaszowa zajmie się Prokuratura?

  • 11.05.2020, 09:16 (aktualizacja 11.05.2020, 11:18)
  • Mariusz Strzepek
Prezydentem Tomaszowa zajmie się Prokuratura?
Czy Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego będzie tłumaczył się w Prokuraturze z przekazania danych mieszkańców Poczcie Polskiej? Zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zapowiedziała Obywatelska Sieć Watchdog Polska. Działacze tej organizacją chcą aby śledczy zajęli się każdą gminą, która spisy wyborców przekazała na wezwanie wojewody.  

E-maile z prośbą o przekazanie spisów wyborców trafiły do samorządowów pod koniec koniec kwietnia. Dane potrzebne były do przygotowania wyborów korespondencyjnych 10 maja.

Watchdog Polska wystąpiła do wszystkich gmin, by ustalić, ile z nich pozytywnie odpowiedziało na wydane przez wojewódów polecenia przekazania danych.  Z danych pochodzacych z połowy gmin wynika, że 106 spisy przekazało. Wśród nich Tomaszów Mazowiecki. Różnica między naszym miastem a innymi samorządami polega na tym, że dane tomaszowian zostały zaszyfrowane. 

Według danych przekazanych sieci rejestrów wyborców nie przeslało 658 gmin, a z 342 odpowiedzi odpowiedziała na zadane pytania w sposób  niejednoznaczny. 

Podstawą zawiadomień do Prokuratury jest fakt, że w momencie gdy Poczta Polska wysyłała żądania przekazania rejestrów, nie miała do tego podstawy prawnej. 

Związek Miast Polskich broni samorządowców twierdząc, że byli oni podżegani do popełnienia ewentualnego przestępstw i naciskani przez polityków. 

Przy okazji warto wspomnieć, że jednym z zadań zleconych gmin jest przygotowywanie spisów wyborców. Jest to obowiązek od którego gmina nie może się uchylać.  

Nie jest to jedyne zawiadomienie zkładane przez  Watchdog Polska. Sieć złożyła do prokuratury również zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego, Jarosława Gowina, Zbigniewa Ziobrę oraz członków Rady Ministrów.  Politycy PiS mieli przyczynić się do uniemożliwienie Polkom i Polakom udziału w głosowaniu na Prezydenta RP, poprzez wprowadzenie do ustawy z 16 kwietnia przepisów pozbawiających Państwową Komisję Wyborczą wpływu na organizację wyborów. Politycy wykorzystali sytuację, w której trudno byłoby odrzucić ustawę pomagającą przedsiębiorcom w czasie pandemii, i wprowadzili do niej niezgodne z Konstytucją przepisy dotyczące wyborów.

 WP zarzyca członkom Rady Ministrów przekroczenie uprawnień, poprzez zainicjowanie ustawy, która posłużyła do obejścia Konstytucji oraz niedopełnienie obowiązków – mimo iż wymagała tego sytuacja, nie wprowadzono stanu klęski żywiołowej.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

T.m
T.m 02.06.2020, 14:43
Prokuratura to powinnasiezajac pawlakiem.
obłuda
obłuda 18.05.2020, 14:20
A czy szefową Prokuratury w Piotrkowie nie jest czasem żona Pana Prezydenta ?
Ewa C.
Ewa C. 17.05.2020, 11:34
Jak nie macie czego się czepiać, czepcie się tramwaja jak mówi przysłowie.Kpina i głupota jak widać nadal górą. Dajcie sobie siana z tymi doniesieniami z tą prokuraturą, sądami i całą resztą.
WYBORY POWINNY BYŁY SIĘ ODBYĆ OPOZYCJA NAMOTAŁA TAK, ŻE SZKOK JEJ PODZIĘKUJCIE ZA BAJZEL, KTÓRY ZGOTOWALI.
Nikt, prócz OPOZYCJI NIE JEST WINIEN.CIĄGANIE LUDZI DO PROKURATURY TO CZYSTY IDIOTYZM. OPOZYCJĘ OGŁOŚCIE ZA BRAK WYBORÓW, KTÓRE POWINNY SIĘ BYŁY ODBYĆ.
..
.. 12.05.2020, 20:54
Czy ciężko być wodzem w kalejdoskopie wydarzeń światowych i ,podwórkowych.. Wielu z ,plemienia,,chce aspirować do Geronimo lub Cochise -ciekawe co by zrobili..
Miodek
Miodek 12.05.2020, 11:33
Odsyłam do słownika, jak pisać zdania pytające? Polecam lekturę
pytania
pytania 12.05.2020, 10:00
Jak pisać zdania pytające? Jak powinny się zaczynać zdania pytające?
W szkole wszystkich uczono że zdania pytające zaczynamy odpowiednio.
Więc tytuł artykułu powinien być : Czy Prezydentem zajmie....?
czy tak trudno napisać zdanie pytające???

to nie kozaczek...czy pudelek
question
question 11.05.2020, 21:52
Podstawą zawiadomień do Prokuratury jest fakt, że w momencie gdy Poczta Polska wysyłała żądania przekazania rejestrów, nie miała do tego podstawy prawnej.
NIE MIAŁA PODSTAWY PRAWNEJ i wojewoda czy też premier też jej nie miał, w związku z czym dane przekazane Poczcie Polskiej są pozyskane przez nią w sposób nieuprawiony, a osoba je przekazująca przekracza swoje uprawnienia.
Związek Miast Polskich broni samorządowców twierdząc, że byli oni podżegani do popełnienia ewentualnego przestępstw i naciskani przez polityków.
BYLI PODŻEGANI - taka ciekawostka, znaczy pan prezydent jest niewinny - winnymi są wojewoda i premier. Za podżeganie jest paragraf i za czy dokonany także.
Przy okazji warto wspomnieć, że jednym z zadań zleconych gmin jest przygotowywanie spisów wyborców. Jest to obowiązek od którego gmina nie może się uchylać.
JEDNAM Z ZADAŃ GMIN JEST PRZYGOTOWYWANIE SPISÓW WYBORCÓW - i oczywiście jest to zgodne z prawem. Przekazanie naszych danych jednostce organizującej wybory. A w świetle ówczesnego prawa taką instytucją była Państwowa Komisja Wyborcza nie zaś Poczta Polska.
Tyle w temacie.
.
. 12.05.2020, 14:24
To jest czepialstwo. Sytucja jest wyjątkowa, by apobiec anarachii muszą działać szybko.
Borys
Borys 11.05.2020, 20:01
Dopoki doputy rzadzi pis nic nikomu nie zrobia.To wszystko to jest Bicie Piany
Ewa C.
Ewa C. 17.05.2020, 11:43
Borys.
Piana to jesteś TY, piejesz bzdury i ezpodstawne oskarżenia.
Masz dowody? na to co piszesz?
a.d.i.d.a.s.
a.d.i.d.a.s. 11.05.2020, 16:26
Poczta Polska ma teraz jak na dłoni kto płaci abonament a kto nie hehe. Za prezydenta niech się wezmą - nie było żadnej podstawy prawnej. Tylko żeby Ziobro nie umorzył w tym naszym kaczogrodzie...
Admin urwa jego Mać!
Admin urwa jego Mać! 11.05.2020, 15:16
Poczta tylko w tamtym roku zagubiła prawie 1,5 mln paczek i listów. To daje wiele do myślenia. Na dodatek na poczcie przy sortowaniu listów i paczek zatrudniani są więźniowie. Pełen profesjonalizm zatem!
Pracownik poczty POLSKIEJ
Pracownik poczty POLSKIEJ 17.05.2020, 11:46
Człowieku jacy więźniowie? Co ty za bzdury piszesz? Czy, aby tak w tym na czym czapkę nosisz jest zdrowo?. Raczej NIE. Zanim coś napiszesz POMYŚLI MILION RAZY.
Poczta Polska wieczny chlopiec do bicia :( Nadal masa burakow puszcza…
Poczta Polska wieczny chlopiec do bicia :( Nadal masa burakow puszcza jednak nia paczki z uzywanymi gaciami 12.05.2020, 03:32
InPost pewnie zgubil 10 razy tyle, tylko Brzóska Ci tego nie powie.
kkkkk
kkkkk 12.05.2020, 16:09
Tylko Inpost jest firmą komercyjną, a Poczta Polska nie. Widzisz różnicę?
l
l 11.05.2020, 14:28
Acha i jeszcze jedno.

Panie Prezydencie, te postkomunictyczne fundacyjki z córusiami Komorowskich, Rzeplińskich, pewnie za chwile syn Bodnara też jakaś fundacje antyprzemocową odpali (Google: syn Bodnara, wymuszenia rozbójnicze),

mogą Panu skoczyć.

Prokuratura nawet nie będzie zajmować się bzdurami, od początku uknutymi w celu podważenia legalnej procedury wyboru Prezydenta RP.

Prosimy o przekazanie hasła do pliku Poczcie Polskiej. To instytucja z ponad 300-letnią historią, nikt poza ekstremistami z KOD, Obywateli UB i ich mediami, nie mawątpliwości.
mm
mm 11.05.2020, 13:13
Skandal!!!
kkkkk
kkkkk 11.05.2020, 11:47
Co oznacza podżeganie do udostępnienia? To jakaś kpina? Za podżeganie do przestępstwa są paragrafy. Politycy podżegają do łapówek, do różnych czynów niemoralnych. A Prezydent Miasta, nie ma prawa temu ulegać. Ma być apolityczny i działać zgodnie z literą prawa! Poza tym, to nie były dane zaszyfrowane. Nie użyto tam żadnego algorytmu szyfrującego nasze PESELe, nazwiska, adresy. Tam po prostu zostało założone hasło. W świetle afery, gdzie wyszło, że Poczta Polska jest dziurawa, jak sito i na chwilę przed przyjęciem naszych danych, właśnie przez wyciek danych, straciła 20 mln zł, to uważam, że Pan Prezydent złamał prawo. Naraził mieszkańców na niebezpieczeństwo!
a
a 11.05.2020, 14:11
I działa zgodnie z prawem.
kkkkk
kkkkk 12.05.2020, 09:46
To podaj podstawę prawną tych żądań. Konkretny paragraf.
Haha
Haha 11.05.2020, 13:15
A dlaczego ma być apolityczny? Hahaha bo ty glosowales na PO i nie wygralo?
Tom
Tom 11.05.2020, 14:50
Wykończysz się człowieku przez te wybory, to jest ciekawe proponuję ci oznaczyć tych z PO. Pamiętaj jedno raz na zawsze wybory wygrał PiS a głosowało na niego 40 % z 40 które poszło na wybory co będzie jak pójdzie te 60 które nie chodzi no tego ty nawet nie wiesz. Odpuść sobie opozycję oceniaj i rozliczaj z obietnic swoich bo cie robią w bambuko jak chcą a reszta nadal czeka i się przygląda. Rozsądek jeszcze raz rozsadek
Marcin Witko to pierwszy rzeczywisty Prezydent naszego Miasteczka po 1989…
Marcin Witko to pierwszy rzeczywisty Prezydent naszego Miasteczka po 1989 roku! 11.05.2020, 14:46
Prezydent Witko i tak staje okoniem nawet wobec własnego środowiska partyjnego (dzięki któremu w mieście udało mu się tyle zrobić, nie miejmy wątpliwości bez ministra Bańki, bez dobrego kontaktu z Prezydentem Dudą nie było by Areny Lodowej i Mistrzostwa ŚWIATA w panczenach, na które zjeżdżają się o naszego miasteczka do naszego kochanego, ale jednak tylko miasteczka, zjeżdzają się ZDF, chińska agencja praswoa Xinhua i Kanadyjczycy z CBC).

Witko stara się reprezentować wszystkich tomaszowian, a popatrzcie na Łódź:

Wiceprezydent Łodzi – Małgorzata Moskwa-Wodnicka politycznie z SLD nie widzi problemu by w trakcie urzędowania na eksponowanym przecież stołku trzeciego najwiekszego polskiego miasta, brać sobie udział w happeningu stricte partyjnym. Wczoraj wydrukowali sobie z Trelą karty wyborcze i zorganizowali show przed szkołą, która była zamknięta, a oni chcieli zagłosować.

Wy się czepiacie, że Witko przesłał dane zgodnie z ustawą? Przesłał Poczie nie PiSowi.

Proszę o wklejenie poniższej frazy w Google i wybranie źródła, które wg Państwa jest najbardziej wiarygodne.

„Chcieli... zagłosować w wyborach prezydenckich”
question
question 11.05.2020, 21:41
Kwestią nie jest pytanie czy M. Witko jest dobrym, czy złym prezydentem. Jest pytanie czy złamał prawo przekazując nasze dane osobowe poczcie polskiej. Nieważne jaki happening zrobiła sobie wiceprezydent Łodzi, Szczecina czy Kopenhagi. Nie jest to przedmiotem zawiadomienia. M. Witko przekroczył swoje uprawnienia i basta. W chwili przekazywania danych jedynym uprawnionym podmiotem do przeprowadzenia wyborów była PKW.
Pamiętając o Pocztowcach z Gdańska w 1939 roku
Pamiętając o Pocztowcach z Gdańska w 1939 roku 12.05.2020, 03:44
Juz pisz sobie zaimek osobowy skierowany do mnie małą literą, wbrew dobremu obyczajowi polszczyznie, trudno, ale BARDZO, ale to bardzo proszę Cię: zapisuj Poczta Polska, tak jak ja teraz, wielką literą. To nie chodzi o poprawność, chodzi o dużo więcej...

Bardzo Cię o to proszę. Nic więcej poza Nią, swojego nie mamy. Zerknij chociaz w Wikipedie na hasło Poczta Polska i przeskroluj.

Jeśli nie Kościół, jeśli nie Poczta Polska to co? Co ma nas jako społeczeństwo zlepić?

Poczta Polska (w ostateczności PP, ale lepiej w całości), PKO, PZU, PKP.
To nie są firmy to tętnice naszego Kraju.

Można nie lubić, kochać trzeba.
!
! 11.05.2020, 11:41
Odbędą się zwykłe, rutynowe czynności sprawdzające, może zostanie wszczęte postępowanie przygotowawcze w tej sprawie.
Jest zgłoszenie są prowadzone stosowne czynności. Nie zostało popełnione przestępstwo - sprawa zdecydowanie do umorzenia.
Bez niepotrzebnej podniety.
question
question 11.05.2020, 21:33
Niezaprzeczalnym jest fakt, że w chwili przekazywania danych Poczcie Polskiej prezydent nie miał prawa - bez mojej zgody - tych danych przekazać. Zaszyfrowane czy nie to są moje chronione prawem dane osobowe. Zaszyfrowanie to żaden problem z odczytaniem zaszyfrowanego pliku.
?
? 12.05.2020, 03:48
Sobiepanek. Jeden z tych co za kradzież gruszki jest skłonny zastrzelić dzieciaka w swoim ogródku.

Chroń mnie przed takimi Panie.

Wszystko co mozna od Państwa Polskiego wyciągnięte prawda? Szkoły swoje i dzieci, emeryturki rodzicow, pewnie nawet jakies pomostowki zaraz po piecdziesiatce. Drozka pod domem asfaltowa mimo, ze 10 osob przy niej mieszka a te z blokowisk nie remontowane od polwiecza.

Blisko jestem? Jak to wyglada?
!
! 11.05.2020, 22:56
Zgłosiłeś ten fakt do PR. Możesz przecież występować jako oskarżyciel posiłkowy w zawiadomieniu, które złożył Watchdog Polska, musisz tylko wykazać, że jesteś pokrzywdzonym w tej właśnie sprawie (dane bez twojej zgody :-)))
Do dzieła question, jutro nowy dzień, rano jest Prok. Rej. otwarta. Wykaż się i udowodnij swoje, mocne, prawne aspekty, racje.
Nie zapomnij tylko podzielić się później z nami, jakie osiągnąłeś efekty w tej kwestii, wszak jesteś poszkodowany. Powodzenia życzę.
question
question 12.05.2020, 15:37
Nie oceniam, nie osądzam. Stwierdzam tylko fakty - Pan Prezydent przekazał Poczcie Polskiej nasze dane osobowe - przekazał. Czy Poczta Polska w świetle obowiązującego ówczas prawa była upoważniona do organizowania wyborów - nie była. Jeżeli się mylę to mnie popraw i podaj argumenty.
!
! 12.05.2020, 19:40
Ja też, jedynie podpowiadam.
Dopóki nie masz prawomocnego glejtu z urzędu przeznaczonego do badania takich wątpliwości, to nic nie masz. Jeżeli się mylę to mnie popraw i podaj jakieś inne argumenty niż dotąd.
question
question 12.05.2020, 21:45
Proszę czytać ze zrozumieniem - nie oceniam i nie osądzam. Stwierdzam jedynie fakty, a nie wątpliwości. Fakty te zostały podane do publicznej wiadomości. W związku z tym nie potrzebuję żadnego glejtu, aby je powtórzyć.
!
! 13.05.2020, 08:02
Wzajemnie. Jasne, że nie potrzeba papieru z pieczątką, by stwierdzać, czy powtarzać w kółko jedną treść - swoją prawdę; z TV, czy prasy. Wersja, że zostało bezprawnie coś uczynione, bez ustaw, norm nie ma na chwilę obecną nigdzie umocowania (wiem ciebie question itp. to nie interesuje, wy macie "swoją rację").
By tak się stało, to niestety uprawniony organ prawny musi to oficjalnie stwierdzić.
Bez tego to są powtarzane, nagminnie mrzonki i treści przez opozycję dla swoich zacnych celów. Żadna instyt. w RP nie stwierdziła, że było to niezgodne z prawem.
Jeżeli do tego kiedyś dojdzie, to będziesz miał rację.
Trzeba zatem próbować :-)
Do!
Do! 11.05.2020, 12:17
Może na Twoje dane przyjdzie za jakiś czas chwilówka, oby nie, ale przecież Ty masz pewność że nikt nie złamie hasła. Gratuluję naiwności
nie potraficie wygrać wyborów, to straszycie ludzi
nie potraficie wygrać wyborów, to straszycie ludzi 11.05.2020, 14:11
PESELu wymaga też Allegro i masa mniejszych prywatnych firemek o szemranej reputacji. Nie mowiąc już o stowarzyszonkach, wszelkiej maści fundacyjkach, tutaj lokalnie prowadzonych często przez pijaczków, wiecznych działaczy, u ktorych ochrona danych osobowych sprowadza się do upchnięcia wymiętnolonej petycyjki pod którą proszą by się podpisać na jakieś pieski, bezdomne kotki, walkę ze smogiem etc.

PESEL ma każdy opertator, nawet wirtualny których jest w Polsce ponad 20. Istniejaca przez chwilę sieć Folx czy Rebtel z Wrocławia dająca bezpłatne połączenia, też wymagała PESELu. Co się stało z danymi które pobierali? Czy to wszystko poniszczone?

W tym kontekście o swoje dane w Poczcie Polskiej jestem spokojny.

To jest po prostu polityczna antyrządowa propaganda. Gdyby Kidawa miała lepsze notowania, byłby cień szansy chociaż na drugą turę, z wyborami korespondencyjnymi nie mielibyście żadnych problemów z PESELem.

Na Poczcie Polskiej są tak samo bezpieczne jak w banku.
J.P.
J.P. 11.05.2020, 17:32
Różnica jest taka, że wymienionym podmiotom udziela danych ich właściciel i ma takie prawo. W tym przypadku dzieje się to bez zgody ich właściciela a to już jest łamaniem prawa.
Lud PiSowski
Lud PiSowski 12.05.2020, 03:53
Nie interesuje mnie to za bardzo bo Was rowniez nie interesowalo gdy przez 30 lat lamaliscie prawo zatrudniajac niewoknikow na umowym smieciowe, mimo, ze pracowakismy de facto po 8-12 godzin.

Takie lamanie prawa jak wyslanie PESELu, adresu zameldowania i imienia ojca Z URZĘDU DO URZĘDU POCZTOWEGO, malo kogo w Polsce interesuje.

Bylo nie krasc przez 30 lat, nie lamac ludziom zyciorysow, nie ponizac ich - bo tym do 2015 roku byla ta tak zwana wolna Polska. Polska panow i poddanych w proporcjach 10 do 90 %.
antypis
antypis 20.05.2020, 16:18
A tak w ogóle, to zdrówko jest?
!
! 11.05.2020, 14:03
Tak zdecydowanie, albo może 2 i 3 malutka, a za to do ciebie pewnie przyjdzie ta 4.
Tym tokiem rozumowania mogę stwierdzić, że twoje dane zostaną użyte bez jakiegokolwiek łamania hasła - zostaną pozyskane z UM z ewidencji ludności... i co? Nie mogą, oczywiście też mogą!
Nie siej paniki, gdzie jej nie ma.
Do pawełek
Do pawełek 12.05.2020, 14:48
Głupiego gadanie jak nie mogą stąd to wezmą stąd, to mogli nie mówić i sobie wziąść. Więc są na to przepisy i akty prawne ale oczywiście wybrańców ludu nie dotyczą. Nie macie żadnych granic prócz plucia jadem. I na koniec nie jestem ani z tamtych, ani za tamtymi, ale a pewno nie chce tego co się teraz dzieje i nie pisz że mogę wyjechać do ruskich, Niemiec zostanę i będę oceniał
SA.
SA. 14.05.2020, 13:51
To wyjedź do Szwecji i stamtąd oceniaj. Tylko nie pluj swoim jadem na Skandynawów
Mieszkanka TM
Mieszkanka TM 11.05.2020, 11:24
Brawooooooo!!!!
Rowniez mieszkańcy powinni wystapić ze zbiorowym pozwem.
To jest skandal !

Pozostałe